لیست کوتاه دیوان عالی ترامپ تلاشی است برای یادآوری پایگاه او که چرا او را دوست دارند

رئیس جمهور ترامپ روز چهارشنبه فهرستی از ۲۰ نام منتشر کرد و قول داد که از این نام ها استفاده خواهد کرد - به علا

توسط NEWSOULS در 20 شهریور 1399

رئیس جمهور ترامپ روز چهارشنبه فهرستی از ۲۰ نام منتشر کرد و قول داد که از این نام ها استفاده خواهد کرد - به علاوه فهرست طولانی تری که قبلاً منتشر کرده است - برای انتخاب نامزد بعدی دیوان عالی خود در صورتی که فرصت این کار را داشته باشد.

ترامپ در سال ۲۰۱۶ فهرستی از ۱۱ نامزد برای کسب کرسی در دیوان عالی کشور را به عنوان بخشی از تلاش برای به ساحل نشینی رای دهندگان جمهوری خواه منتشر کرد که مطمئن نبودند ترامپ محافظه کاران وفادار را به نیمکت فدرال منصوب خواهد کرد.

بسیاری از جمهوری خواهان از جمله برخی از رهبران ارشد حزب بر این باورند که این تاکتیک پرداخت شده است. میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا (R-KY) در سخنرانی سال ۲۰۱۹ به انجمن فدرالیست، یک گروه محافظه کار با نفوذ که نقش قابل توجهی در انتخاب نامزدهای قضایی ترامپ دارد، ادعا کرد که «تنها بزرگترین مسئله ای که ۹ نفر از ۱۰ رای دهنده جمهوری خواه را به خانه دونالد ترامپ آورد ... دیوان عالی کشور بود.»

این تقریبا مطمئنا اغراق است. اما این واقعیت همچنان باقی مانده است که جمهوری خواهان برتر بر این باورند که ترامپ در سال ۲۰۱۶ تصادفاً به یک استراتژی سیاسی موثر تصادفاً دست زده است، بنابراین این سیاست هوشمندانه ای است که او این نمایشنامه را در سال ۲۰۲۰ تکرار کند. و به عنوان پاداش، ترامپ فهرست جدید خود را در همان روزی منتشر کرد که روزنامه نگار کهنه کار باب وودوارد صوتی جدیدی منتشر کرد که نشان می داد ترامپ عمداً مردم آمریکا را در مورد خطرات کاوید-۱۹ فریب داده است. ليست ديوان عالي به طور بالقوه ميتونه حواسش رو از اون خبر لعنتي پرت کنه

بنابراین این در درجه اول یک حرکت سیاسی است که برای به ساحل زدن پایگاه ترامپ در نظر گرفته شده است.

که گفته می شود کاخ سفید ترامپ و همدگانش در سنا سال ها را صرف آماده شدن برای جای خالی دیوان عالی بعدی کرده اند.

روند انتخاب قضایی ممکن است یکی از عملیات حرفه ای و بسیار صالح در این اداره باشد. ترامپ نیمکت را با ایدئولوژی های نسبتاً جوان و با اعتبار چشمگیری پر کرده است که در صورت انتصاب به دیوان عالی کشور به طور قابل اعتمادی آرای بسیار محافظه کارانه ای را به صندوق خواهند ریخت و لیست کوتاه دیوان عالی او منعکس کننده این کار است. نیمی از نام هایی که ترامپ به تازگی اعلام کرد افرادی هستند که قبلاً به دادگاه پایین تری منصوب کرده بود و چند نفر دیگر افرادی هستند که او به نقش های غیر قضایی منصوب شده است.

و در واقع این همه مهم نیست که ترامپ کدام نام خاص را از لیست خود انتخاب می کند - یا اینکه در نهایت تصمیم می گیرد از لیست خارج شود. اگرچه ترامپ به وعده خود برای تنها نام عدالت دیوان عالی کشور از یک لیست از پیش منتشر شده عمل کرده است، اما بارها نام های جدیدی را به آن اضافه می کند. هیچ یک از منصوبان دیوان عالی ترامپ به نام های نیل گورسوچ و برت کاوانا در فهرست اصلی ترامپ که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ منتشر شد قرار نرفتند اما در ادامه به آن اضافه شدند.

آنچه که همه نام ها در این فهرست مشترک دارند - هم قدیمی و هم جدید - این است که آن ها توسط تیم ترامپ (و اغلب توسط انجمن فدرالیست محافظه کار) بررسی شدند تا اطمینان حاصل کنند که محافظه کاران قابل اعتمادی هستند.

که گفته می شود یک شکاف مهم بین نام های فهرست ترامپ وجود دارد.

برخی، مانند وکیل سابق ژنرال پل کلمنت یا قاضی مدار چهارم آلیسون جونز عجله، محافظه کاران جامدی هستند که برای بیش از حد بالا شناخته شده نیست، خطابه ترامپی. برخی دیگر مانند سنز تد کروز (R-TX)، جاش هاولی (R-MO)، و تام کاتن (R-AR) سیاستمدارانی هستند که وقت خود را در کنگره صرف به رخ کشیدن فیدهای محافظه کار خود بونا و خشمگین کردن دموکرات ها کردند. هنوز هم دیگرانی مانند قضات مدار پنجم جیمز هو و کایل دانکن قضاتی نشسته اند که همان رویکرد چرخ دستی کروز، هاولی و کاتن را در پیش می گیرد اما این کار را از روی نیمکت انجام می دهند.

بزرگترین رمز و راز، به عبارت دیگر، چیزی نیست که نامزد بالقوه بعدی ترامپ به دیوان عالی کشور ممکن است باور کند، این است که آیا ترامپ کسی را با رفتار حرفه ای انتخاب می کند - یا یک ترول حرفه ای را انتخاب می کند.

فهرست ۲۰ نامی که ترامپ روز چهارشنبه منتشر کرد، فهرست موجود ۲۵ نامی را که به تدریج منتشر کرده است، تقویت می کند.

بسیاری از نام در هر دو لیست دارای بسیاری از اعتبار نامه نخبگان یکی انتظار می رود برای پیدا کردن در نامزد دیوان عالی کشور. نزدیک به نیمی از افراد فهرست جدید کمی پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق در دیوان عالی کشور منشی شدند. و، هر چند لیست شامل چند سیاستمدار مانند سه سناتور ذکر شده در بالا و دادستان کل کنتاکی دانیل کامرون، هر دو لیست توسط قضات نشسته تحت سلطه - از جمله بسیاری از منصوبان ترامپ است.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن