چرا بعید است که شما از دوندگان یا دوچرخه سواران

کوروناویروس دریافت کنید تحت دوري اجتماعي، همه ما تمام سعي خود را مي کنيم تا عاقل بمونيم، و يکي از بهترين راه ه

توسط NEWSOULS در 24 مرداد 1399
کوروناویروس دریافت کنید

تحت دوري اجتماعي، همه ما تمام سعي خود را مي کنيم تا عاقل بمونيم، و يکي از بهترين راه ها براي حفظ سلامت رواني اين است که براي هواي تازه خوبي بيرون برويم. اما تهویه در خارج می تواند استرس زا باشد اگر شما نگران باشید که هوا بسیار پر از ذرات ویروس فقط در انتظار آلوده کردن شما است.

بنابراین ، چگونه باید نگران باشید که هر زمان که شما به خارج ، شما coronavirus از یک پیاده رو ، دونده ، یا دوچرخه سوار که اتفاق می افتد به بازدم آنها را از طریق قرارداد؟

پاسخ این است که، شما احتمالا لازم نیست که در مورد آن وحشت زده. تا زمانی که شما حداقل 6 فوت فاصله از افراد دیگر را حفظ می کنید و در یک گروه پرخطر نیستید، به فعالیت بسیار کم خطری مشغول هستید، به خصوص اگر شما و دیگران ماسک می پوشید.

در ماه آوریل، مهندسان بلژیکی و هلندی برخی از یافته های که به صورت آنلاین ویروسی رفت را منتشر و به مردم تصور مخالف. مهندسان با استفاده از یک ژنراتور ذرات نازل اسپری برای شبیه سازی گسترش قطره ما تولید می کنیم به عنوان راه رفتن، اجرا، و یا دوچرخه. از آنجا که ذرات ضربه ورزشکار دنباله دار که دورتر از 6 فوت دورتر بود، مهندسان نتیجه گیری ما نیاز به حفظ فاصله بیشتر از آن برای جلوگیری از خطر ابتلا به Covid-19.

آنها توصیه می کنند که ۱۶ فوت پشت سر کسی که راه می روند، ۳۳ 65 feet فوت پشت سر کسی که به آرامی در حال دويدن یا دوچرخه سواری است، و ۶۵ فوت پشت سر کسی که دوچرخه سواری سخت است، باقی بماند. این نوع فاصله ها تقریباً غیرممکن است که در شهرهای بزرگ نگهداری شوند. بنابراین، به عنوان یافته ها ساخته شده دور آنلاین، بسیاری از مردم وحشت زده.

اما این تحقیق - با وجود اینکه به عنوان یک «مطالعه» در یک پیام کوتاه بسیار مشترک با هدف خلاصه کردن آن - حاوی هیچ ورودی از اپیدمیولوژیست ها یا ویروس شناسان نبود و مورد داوری همتا قرار نگرفت. منطق آن عمیقا ناقص است.

آنجلا راسموسن، ویروس شناس دانشگاه کلمبیا می گوید: «من فکر می کنم باید در مورد انتقال بر اساس آن "مطالعه" بسیار مراقب فرضیات در مورد انتقال باشد، از آنجا که آن را برای هیچ متغیر مربوط به انتقال حساب نمی کند، گفت: آنجلا راسموسن، ویروس شناس دانشگاه کلمبیا، با اضافه کردن، "مهم است که درک کنیم که عفونت ها با حداقل دوز عفونی ویروس آغاز شده است."

به عبارت دیگر، "مطالعه" نتوانست دو سوال کلیدی را در نظر داشته باشد: چقدر آسان است که ذرات ی که در هوای بیرون از منزل سفر می کنند شما را آلوده کنند؟ و چند تا ذره حاوی ویروس عفونی می تونه تو رو به استنشاق آلوده کنه؟

مهندسان به سادگی به این نتیجه رسیدند که هر گونه نوردهی بیش از حد است. اما این طور نیست؛ حقيقت بيشتر اطمينان بخشه بیایید هر یک از دو سوال را به نوبه خود خراب کنیم.

برای شروع، باید در مورد چیزی که ثابت کرده است گیج کننده برای بسیاری از مردم روشن است: آیا ویروس کوروناویروس "هوابرد"؟

آشتمی ناشی از این واقعیت است که یک معنی روزمره از کلمه "هوابرد" -- حمل در هوا وجود دارد -- و یک معنی علمی فنی ، که در اندازه ذرات ویروس و چه مدت ویروس می تواند در هوا قبل از از دست دادن آلودگی خود را به طول می انجامد.

کارشناسان بهداشت عمومی دوست دارند به ذرات بزرگتری اشاره کنند که سنگین هستند و در نتیجه به سرعت سقوط می کنند به عنوان "قطره"، و ذرات ریز که تبخیر سریع تر از آنها می توانند به عنوان "آئروسل" سقوط کنند. هنگامی که یک ویروس به عنوان آئروسل قابل انتقال است، آنها می گویند آن را "هوابرد" است.

ما مطمئنیم که ویروس کوروناویروس به صورت قطره حرکت می کند. اما آئروسل ها چطور؟

"هیچ بحثی در مورد اینکه آیا یا نه آئروسل تولید می شوند (آنها [حداقل در بیمارستان ها که در آن روش های تهاجمی پزشکی انجام می شود])، یا نه آنها حاوی ویروس (آنها را [حداقل در ابتدا]) وجود دارد، و یا نه عطسه به خصوص خشونت می تواند آنها را در سراسر یک اتاق (آن را می تواند)" گفت: جنیفر Kasten، متخصص پاتولوژی با آموزش در اپیدمیولوژی بیماری های عفونی و بهداشت جهانی است.

پژوهش های لیدیا بورویبا MIT نشان داده است که سرفه ها و عطسه ها می توانند ابرهای آشتاز ذرات را در قطرات آزاد کنند و آئروسل به طور یک شکل شکل می شوند. ذرات از سرفه می تواند تا آنجا که سفر 16 فوت و ذرات از عطسه می تواند تا آنجا که 26 فوت سفر.

که، و تعداد انگشت شماری از مطالعات دیگر، برخی از مردم تعجب اگر ما نیاز به ماندن بسیار دورتر از یکدیگر از توصیه می شود 6 فوت باقی می ماند.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب