فعالان از پنتاگون می‌خواهند درباره کشته‌شدگان در یمن دوباره تحقیق کند

[ad_1] «هیچ نظامی وجود ندارد جان کربی، سخنگوی پنتاگون اخیراً گفت که جهان به همان اندازه ما سخت کار می کند تا

توسط NEWSOULS در 9 آذر 1400
[ad_1]

«هیچ نظامی وجود ندارد جان کربی، سخنگوی پنتاگون اخیراً گفت که جهان به همان اندازه ما سخت کار می کند تا از تلفات غیرنظامیان جلوگیری کند.

کارشناسان می گویند این درست نیست.

لری لوئیس که یک دهه را صرف تجزیه و تحلیل عملیات نظامی برای دولت ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و دونالد ترامپ کرد، به اینترسپت گفت: «زمانی بود که می‌توانستم این را بگویم. "اما این چیزی نیست که من اخیراً می بینم. حفاظت مدنی در اولویت نیست. ما بهترین نیستیم زیرا انتخاب می کنیم که بهترین نباشیم.»

فروش سنگین پنتاگون پس از تحقیقات نیویورک تایمز در مورد حمله هوایی در سال 2019 در باغدوز سوریه انجام شد که در آن 64 غیرنظامی کشته شدند و از طریق یک پوشش چند لایه پنهان شد. او همچنین پوشش رسانه‌ای شدید از حمله هواپیمای بدون سرنشین در کابل، افغانستان در ماه اوت را دنبال کرد، که پنتاگون در ابتدا تاکید کرد که یک "حمله درست" بوده است و سپس به قتل 10 غیرنظامی که هفت نفر از آنها کودک بودند اعتراف کرد.

افشای این حملات، درخواست ها برای کنترل شدیدتر حملات نظامی ایالات متحده را برانگیخته است. روز سه شنبه، گروه مستقر در یمن مواتنا برای حقوق بشر و دانشکده حقوق کلمبیا از لوید آستین وزیر دفاع خواست تا تحقیقات جدیدی را در مورد حملات گذشته ایالات متحده در یمن آغاز کند تا از کشته شدن غیرنظامیانی که ایالات متحده قبلاً به قتل ها اعتراف کرده است، عذرخواهی کند. و به خانواده هایشان غرامت بدهد.

رادیا المتوکل، رئیس مواتنا و پریانکا موتاپارتی از کلمبیا در نامه‌ای نوشتند: «وزارت دفاع باید بیشتر تلاش کند تا نشان دهد که مسئولیت مرگ و مجروح شدن غیرنظامیان را با جدیتی که شایسته آن است می‌پذیرد». به آستین فرستاده شد. و منحصراً با The Intercept به اشتراک گذاشته شده است. "آخرین ها نیویورک تایمز گزارش مرگ غیرنظامیان در بغداد، سوریه، کاستی های جدی در نحوه پاسخگویی این وزارتخانه را نشان می دهد. این رویدادها نگرانی‌های جدی را در مورد احتمال وجود شکاف‌های قابل توجهی در نحوه واکنش ارتش به گزارش‌های مربوط به خسارت غیرنظامی از یمن ایجاد کرده است.

گزارش از مواتنا که اوایل سال جاری منتشر شد، در حال بررسی 12 حمله ایالات متحده در یمن است که 10 مورد آن حملات هوایی به اصطلاح ضد تروریستی بوده است، بین ژانویه 2017 تا ژانویه 2019. نویسندگان دریافتند که حداقل 38 غیرنظامی یمنی - 19 مرد، شش زن و 13 کودک - در این حملات کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.

گزارش ژوئن پنتاگون در مورد تلفات غیرنظامیان یکی از این حوادث را تایید می کند، مرگ یک غیرنظامی در البیضا، یمن، در 22 ژانویه 2019. تحقیقات مواتنا نشان داد که در این حمله، صالح احمد محمد القیسی، 67 ساله کشته شد. کشاورز، که مردم محلی گفتند که هیچ ارتباط تروریستی برای او نداشت. پیش از این، ایالات متحده اعتراف کرد که 4 تا 12 غیرنظامی در حادثه دیگری که توسط مواتانا توصیف شده است، حمله به فوک های دریایی در 29 ژانویه 2017، که برای اولین بار توسط The Intercept فاش شد، اعتراف کرد. Mwatana و The Intercept هر دو مرگ و میر بیشتری را گزارش کردند. در مورد اتهامات باقی مانده، فرماندهی مرکزی، که بر عملیات نظامی ایالات متحده در خاورمیانه نظارت می کند، در نامه ای در آوریل 2021 به مواتنا گفت: "USCENTCOM مطمئن است که هر حمله هوایی بر اهداف مورد نظر القاعده تأثیر می گذارد و هیچ چیز دیگری را تحت تأثیر قرار نمی دهد."

اما پنتاگون اقدامات مختصری برای بررسی خسارت غیرنظامیان انجام داده است. تجزیه و تحلیل 156 صفحه ای مواتانا از 12 حادثه مبتنی بر تحقیقات چهار ساله است که اغلب شامل بازدید از سایت در مدت کوتاهی پس از حملات، توسط محققانی است که نزدیک به 70 مصاحبه انجام داده اند. او همچنین از اسناد دولتی، مدارک پزشکی، عکس ها و فیلم ها استفاده می کند. با این حال، در سال 2017، طبق گزارش ها، تنها دو کارمند تمام وقت در CENTCOM مسئول ارزیابی گزارش های خسارت غیرنظامی ناشی از حملات ایالات متحده در یمن، سوریه و عراق بودند. تجزیه و تحلیل سال 2020 از 228 تحقیق نظامی ایالات متحده در مورد تلفات غیرنظامی نشان داد که بررسی های محل فقط در 16٪ از این تحقیقات انجام شده است.

مارک گارلاسکو، زمانی رئیس اهداف بلندپایه پنتاگون و اکنون مشاور نظامی PAX، یک سازمان هلندی برای حفاظت از مدنی، می‌گوید: «ارتش ایالات متحده همچنان از بررسی جراحات غیرنظامی تا جایی که می‌تواند خودداری می‌کند و هرگز با قربانیان یا شاهدان صحبت نمی‌کند. .

آنها در نامه ای به آستین المتوکل و متپارتی گفتند که تحقیقات خبری گزارش های اولیه مبنی بر اینکه کودتای ماه اوت در کابل تنها یک هدف دولت اسلامی را کشته است را رد می کند. آنها نوشتند: «تنها پس از بررسی بعدی این حقایق دقیق از زمین، وزارت دفاع به اشتباه خود اعتراف کرد. به همین ترتیب، ما معتقدیم که بر اساس تحقیقات دقیق مواتنا در یمن، نیاز به آغاز تحقیقات جدید در مورد گزارش‌های خسارت مدنی که ارائه کرده‌ایم وجود دارد.

«ارتش ایالات متحده همچنان از انجام تحقیقات خسارت غیرنظامی تا جایی که می تواند خودداری می کند و هرگز با قربانیان یا شاهدان صحبت نمی کند.

افشاگری‌های روزنامه‌نگاران و سازمان‌های غیردولتی برای ترغیب وزارت دفاع به تحقیق در مورد حملات و شناسایی قتل غیرنظامیان به طور معمول مورد نیاز بود. به عنوان مثال، سنتکام گزارش داد که بین اوت 2014 تا مارس 2017، حداقل 352 غیرنظامی در حملات ایالات متحده در عراق و سوریه کشته شدند. اما تحقیقی که در سال 2017 توسط روزنامه نگاران عظمت خان و آناند گوپال در مورد نزدیک به 150 حمله هوایی توسط ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده علیه داعش در عراق انجام شد، نشان داد که از هر 5 حمله ائتلاف، 1 مورد به کشته شدن غیرنظامیان منجر شده است که بیش از 31 برابر بیشتر از آنچه ائتلاف اذعان کرده است. . تحقیقات سال 2019 توسط عفو بین‌الملل و ایروارز، یک گروه نظارت بر حملات هوایی مستقر در بریتانیا، نشان داد که در حالی که نیروهای تحت رهبری ایالات متحده مسئولیت کشته شدن 159 غیرنظامی در رقه سوریه را بر عهده گرفتند، بیش از 1600 غیرنظامی در واقع در حملات هوایی و توپخانه‌ای کشته شدند. ایالات متحده اکنون اذعان می کند که 1417 غیرنظامی در حملات ایالات متحده در عراق و سوریه کشته شده اند.

با پایان جنگ علیه داعش در سوریه در مارس 2019، هواپیماهای آمریکایی سه بمب در میدانی در باغدوز که زنان، کودکان و احتمالاً تعداد کمی از داعشی‌ها در آن پناه گرفته بودند، پرتاب کردند که منجر به کشته شدن وکیل هوایی نیروی هوایی شد. ، مسئول تعیین قانونی بودن اعتصابات، سرهنگ دوم دین دبلیو کورساک آن را "به طرز تکان دهنده ای بالا" نامید.

در سال 2019، ارتش متوجه شد که حداقل چهار غیرنظامی در بمباران باگوز کشته شده‌اند، اما این مرگ‌ها در گزارش‌های پنتاگون مبنی بر تلفات غیرنظامیان در سال‌های 2019، 2020 یا 2021 به کنگره وجود نداشت. سنتکام تنها پس از تماس تایمز با این فرماندهی و یافته‌هایش، کشته شدن غیرنظامیان را تایید کرد. در ایمیلی که کورساک با کمیته نیروهای مسلح سنا به اشتراک گذاشت، یکی از سرگردها در سرویس تحقیقات ویژه نیروی هوایی گفت که مأموران معمولاً گزارش‌های تلفات غیرنظامیان را تنها زمانی بررسی می‌کنند که «توجه رسانه‌ای بالقوه، نگرانی در مورد خشم جامعه محلی» وجود داشته باشد. ترس از اینکه ممکن است تصاویر حساس ظاهر شوند."

شرایط پیرامون حمله در بغدوز دلایل بیشتری برای شک و تردید در مورد ادعاهای ایالات متحده در مورد تلفات غیرنظامیان ارائه می دهد. به گزارش تایمز، اگرچه تعداد کشته‌ها «تقریباً بلافاصله آشکار شد» و کورساک آن را به عنوان یک جنایت جنگی احتمالی معرفی کرد، «تقریباً در هر مرحله، ارتش اقداماتی را برای سرپوش گذاشتن بر این حمله فاجعه‌بار انجام داد». تعداد کشته ها کاهش یافته بود. گزارش‌ها با تأخیر، ضدعفونی و طبقه‌بندی شدند. نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا محل انفجار را ویران کردند. روز دوشنبه، آستین دستور داد تا تحقیقات در سطح بالا در مورد اعتصاب و تحقیقات قبلی در مورد آن انجام شود.

«سنتکام هرگز کشته یا زخمی شدن غیرنظامیان را در اثر اقدامات خود در یمن اعتراف نکرده است، بدون اینکه هیچ روزنامه‌نگار یا سازمان غیردولتی قبلاً جزئیات این پرونده را گزارش کرده باشد.

لوئیس، نویسنده گزارش سال 2013 "کاهش و کاهش قربانیان غیرنظامی: درس های ماندگار" برای رئیس ستاد مشترک، گفت که پنتاگون نیاز به ایجاد یک روند مستقل بررسی خسارت غیرنظامی دارد. او به The Intercept گفت: «این امکان وجود دارد زیرا من این کار را در افغانستان انجام دادم. "شما باید بدانید که کسی از حیوانات خانگی شما مراقبت می کند. اگر نه، انجام نیمی از تلاش - یا بدتر از آن آسان است. و ما آن را در عراق و سوریه دیدیم. ما بعداً در افغانستان و سومالی و یمن همین را دیدیم.

کریس وودز، مدیر ایروارز، گفت: «سنتکام هرگز کشته یا زخمی شدن غیرنظامیان را در اثر اقدامات خود در یمن اعتراف نکرده است، بدون اینکه هیچ روزنامه‌نگار یا سازمان غیردولتی قبلاً جزئیات این پرونده را گزارش کرده باشد». اعترافات او تنها با گزارش‌هایی مبنی بر کشته‌شدگان توسط The Intercept و Mwatana و تحقیقات Airwars در مورد حمله‌ای که بعداً پنتاگون اعلام کرد دو غیرنظامی را زخمی کرد، دنبال شد.

در چهار سال، دولت ترامپ حداقل 181 حمله در یمن انجام داده است، تقریباً همان تعداد حمله ای که اوباما در هشت سال قدرت خود انجام داد. به گفته ایروارز، حملات ترامپ منجر به کشته شدن 154 غیرنظامی شده است. با این حال، پنتاگون مدعی است که در این دوره چهار ساله تنها پنج غیرنظامی توسط ایالات متحده کشته شده اند.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط Airwars به ​​The Intercept، چهار حمله هوایی ادعایی ایالات متحده در یمن در دوران دولت بایدن، از جمله دو حمله در اوایل ماه جاری صورت گرفت. فرماندهی مرکزی مشارکت را تکذیب می کند. فرماندهی رهگیری در ایمیلی اعلام کرد: «سنتکام آخرین حمله ضد تروریستی خود را در 24 ژوئن 2019 در یمن انجام داد. از آن زمان، سنتکام حملات جدید ضد تروریستی در یمن انجام نداده است. سیا به سؤالات مربوط به حملات آژانس در یمن در سال جاری پاسخی نداد.

مانند متوکل و موتاپارتی، لوئیس گفت که ایالات متحده باید ادعاهای مربوط به تلفات غیرنظامیان در یمن را دوباره بررسی کند. اما او فکر نمی کند که پنتاگون باید به همین جا بسنده کند. او به اینترسپت گفت: «ما به بررسی مستقل افغانستان، سوریه، عراق، سومالی، لیبی و بله، یمن نیاز داریم.

Garlasco از PAX از این هم فراتر رفت و خواستار ارزیابی های خارجی هم از دعاوی هدفمند و هم در مورد خسارت مدنی شد. او گفت: «تنها بررسی کامل و کامل حملات هوایی آمریکا توسط یک نهاد مستقل می‌تواند برد مناسب و توصیه‌هایی را برای بهبود حفاظت از غیرنظامیان ارائه دهد».

وزارت دفاع 700 میلیارد دلار دارد، اما چقدر برای خسارات مدنی هزینه می کند؟ عملا هیچ چیز.»

کارشناسان می گویند که انجام بازرسی و کاهش تلفات غیرنظامیان در عملیات نظامی ایالات متحده مستلزم رهبری متعهدتر - از طرف پنتاگون یا کنگره - و بودجه ویژه است. لوئیس گفت: «یکی از دلایلی که این چنین به هم ریخته است این است که منابعی وجود ندارد. «آسیب مدنی یک مشکل بزرگ، پیچیده و چالش برانگیز است. وزارت دفاع 700 میلیارد دلار دارد، اما چقدر برای خسارات ملکی هزینه می کند؟ عملا هیچ چیز.»

اگرچه به عنوان مثال اذعان کرد که در سال 2020 33 غیرنظامی را کشته یا مجروح کرده است و بیش از 3 میلیون دلار تلفات را در نتیجه حملات ایالات متحده اختصاص داده است، اما پنتاگون هیچ گونه پرداخت بلاعوض به بازماندگان انجام نداد. موتاپارتی خاطرنشان کرد که علیرغم بودجه هنگفت پنتاگون، ارتش به طور معمول می‌گوید که منابع لازم برای پاسخ سریع به گزارش‌های تلفات غیرنظامیان را ندارد.

المتوکل از مواتنا گفت: «ارتش ایالات متحده باید تحقیقات جدیدی را برای آسیب غیرنظامی که ما گزارش کرده‌ایم آغاز کند و تلاش‌های جدی برای درک تأثیر غیرنظامی عملیات ایالات متحده انجام دهد. «همه غیرنظامیانی که توسط ارتش ایالات متحده کشته یا مجروح شده اند، مستحق شناسایی، اصلاح یا غرامت و همچنین مسئولیت اشتباهات هستند.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن