چه زندگی سیاه و سفید ماده به معنی 11 ساله

قتل های جرج فلوید، برونا تیلور و صدها آمریکایی سیاه پوست دیگر به دست افسران پلیس الهام بخش اعتراضات در سراسر ک

توسط NEWSOULS در 12 شهریور 1399

قتل های جرج فلوید، برونا تیلور و صدها آمریکایی سیاه پوست دیگر به دست افسران پلیس الهام بخش اعتراضات در سراسر کشور و سراسر جهان بوده است.

پوشش خبری نادیده گرفتن بیشتر ما غیرممکن بوده است و این سوال را مطرح می کند: بچه ها به ویژه بچه های سیاه پوست چگونه این واقعیت را پردازش می کنند؟ چگونه این مرگ ها و عوامل سیستمیک را که آنها را ممکن می کرد، معنا می دهند؟

در ژوئن ۲۰۲۰ جولیا بوسته ۱۱ ساله کالیفرنیایی تصمیم گرفت از سخنرانی فارغ التحصیلی کلاس پنجم خود به عنوان مناسبتی برای دادن صدا به افکار و احساساتش استفاده کند. او در سخنرانی خود به یاد می آورد که چگونه «کوتاه ترین چیز» است، به عنوان یک کودک نوپا، و پرسید: «اما چه زمانی از ناز کردن دست بردارم و شروع به ترسناک بودن کردم؟»

پدرم تو رو مي ترسونه؟ مامانم تو رو ميترسونه؟ خاله ام تو رو ميترسونه؟ چون اجازه بدهید چیزی به شما بگویم: ما ترسناک نیستیم.»

سازمان دیده بان انتخاب سخنرانی جولیا، با انیمیشن از عیدو، در ویدیو بالا.

این قطعه بخشی از اولین هفته برنامه نویسی ویدئویی Vox است که برای کودکان ۹ تا ۱۳ ساله طراحی شده است. امیدواریم همه در مخاطبان ما از آنها لذت ببرند.

اگر شما یک پدر و مادر، یک مربی، و یا یک بچه در قلب، لطفا ثبت نام برای خبرنامه ما برای به روز رسانی در تمام برنامه نویسی بچه های آینده ما در Vox، از پادکست به فیلم ها به نشان می دهد جدید است.

برای گوش دادن به مصاحبه جولیا در پادکست روزانه Vox Today، توضیحداده شده، روی بازیکن زیر کلیک کنید.

خواندن بیشتر

برای فهرست جامعی از افرادی که از سال ۲۰۱۵ توسط پلیس در آمریکا به ضرب گلوله کشته شدند، لطفاً به پایگاه داده نیروی مرگبار واشینگتن مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تناسب جنبش ماده زندگی های سیاه در سنت جنبش های سیاسی و فرهنگی آمریکا، این مصاحبه را با تاریخ نگار مایکل کازین بررسی کنید.

شما می توانید این ویدیو و تمام ویدیوهای Vox را در یوتیوب پیدا کنید. و اگر شما علاقه مند به حمایت از روزنامه نگاری ویدئویی ما، شما می توانید به یکی از اعضای آزمایشگاه ویدئو Vox در یوتیوب تبدیل شود.


کمک به نگه داشتن Vox رایگان برای همه

میلیون ها نفر هر ماه به واکس روی می آوریم تا بفهمند چه اتفاقی در اخبار می افتد، از بحران کروناویروس گرفته تا یک حساب نژادی تا آنچه که احتمالا ً در نتیجه ترین انتخابات ریاست جمهوری در طول عمر ماست. ماموریت ما هرگز حیاتی تر از آن در این لحظه نبوده است: توانمندسازی شما از طریق درک. اما نام تجاری متمایز ما از روزنامه نگاری توضیحی طول می کشد منابع -- به خصوص در طول همه گیر و رکود اقتصادی است. حتی زمانی که اقتصاد و بازار تبلیغات خبری بهبود می یابد، حمایت شما بخش مهمی از حفظ کار فشرده منابع ما خواهد بود، و به همه کمک می کند تا دنیایی به طور فزاینده آشفته را معنا کنند. مشارکت امروز از کمی به عنوان $3.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
مقالات مشابه
نظرات کاربرن