5 مرده به عنوان بیش از 370 آتش سوزی در کالیفرنیا در حال حاضر می سوزد: در اینجا چیزی است که ما می دانیم

Wyatte گرانتام فیلیپس ایالات متحدهآمریکاامروز منتشر شده 10:18 هستم EDT اوت 21, 2020در میان یک موج گرمایی سوزان

توسط NEWSOULS در 31 مرداد 1399

در میان یک موج گرمایی سوزان که هم اکنون در هفته دوم خود قرار دارد، صدها آتش سوزی در سراسر کالیفرنیا در حال سوختن است که ده ها هزار نفر را مجبور به تخلیه می کند.

تا روز پنجشنبه، فروغ خانه ها را در سراسر ایالت تهدید کرد و آسمان شهر را سیاه کرد، چرا که آتش نشانان با مهار دست به گریبان بودند. دست کم پنج نفر جان خود را از دست داده اند و ۳۳ نفر مجروح شده اند.

بسیاری از فعالیت در شمال کالیفرنیا -- که در آن آتش سوزی را از طریق حدود 500 مایل مربع از brushland جویده ، مناطق روستایی ، کشور دره و جنگل های متراکم اطراف سان فرانسیسکو است.

در همه، به گفته کال آتش، آتش سوزی بیش از 780 مایل مربع در سراسر ایالت در حال سوختن است. آن منطقه حدود نیمی از اندازه رود آیلند است.

ردیابی آتش سوزی کالیفرنیا: نقشه ردیابی آتش سوزی فعلی در سراسر دولت در زمان واقعی

گاوین نیوزوم در حالی که پنج شنبه شب در ویدئویی که پنج شنبه شب برای کنوانسیون ملی دموکرات ها ضبط شده بود، به آتش سوزی ها پرداخت، گفت: «اگر در مورد تغییرات آب و هوایی انکار می کنید، به کالیفرنیا بیاید.» نیوزوم افزود که بیش از ۳۷۰ آتش سوزی در سراسر ایالت در حال سوختن بوده است.

بيش از ده هزار آتش نشان در خطوط مقدم جبهه هستند، اما مقامات آتش نشانی مسئول هر يک از مجتمع های عمده آتش نشانی می گويند برای منابع بسته شده اند. برخی از آتش نشانان به جای ۲۴ ساعت معمول در شیفت های ۷۲ ساعته کار می کردند. این ایالت درخواست ۳۷۵ موتور و خدمه از ایالت های دیگر را کرده است.

در اینجا چیزی است که ما می دانیم:

5 کشته و بیش از 30 مجروح

مقامات روز پنجشنبه گفتند آتش سوزی ها در سراسر شمال کاليفرنيا اکنون جان دست کم پنج نفر را گرفته و ۳۳ نفر و آتش نشانان را مجروح کرده است.

مرگ یکی از ساکنان شهرستان سولانو، در منطقه خلیج سان فرانسیسکو در شمال شرقی، روز پنجشنبه توسط کلانتر توماس ای فرارا گزارش شد.

دانیل برلانت، معاون معاون کال آتش نشانی می گوید علاوه بر این، سه نفر از زمان آغاز آتش سوزی ها در شهرستان ناپا جان خود را از دست داده بودند.

بلافاصله مشخص نشد که آیا مرگ و میر شهرستان سولانو و ناپا شامل یک کارگر گاز و برق اقیانوس آرام که مرده چهارشنبه در یک وسیله نقلیه در منطقه واکویل بین سان فرانسیسکو و ساکرامنتو پیدا شد.

يک خلبان در يک ماموريت آب انداختن در مرکز کاليفرنيا نيز روز چهارشنبه بر اثر سقوط هليکوپتر او جان خود را از دست داد.

تا روز پنجشنبه دست کم دو نفر دیگر مفقود شده بودند.

ده ها هزار نفر تخليه شدند، سازه های 50 هزار نفر تهديد شدند

ده ها هزار نفر برای در امان ماندن از شعله های آتش تخليه کرده اند. دانیل برلانت، دستیار معاون مدیر وزارت امور خارجه جنگلداری و حفاظت از آتش می گوید این آتش سوزی ها ۱۷۵ سازه از جمله خانه ها را از بین برده و ۵۰ هزار سازه دیگر را تهدید می کند.

در شهرستان سولانو، دستور تخلیه به هزاران نفر از ساکنان داده شد - برخی برای اولین بار تا کنون فرار کرد.

تیم لوخارت ساکن این شهر گفت: «من ۳۰ سال است که اینجا زندگی می کنم، تا به حال مجبور به تخلیه نبودم.» "البته آتش سوزی شده است، اما نه مثل این یکی."

در حالی که برخی تخلیه ها در شهر واکویل، بین سان فرانسیسکو و ساکرامنتو برداشته شد، مناطق دیگر اندازه تخلیه ها را افزایش دادند. دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز تخلیه شد و آتش سوزی جدیدی در نزدیکی یوسیمیتی باعث فرار ساکنان شد.

تا روز پنجشنبه در مناطق کوهستانی ساحلی جنوب سان فرانسيسکو، ۴۸ هزار نفر تحت دستور تخليه قرار گرفتند. دستورات تخلیه نیز برای 9،000 در شهرستان مونتری و 8،000 در شهرستان سونوما برانگیخته شده است.

علاوه بر این، به نزدیک به ۵۰٬۰۰۰ نفر دستور تخلیه در شهرستان های سانتا کروز و سن ماتئو داده شد، چرا که وزش باد بالاتر (تا ۲۰ مایل در ساعت) یک شبه آتش نشانی را به چالش کشید.

شهر سانتا کروز خود، یک شهر ساحل مرکزی 65،000، تحت تاثیر قرار نیست - اما شهردار جاستین کامینگز از ساکنان دیشب خواست به بسته بندی و آماده به تخلیه در صورت لزوم.

کامینگز نوشت: «زود آماده شوید تا در یک لحظه آماده رفتن شوید.»

کالیفرنیا در آتش است: گرداب های آتش، گردبادهای آتش، ابرهای آتش و آتش تاج در حال اجرا چه هستند؟

الان چند تا آتش سوزي در کاليفرنيا داره ميسوزه؟

از 370 آتش سوزی نیوزوم می گوید در حال سوختن در سراسر ایالت، ده ها نفر را به سه آتش سوزی بزرگ جمع آوری شده است - فروزان راه خود را از طریق جنگل، کشور دره و مناطق روستایی در منطقه خلیج سان فرانسیسکو و مرکز کالیفرنیا.

بسیاری از آنها با محاصره رعد و برق بی سابقه نزدیک به ۱۱٬۰۰۰ اعتصاب در طول چند روز برانگیخته شدند، چرا که یک منطقه پر فشار بر فراز غرب ترکیبی خطرناک از آب و هوای سه رقمی و رطوبت موسمی کشیده شده از جنوب را به ارمغان آورد.

بزرگترین آتش سوزی ذکر شده در وب سایت کال آتش پنج شنبه شب مجتمع رعد و برق LNU بود که در مجموع ۳۳۶ مایل مربع را سوزانده و ۰٪ مهار شده است.

یکی دیگر از آتش سوزی های بزرگ در کالیفرنیا، فروغی که از ۲۰ آتش سوزی جداگانه در نزدیکی سن خوزه در حال سوختن است، به عنوان آتش سوزی مجتمع رعد و برق SCU نامگذاری شده است. به گزارش شاخه SCU کال آتش، این آتش سوزی بیش از ۲۴۵ مایل مربع را ویران کرده بود و ۵٪ مهار شده است و بیش از ۶۲۰۰ سازه را تهدید می کند.

در کالیفرنیای جنوبی، یک فروغ ۸ روزه در نزدیکی دریاچه هیوز در شمال کوه های شهرستان لس آنجلس ۴۳٫۵ مایل مربع را سوزانده است. تا روز پنجشنبه 52 درصد مهار شده بود.

کیفیت هوا چه است و چرا ماسک صورت پارچه کمک نمی کند؟

به گزارش ای بی سی7 نیوز، کیفیت هوا در بخش هایی از منطقه خلیج بدترین کیفیت در جهان چهارشنبه بود و افزود: در حالی که ماسک های پزشکی یکبار مصرف پارچه و آبی در مهار گسترش کروناویروس موثر هستند، برای فیلتر کردن ذرات مضر از دود به ماسک N95 نیاز است.

و تقاضا برای پوشش چهره محافظ تر ممکن است افزایش یابد: پیش بینی سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده برای کیفیت هوا روز جمعه نشان می دهد سطوح ناسالم در سراسر ایالت، به عنوان شمال به عنوان شهر یوبا / Marysville (شمال ساکرامنتو) و به عنوان جنوب به عنوان دریاچه Elsinore (جنوب لس آنجلس).

N95 یا راهبر گردن؟: اتمام چگونه موثر انواع مختلف ماسک هستند

مشارکت: آسوشیتدپرس, دویل رایس, الینور Aspegren, ایالات متحده آمریکا امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن