چه خواهد مولانا را در یک بیماری همه گیر?

"من یک مسلمان پسر از ایران و آمریکای جنوبی است که به لحاظ سیاسی بیشتر در خانه در کلیسای سیاه و معنوی بیشتر در

توسط NEWSOULS در 25 تیر 1399

"من یک مسلمان پسر از ایران و آمریکای جنوبی است که به لحاظ سیاسی بیشتر در خانه در کلیسای سیاه و معنوی بیشتر در خانه در مولوی."

این که چگونه Omid Safi توصیف خود را. یک استاد مطالعات اسلامی در دانشگاه دوک او متخصص در عرفای مسلمان و یا صوفیان مانند شناخته شده شاعر مولوی.

صفی بزرگ شده در ایران, اما او زندگی می کردند در جنوب ما برای سال های بسیاری در حال حاضر او احساس می کند یک میل عمیق با رهبران جنبش حقوق مدنی مانند مارتین لوتر کینگ جونیور در واقع او را می بیند برخی از تشابه بین دیدگاه های خود و صوفی views بر عشق و عدالت است. او می آموزد دوره ها در هر دو مجموعه از نمایش.

من به تازگی صحبت با صفی برای آینده ایده آل را محدود جدید-سری پادکست راه را از طریقآن همه چیز در مورد استخراج معدن در جهان غنی فلسفی و سنت های معنوی برای راهنمایی که می تواند کمک به ما را از طریق این زمان به چالش کشیدن.

صفی توضیح داد تصوف سنت "رادیکال عشق" که شامل هر دو عاشق الهی و برای ما انسان همکار و چه آن را مانند نگاه به هدایت شود که سنت امروز. چه خواهد مولانا را در یک بیماری همه گیر?

ما همچنین در مورد چگونه ما ممکن است قادر به لاغر به ما درد و رنج و تنهایی این روزها — چگونه ما در واقع می تواند استفاده از آن را به نفع ما به جای تلاش بیهوده برای فرار از آن.

شما می توانید شنیدن کل ما گفتگو در این پادکست اینجا. متن گفتگوی ما ویرایش شده برای طول و وضوح شرح زیر است.

اشتراک در آینده کامل: راه را از طریق در اپل پادکست, گوگل, پادکست, Spotify, Stitcher و یا هر کجا که شما گوش دادن به پادکست ها.


Sigal ساموئل

امید من می خواهم به انجام به فکر آزمایش. شما افراط من در یکی ؟

اگر مولانا زنده بود و امروز در آمریکا زندگی می کنند از طریق همه گیر چه چیزی شما فکر می کنم او خواهد بود ؟ با او درگیر می شود در petitionary نماز خدا درخواست برای توقف coronavirus? خواهد او را در خیابان و ارائه منابع به مردم ؟ آیا او توان اجتماعی فاصله? آیا او یک ماسک?

Omid Safi

خوب من نسبتا خاصی است که اگر او بود به در او را به پوشیدن ماسک. این فقط بی رحم و خودخواه به پوشیدن ماسک هنگامی که شما در. این نه فقط خود را به خاطر آن هم به خاطر همه چیز. بنابراین اجازه دهید فقط می توانید که یکی از راه.

نگاه ما تمایل به این دوگانگی. خواهد او را دعا و یا خواهد او بود در کوچه و خیابان ؟ بله هر دو/و همه از بالا! که در آن است که آن را تا به حال گفت که زندگی از روح و زندگی از بدن را مجبور به طلاق از یکدیگر است ؟ خدا که این موضوع از یک دادخواست است خدایی از بدن ما قلب و روح. و چه مجموعه مسیر رادیکال عشق جدا از بسیاری از سنت های دیگر این تصور که اگر شما ادعا می کنند خدا به عشق شما به عشق به خلقت خدا. شما نمی توانید ادعا می شود بی تفاوت نسبت به درد و رنج بشریت و در واقع دیگر موجودات اگر شما ادعا می شود در این مسیر است.

من فکر می کنم که چه پیام مولانا و عارفان خواهد بود امروز: برای شناسایی درد و رنج را به ایستادگی کردن با کسانی که در حال صدمه زدن و آسیب پذیر است.

این است که یک چیز بسیار محبوب می گویند: خدا کند یک درمان ترجیحی. اما آن است که نه برای دین. آن است که برای یک ملت است. آن است که نه برای نژاد یا قومیت یا جنسیت. آن را برای فقرا است. خدا است که در سمت ضعیف و آسیب پذیر است.

Sigal ساموئل

من فکر می کنم در این زمینه از زمان همه گیر آنچه ما می بینیم این است که Covid-19 طور نامتناسبی در نظر گرفتن زندگی مردم سیاه, افرادی که کم درآمد و افرادی که دچار بی خانمانی. پس از آن به نظر می رسد مانند اینها کسانی هستند که اخلاق از عشق می خواست که ما واقعا ما تمام تلاش خود را برای محافظت از.

Omid Safi

در عین حال به نحوی در میان تمام کشورها از این زمین ما به نظر می رسد تقریبا منحصر به فرد قادر به افزایش به این چالش. نه به این دلیل که ما با کمبود منابع و یا تخصص. من تعجب می کنم اگر ما عدم مراقبت و عشق.

Sigal ساموئل

که مرا به یاد یک تضاد می بینم بین رشته ای است که شما در پیدا کردن صوفی فکر و بسیار برجسته رشته در آمریکا فکر می کردم. در عرفان ما دیدن واقعی تاکید بر از خود گذشتگی. و من فقط به این معنی نیست که سخاوتمندانه. منظورم چیزی بیشتر از حد رادیکال: کل نفس نابودی خلاص شدن از خود مفهوم است که شما باید محدود خود است که جدا از دیگران جدا از خدا. وجود دارد این ایده آل-فناشدن به طور کامل جذب می شود به خدا.

به نظر من این به نظر می رسد مانند قطبی مقابل آمریکا فردگرایی. ما در یک کشور است که بسیار قوی آزادیخواه خط که در آن ما تقریبا با وسواس فردی آزادی. و من تعجب می کنم اگر شما فکر می کنم این تاکيد بر ما آزادی شخصی است که در واقع در راه برای ابراز همبستگی با یک دیگر در طول یک بیماری همه گیر.

Omid Safi

من فکر می کنم که چیزی در مورد این ناهموار فردگرایی است که قطعا هر دو واقعی و در زمان کمی اغراق آمیز است. منظورم اینه که بعد از همه ما هستند بسیار افرادی که سند موسس شروع می شود با "ما مردم." آن را شروع نمی کند و با "من فرد." وجود دارد که مفهوم peoplehood که ما بودن که خیلی اساسی است.

من بسیار خوش شانس در زندگی من شده اند به دوست و مربی از دوستان نزدیک دکتر کینگ وینسنت هاردینگ. و او همیشه من را به این سند و به من یادآوری می کنند که آنچه در این سند می گوید که "ما مردم به منظور تشکیل یک اتحاد کامل تر ایجاد عدالت است." او خواهد گفت: خدا را شکر آن هرگز گفت: "به منظور تشکیل یک اتحاد کامل." چون ما کامل نیست که ما مرتکب نسل کشی علیه مردم بومی. ما کامل نیست و در طول سال از اقیانوس اطلس برده داری و Jim Crow. ما کامل نیست در حال حاضر. اما هدف این است که برای تبدیل شدن به فقط کمی کامل تر از امروز ما دیروز بود.

و چگونه ما آن را انجام دهید ؟ ایجاد عدالت است. البته عدالت است هرگز فردی است. یک دلیل وجود دارد ما به آن عدالت اجتماعی است. این عدالت در جامعه است.

Sigal ساموئل

من می شنوم شما صحبت کردن در مورد دو مفاهیم: عشق و عدالت است. من کنجکاو چگونه صوفی متفکران می گویند این دو مفاهیم وابسته.

Omid Safi

خوب شما بسیار دقیق در چیدن که تا به جز آنها نه مفاهیم. آنها یک مفهوم است. من تقریبا کاهش یافت و از روی صندلی من اولین بار شنیدم وینسنت هاردینگ بیان این دلیل در اینجا بود که در این 80 سال سیاه مسیحی سالمند جنبش حقوق مدنی بود و آن را به عنوان اگر او از خواندن چیزی از یک صوفی متن. صوفیان می گویند که عشق یک احساس نیست. آن است که خدا به هر طریقی بر روی این قلمرو. پس از آن مفید به این فکر می کنم عشق به عنوان یک موج اقیانوسی است که هرچه از طریق شما و زمانی که آن هرچه از قلب خود را به مربع های عمومی ما به رسمیت شناختن آن به عنوان عدالت است.

دکتر کینگ و الا بیکر و دانش آموز بدون خشونت هماهنگی اعضای کمیته گفت: همه در این دوران حقوق مدنی. همه که منظور ما از عدالت است عشق زمانی که آن را به مربع های عمومی.

Sigal ساموئل

این مرا به یاد مولانا نقل قول است که من به عنوان خوانده شده در یک کلمن بارکس ترجمه: "چه نوع فرد می گوید که او و یا او می خواهد به جلا و خالص و سپس شکایت در مورد به کار گرفته تقریبا. عشق یک طرح دعوی در دادگاه که در آن سخت شواهد باید آورده شود. به حل و فصل این پرونده قاضی باید ببینید شواهد است."

تاپیک جالب رابطه وجود دارد بین عشق و عدالت و حق است ؟ عشق به همکار خود مردم نیست و فقط گفت: به آنها "هر آنچه که شما در حال انجام بزرگ است عام به معنی مجموع نسبیت بنابراین اگر شما می خواهید به نامهربان یا نژادپرستانه که کاملا خوب." وجود این عنصر از قضاوت. وجود این عنصر انتقاد از زمانی که شما نگاه کنید به چیزی است که شما فکر می کنید اشتباه است و یا در حال رفتن برای صدمه زدن به افراد دیگر. در حال حاضر به انتقاد از زمانی که شما ببینید که بخشی از عدالت است. اما نه جدا از عشق است.

Omid Safi

درست است.

Sigal ساموئل

اجازه دهید بحث در مورد درد و رنج عظیم است که بسیاری از مردم در حال تجربه در طول این بیماری همه گیر. بسیاری از رهبران روحانی در پاسخ با تلاش برای ارائه راحتی است که با هدف کاهش درد و رنج. اما نیز وجود دارد این سنت غنی در بسیاری از اصطلاح اصولگرا در مورد درد و رنج در واقع در حال ennobling اگر مهار آن را به درستی.

می بینم بسیاری از این نگرش در تصوف. مولانا به طور خاص می گوید: "برادر عاشق شما باید درد داشته باشد. که در آن شما درد؟" در جای دیگر او فقط می گوید: "به دنبال درد و درد و درد!" او همیشه خواستار بر ما به افزایش درد و یا درد و رنج در برخی از حس. پس چگونه می شما دعوت ما را به فکر می کنم در این مورد در رابطه با این بیماری همه گیر?

Omid Safi

من فکر می کنم هر یک از ما درست باشد به سنت های خودمان. و من یک مسلمان ، من یک مسیحی است. تا زمانی که من گوش دادن به مارتین که من دوست دارم و من می شنوم او را به صحبت در مورد درد و رنج رستگاری — تمایل به تحمل درد و رنج و انتخاب کنید تا خود ما و صلیب و این که اگر ما می توانیم انجام این کار با شأن و پس از آن هیچ چیز نباید بیشتر رهایی بخش و تحول آفرین — من در مورد آن نمی دانم! چرا که سنت از درد و رنج رستگاری نیست و من.

به عنوان کسی که pre-med در زندگی قبلی من صرف بسیاری از سال داوطلبانه در کودکان سرطان بخش. وقتی که من شنیدن این نوع از مولانا نقل قول و یا شنیدن مارتین صحبت کردن در مورد درد و رنج رستگاری من خودم را در این وضعیت یکی از این مادران جوان در بیمارستان, برگزاری 6 ماهه نوزاد و تصور آنچه من می خواهم به آنها می گویند. من به آنها بروید و بگویید: "من می دانم که شما در حال تحمل درد من می دانم که نوزاد خود را پایدار, درد, اما من می خواهم شما بدانید که این درد رهایی بخش?" نه, من نمی خواهد. و من فکر نمی کنم هر نوع انسان خواهد بود. هنگامی که شما شاهد درد و گاهی در این راه از تحمل شهادت است و در واقع به سکوت.

حالا من چیکار کنم با این سنت از مولانا صحبت کردن در مورد درد ؟ برای شروع من فکر نمی کنم ما باید به دنبال درد. وجود دارد در حال حاضر درد در این جهان است. مولانا خود را آغاز می شود کل مجموعه شعر صحبت کردن در مورد درد و رنج است که می آید از تمام انواع مختلف از جداسازی. برای برخی از مردم, به خصوص در حال حاضر شما ممکن است جدا از شما عزیزان. شما ممکن است جدا از یک محل است که مانند خانه احساس می کند. شما ممکن است جدا از رویاهای خود را — شما فکر می کنید شما قرار بود به کسی و زندگی ندارد کاملا کار می کرد که در راه است. و وجود درد در آن است.

اما پس از آن مولانا می گوید: "هر قلب شکسته. اما نه هر قلب شکسته." و یک تفاوت وجود دارد میان یک قلب که صرفا شکسته و قلبی که شکسته باز است.

Sigal ساموئل

اول از همه با تشکر از شما برای گفتن این که وقتی کسی در یک سرطان بخش و یا درد و رنج وحشتناکی با توجه به همه گیری ناشی از مرگ ما نمی رویم و به آنها می گویند "همه چیز اتفاق می افتد به دلیل این فوق العاده است!" من احساس وحشتناک اگر کسی گفت که به من.

آنچه من سمت چپ تعجب است که چگونه ما با درد و دل شکستگی به طوری که ما تبدیل شدن به فردی که به عنوان یک نتیجه می شکند باز می کند و فقط استراحت ؟ چگونه می تواند ما را در برگزاری این رنج بیماری همه گیر در راه است که در واقع می تواند ennobling?

Omid Safi

من فکر می کنم بسیاری از آن پایین می آید به بت پرستی متناهی نفس است. بسیاری از ما فکر می کنم که ما در پایان در لبه نوک انگشتان ما. اما شما یک سیال بودن. روح خود را به گسترش است و در حال حاضر ادغام با دیگر مردم است. که همان محدود نفس تمایل به فکر می کنم که این استاد از جهان که شما را به نوشتن سرنوشت خود را. و خیلی از این درد که ما باید تحقق است که توانایی ما محدود است که ما قادر به جلوگیری از درد برای خودمان یا برای مردم است که ما را دوست دارم.

اگر به جای نمی بینیم خودمان را به عنوان یکی از محدود خود در حال حرکت از طریق و شاید تداوم برابر دیگر محدود شویم اما واقعا دیدم یک زندگی, یک, روح, یک حسرت یک زندگی, یک عشق — سپس درد و رنج است که ما شاهد در کسی دیگری و خود ما را رنج خواهد طنین انداز با یکدیگر است. من فکر می کنم که حداقل یک کلید برای قلبی که شکسته باز است.

Sigal ساموئل

اولین واکنش روده هنگامی که شما می گفتند این بود که هیچ, این برای تلفن های موبایل وحشتناک! چرا که اگر من احساس می کنم که من در واقع این چیزی است که ادغام با همه موجودات دیگر, پس از آن من به اشتراک گذاری در هر کس دیگری را به درد و رنج و تکثیر من درد و رنج یک میلیون برابر شده است.

اما پاسخ دوم بود شاید کمک خواهد کرد که من احساس اتصال با این همه دیگر موجودات. بخش بزرگی از آنچه که بسیار دردناک است که ما درد و رنج این روزها این است که ما احساس تنهایی در آن است. چیزی وجود دارد که شاید از نظر روانی آرام در مورد احساس ما متحد هستند با هر کس دیگری حتی اگر این حالت است که ما در ایران با آنها در یک حالت از درد و رنج.

Omid Safi

دقیقا. مولانا به این خط: "شما محکم با هر دو دست به این اسطوره از شما و I. ما تمام شکنندگی به این دلیل است."

ما ارزو اتصال. که نشانه ای از این واقعیت است که ما هرگز به معنای یک جزیره است. ما به معنای در صمیمیت و همدلی با دیگر موجودات. مولانا می گوید: "من و شما باید زندگی می کنند به عنوان اگر من و شما هرگز شنیده ام از شما و I."

Sigal ساموئل

در طول همه گیر گرچه بسیاری از ما در جداسازی فیزیکی. و من فکر می کنم بسیاری از ما خیلی می ترسم از تنها بودن. وجود دارد یک مطالعه علمی انجام شده چند سال پیش که در آن آنها به مردم انتخاب بین بودن به تنهایی با افکار خود را برای 15 دقیقه یا شوک الکتریکی. و بسیاری از مردم را انتخاب شوک الکتریکی!

اما صوفی سنت های زیادی برای گفتن در مورد مزایای استفاده از انزوا از khalwa. وجود دارد این ایده که آن را می توانید اجازه می دهد تا شما را به تمرکز در مدیتیشن در توسعه معنوی. و این می رود تمام راه برگشت به قرآن و کتاب مقدس است. شما ببینید محمد و موسی برای رفتن 40 روز به کوه به کمون با خدا و سپس آنها را وحی. وجود دارد برخی از راه های که در آن ما می توانید از این بیماری همه گیر برای فرار از انزوا ما, اما به جای تکیه به این است که تنهایی و به نوعی استفاده از آن به نفع ما?

Omid Safi

هنگامی که شما فکر می کنم در مورد موسی و عیسی و محمد و بودا و مولوی و ابن عربی همه آنها در انجام این عمل از khalwaاز رفتن به یک غار و یا به یک قله کوه — این نبود دائم خواستار است. آن نبود که شما را به حرکت به یک غار است. شما بروید داخل به تنهایی با یک, و سپس شما خواهد آمد و آن را از میوه های است که به جامعه است. من فکر می کنم این چیزی است که من دوست دارم برای دیدن ما به عنوان یک جامعه جهانی انجام دهد.

امید من این است که این برنامه ریزی نشده دوره عقب نشینی می تواند به ما یک فرصت به بررسی زندگی خود ما را به فکر می کنم در مورد آنچه در آن است که ما شده ایم اولویت چه بوده است تغذیه قلب ما. شما می دانید بسیاری از ما متصل به ما دستگاه های تلفن. ما شروع به گرفتن واقعا هراسناک زمانی که باتری نور در آنها بر می آید این یعنی ما تنها 20 درصد باقی مانده است. و سپس ما عصبی شروع به دنبال در اطراف: من کجا بند ناف? من کجا شارژر? از کجا خروجی بود ؟

اگر قلب شما تا به حال یک باتری نور ؟ آیا ما حتی می دانیم که در آن برای رفتن به شارژ ؟ که رفتن به نگاه متفاوت برای هر فرد است. این ممکن است مانند خواندن شعر مولانا. گوش دادن به پادکست. باغبانی. رفتن برای یک پیاده روی در کوه ها. نماز. یوگا. من نمی مراقبت های ویژه آنچه که در عمل این است که rejuvenates روح خود را. اما من فکر می کنم این مهم است که به درخواست خود بپرسیم: آیا ما می دانیم آنچه در آن است ؟ و آیا ما می دانیم که چگونه به آن کردهاید ؟ و آیا ما می دانیم که چگونه به بازگشت به آن را دوباره و دوباره و دوباره تا زمانی که آن را تبدیل به یک عمل ؟

Sigal ساموئل

بله, من فکر می کنم که در قبل از زمان بسیاری از ما آنقدر شلوغ با بسیاری از چیزهایی که ما منحرف کردن اذهان از ما داخلی جهان است. و مثل شما گفت: من امیدوارم که این اپیدمی می تواند به برخی از ما — من فکر می کنم از آن خواهد شد ممتاز در میان ما, واقعا, که می توانیم آن را یک لحظه به نگاه به درون و داد. بنابراین وجود دارد این است که دوره khalwaاز عقب نشینی. اما من دوست دارم که شما با اشاره به این که وجود دارد این است که واقعا دیالکتیکی رابطه در تصوف فکر بین khalwa و ادامه: عقب نشینی به درون خود و بیرون رفتن دوباره به جامعه است.

ابن عربی مورد علاقه من, صوفی می گوید: "برای کسی که او را خدا داده است درک عقب نشینی و جامعه khalwa و سندهستند. در واقع ممکن است که جامعه است که کامل تر برای یک فرد و بیشتر در سود پس از طریق آن در هر لحظه یک افزایش در علم خدا."

شما می خواهید به این دوره از انزوا که در آن شما به دنبال به سمت داخل اما این پایان کار نبود هدف در خود است. در نهایت شما می خواهید به استفاده از عقل شما به دست آورده ایم و در انزوا و سپس بازگشت به سایر مردم می شود و قادر به دیدن الهی در آنها و تعامل با آنها را در راه بهتر است.

Omid Safi

که دقیقا درست است. من فکر می کنم این مفهوم khalwaیک عقب نشینی است وحشتناک برای بسیاری از مردم است. زیرا که می داند آنچه شما در حال رفتن پیدا کردن اگر شما شروع به دنبال به کسانی که به بررسی گوشه ای از روح خود را? اگر چه شما نمی مانند آنچه می بینید ؟

اما همه ما حمل زخم. و فقط به خاطر اینکه شما در حال نگاه کردن به آن معنا نیست که آن شفا است. بنابراین گاهی اوقات من فکر می کنم آن می تواند بسیار مفید به عقب نشینی.

و آن را فقط زخم است که شما باید در آن بررسی نشده بخشی از روح خود را. نیز وجود دارد تعجب و زیبایی و حضور یکی هر نام شما می خواهید را به او و یا او.

ثبت نام برای آینده کامل در خبرنامه و ما برای شما ارسال خلاصه ای از ایده ها و راه حل برای مقابله با بزرگترین چالش ها — و چگونه به گرفتن بهتر در انجام خوب است.

آینده کامل بودجه در بخش های فردی کمک های, کمک های مالی و حمایت مالی است. اطلاعات بیشتر در اینجا.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
مقالات مشابه
نظرات کاربرن