ترامپ آموزش ضد نژادپرستی فدرال را از بین می برد و آن را «بیماری» می نامد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه به آژانس های فدرال هدایت کرد تا به برنامه های آموزشی تنوع پایان دهند

توسط NEWSOULS در 15 شهریور 1399

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه به آژانس های فدرال هدایت کرد تا به برنامه های آموزشی تنوع پایان دهند و آنها را روز شنبه «بیماری ای که نمی توان اجازه ادامه آن را داشت» نامید.

تصمیم ترامپ برای از بین بردن آموزش ضد نژادپرستی - شامل "نظریه نژاد انتقادی" و بحث های "امتیاز سفید"، بر اساس این دستورالعمل - در میان حساب در سراسر کشور در مورد بی عدالتی نژادی رئیس جمهور با قاطعیت مخالفت کرده است.

این تغییر در یادداشتی که از راسل وود، مدیر دفتر مدیریت و بودجه برای رؤسای آژانس های فدرال ارسال شده بود، اعلام شد. وگت نوشت که ترامپ پس از یادگیری سازمان های فدرال دستور لغو جلسات را صادر کرد که میلیون ها دلار کارمند آموزش را در «تبلیغات تفرقه انگیز و ضد آمریکایی» خرج می کنند.

آن آموزش ها به کارگران یاد می داد که «عملاً همه سفیدپوستان به نژادپرستی کمک می کنند» یا از آن بهره مند می شوند، این یادداشت ادعا می کند که برخی از آموزش ها اعلام کرده اند که «نژادپرستی تعبیه شده در این باور وجود دارد که آمریکا سرزمین فرصت است یا این باور که واجد شرایط ترین فرد باید شغلی دریافت کند.»

این آموزه ها «تقسیم و کیه را در درون نیروی کار فدرال به وجود می آورد و با «باورهای اساسی» ملت در تضاد است، ویوید ادعا کرد و افزود به همین دلیل است که ترامپ از او خواسته است که «این جلسات آموزشی تبلیغاتی تفرقه انگیز و غیر آمریکایی» را متوقف کند.

این یادداشت بارها به «گزارش های مطبوعاتی» استناد می کند که ماده آموزش ها را روشن کرده است. در حالی که شناسایی نمی کند که آن گزارش ها چه هستند، یک قطعه نظر نیویورک در این باره روز سه شنبه منتشر شد و توسط فاکس نیوز برداشت شد که رئیس جمهور تقریبا از نظر مذهبی آن را تماشا می کند.

به آژانس ها گفته شده است که شناسایی آموزش های مربوط به نظریه نژاد انتقادی یا امتیاز سفید پوستان و همچنین هر گونه آموزش که نشان می دهد آمریکا «یک کشور ذاتاً نژادپرستانه یا شیطانی» یا «این که هر نژاد یا قومیتی ذاتاً نژادپرستانه یا شیطانی است» را آغاز کنند و راه هایی را برای پایان دادن به قراردادهای خود با کسانی که دستورالعمل را ارائه می دهند بررسی کنند.

در پی گزارش این یادداشت، وید توییت کرد «روزهای مالیات دهندگانی که بودجه آموزش های تلقین را تأمین می کردند که تقسیم و نژادپرستی را به پایان می رسد.» ترامپ نیز این تصمیم را در توییتر جشن گرفت و واکنش های مثبت برخی هواداران را از طریق retweets برجسته کرد و با درخواست از مردم برای «گزارش هر گونه دید» از آموزش ها «بنابراین ما می توانیم به سرعت خاموش کنیم!»

ترامپ دستور پاکسازی 'نظریه نژاد انتقادی' از آژانس های فدرال https://t.co/ygXcTXRHsQ از طریق @BreitbartNews این بیماری است که نمی توان اجازه ادامه آن را داد. لطفا گزارش هر گونه مناظر تا ما می توانیم به سرعت خاموش!

— دونالد جی ترامپ (@realDonaldTrump) سپتامبر 5, 2020

این تصمیم به ویژه با توجه به اینکه در میان یکی از بزرگترین جنبش های حقوق مدنی در تاریخ آمریکا صورت می گیرد، برجسته است که شاهد اعتراضات مداوم ضد نژادپرستی بوده است که گفتگوهایی را در مورد نابرابری های نژادی در تعدادی از صنایع برانگیخته است.

تصمیم ترامپ به دنبال ریشه کن کردن آموزش های نظریه نژاد انتقادی است و آن را به عنوان ایده ای خبیح قاب می کند که سفیدپوستان و نهادهای را ذاتاً نژادپرستانه مفهوم سازی می کند. با این حال این کار دقیق نیست.

نظریه نژاد انتقادی یک مدرسه فکر است که به بررسی چگونگی تداوم نژاد و نژادپرستی از طریق سیستم های حقوقی و فرهنگی موجود می پرداخت. فرض بر این است که بررسی و نقد نهادهای اجتماعی - و ایجاد فضا برای مردم برای رنگ آمیزی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود - می تواند به ایجاد یک جهان عادلانه تر کمک کند. بررسی مزایایی که سفیدپوستان در زمینه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی (که با نام امتیاز سفید نیز شناخته می شوند) بخشی از درک و به چالش کشیدن آن سیستم ها است.

اما دولت ترامپ مدت هاست که به آن مفهوم عقب رانده شده است، که در حالی که آمریکا با خطوط گسل نژادی در معرض همه گیر کروناویروس دست و پنجه نرم می کند - که به طور نامتناسبی مردم رنگین پوست را کشته است - به کانون توجه انداخته شده است و به تیراندازی های پلیس به سیاه پوستان ادامه داده است.

ترامپ گفته است جنبش ماده زندگی های سیاه «نماد نفرت» است و کسانی را که به وحشیگری پلیس اعتراض می کنند را «اراذل و اوباش» نامیده است. او تهدید کرده است که با فرستادن سربازان آمریکایی به شهرهای آمریکا به اعتراضات پایان خواهد داد و می گوید اعتراضات مداوم ضد نژادپرستی به «ترور داخلی» می رسد.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن