چه اتفاقی برای دیوان عالی (و قانون اساسی) می افتد اگر ترامپ برنده

در سال ۲۰۱۹ میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا در گردهمایی انجمن فدرالیست محافظه کار گفت که رئیس جمهور ترامپ حمایت گس

توسط NEWSOULS در 4 شهریور 1399

در سال ۲۰۱۹ میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا در گردهمایی انجمن فدرالیست محافظه کار گفت که رئیس جمهور ترامپ حمایت گسترده خود را در میان رای دهندگان جمهوریخواه مدیون یک مسئله است. مک کانل ادعا کرد: «تنها بزرگترین مسئله ای که ۹ نفر از ۱۰ رای دهنده جمهوری خواه را به خانه دونالد ترامپ آورد.» مک کانل ادعا کرد: «درست مثل ۹ نفر از ۱۰ نفر به میت رامنی رای دادند، دیوان عالی کشور بود.»

برآورد "نه از 10" مک کانل تقریبا قطعا اغراق است، اما هیچ سوالی وجود ندارد که جمهوری خواهان پر کردن قوه قضائیه با انجمن فدرالیست استالوارتز را به عنوان یکی از بالاترین اولویت های خود می بینند، اگر نه بالاترین اولویت.

مجلس سنای تحت کنترل GOP قانون کمی را تصویب می کند. به ندرت حتی لوایح نشات گرفته از یک مجلس دموکرات را در نظر می گیرد. اما مک کانل سنا را به یک کارخانه مجازی تبدیل کرده است که تقریبا ً به همان سرعتی که ترامپ می تواند وکلای محافظه کار را برای نیمکت معرفی کند، تأییدات قضایی را لگد می زند.

اگر ترامپ در ماه نوامبر پیروز شود، احتمال می رود که دادگاه ها را - و به طور خاص دیوان عالی کشور - در تصویر خود بازسازی کند. دو عضو اقلیت لیبرال دادگاه به نام های عدالت روث بادر گینزبورگ و استفان بریر در دهه ۸۰ خود هستند. و گینزبورگ اوایل سال جاری یک دوره شیمی درمانی را آغاز کرد. اگر ترامپ برنده شود، جمهوری خواهان می توانستند تا پایان دوره دوم ریاست جمهوری اش اکثریت ۷ بر ۲ را در بالاترین دادگاه این کشور به دست آورد.

شرط ها، اگر جای خالی در دیوان عالی کشور باز شود در حالی که ترامپ هنوز رئیس جمهور است، بسیار زیاد است. اگرچه رئیس دادگستری جان رابرتز ، اغلب رای میانه در دیوان عالی فعلی ، بسیار محافظه کار است ، او هر دو کمتر حزبی و کمتر همسو با محافظه کاری جنبش نسبت به عدالت جمهوری خواه همکار خود را. او گاهی استدلال های قانونی محافظه کارانه ای را که استدلال ضعیف یا شفاف پارتیزانی دارند رد می کند یا از او می خواهد که قانون را سریع تر از آنچه حاضر به رفتن است به سمت راست منتقل کند.

اگر ترامپ جایگزین یک عدالت لیبرال شود، با این حال، این بررسی در مورد قدرت جمهوری خواهان به احتمال زیاد ناپدید می شود. ترامپ سه سال و نیم گذشته را صرف پر کردن دادگاه های تجدید نظر فدرال با محافظه کاران سرسخت کرد که اغلب با راهنمایی سازمان های محافظه کار مانند انجمن فدرالیست بود. که به او می دهد نیمکت عمیقی از نامزدهای بالقوه دیوان عالی که بعید است به نا امید GOP در آینده است.

دادگاه در حال حاضر به طور قابل توجهی به سمت راست نقل مکان کرد از آن را صادر برخی از تصمیم گیری های حفاظت از حقوق LGBTQ، محدود کردن نظارت پلیس، و حفظ بسیاری از اوبامامراقبت، در میان بسیاری از چیزهای دیگر. اگر ترامپ کرسی ای را که در حال حاضر توسط یک عدالت لیبرال در اختیار دارد پر کند، آن تصمیمات به طور بالقوه در خطر شدیدی قرار دارند.

برای اطمینان، همیشه مقداری غیرقابل پیش بینی بودن در دیوان عالی کشور وجود دارد. گاهی اوقات یک عدالت محافظه کارانه بین تعهدات ایدئولوژیک رقیب پاره می شود که برخی از آن ها را به تشکیل اتحادهای گاه به گاه با همکاران لیبرال خود هدایت می کند. و همیشه این امکان وجود دارد که چندین عدالت محافظه کار می توانند اندکی پس از روی کار رفتن یک رئیس جمهور دموکرات مجبور به خروج از دادگاه شوند.

اما واقع بینانه، اگر جمهوری خواهان اکثریت ۶-۳ را در دیوان عالی کشور به دست آورید، به احتمال زیاد آن اکثریت را برای مدت طولانی در دست دارند. و با شش رای، جمهوری خواهان می توانستند یکی از آن شش رای گاه به گاه و بیهوده ای را برای یک نتیجه لیبرال به صندوق بیندازند.

دیوان عالی کشور جدیدترین دوره خود را کمی بیش از یک هفته پیش به پایان رساند، اصطلاحی که چندین ویژگی بالا - اگر باریک باشد - زیان برای علل محافظه کارانه بود. قابل توجه، رابرتز با جمهوری خواهان همکار خود در دو مورد که در آن طرفداران محافظه کار ارائه استدلال های غیر معمول ضعیف به دادگاه خود را شکست.

رابرتز June Medical Services v. Russo به طور معمول برای محدود کردن حقوق سقط جنین رای می دهد و نظر اخیر او در ماه ژوئن خدمات پزشکی در برابر روسو چندین صفحه را صرف انتقاد از تصمیمات دادگاه برای حفاظت از آن حقوق می کند. با این وجود، رابرتز با اکراه با چهار همکار لیبرال خود رای به اعتصاب کردن یک قانون لوئیزیانا نیاز به ارائه دهندگان سقط جنین برای به دست آوردن امتیازات پذیرش در یک بیمارستان در نزدیکی - اعتبار است که بسیار دشوار است برای این پزشکان برای به دست آوردن، و که کمی یا هیچ چیز برای بهبود نتایج بهداشتی در کلینیک های سقط جنین است.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن