منتقد برتر پوتین الکسی نوالنی مسموم شد، پزشکان آلمانی تایید

الکسی نوالنی، صریح ترین منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در کما ناشی از پزشکی در یک بیمارستان آلمانی از

توسط NEWSOULS در 3 شهریور 1399

الکسی نوالنی، صریح ترین منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در کما ناشی از پزشکی در یک بیمارستان آلمانی از آنچه پزشکان می گویند سم بود - و خانواده و طرفدارانش ادعا می کنند پوتین و دولت او در پشت آن قرار دارند.

روز دوشنبه بيمارستان خيريه در برلين که ناوالنی برای درمان در آنجا برده شده بود، در بيانيه ای اعلام کرد که دگرانديستان سياسی ديرينه روسيه با يک «مهارکننده کولین استراز» مسموم شده است. با این حال، ماده دقیق مورد استفاده هنوز ناشناخته است.

پیش آگهی او امیدوار کننده به نظر نمی رسد: «نتیجه بیماری همچنان نامشخص است و اثرات درازمدت به ویژه در حوزه سیستم عصبی را نمی توان در این مرحله از زمان رد کرد.»

چهار روز پیش از آن، ناوالنی پیش از سوار شدن به یک پرواز به مسکو، مقداری چای در یک فرودگاه سیبری نوشید. او در هواپیما بیمار شد، با یک ویدیو ادعا نشان دادن ناله سیاستمدار و نیاز به مراقبت های پزشکی فوری.

این هواپیما فرود اضطراری در اومسک در نزدیکی قزاقستان انجام داد و در آنجا یک آمبولانس منتظر ماند تا او را به یک بیمارستان محلی ببرد. اما وضعیت ناوالنی بدتر شد و او قبل از رسیدن به تاسیسات به کما افتاد.

بیمارستان اورژانس شماره ۱ اومسک روسیه که ناوالنی برای اولین بار در آن تحت درمان قرار گرفت، به محل یک موضع گیری خسته کننده بین خانواده و هواداران ناوالنی و پزشکان ناظر بر مراقبت از او تبدیل شد. همسر و تیم ناوالنی ادعا کردند که پزشکان توسط کرملین کنترل می شوند و سعی کردند به جای درمان درست بیمارشان، حمله مسمومیت را سرپوش گذاشتند.

پزشکان در آن زمان گفتند نوالنی مسموم نیست اما در عوض از یک «اختلال متابولیک» رنج می برد که منجر به قند خون پایین شد. آناتولی کالینینیچنکو، معاون دکتر ارشد بیمارستان اورژانس اومسک روز جمعه به خبرنگاران گفت: سم ها یا آثار حضور آنها در بدن شناسایی نشده است. "تشخیص "مسمومیت" در جایی در پشت ذهن ما باقی می ماند، اما ما باور نمی کنیم که بیمار دچار مسمومیت شده است."

نمایی از بیمارستان اورژانس شماره ۱ اومسک که الکسی نوالنی فعال اپوزیسیون روسیه
در آن اقامت داشت.
Alexei Petrov\TASS از طریق گتی تصاویر
...

is.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب