ترامپ فقط نتوانست به کاوید-۱۹ رسیدگی کند. او بحران را بدتر کرد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ و تیمش اولین شب کنوانسیون ملی جمهوری خواهان را صرف تلاش برای گاز دادن آمریکا به کوید-۱

توسط NEWSOULS در 4 شهریور 1399

رئیس جمهور دونالد ترامپ و تیمش اولین شب کنوانسیون ملی جمهوری خواهان را صرف تلاش برای گاز دادن آمریکا به کوید-۱۹ کردند - ادعا کردند که ترامپ «برای نجات جان ها اقدام قاطعی انجام داده است.» در واقعیت، ترامپ نه تنها موفق به پرداختن به همه گیر کروناویروس نشد، او فعالانه آن را بدتر کرد.

من بخش بهتری از چند هفته گذشته را صرف صحبت کردن با کارشناسان در مورد اینکه چرا ایالات متحده در Covid-19 شکست خورد. من انتظار داشتم که چیزهای زیادی در مورد فدرالیسم، فردگرایی، و سیستم های بهداشت عمومی کم بودجه بشنوم. اما کارشناسان به عقب رانده شدند: آن چیزها به احتمال زیاد نقش داشته اند، مطمئناً، اما آنها تاکید کردند که آنچه آمریکا را واقعا منحصر به فرد می کند ترامپ است.

در هر گام، این ترامپ بود که نه تنها موفق به انجام کار درست نشد، بلکه در واقع کشور و رهبرانش را تشویق به انجام کار اشتباه کرد.

در حالی که کارشناسان خواستار رهبری فدرال و یک طرح ملی شدند، دولت ترامپ فعالانه وظایف خود را نسبت به دولت های ایالتی و محلی کناره گیری کرد - ادعا کرد که وقتی به تدارک آزمایش های بد مورد نیاز رسید، به عنوان مثال، دولت فدرال صرفاً یک «تامین کننده آخرین چاره» بود، ایالت های با تسمه نقدی را ترک کرد تا علیه یکدیگر (و دیگر ملت ها) برای کیت های آزمایشی و تجهیزات دیگر پیشنهاد دهند.

هنگامی که دولت فدرال توصیه کرد که مردم فاصله اجتماعی در ماه مارس داشته باشند و همان طور که کارشناسان گفتند همه گیر یک نبرد ماه ها خواهد بود، ترامپ پیشنهاد کرد که مردم می توانند تا ماه آوریل به موقع برای عید پاک به حالت عادی بازگردند. هنگامی که دولت فدرال طرح مرحله ای را برای بازگشایی منتشر کرد، ترامپ از ایالت ها خواست سریع تر بازگشایی شوند - که ظاهراً آن ها را از مصیبت اقتصادی «آزاد» کنند.

در حالی که کارشناسان برای آزمایش بیشتر فشار می آورد، ترامپ گفت که به مردمش گفته است که «آزمایش را کند کنند، لطفاً.» پس از اینکه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها به مردم توصیه کرد که در عموم ماسک بپوشند، ترامپ گفت که این یک انتخاب شخصی است، ماه ها از پوشیدن ماسک در عموم خودداری کرد و حتی به افرادی که ماسک پوشیده بودند پیشنهاد کرد که این کار را برای کینه توزی انجام می دهند (هر چند که او به تازگی لحن خود را تغییر داده است).

ترامپ همچنین درمان های بی اثر و حتی خطرناک را ترویج کرد - از هیپینگ مکرر هیدروکسی کلروکین، که نشان داده نشده است مفید است، تا در یک نقطه طرفداری از تزریق سفید کننده.

با هم گرفته شده، این رکورد ترامپ است - از تفکر جادویی، دروغ، و بی کفایتی - که ایالات متحده را از هم جدا می کند.

آشیش جا، مدیر هیئت علمی موسسه بهداشت جهانی هاروارد به من گفت: «از بسیاری جهات آغاز می شود و شما می توانید استدلال کنید که از بسیاری جهات، با دولت ترامپ به پایان می رسد.» "اگر جورج بوش رئیس جمهور بود، اگر جان مک کین رئیس جمهور می شد، اگر میت رامنی رئیس جمهور می شد، این بسیار متفاوت به نظر می رسید."

کشورهای دیگر مجبور بودند با همان مسائل پایه آمریکا برخورد کنند. سیستم های بهداشت عمومی به طرز بدنامی در سطح جهانی کم بودجه هستند. استرالیا، کانادا و آلمان نیز در میان دیگران دارای سیستم های فدرالیستی دولت، جوامع فرد گرا یا هر دو هستند.

ترامپ پرت تر است - متغیر ویژه ای که نه تنها پاسخ آمریکا را تضعیف کرد بلکه فعالانه آن را بدتر کرد.

نتیجه: آمریکا به همراه اسپانیا در میان کشورهای توسعه یافته منحصر به فرد است که نه تنها در بهار دچار شیوع عظیمی شد، بلکه پس از آن دچار شیوع گسترده ای شد، با موارد و مرگ و میر هایی که از ماه ژوئن تا اوت در حال تکان دادن بود. تنها به تازگی موارد ایالات متحده واقعا کاهش یافته است، اما آنها در سطحی باقی می ماند که به مراتب از همسالان توسعه یافته آمریکا پیشی می گیرد.

دنیای
A chart of coronavirus cases in the developed world. ما در داده ها
...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن