DHS در حال برگزاری کودکان مهاجر در مکان های مخفی هتل و به سرعت اخراج آنها

دولت ترامپ پیش از اخراج سریع آنها از آمریکا تحت سیاست جدیدی که به مقامات اجازه می دهد هر کسی را که خطر گسترش و

توسط NEWSOULS در 1 شهریور 1399

دولت ترامپ پیش از اخراج سریع آنها از آمریکا تحت سیاست جدیدی که به مقامات اجازه می دهد هر کسی را که خطر گسترش ویروس کرونا را به همراه دارد - حتی اگر هیچ نشانه ای از خود نشان دهند و به دنبال پناهندگی باشند- کودکان مهاجر بدون همراه را در هتل ها نگه می دارد.

وکلای اتحاديه آزادی های مدنی آمريکا روز پنجشنبه از يک قاضی فدرال در واشنگتن دی سی خواستند دولت را موقتا از اجرای سياست عليه کودکان مهاجر بدون همراه در سراسر کشور مسدود کند. در عوض، مقامات اداره مهاجرت باید کودکان را به پناهگاه های وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) که مجوز اداره مراقبت به کودکان را دارند منتقل کنند و به آن ها اجازه دهند با دسترسی به یک وکیل و جلسه کامل دادگاه مهاجرت، ادعاهای حفاظت در آمریکا را دنبال کنند، وکلا استدلال می کنند.

و روز جمعه، ریپ ورونیکا اسکوبار (D-TX) خواستار بررسی سیاست و تأثیر آن بر کودکان بدون همراه شد و نوشت که آنها «یکی از آسیب پذیرترین جمعیت های سیستم مهاجرتی ما هستند و نمی توان از حمایتی که بر اساس قانون حق دارند محروم شد.»

وزارت امنیت داخلی فاش نمی کند که در آن در حال حاضر کودکان را مشمول سیاست نگه می دارد. همچنین اغلب کودکان را از تسهیلات به تاسیسات منتقل می کند و ردیابی آن ها را دشوار می کند. اما سرپرست وزیر امنیت داخلی چاد ولف در جریان جلسه دادرسی در اوائل ماه جاری به کنگره گفت آژانس به قرارداد با هتل ها برای نگه داشتن کودکان ادامه می دهد، تمرینی که به گفته او «دهه هاست» ادامه دارد.

نیویورک تایمز و آسوشیتدپرس گزارش دادند که مهاجران در یک سوئیت با کیفیت در سن دیگو بازداشت شده اند؛ همپتون اینس در فینیچ و در مک آلین و ال پاسو، تگزاس؛ هتل سوئیت راحتی در میامی؛ بهترین غربی در لس آنجلس; و يه "اکونو لاج" توي سياتل. اما آنها همچنین در گمرک ایالات متحده و حفاظت مرزی (CBP) امکانات در نزدیکی مرز برگزار می شود، به طور معمول در تنظیمات قفس مانند، با توجه به طرح دعوی در دادگاه ACLU است.

این فقط آخرین در یک خط طولانی از سیاست های دولت ترامپ طراحی شده برای دل و روده سیستم پناهندگی در مرز جنوبی است. پیش از همه گیر، مقامات ده ها هزار مهاجر را در مرز جنوبی از طریق برنامه «باقی ماندن در مکزیک» دور می کردند که بر اساس آن پناهجویان مجبور شدند در مکزیک، اغلب برای ماه ها در یک زمان، برای جلسات دادگاه مهاجرت خود در آمریکا صبر کنند. سیاست جدید اخراج تا حد زیادی جایگزین آن برنامه به عنوان مکانیزمی برای بیرون نگه داشتن مهاجران شده است.

بر اساس اسناد دادگاه، این اداره تا ماه ژوئن حدود ۲۰۰۰ کودک بدون همراه را تحت این سیاست اخراج کرده بود. اگرچه دولت داده های اخیر بیشتری در مورد کودکان بدون همراه به طور خاص منتشر نکرده است، CBP گزارش اخراج بیش از 105،000 مهاجر در مجموع تحت سیاست تا پایان ماه ژوئیه.

استیون کانگ، وکیل ACLU روز جمعه گفت: "آنها به اینجا می آیند زیرا ادعاهای مشروعی برای حفاظت بشردوستانه دارند." "برای این کشور آنها را به نوبه خود درست در اطراف نه تنها اشتباه است -- این چیزی است که کنگره می خواست نیست. تمام این طرح اخراج سایه، تمام حقوق مهمی را که کنگره به آن ها داد، دور می کند و نادیده می گیرد.»

یکی از شاکیان طرح دعوی در دادگاه که این سیاست را به چالش می برد، یک جوان ۱۶ ساله که تنها در پرونده های دادگاه به عنوان پی جی ای اس شناخته می شد، پس از دریافت تهدید به مرگ به دلیل نظرات سیاسی پدرش و به دلیل امتناع از پیوستن به یک باند از کشورش گواتمالا فرار کرده بود. او به دنبال پیوستن به پدرش بود که در حال حاضر در آمریکا زندگی می کند و در انتظار رسیدگی به اخراج است. اما هنگامی که به مرز جنوبی رسید، توسط CBP در مک آلین تحت بازداشت قرار گرفت و تحت برنامه جدید اخراج سریع قرار گرفت.

از آنجا که ACLU طرح دعوی در دادگاه خود را، دولت داوطلبانه P.J.E.S را از برنامه اخراج سریع خارج کرد و او را به یک مرکز HHS فرستاد. اما بسیاری از کودکان بدون همراه دیگر هنوز هم "به طور منظم در هتل ها برای چند روز برگزار می شود— و اغلب برای بیش از 72 ساعت" و یا، متناوبا، در امکانات CBP در نزدیکی مرز در حالی که مقامات ترتیب اخراج خود را، با توجه به شکایت.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن