نکته جدید صحبت کردن ترامپ در مورد موارد کوروناویروس آمریکا بسیار گمراه کننده است

رئیس جمهور دونالد ترامپ می خواهد که مردم باور کنند که کشورهایی مانند آلمان، ژاپن و استرالیا به اندازه آمریکا ض

توسط NEWSOULS در 24 مرداد 1399

رئیس جمهور دونالد ترامپ می خواهد که مردم باور کنند که کشورهایی مانند آلمان، ژاپن و استرالیا به اندازه آمریکا ضعیف عمل می کنند وقتی که به ویروس کورونا می آید. و اصرار ادامه دار او که این مورد است واقعیت ها را به اشتباه نشان می دهد: در واقعیت، همه گیر شدن ها در اینجا و آن کشورها جهان هایی جدا از هم در مقیاس هستند.

در جریان گزارش مطبوعاتی روز چهارشنبه ترامپ گفت: «حالا شما به انفجار روابط کشورها نگاه می کنید که می گفتید چنین کار خوبی انجام داده ... وقتی به کاری که نسبت به دیگران انجام داده بودیم نگاه می کنید، ما کار بزرگی انجام داده بودیم."

او همین را در جریان جلسه ی چهارشنبه ی توجیهی که در آن به این مطلب می پردازد که "ویروس همچنان در سراسر جهان افزایش می یابد" - بیانیه ای که از نظر فنی درست اما بسیار گمراه کننده است- انعکاس داد.

"هفته گذشته، فرانسه و آلمان هر دو رکورد بیشترین تعداد روزانه خود را در سه ماه، ترامپ ادامه داد. نه اينکه بخوام اين و به اين جا برم، بلکه ممکنه به رسانه ها توضيح بدم. میانگین هفت روزه پرونده برای آلمان از هفته گذشته تا به حال 62 درصد افزایش یافته است، متاسفانه. و اين واقعا ً تاسف باره در فرانسه 82 درصد افزایش یافته است.»

ممکنه تو ي جارو بد به نظر برسه اما زمینه بسیار مهم ترومب حذف شده این است که موارد جدید کوروناویروس در آلمان در 1147 در 7 اوت صدر. در همین حال، تنها در روز سه شنبه، آمریکا گزارش داد 54،443 مورد جدید -- و یا فقط کمتر از 50 برابر آلمان در اوج اخیر خود.

این درست است که آمریکا دارای افراد به مراتب بیشتری نسبت به آلمان است و می توان انتظار داشت که یک caseload بزرگتر. اما حتی برای جمعیت تنظیم شده، این مقایسه سیب و پرتقال است، که توسط این نمودار توسط دانیل دیل از سی ان ان به توییتر فرستاده شده است که نشان می دهد آمریکا حدود شش برابر موارد در هر 1 میلیون نفر به عنوان آلمان به تصویر می کشد:

اگر چه تنها چند دقیقه تحقیق مشکل این نقطه صحبت خاص را آشکار می کند، ترامپ در هفته های اخیر به صورت نزدیک به روز به آن استناد کرده است.

در جریان توجیهات خود در روز دوشنبه، به عنوان مثال، ترامپ خاطر نشان کرد که "در روزهای اخیر، موارد به سرعت در ژاپن و استرالیا افزایش یافته است." اما آنچه او نگفت این است که تعداد موارد جدید در آمریکا در روز یکشنبه بیش از ۲۰ برابر تعداد موارد جدید در ژاپن و استرالیا بود.

در حالی که این درست است که ژاپن در حال تجربه افزایش نسبی در موارد جدید، این مفهوم است که افزایش ژاپن است به طور جوری قابل مقایسه با ایالات متحده است.

از روز یکشنبه، ژاپن در هفت روز گذشته به طور متوسط ۱۳۸۱ مورد جدید را به خود دید- تعدادی که در مقایسه با ۶۷۳۱۷ که به طور متوسط توسط ایالات متحده در همان بام زمانی رنگ پریده است. و به عنوان فیلیپ دست انداز از واشنگتن ارسال جزئیات, که تفاوت هنوز هم حتی زمانی که برای جمعیت تنظیم شده است:

البته ایالات متحده بسیار بزرگتر از استرالیا یا ژاپن است. اگر ما برای جمعیت تنظیم، هر چند، مقایسه نمی کند خیلی بهتر است. اوج استرالیا ۲۲ مورد در هر میلیون نفر ساکن و ژاپن ۱۱ مورد بود. در اواخر ماه گذشته، ایالات متحده ۲۰۴ مورد جدید برای هر میلیون نفر از ساکنان را دید.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن