Hulu را خانم امریکا یک داستان احتیاطی فلک زده

چند هفته پیش بدون هیچ دلیل خاصی تصمیم گرفتم به تماشای "بهترین 1980s" نسخه Siskel & ایبرت. (آن را در یوتیوب

توسط NEWSOULS در 2 خرداد 1399

چند هفته پیش بدون هیچ دلیل خاصی تصمیم گرفتم به تماشای "بهترین 1980s" نسخه Siskel & ایبرت. (آن را در یوتیوب.) هر میزبان توافق فقط در مورد تمام فیلم های دیگر برداشت کرده حتی اگر گفت فیلم نیست در هر دو لیست های خود را. اما نسبت به قسمت پایان Gene Siskel در زمان راجر ایبرت به (خیلی خفیف) وظیفه خود را برای قرار دادن آلن پارکر 1988 نامزد بهترین فیلم اسکار می سی سی پی سوختن در لیست بهترین فیلم از کل دهه است.

Siskel پیشنهاد کرد که در مقایسه با فیلم هایی مانند انجام کار درست و گاو خشمگین و E. T., Mississippi Burning بود و بعید است به آزمون زمان ایستاده. و Siskel معلوم بود ... راست. Mississippi Burning عمدتا فراموش شده است در حالی که بسیاری از فیلم های دیگر در هر دو مردان, لیست محبوب باقی می ماند و به این روز است.

در واقع, Mississippi Burningکه مکان تحقیق و تفحص از دو رنگ سفید ماموران اف بی آی در مرکز یک داستان در مورد آمریکایی های سیاه و سفید در تلاش برای تضمین حقوق مدنی خود است که تقریبا یک مثال خوبی از این نوع از فیلم ما به طور معمول انتقاد از امروز. به جای تمرکز بر روی سیاه و سفید آمریکایی ها در واقع تحت تاثیر نژادپرستی فیلم آهنگ در به تجارب مردم سفید — یک شکست است که بیشتر جریان اصلی به رسمیت شناختن در حال حاضر از آن در آن زمان است.

ایبرت به عقب رانده در برابر Siskel این انتقادات با مقایسه این فیلم به نه ساعت در مستند هولوکاست هولوکاست (یکی از مهمترین دستاوردها در استفاده از فیلم برای حفظ سابقه تاریخی). "این یک فیلم است که مردم نیاز به مراجعه به منظور می دانم که این زمان وجود داشته است و مردم تا به حال به این احساسات" ایبرت گفت: Mississippi Burning. "این بخشی از تاریخ آمریکا بچه های جوان امروز واقعا نمی دانم در مورد حتی اگر آن را تنها در 25 سال, و من فکر می کنم این مهم است به همین دلیل."

من فکر می کردم در مورد Siskel و ایبرت است بحث های زیادی در هنگام تماشای Hulu جدید سریال خانم امریکا (که تولید شد و در اصل در نظر گرفته شده برای FX) که در آن کیت بلانشت درخشان نقش فرهنگ محافظه کار جنگجو فیلیس Schlafly ساخته شده است که یک ائتلاف از زنان خانه دار نگه داشته و اصلاحیه حقوق برابر خروج از قانون اساسی ایالات متحده. خانم امریکا قطعا زندگی ایبرت را اعتقاد به اهمیت داستان است که آموزش ما بیشتر در مورد تاریخ آمریکا از ما شاید حتی می خواستم به می دانم, اما آن را نیز ماهرانه هل دادن در برابر این ایده.

این سریال طول می کشد سینمایی درس تاریخ و flips آن در داخل است. که در آن این نوع از داستان ها معمولا رانده شده توسط پررنگ صدای هل دادن برای تغییر, خانم امریکا رانده است با صدای بلند برای هل رکود. در آن طول می کشد تمام استعارههای از داستان به خوبی معنی سفید لیبرال ها که ایجاد افزایشی پیشرفت و استفاده از آنها را در برابر آن احتمالا مترقی مخاطبان است. شما را ترک نمی کند خانم امریکا برای ریشه کن فیلیس Schlafly اما نشان می دهد نیروهای شما را به ببینید که چرا او موفق شد تمام همان.

Cate Blanchett stars in Mrs. America.
فیلیس این نسخهها کار بر روی ضد دوران مبارزات انتخاباتی.
تام لانتوس/FX

زمانی که من شروع به تماشای خانم امریکا, من نگران است که حضور بلانشت (یکی از تعداد انگشت شماری از مردم که ممکن است منطقی ادعا می شود بهترین بازیگر زنده) ممکن است من را هم آماده ببخش Schlafly که کار کرده و خرج به توقف جنبش آزادی زن در آهنگ های خود را با ارائه یک درنده لبخند و چشمک زدن در چشم او. حتی بدون بلانشت بازی او Schlafly را نرم و ملایم تمایل به تحمل هر چیزی را و می آیند تا با یک quippy یک بوش پس از آن باعث می شود برای ذاتا قانع کننده از شخصیت و همچنین به عنوان یک هرالد ورودی رونالد ریگان رئیس جمهور خود را.

اما زمانی که من به پایان رسید تماشای تمام نه قسمت از خانم امریکا من خشمگین در مورد همه چیز — درباره Schlafly مورد خوشنودی از فمینیست موج دوم که فرض آنها اصلاحیه حقوق برابر در کیسه در مورد بسیاری از زنان که استدلال آنها سزاوار نیست حقوق برابر چرا که آنها خریداری کرده بود به مرد سالاری در ساختار قدرت. (Schlafly البته در این میان رئیس در زنان است.)

هنگامی که این سری برای اولین بار در ماه آوریل وجود دارد یک تعداد انگشت شماری از مقالات نشان می دهد که خانم امریکا خواهد تابع به عنوان Schlafly apologia. من واقعا فکر می کنم این سری است که یقین pro-Schlafly چیزی سه قسمت را سوزان روشن است. اما اگر شما تا به حال تنها دیده می شود اولین انگشت شماری از قسمت, شما ممکن است نتیجه گیری کرد که در آن همه چیز همان است. ما به سادگی سخت رمزی به عنوان خوانده شده شخصیت های مانند فیلیس Schlafly به عنوان فعال, قهرمانان, کار برای تغییر سیستم چیزی است که خانم امریکا و تیم خلاق (به رهبری خالق Dahvi والر نوشت که در Mad Men و Halt and Catch Fire) بهره برداری بی رحمانه.

حتی بهتر مقایسه نقطه برای خانم امریکا از دیگر نمایشنامههای تاریخی ممکن 1979 فیلم Norma Raeکه سالی فیلد برنده اولین اسکار بازی یک اتحادیه سازمان که زنانگی به معنای مخالفان او به طور مستمر او را دست کم گرفت. Norma Rae یک احساس خوب داستان در مورد یک فلک زده که پیروزی در برابر ظالمان سیستم با استفاده از ترکیبی از مهارت و شهامت و توانایی برای پنهان کردن در چشم ساده. کارفرمایان هرگز نرما آیند چرا که آنها نمی توانند تصور کسی مثل گونیا و حتی موجود تا آن را خیلی دیر است.

خانم امریکا در واقع با استفاده از این دیوید در مقابل جالوت راه اندازی, اما آن را تبدیل وارونه است. Schlafly ما است Norma Rae سازماندهی او لژیون 1970 زنان خانه دار برای ایجاد دروغ درباره دوران و مرعوب قانونگذاران ایالتی به دلیل خودداری از تصویب متمم. (دوران سقوط کرد سه کشور کوتاه; از آن زمان شده است با تصویب سه متحده اما پس از سال 1979 مهلت گذشت.) این unmovable نیروهای که هرگز او را در آینده نشان داده شده در اینجا با چهره قدرتمند مانند بتی فریدن (Tracey Ullman) شرلی Chisholm (Uzo Aduba) و گلوریا استاینم (رز بایرن) — همه از آنها به سمت چپ متمایل کار برای فمینیستی پروژه که اخراج Schlafly به عنوان یک پشه ناچیز تا آن را خیلی دیر است.

اما صبر کنید دوم: که فریم نیست و کاملا دقیق است. هر چه دستاوردهای فمینیسم تا به حال ساخته شده توسط 1971 (وقتی که سریال شروع می شود) شکننده است و به راحتی قابل برگشت. نیروهای قدرتمند است که اشتیاق به عقب براند که فمینیست پروژه است که می گویند نیروهای وضع موجود هستند که به نمایندگی از Schlafly اینجا. حتی اگر او دارای یک تن از سرمایه فرهنگی او بود و با این وجود استدلال برای تثبیت قدرت سیستم برگزار شد که تقریبا تمام سرمایه سیاسی است. بنابراین اگر چه استاینم شد در بیشتر مجله را پوشش می دهد ؟ Schlafly کردم مردم به گوش دادن به او توسط ... propping تا مردسالاری.

حتی بیشتر discombobulating راه والر و تیم او با استفاده از این توسری خور-against-the-سیستم استعارههای به بازیگران تقریبا funhouse آینه مانند اثر در جهان اطراف است. در سری اول قسمت Schlafly به طور مداوم صحبت بیش از زمانی که ساخت یک تلویزیون ظاهر به بحث در مورد سیاست خارجی (خود واقعی منطقه از تجربه و تخصص) و سپس آن را یادداشت توسط مردان در مهم سیاسی ملاقات او حضور به عنوان یک کارشناس و نه به عنوان منشی.

ما می دانیم که چگونه داستان سرایی کار می کند: ما در حال راه اندازی برای دیدن Schlafly به عنوان کسی که تا به حال به اندازه کافی از این سیستم به عنوان آن وجود دارد و مبارزه با آن را تغییر دهید. اما Schlafly نیست و مبارزه برای تغییر جهان; او دعوا به حفظ آن را دقیقا به عنوان آن است. او به نظر می رسد در indignities او رنج می برد و می بیند که ساده ترین راه برای رسیدن به قدرت او می خواهد این است که به مردانی که نگه به قدرت است که آنچه آنها می خواهند. آن را درخشان ترفند که در اصل تله بیننده در داخل Schlafly را rationalizations و من تعجب نیست آن را به سمت چپ برخی از حالت تهوع.

در آن دوم و سوم قسمت محور در استاینم و Chisholm بود — سری گسترش تجسم خود را از این جنبش فمینیستی است که در آن نشان می دهد سهام خود را ادعا می کنند برای اینکه بیشتر از فقط Schlafly تبلیغات. در واقع به عنوان سری تساوی به آن استدلال می کند که معامله خود را-مبادله با شیاطین او می داند (از جمله ضمنی تایید مربوط به کلان در یک نقطه) بود بهتر از تبدیل شدن به شیطان خودش.

اما این سری نیز استدلال آمریکا این است که ابتدا به ترجیح می دهند یک جنبش است که در انجام کاری به ظاهر بزرگ و مهم است, به خصوص اگر آن را می توانید تقویت تعصبات موجود. در مقایسه با متمرد اختلافات قدرتمند همبستگی-محور جنبش که استدلال می کند forthrightly برای قوی به وضوح بیان اصول را تقریبا همیشه برنده است. و اگر Schlafly درک می کند که چرا او فمینیستی همتایان سمت چپ ؟

Uzo Aduba plays Shirley Chisholm.
شرلی Chisholm اول زن برای رئيس جمهور اجرا یک واقعیت ساخته شده فوق العاده آشکار هنگامی که او در احاطه شده توسط مردان سفید روی صحنه در کنوانسیون ملی دموکرات ها.
تام لانتوس/FX

خانم امریکا دریافت کرده است چند بررسی منفی اما سازگار انتقاد در آن بررسی شده است که آن را بسیار سرگرم کننده تر حلق آویز کردن با استاینم و پالس (pals) از آن زمانی که آن قطره را در بر Schlafly سازمان. و چیزی وجود دارد به این شکایت است. این camerawork در, می گویند دفاتر Ms. Magazine مراتب بیشتر مایع از كشور قفل شده-پایین عکس است که نمونه ی فیلیس جهان. (این یکی دیگر از راه های نشان می دهد discombobulates — مایع camerawork است که معمولا به قهرمانانه نیروهای پویا تغییر است که یکی از راه های سری نشان می دهد در اوایل که آن همدردی دروغ با فمینیست های موج دوم, حتی اگر آن را ممکن است به نظر می رسد تا.) آن را آسان به ترک این نشان می دهد احساس مانند شما نمی دانید که چه چیزی ساخته شده Schlafly کنه.

اما اگر پاسخ این سوال در اینجا این است که آنچه ساخته شده Schlafly تیک نیست و در نهایت همه که جالب است ؟ شاید او فقط می خواست قدرت است. شاید او فقط می خواستم یک صندلی در پشت میز. شاید او فقط دیدم ساده ترین راه برای انجام این کار بود برای متقاعد کردن یک ملت پر از زنان خانه دار و خانه دار است که آنها نوشته شده بود توسط جنبش فمینیستی چیزی بیش از حد به راحتی لبه پنجره رساند تا خارج از چارچوب گزش صدا از استاینم و متحدان او.

مکرر استعاره از سمت چپ متمایل نوشتن در مورد محافظه کار سیاست است که تمایل به درک بهتر انگیزه که درایو راست متمایل به امریکا است. و خانم امریکا پیشرفت تقریبا هر جامعه شناختی توضیح برای ظهور ریگان محافظه کاری در یک بار. اگر شما می خواهید یک تعهد بی امان به بیشتر غنی سازی, غنی است که در اینجا. اگر شما می خواهید فقط یک اشاره از نژاد پرستی است که در اینجا. و اگر شما می خواهید به آن اعتقاد دارند همه چیز در مورد حمایت برخی از روش های سنتی زندگی شما بهتر بر این باورند که در اینجا بیش از حد.

اما ایده مرکزی از خانم امریکا این است که چه درایوهای جناح راست فرهنگ رزمندگان مانند Schlafly است که اغلب فقط یک میل به شنیده می شود. Schlafly به پایان می رسد تا با داشتن یک دور بیشتر اثر قابل توجهی در جامعه سیاسی آمریکا از استاینم اما استاینم هنوز هم به پایان رسید تا در راه بیشتر مجله را پوشش می دهد و حتی به این روز است. بخشی از انقلاب محافظه کار (رفتن حق بازگشت به Goldwater و نیکسون) بود تقریبا کامل جدا از قدرت فرهنگی — گاهی اوقات به نام قدرت نرم — از واقعی قدرت است.

قرار داده راه دیگر: این همه اما غیر ممکن است به تصور یک نسخه از خانم امریکا که واقعی است Schlafly apologia گرفتن ساخته شده و هالیوود است که تنها بیش از حد خوشحال به اعلام خود فمینیستی و اضافه کردن ابر قهرمانان زنان به انتشار آن تخته سنگ. و همه که خوب است! اما انجام این کار واقعی است نه قدرت. قدرت واقعی ایجاد یک دادگاه عالی است که به نظر می رسد به احتمال زیاد به عقب Roe v. Wade. قدرت واقعی ایجاد یک محیط خصمانه به مادی بهبود زندگی زنان است که چیزی به عنوان اساسی به عنوان یک استاندارد ملی برای مرخصی زایمان هرگز تصویب شده است. قدرت واقعی demonizes زنان مانند من در نام نگه داشتن کودکان امن فقط به خاطر من راحت قربانی.

من در Schlafly کشور است. من استفاده می شود به عنوان خوانده شده ستون و احساس هیجان در فکر یک محافظه کار زن داشتن چنین یک صدای قدرتمند. (فرزند من تا به حال هنوز برای متقاعد کردن خودش به محافظه کاری سیاسی و یا او را در آغوش زنانگی. ما همه اشتباه در '80s در.) و من تشخیص در بلانشت عملکرد گرسنگی برای چیزی که ایالات متحده بسیاری از محافظه کار زنان من می دانستم که. اما اهداف خود را تحقیر شد همیشه افرادی که دارای همیشه در حال کاهش اندکی فرهنگی قدرت چون به هدف را در هر کسی که برگزار قدرت واقعی ممکن است شامل استقبال برخی ناراحت کننده تناقضات.

یک چیز خانم امریکا باعث می شود کاملا روشن است که چگونه بسیاری از کسانی که ناراحت کننده تناقضات اقامت در فیلیس Schlafly خودش. با وجود عنوان یک سازمان ظاهرا ساخته شده تا زنان خانه دار و ادعا می شود یک زن خانه دار Schlafly تبدیل سیاسی سازماندهی به کار تمام وقت است. او ادعا می کند به قدرت حتی زمانی که او به طور فزاینده ای می کند. او زمانی برخی از درجه ای از موفقیت به طوری که او سخت کار می کند تا مطمئن شوید که دیگر نمی خواهد.

این مجموعه نشان دهنده این حتی در راه آن ماهرانه کدهای زنان داستان به عنوان تنها مهم آنهایی که در هر دو طرف از آن سیاسی معین. تنها عمده شخصیت مرد است جان اسلاتری به فرد Schlafly که عمدتا به سختی وجود همسر یک زن را بازی در تاریخی ترین داستان. و هنگامی که مردان وارد داستان آنها تقریبا همیشه بیگانه به سختی قابل فهم نیروهای فراموش نشدنی لبه های قاب. اراذل و اوباش از آنها فرود بر روی زمین از یک گردهمایی سیاسی. Chisholm برای اولین بار به اجرا برای رئيس جمهور و اولین زن به از دست دادن ریاست جمهوری, است, احاطه شده توسط قدیمی تر مردان سفید روی صحنه در گفت کنوانسیون. یک گروه کوچک از مردان belittles Schlafly در دود پر از اتاق. یک مرد نشان می دهد بحث میزبان تلاش می کند به هدایت یک به اصطلاح "زوج مناظره" به دو شوهر در حال حاضر حتی اگر همسران خود را بسیار بهتر مجهز به استدلال می کنند.

همه زنان در خانم امریکاو در عین حال قابل فهم و انسان و گاهی عمیقا عمیقا وحشتناک. آنها اهداف و امیدها و خواسته اما آنها همیشه برای صرفنظر کردن از صفحه نمایش به مردان زمانی که آنها نشان می دهد. چرا ؟

صحنه های مورد علاقه من در این مجموعه کوچک است. Sarah Paulson آلیس (داستانی ترکیبی از بسیاری از زنان خانه دار که پیوست Schlafly را علت) است آرامش یک زن دیگر در Schlafly را در یک حمام عمومی در سال 1977 ملی زنان کنفرانس در هوستون. محافظه کار زنان در حال مبارزه برای به دست آوردن یک کلمه در اج وایز در این کنفرانس و آلیس کاهش یابد و خودش را از انظار محوری بر او. دوستان در ضمن قطره قطره اعتراف که شوهر او نمی داند که او رفته به هوستون. او می ترسم. او را وحشت زده است. آن را سخت به خواندن ترس از سوء استفاده به این اعتراف.

آلیس پذیرای دوستان و کسی که چکش در غرفه درب. "اشغال!" آلیس calls اما زنی که در درب زدم فقط می خواهد به می دانم که اگر همه چیز خوب است. او شنیده ام گریه. وجود دارد کوچک لحظه های همبستگی مانند این در سراسر خانم امریکاتقریبا در هر قسمت. شخصیت های رسیدن به یکدیگر و مراقبت از یکدیگر. پیدا کردن راه هایی برای راحتی هر یک از دیگر از آنجا که ما اغلب تنها کسانی که حتی دیدن یک زن دیگر درد حاد به اندازه کافی برای شروع به تسکین او.

خانم امریکا دارای یک آینه به امریکا و منظورم این است که کاملا به معنای واقعی کلمه. فقط به عنوان یک آینه معکوس هر ویژگی در ما چهره خانم امریکا معکوس راه نمایشنامههای تاریخی معمولا ادامه دهید. اما من فکر می کنم لازم است همه یکسان است. این سری است که مردم نیاز به مراجعه به منظور می دانم که این زمان وجود داشته است که مردم تا به حال به این احساسات که زنان هنگامی که به اعتقاد آنها ممکن است به سقط جنین از حقوق محافظت شده به جای محدودتر هم دور است که قانون اساسی تقریبا یک-برنده تضمین برابری میان مردان و تثبیت در آن است که یک زن می تواند برای رئيس جمهور اجرا و باز کردن درب امریکا است که هنوز هم در حال انتظار برای راه رفتن را از طریق. این بخشی از تاریخ آمریکا بچه های جوان امروز واقعا نمی دانم, حتی اگر آن را تنها 50 ساله, و من فکر می کنم این مهم است به همین دلیل.

خانم امریکا پخش قسمت جدید هر چهارشنبه در Hulu. سری آخر پخش روز چهارشنبه, آوریل 27.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب