هوابرد coronavirus انتقال توضیح داد

از زمان شروع این بیماری همه گیر سازمان بهداشت جهانی تاکید شده است که در درجه اول Covid-19 اسپرد را از طریق شخص

توسط NEWSOULS در 23 تیر 1399

از زمان شروع این بیماری همه گیر سازمان بهداشت جهانی تاکید شده است که در درجه اول Covid-19 اسپرد را از طریق شخصی و خصوصی تماس بگیرید. ویروس مملو از قطرات بیرون رفته از یک فرد بیمار را به دهان و بینی و تفکر می رود سنگین هستند و به زمین سقوط قبل از آنها می تواند بسیار دورتر از 6 فوت.

اما به همه گیر باز شدن تماس, ردیابی مطالعات نشان داده اند این همیشه صدق نمی. در چین تهویه مطبوع تحت فشار قرار دادند ویروس-لادن در هوا در سراسر سه جدول آلوده کردن مردم نشسته در هر یک. محققان بررسی تصویری از رستوران و دیدم بسیاری از این کاربران بیش از 6 فوت جدا از یک دیگر نشان می دهد که این ویروس در سفر از طریق هوا.

در ایالت واشنگتن یک نفر در یک گروه کر عمل آلوده 52 از دیگر شرکت کنندگان در آن اندیشه آواز می تواند منجر شده بیشتر ویروس به معطل شدن در هوا. با دقت کنترل شده آزمایشگاهی مطالعات نیز نشان می دهد که در زیر از راست شرایط داخلی SARS-CoV-2 ویروس است که باعث Covid-19 می تواند در هوا شناور و به یک رشته خاص به گسترش است که راه.

پنج شنبه گذشته که در آن تغییر زبان به رسمیت شناختن این واقعیت است. "برد کوتاه آئروسل انتقال خاص به خصوص در مکان های سرپوشیده مانند شلوغ و نامناسبی تهویه فضاهای بیش از یک دوره طولانی از زمان با افراد آلوده نمی توان رد کرد" که در حال حاضر متحده است. قبلا این سازمان نگهداری می شود که برنامه انتقال بعید است که رخ می دهد در خارج از محیط بیمارستان که در آن برخی از روش های تولید می تواند فوق العاده ذرات کوچک است که معطل در هوا بیش از بزرگ تنفسی قطره.

این تغییر پس از یک نامه به نظر می رسد در مجله بالینی بیماری های عفونیهمکاری امضا شده توسط 239 دانشمندان و مهندسان که التماس که دیگر سازمان بهداشت و درمان است که "از آن زمان به آدرس هوابرد انتقال Covid-19." با این که تشخیص این حالت از انتقال نویسندگان امید جوامع می تواند فکر می کنم بیشتر در مورد تهویه فضاهای داخلی و شاید مهندس راه حل برای ایجاد این فضاهای امن تر است.

معلوم دانشمندان بوده است بحث که آیا بیماری های تنفسی مانند آنفلوآنزا و کروناویروس باید دارای برچسب "هوابرد" برای یک قرن. بیشتر معمولا "هوابرد" طراحی است که فقط قابل اعمال به شدت بیماری های واگیردار مانند سرخک.

بسیاری از این شرایط گیج کننده (حتی به دانشمندان) و آنها نمی پاسخ به این سوال laypeople مراقبت در مورد: هوا که امن است برای تنفس در طول Covid-19 همه گیر و آن هوا است بی خطر است ؟

برای پاسخ به این سوال آن را مفید به درک دو های مختلف علمی از دیدگاه مهم است. یکی این است: چه از لحاظ جسمی اتفاق می افتد زمانی که یک فرد بیمار ساخته عطسه یا سرفه به یک اتاق ؟ دیگر این است که: چه الگوهای اپیدیولوژی مشاهده در راه مردم در معرض ویروس و مریض است ؟

بیایید شروع با اولین.

وجود دارد نسبتا ساده اگر از رده خارج راه فکر کردن در مورد چگونه به بیماری های تنفسی می تواند گسترش.

آن شروع می شود مثل این: هنگامی که شما بازدم عطسه یا سرفه شما انتشار ابری از گاز و قطرات مایع.

اگر کسانی که قطرات نسبتا بزرگ آنها سنگین و سقوط به زمین قبل از تبخیر مانند قطرات باران انجام دهد. دیگران در حال کوچکتر و کوچکتر ساخته شده هنوز توسط تبخیر. این قطرات کوچکتر معطل می تواند در هوا دیگر دست خوش پیشامد میشه در جریان هوا شاید برای ساعت. اگر یک قطره کوچک است به اندازه کافی رطوبت موجود در آن تبخیر شده و قبل از آن شانس خود را برای رسیدن به زمین (ارائه شده رطوبت در اتاق متوسط است). اگر چیزهای شبیه به میکروب ها در آن قطرات تبدیل شدن آنها به نور به اندازه کافی برای شناور در جریان هوا مانند گرد و غبار و شما می توانید ببینید که در هوا معلق. این ذرات که اغلب به نام ذرات معلق در هوا.

در این چارچوب است و می آید از ویلیام ولز یک دانشمند که به مطالعه انتقال سل در دهه 1930 ، در سال 1934 مقاله چاه نتیجه گرفت: "به نظر می رسد از این رو است که انتقال عفونت از طریق هوا ممکن است به یکی از دو شکل بسته به اندازه قطرات آلوده."

چاه را در سال 1934 با نمودار نشان دادن قطع بین قطرات و ذرات معلق در هوا.
چاه/مجله آمریکایی اپیدمیولوژی

وقتی که می آید به Covid-19 یکی از اولین سوالات اپیدیولوژی سعی کردم جواب این بود: این است که این ویروس گسترش در گرد و غبار شناور و یا قطره که می گیرند ؟

اگر آن را کوچک و گرد و غبار و زنگ هشدار رفتن. این فعل هوابرد بیماری است. آنها شامل سرخک ، آبله مرغان و سل و آنها بسیار مسری است. به طور متوسط یک فرد مبتلا به سرخک را آلوده 12 به 18 نفر دیگر.

اگر آن را بزرگ قطره آن را هنوز هم در مورد. بیماری هایی مانند آنفولانزا سیاه سرفه ، سرماخوردگی و coronaviruses در درجه اول بزرگ قطره-سپرد. با این بیماری تنها نزدیک ترین تماس را به یک فرد آلوده آلوده چون قطرات بزرگ به سرعت سقوط به زمین (در عرض 6 پا و یا تا). آن را نیز ممکن است برای این بزرگ قطره به سقوط در سطوح و کسانی که سطوح می تواند تبدیل به آلوده بیش از حد. خوشبختانه در مورد Covid-19 وجود دارد اجماع رو به رشد است که بیمار شدن از دست زدن به سطوح آلوده نادر است. اما به شستن دست های خود را!

(جالب است که هیچ یک دلیل و یک ویروس جدید مانند SARS-CoV-2 را به یک مسیر و یا دیگر. آن را ممکن است می گوید: دانشگاه لستر virologist جولیان تنگ که ممکن است تفاوت در پاسخ ایمنی بدن با این بیماری های موجود در هوا است که باعث می شود بزاق و مخاط کمتر چسبناک منجر به بیشتر ویروس در قطره کوچک. همچنین تنگ می نویسد: در یک ایمیل "ممکن است (هر چند هیچ کس تا به مطالعه نشده بود) که بازدم نفس از واکسيناسيون سرخک و آبله مرغان موارد فقط ممکن است ریختن خیلی بیشتر ویروس (شاید میلیون ها ویروس در هر دقیقه) در مقایسه با ویروس های تنفسی که تنها بازدم 100s به 1000s از ویروس ها در هر دقیقه است.")

بخشی از همین اصطلاحات در اینجا بسیار گیج کننده است و وجود دارد بنابراین بحث های زیادی در مورد آن است که کلمات "آئروسل" و "قطره" به معنی چیزهای مختلفی را برای رشته های مختلف علمی.

"آئروسل است یک ذره در هوا گفت:" لیدیا Morawska یک مهندس و مدیر بین المللی آزمایشگاه کیفیت هوا و سلامت در دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند. "یک قطره مایع است aerosol." به تمایز میان قطرات و ذرات معلق در هوا معنا ندارد. به همه آنها ذرات معلق در هوا.

چاه مشخص شده یک تمایز روشن بین قطرات و ذرات معلق در هوا با توجه به اندازه آنها است. قطره سقوط و کمی aerosolized قطره شناور. آن را در حال حاضر مینماید که این تصویر واقعی بسیار پیچیده تر است.

"ما همیشه بازدم در واقع یک ابر های گاز که شامل درون آن یک طیف پیوسته از قطرات اندازه می گوید:" لیدیا Bourouiba یک MIT محقق که مطالعات دینامیک سیالات از عفونت. و او به عنوان توضیح داده شده در مارس کاغذ در JAMAشرایط آزمایشی خود را می تواند تحت تاثیر قرار دهد طیف وسیعی از برخی از قطرات است. اگر رو توسط سرفه یا عطسه Bourouiba می یابد قطرات می توانید سفر خود را به سمت بالا از 20 فوت است. "ابر مخلوط نه به اندازه قطره تعیین اولیه محدوده قطره و سرنوشت خود را در محیط داخلی."

سرعت ابر و دما و رطوبت محیط و فرد قطرات آرایش هر فرد ابر تعیین کننده چه مدت قطرات باقی بماند در هوا Bourouiba توضیح داده شده در JAMA.

لیدیا Bouroubia آزمایشگاه اسیر این فیلم از تمام قطرات انداخته با یک عطسه.
JAMA

که است که می گویند: شرایط وجود دارد (سرفه و عطسه) که تحت آن قطره های بزرگ نمی بلافاصله به طبقه قرار می گیرند و می تواند به گسترش بیش از 6 فوت دور از یک فرد و آنها را معطل می تواند در هوا به صورت دیگر.

وجود دارد در حال رشد شواهد نظری برای هوابرد گسترش coronavirus. مطالعات آزمایشگاهی در شرایط آرمانی نیز نشان می دهد که این ویروس می تواند زندگی می کنند در یک aerosolized فرم تا 16 ساعت (دانشمندان در این مورد عمدا ایجاد شده aerosolized قطرات با یک دستگاه).

مطالعه دیگری ردیابی با لیزر های مختلف قطرات اخراج از دهان انسان در طول سخنرانی. آن را در بر داشت: "طبیعی گفتار تولید قطرات موجود در هوا است که می تواند به حالت تعلیق باقی می ماند برای ده دقیقه یا بیشتر و برجسته قادر به انتقال بیماری در فضاهای محدود."

برخی از مطالعات گزارش شواهدی از ویروس RNA در هوا از اتاق بیمارستان اما یادداشت "هیچ مطالعات نشان داده اند قابل دوام ویروس در نمونه هوا" به معنی ویروس بود یا ناتوان از آلوده کردن دیگران و یا در مقادیر بسیار کم بعید آلوده به دیگران است.

"چه ما در حال تلاش برای گفتن بیایید نگران نباشید در مورد اینکه آیا شما آن را تماس, آئروسل یا این که آیا شما آن یک قطره" Morawska که همکاری نویسنده تفسیر اخیر التماس میکنند و دیگران را به آدرس هوابرد انتقال Covid-19 می گوید. "این است که در درجه," او می گوید: "و شما دم از آن. آن آمدن از بینی ما از دهان ما. آن را طولانی در هوا و دیگران می تواند استنشاق آن است."

که که به روز رسانی آن زبان نشانه آن است که آن را شروع به درک این دیدگاه است.

اما این دیدگاه محدود است. این مطالعات آزمایشگاهی نمی تواند کاملا تعمیم به شرایط دنیای واقعی است که در آن ویروس و آلوده دیگران است. فقط به دلیل یک ویروس سفر دور در یک قطره به این معنی نیست که می تواند آلوده مردم در سراسر فواصل بزرگ. ویروس ها می تواند کاهش سرعت در خارج از بدن است. همچنین دوز مهم است. کوچک مواجهه با این ویروس ممکن است به اندازه کافی برای به دست آوردن یک فرد بیمار است.

بنابراین برای پیدا کردن چگونه مردم در واقع بیمار با Covid-19 ما نیاز به تماس با ردیابی مطالعات.

آزمایشگاه مطالعات یادداشت نظری امکان انتقال هوابرد. اما این تنها بخشی از پاسخ به این سوال "که ساکت و امن است برای نفس کشیدن؟" اپیدیولوژی آمده در این سوال از زاویه دیگر نگاه کردن به الگوهای از گسترش ویروس مشاهده شده در دنیای واقعی و کار عقب مانده به تعیین اگر هوابرد گسترش عوامل در.

تماس با ردیابی مطالعات ما نشان می دهد که در حالی که قطرات بودن استنشاق توسط مردم در عرض 6 پا از یک فرد آلوده توضیح می دهد که بسیاری از انتقال Covid-19 وجود دارد محدود به زمان و محیط های که در آن SARS-CoV-2 می تواند رفتار یک ذره مانند یک برنامه ویروس.

"بنابراین ما نیاز به مشخص کنید که کدام نوع از تماس با آن نوع از محیط منجر به آن نوع از انتقال" Bücür ✌ Cevik, یک پزشک و متخصص ویروس شناسی در دانشگاه سنت اندروز می گوید. در خانواده او می گوید: یک فرد آلوده می تواند جدا شده در یک اتاق و گسترش این ویروس به دیگران در صفحه اصلی (اگر آنها جدا باقی می ماند). یک مرور نظام مند مطالعات انجام شده در این لانست از هر دو SARS-CoV-2 و ویروس های مشابه در بر داشت کاهش بزرگ در خطر اگر مردم فقط اقامت 1 متر (3 فوت) دور از یکدیگر است. این نشان می دهد مقدار زیادی از خطر ابتلا به Covid-19 است از قطره های بزرگ که به سرعت سقوط به زمین است.

اما پس از آن وجود دارد موارد که در آن مردم با هم بسته بندی شده در یک فضای محصور — مانند یک کلیسا با آواز خواندن و یا فریاد — که در آن انتقال به نظر می رسد کمی بیشتر شبیه هوابرد انتقال است.

بدنام گروه کر عمل در ایالت واشنگتن است که در آن انتقال هوابرد ممکن است اتفاق افتاده است. اما آنچه در این رویداد آنقدر خطرناک بود که همگرایی بسیاری از عوامل خطر: آواز فعالیت (که در طی آن فرد آلوده منتشر ذرات ویروسی به هوا) زمان صرف شده با هم (عمل شد و 2.5 ساعت) و تعامل بین اعضای گروه کر در یک فضای محصور (نه تنها همه آنها عمل آنها نیز تقسیم به گروه های کوچک تر و بیسکویت و چای).

مطالعه دیگری در خارج از چین بررسی شیوع آغاز شده است که در یک معبد بودایی رویداد ردیابی بسیار از گسترش محدوده یکی از اتوبوس های حمل و نقل مردم را به تابع. اتوبوس به حال یک فرد بیمار روی و 24 از 67 نفر در آن اتوبوس مریض شدم احتمالا نشان می دهد هوابرد انتقال است. کسانی که نشسته ویندوز شانس بهتر نشان می دهد اهمیت تهویه.

"من فکر می کنم ما فقط باید به دور از این اصطلاحات و به مقدار روشن تر تعاریف" Cevik می گوید. برای او آن را در مورد گرفتن مردم به تفکر انتقادی که در مورد شرایط ریسک بیش از دیگران است. "خطر این است که یک طیف است. آن را نه تنها فاصله, اما آن را در مورد زمان بندی و چه نوع فعالیت های شما در درگیر. من می دانم آن را کمی پیچیده است اما واقعیت است."

شاید بخشی از دلیل این است که آهسته به آدرس هوابرد انتقال Covid-19 دلیل است که در یک محیط مراقبت های بهداشتی, "برنامه" به معنی یک چیز بسیار خاص است.

هر چند پیشگیری از عفونت کارشناسان می دانند که وجود یک فازی مرز بین قطره که سقوط و لکه که شناور دوگانگی بین هوابرد و قطرات عهده پخته است را چگونه کارکنان مراقبت های بهداشتی آموزش دیده برای پاسخ به شیوع بیماری. "آموزش دادیم [بهداشتی] در دهه بگو هوابرد است سل و سرخک آبله مرغان قطرات است آنفولانزا و کزاز و مننژیت" ساسکیا Popescu بیمارستان اپیدمیولوژی در آریزونا می گوید. "و این است که متاسفانه نوع کهنه. اما این که چگونه ما همیشه آن را انجام داده."

آنها آن را انجام دهد چرا که وجود دارد بسیار خاص و مجموعه ای از دستورالعمل های در محل برای مقابله با بسیار مسری بیماری های موجود در هوا در محیط بیمارستان. برای مثال یک بیمار با یک خطرناک هوابرد بیماری اغلب نیاز به قرار دادن در یک اتاق با یک فشار هوا پایین تر از بقیه اتاق ها در ساختمان است. که راه هیچ ویروس در هوا از اتاق که می توانید فرار از آن (پس از جریان هوا از فشار بالا به فشار پایین).

برای انتقال قطرات کارکنان مراقبت های بهداشتی می تواند یک کمی بیشتر سهل انگاری آنها را می پوشند فولاد ساده ماسک در طول مراقبت های معمول و می توانید ذخیره بالا-تصفیه (و گاهی کمیاب) ماسک برای خطرناک ترین روش ها و موارد.

در این نور باعث می شود برخی از حس است که شده است که مردد به برچسب Covid-19 یک "هوابرد" عفونت است. آن را یک عفونت های هوابرد مانند سرخک است. آن را به عنوان مسری است. تماس با ردیابی مطالعات به طور مداوم پیدا کردن که Covid-19 است گسترش بسیاری به آسانی در میان مردم در نزدیک ترین تماس فیزیکی به یکدیگر است. "هوابرد" به معنی چیزی بسیار خاص و بسیار منابع فشرده و بسیار ترسناک برای بیمارستان ها و افرادی که کار در آنها است. و Covid-19 مطابقت ندارد که تعریف.

"بحث اغلب بسیار ظریف به دلیل این سفت و سخت دسته بندی" دانیل Diekema یک بیماری عفونی پزشک و اپیدمیولوژی در دانشگاه آیووا می گوید. "به محض این که شما می گویند "هوابرد" در بیمارستان پیشگیری از عفونت آن به ارمغان می آورد به ذهن پاتوژن مانند سل و سرخک آبله مرغان. آن را پاک کردن ویروس های تنفسی و آنفلوانزا coronaviruses نیست هوابرد در راه همان است که واکسن سرخک ، آبله مرغان [آبله مرغان] تبدیل به هوا."

اما در همان زمان با Covid-19 و دیگر ویروس های تنفسی "وجود دارد قطعا در حال کوچک-ذرات معلق در هوا تولید می شود," او می گوید. "و در سمت راست تنظیمات که در آن وجود دارد ضعیف تهویه در داخل خانه و در یک محیط شلوغ خطر وجود دارد برای انتقال میان افراد حتی اگر آنها ممکن است بیش از 6 فوت از هم جدا است."

نه تماس ردیابی مطالعات و مطالعات آزمایشگاهی می تواند کاملا پاسخ به این سوال که "کدام درجه است بی خطر است؟" اما این علم برای شما. دانشمندان با استفاده ناقص از روشهای حمله از بسیاری از زوایای سعی کنید برای رسیدن به حقیقت است که می تواند در حالی که به ناخن دقیقا.

به طور کلی به رسمیت شناختن است که Covid-19 گسترش می تواند از طریق هوا باید واقعا تغییر چگونه ما به صورت جداگانه محافظت از خود و دیگران در برابر آن. شش پا از فاصله بین مردم است که هنوز هم خوب مانع برای جلوگیری از گسترش از طریق بزرگ قطره. ماسک-پوشیدن می تواند کمک به جلوگیری از هر دو قطره های بزرگ و کوچک قطره از منتشر شدن در وهله اول. خط پایین به عنوان یک گروه سه نفره از مهندسین از Clarkson دانشگاه می نویسد: در این گفتگو این است که "در حالی که ماندن شش فوت از افراد دیگر را کاهش می دهد قرار گرفتن در معرض آن را نمی ممکن است کافی در تمام شرایط از جمله در محصور ضعیف تهویه مناسب اتاق."

ما هنوز هم نیاز به فکر کردن در مورد محیط ما در داخل خانه بسیار ریسک از خارج از منزل (که در آن جریان هوا بیشتر می توانید پراکنده قطره و ذرات معلق در هوا با سرعت بیشتری و در آن محیط کمتر مساعد برای SARS-CoV-2 زنده ماندن) است. و در داخل خانه تهویه می تواند یک تفاوت بزرگ را. یک فضای سرپوشیده که در آن هوا به طور مداوم تجدید و با هوا از خارج از منزل بهتر است از یکی که در آن هوا راکد است.

ما هنوز هم نیاز به فکر می کنم در مورد فعالیت های ما در حال تعامل است. فریاد, آواز خواندن, و دیگر فعالیت های تولید قطرات (با هر اندازه) از تنها نشسته بی سر و صدا.

Morawska امیدوار است که در آوردن با توجه به برنامه گسترش Covid-19 وجود دارد می توان با توجه به راه حل های مهندسی برای فضاهای داخلی به کاهش گسترش بیماری همه گیر.

مقامات بهداشت عمومی باید به طور مستمر تاکید کرد, اجتماعی, فاصله, ماسک پوشیدن و شستن دست ها-به عنوان راه هایی برای متوقف کردن گسترش Covid-19. "اما آیا شما تا کنون شنیده ام یک رستوران بازگشایی اعلام آنها به بهبود تهویه و یا افزایش تهویه? هیچ. این است که واقعا نقطه" Morawska می گوید. اگر Covid-19 در هوا در محیط داخلی ما نیز باید برای انجام کاری در مورد هوا.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de