مولان جدید دیزنی : بسته بندی کردن ، رفتن به خانه ، شما را از طریق

"بیایید به کسب و کار!" دستور فرمانده ارتش سربازی در مولان 1998 ،به عنوان او در تلاش برای شلاق افسران ragtag خو

توسط NEWSOULS در 14 شهریور 1399

"بیایید به کسب و کار!" دستور فرمانده ارتش سربازی در مولان 1998 ،به عنوان او در تلاش برای شلاق افسران ragtag خود را به شکل. خط لگد کردن آهنگ مونتاژ عالی "من یک مرد را از شما،" تعدادی تند در کنایه، چرا که این تنها چیزی است که فرمانده نمی تواند به مولان انجام دهد - دختری که خود را به عنوان یک پسر مبدل و فرار از خانه برای پیوستن به نیروهای امپراتوری است.

آن آهنگ، و همه کنایه گونه گونه آن، آن را به اقتباس زنده-اکشن جدید دیزنی از انیمیشن ضربه مولان را ندارد. اگر چه ممکن است بسیار پیش بینی شده از تمام بازسازی های اخیر دیزنی، معنوی، بافت همبند کمی بین نسخه 2020 و سلف آن وجود دارد.

اما پس از آن، بافت همبند کمی در داخل فیلم جدید نیز وجود دارد. در عوض، برای تمام تاپیک بار فیلمنامه اش در مورد اهمیت Mulan کشت درک عمیق صحبت می کند، مولان سطحی و مضطرب باقی می ماند. این پایین می شود به کسب و کار -- و کمی دیگر.

امتیاز :2 از 5

به درجه، هر یک از رشته های اخیر دیزنی از اقتباس های زنده عمل از کلاسیک متحرک خود را تا به حال به توجیه خود را - دلیل آن برای موجود است. بسیاری از فیلم های دیزنی تلاش کرده است برای قرار دادن چرخش های جدید در محدوده از فیلم های Beauty and the Beast محبوب 90s که بازسازی موفق Dumbo به خدمت به هدف زیادی، مانند زیبایی و جانور و شیر شاه ،به فیلم های قدیمی تر، مانند دامبو و کتاب جنگل -که بدون شک از استفاده از لنزهای مترقی تر معاصر به گفتن خود را در ابتدا مشکل ساز بهره مند شد.

به نظر می رسد مولان خارج از این دو افراط و تفریط قرار می گیرد. فیلم انیمیشن سال ۱۹۹۸ برنده ستایش انتقادی بالا و لژیون های طرفداران فداکار شد. طرح این نسخه از مولان نسبتا ساده است: مولان شده است تلاش برای رفتار به عنوان یک بانوی جوان مناسب زمانی که او می فهمد پدر پیری خود را به ارتش امپراتور پیش نویس شده است.

مولان که خود را به عنوان یک مرد مبدل می کند، به جای پدرش به هنگ می پیوندد. در آنجا مبارزه را یاد می گیرد، شخصیت می سازد و با بچه ها دوست می شود. پس از اینکه جنسیتش سهواً آشکار می شود و با رسوایی مواجه می شود، مبارزه را به عنوان یک دختر انتخاب می کند و در نهایت امپراتور را نجات می دهد، افتخار را به دست می آورد و قهرمان می شود. این همه سرراست است، اما حضور بسیاری از شخصیت های جانبی سرگرم کننده، چند شماره موسیقی قوی، و دنباله نبرد هیجان، همه زرق و برق دار متحرک، مولان اصلی ایستادگی در کانن دیزنی. Mulan

مقدار زیادی از پتانسیل برای گسترش و توسعه در روایت خود را در مورد قهرمان مردمی چینی هوآ مولان وجود دارد, که به شهرت به عنوان یک جنگجو بزرگ پس از به خطر ابتلا به افتخار خود و زندگی خود را برای پیوستن به ارتش در دورانی که در آن هیچ زن مجاز بود افزایش یافت. هوآ مولان چیزهای افسانه است، و مانند تمام افسانه ها، شخصیت او می تواند آزمون تجدید نظر و اصلاح ایستاده است. این فیلم همچنین دارای برخی از کلیشه سازی فرهنگی بی دست و پا برای باز کردن; و به عنوان داستانی که قهرمان بدون شک از امپراتوری چین دفاع می کند، فیلم جدید نیز می توانست برای نقد ژئوپلیتیک فیلم سال ۱۹۹۸ از طریق لنز این دوران اعتراضات و پوپولیسم بیشتر تلاش کند.

اما مولان جدید به نظر نمی رسد با شخصیت پردازی عمیق تر، عمیق تر جهان سازی، و یا حتی یک طرح عمیق تر نگران است. مطمئنا, آن شیک, رنگارنگ, و مناسب و معقول عمل, با سکانس های اکشن سرگرم کننده — به طور کلی, هر چند, فیلم rote است, تخت, رنگ توسط اعداد نسخه ای از داستان شما در حال حاضر می دانید.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن