آیا از تقویت خودرو توانایی خود خجالت میکشید؟ اینجاست چه باید کرد

به عنوان مثال دیگر، در اتریش، راننده وسایل نقلیه مسافربری مسئولیت افراد کمتر از ۱۵۰ سانتیمتر و زیر ۱۴ سال را

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

به عنوان مثال دیگر، در اتریش، راننده وسایل نقلیه مسافربری مسئولیت افراد کمتر از ۱۵۰ سانتیمتر و زیر ۱۴ سال را در مورد صندلی ایمنی مناسب کودک بعهده دارد. حالا به جز آن دو مورد، وجود چند ویژگی پراید را به یک گزینه مناسب برای تقویت تبدیل نموده: وزن کم، محفظه موتور بزرگ و اشتراکات فنی زیاد با سایر مدل های دهه هشتادی و نودی مزدا. اما با تغییر چند مورد نسبتاً ساده و بدون دانش خاص و به کمک یک مکانیک، می توانید از عهده ی آن برآیید و به این ترتیب تیونینگ ساده ای را بر روی خودروی خود انجام دهید. پس اگر خودروی شما سنگین باشد، نمی توانید با شتاب و سرعت حرکت کنید. به طور کلی هر چه موتور خودرو دارای قدرت و اسب بخار بیشتر باشد، به تبع در شتاب گیری سریع تر عمل می کند. جنس های فیبر کربن، آلیاژهای آلومنیوم که سبک تر هستند سبب کاهش وزن خودرو خواهند شد. از جایگزین هایی که از جنس پلاستیک هستند استفاده می کنند. روان کننده هایی که از انواع مصنوعی هستند، اصطکاک داخل فضای موتور را کاهش داده و نهایتا سبب افزایش عمر موتور می گردند. افزایش تعداد اگزوز به معنای فضای بیشتر برای هوا و بنزین است. یکی دیگر از مواردی که در تقویت سیستم اگزوز مطرح است، افزایش تعداد اگزوز هاست. قانون کلی در مورد یک موتور درو نسوز (از هر نوع) این است که انجام تغییرات کوچک در سیستم سوخت رسانی و جرقه موجب ایجاد تغییرات بسیار بزرگ در عملکرد و مصرف سوخت خودرو می باشد.شایان ذکر است که ایجاد این تغییرات به صورت اصولی و استاندارد نیاز به دانش پایه در زمینه شناخت خودرو و مسائل مربوط به آن داشته و انجام این تغییرات بدون دانش کامل در بسیاری موارد نتیجه معکوس نظیر کاهش نیروی تولیدی موتور و افزایش مصرف سوخت را بدنبال خواهد داشت غیره پس دقت کنید! در ابتدا میتوان و با کمترین هزینه تغییراتی در سیستم جرقه و سیستم ورودی هوا ایجاد نمود. با توجه به رشد چشمگیر دانش و صنعت الکترونیک در سالهای اخیر، امروزه میتوان اینگونه بیان نمود که تمام فناوریهای پیشرفته مورد استفاده در خودروها، برای نیل به عملکرد مطلوب، از سیستمهای کنترل الکترونیکی خودرو یا سیستمهای مکاترونیکی خودرو استفاده میکنند. کیفیت لاستیک ارتباط مستقیمی با بهبود سرعت و عملکرد خودرو دارد. اگر به خودروهای مسابقه ای و اسپرت نگاهی کرده باشید حتما دیده اید که برای کم کردن وزن اتومبیل خود حتی صندلی های قسمت عقب خودرو را کاملاً حذف کرده اند، تا بتوانند با وزن کمتر اتومبیل، سرعت آن را بیشتر کنند.

با گذاشتن کامنت میتوانید ما را در بهبود هر چه بهتر مطالب سایت یاری نمایید. بال عقب در Escort Cosworth نیز در سرعت ۱۰۰ مایل بر ساعت نیروی معادل با ۴۰ تا ۵۰ کیلوگرم را ایجاد می­کند، بنابراین میتوانید ببینید که بالهای عقب تا چه حد میتوانند در چسبندگی و هندلینگ خودروها موثر باشند. در این صورت برداشتن ابزار و لوازم اضافه ی صندوق عقب، تغییر در رینگ ها و تعویض آن با نوع آلومینیومی سبک و تغییر در ترمز کاسه ای به ترمز دیسکی سوراخ دار، برداشتن باربند از روی سقف اتومبیل و… طراحی درها و سقف یک خودرو، بهعنوان پرهزینهترین بخشهای بدنه جهت توسعه یا بازسازی، مهمترین فاکتور جهت برآورده کردن استانداردهای ایمنی و تصادف است. از همین جهت است که جریمه چراغ زنون برای خودروهایی که به صورت دستی از این چراغها استفاده میکنند، اعمال میشود. بسیاری از باشگاههای اتومبیلرانی برای تسهیل تعاملات اجتماعی و همراهی در میان افرادی که به داشتن، نگهداری، رانندگی و نشان دادن اتومبیل خود افتخار میکنند، راهاندازی شدهاند. اگر در این مطلب ما را همراهی کنید به برخی از این موارد اشاره ای خواهیم داشت. و برخی از دولتهای محلی «مسافرتهای ویژه و ارشد» را بهطور خاص برای این جمعیت هدف قرار میدهند. این پارک انرژی جدید در منطقه ویژه کریدور اقتصادی شرق استان چون بوری، با وسعت ۱۲۰ هزار متر مربع، دارای یک خط تولید باتری ، یک خط تولید قطعات خودروهای الکتریکی، یک محوطه کانتینر و یک انبار تدارکات برای افزایش کارایی حمل و نقل است. خودرهایی با تجهیزات الکتریکی زیاد از جمله نمایشگر و سیستم صوتی قوی در فصل تابستان که کولر ماشین هم روشن میشود نیاز به برق زیادی دارند که این برق بالا مساوی است با آمپر بالا در سیستم الکتریکی خودرو. چراغهای جلوی تطبیق شونده که جهت و برد پرتوهای چراغهای جلو را کنترل میکنند تا مسیر راننده را در منحنیها روشن کنند و فاصله دید را بدون کور کردن نسبی سایر رانندگان به حداکثر برسانند.

پیشتر گفتیم که معمول ترین و اولین کار جهت افزایش قدرت موتور یک خودرو تغییر در راندمان حجمی آن موتور می باشد. جهت رفع این نقیصه می توان از اگزوزهای تکی برای هر سیلند (یا استفاده از یک اگزوز برای دو سیلندر) استفاده کرد که موجب بهبود تخلیه موتور و همچنین عدم افزایش بیش از حد صدای خروجی از اگزوز می شود. برند MG SAIC که در سال ۲۰۱۳ وارد بازار تایلند شد، با بیش از ۱۸۰ هزار کاربر در این کشور به یکی از محبوب ترین برندها در بین مشتریان تایلندی تبدیل شده است.به گزارش سیناپرس، از سوی دیگر کشور تایلند قصد دارد به قطب تولید خودروهای برقی در شرق آسیا تبدیل شده و پیش بینی می شود خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ حدود ۳۰ درصد از کل تولید خودروی این کشور را به خود اختصاص دهد. در کشور ایران افرادی که علاقه شدیدی به تیونینگ و قوی کردن خودروی خود دارند در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ هستند و معمولا بیش از آنکه خودرو را از لحاظ فنی تقویت کنند، به ظاهر و زیبایی آن اهمیت می دهند. در این سال ایران خودرو به عنوان صادرکننده نمونه ایران، جایزه ملی صادرات را کسب کرد. این موضوع در حالی است که طی ماه گذشته، شرکت BYD یکی دیگر از غول های چینی سازنده خودروهای برقی در کارخانه تایلندی خود که قرار است تولید آن در سال ۲۰۲۴ آغاز شود سرمایه گذاری کلانی انجام داده و گفته می شود این شرکت قصد دارد سالانه ۱۵۰ هزار وسیله نقلیه الکتریکی در تایلند تولید کند. ژائو فنگ، مدیر ارشد شرکت SAIC Motor-CP، که در حال سرمایه گذاری مشترک با شرکای این شرکت است در رابطه با توسعه این خط تولید جدید گفت که طراحی این پارک در راستای حمایت از تحول تایلند به سمت تبدیل شدن به یک جامعه سبز و کم کربن است. گاهی اوقات با افرادی مواجه می شوید که بیش از هر چیزی به خودرو علاقه دارند. کیت هوای خنک یکی از لوازم جانبی است که میتوان بر روی خودرو نصب نمود. کیت تزریق آب مسافت پیموده شده گاز را بیشتر کرده و سبب از بین رفتن رسوبات کربن شده و محفظه احتراق را تمیز نکه میدارد. بنابراین اکسیژن بیشتری وارد موتور می شود و احتراق قوی تری را سبب می گردد. ولی همین پیچ وتاب سبب می شود که هوای خروجی نتواند با شتاب مناسبی از اگزوز خارج شود و بر روی سرعت خودرو تاثیر می گذارد. اما فیلتر هوایی که در خودروهای اسپرت با سیستم خنک کنندگی نصب می شود این امکان را برای موتور فراهم می آورد تا تمام نیاز موتور به اکسیژن و هوا توسط این وسیله رفع شود و هوای خنک به خودرو به وسیله ی این فیلتر خواهد رسید و در نتیجه قدرت موتور بیشتر خواهد شد. درزهای کوچک در مانیفولد ورودی و یا لوله های متصل به آن (در بسیاری از موارد خرابی بوستر ترمز و کشیدن هوای بی مورد از این قسمت موجب شده که عملکرد موتور مختل شود و موتور بواسطه کشیدن هوای بی مورد بدرون بسیار ضعیف کارکند ولی موقع بررسی شما با این استنباط که کلیه موارد مؤثر بر سوخت رسانی و احتراق در موتور سالم هستند به این نتیجه می رسید که موتور ضعیف است!) با این توضیحات مختصر به دنبال مبحث اصلی یعنی تقویت موتوری که از نظر کارکرد و مسائل جنبی در شرایط نرمال و استاندارد قرار دارد می رویم.

مدلهای آ اِم گِ قیمت بیشتر و عملکرد بالاتر نسبت به خودروهای سری مرسدس دارند. در بخش چگونه یک ماشین را اسپرت کنیم، اشاره داشتیم به این­که برای تیونینگ اتومبیل که شامل یک سری تغییرات در خودرو ازجمله تغییرات در ظاهر و بدنه خودرو، افزایش قدرت موتور ماشین، افزایش قدرت ترمزها و … با استفاده از توربو شارژ و سوپر شارژرها و نصب این سیستم و اضافه کردن آن به خودرو می توان تیونینگ اتومبیل و گشتاور و قدرت موتور را به صورت فوق العاده ای افزایش داد. باید این نکته را مد نظر داشت که تمام سیستم های دیگر خودرو مانند سیستم تعلیق، سیتسم انتقال قدرت و ترمز، کاملا متناسب با سیستم تولید نیروی محرکه ماشین انتخاب و بهینه سازی شده اند. به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، واژه تیونینگ و تقویت خودرو در بین افرادی که علاقه زیادی به خودرو دارند ناآشنا نیست. ↑ مشخصات تیبا2 از سایت رسمی سایپا. حتی برهی باکس فیلتر کارخانه ای را هم تعویض نمی کنند و فقظ از فیلتر هایی با مشخصات بهتر که افت کمتری در هوای وردی موتور ایجاد می کند ، استفاده کنند . «صفحه معرفی و ارائه مشخصات فنی و ظاهری تیبا». «ورود «پرشیا خودرو» به عرصه ارائه قطعات با کیفیت، ارزان و استاندارد». این تجهیزات، با فشرده کردن هوای ورودی، هوای بیشتری وارد موتور شده و میزان اکیژن بیشتری در فرآیند احتراق دخیل خواهد بود. درنهایت باعث میشود که احتراق سریعتر اتفاق افتد و این امر خود، باعث تقویت مور ماشین میشود. ولی باعث افزایش توان خروجی موتور میگردد. ورود این ناخالصی ها سبب بد کار کردن موتور و حتی آسیب به موتور میگردد. دانستیم که تمام حرکات و کار در قسمت های اتومبیل، امروزه به وسیله ی کامپیوتر یا همان ECU کنترل می شود و به کمک آن خودرو همواره در شرایط پایدار و درست خود نگه داشته می شود.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت norbert performance.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402