این نامزدهای واکسن Covid-19 می تواند روش واکسن ما را تغییر دهید -- اگر آنها کار

به عنوان اضطراری برای واکسن Covid-19 کوروناویروس، یک سوال کلیدی برای دانشمندان این است که آیا این همه گیر خواه

توسط NEWSOULS در 24 مرداد 1399

به عنوان اضطراری برای واکسن Covid-19 کوروناویروس، یک سوال کلیدی برای دانشمندان این است که آیا این همه گیر خواهد شد لحظه آبخیز برای دو فن آوری های جدید است که تا به حال دیده می شود استفاده گسترده در انسان. اگر ثابت شود موثر, این رویکردها به طور چشمگیری می تواند سرعت توسعه واکسن های جدید دیگر و هزینه های به شدت پایین تر, باعث دوره جدیدی در مبارزه با بیماری های عفونی.

تکنولوژی های اصلی به دست آوردن کشش واکسن هایی هستند که از یک بردار آدنوویروس و mRNA استفاده می کنند. به جای ساخت واکسن جدید از ابتدا، ایده پشت این فناوری ها استفاده از یک مجموعه استاندارد از قطعات، مانند یک ویروس بازهدف دار یا یک نانوذره، برای حمل مواد ژنتیکی به داخل سلول است. آن مواد -- DNA یا RNA -- سپس می تواند برای پروتئین های خاص از یک ویروس کد.

هنگامی که یکی از این سیستم عامل تحویل امن ثابت شده است، آن را فقط یک ماده از tweaking DNA و رشته های RNA. که بسیار سریع تر از واکسن های معمولی، که شامل کشت مقادیر زیادی از ویروس ها که پس از آن ضعیف، غیر فعال، و یا به قطعات کوچک و خالص جدا -- فرایندهای که نیاز به سال آزمایش دست و پا گیر و خطا و تست ایمنی است.

راهول گوپتا، معاون ارشد رئیس جمهور و رئیس پزشکی و بهداشت در مارس دیمیس در ۷ اوت در جریان یک بنیاد ملی مطبوعات وبینار به خبرنگاران گفت: «اگر سیستم عامل جدید به گونه ای کار کنند، که در واقع ممکن است نحوه تولید واکسن های دیگر را تغییر دهد» پس ما ممکن است در یک تکنولوژی جدید که برای اولین بار در طول یک قرن می بینیم، در واقع در این مورد قرار بداریم."

محققان با استفاده از این سیستم عامل جدید به تازگی برخی از نتایج تشویق کننده ارسال شده است. پنج شنبه، غول دارویی Pfizer نتایج آزمایش های بالینی فاز 1 و فاز 2 خود را برای پلت فرم واکسن مبتنی بر mRNA خود را در مجله طبیعت منتشر شده است. Moderna در حال حاضر وارد مرحله 3 کارآزمایی برای پلت فرم mRNA خود را برای Covid-19.

در همین حال موسسه جنر دانشگاه آکسفورد با شرکت استرازنکا همکاری می کند تا با استفاده از یک پلت فرم ناقل آدنوویروس واکسن ی را توسعه دهد. همچنین نتایج امیدوار کننده ای را نیز منتشر کرده است.

اما رقابت های زیادی وجود دارد، با بیش از 200 نامزد واکسن کوروناویروس در سراسر جهان تحت بررسی است. دو جین در حال آزمایش در انسان هستند، و شش در مرحله 3 کارآزمایی بالینی از 13 اوت.

تلاش واکسن ی این مقیاس برای بیماری ای که کمتر از یک سال پیش کشف شد، بسیار مبهم است. اما ویرانی های عظیم بهداشتی و اقتصادی همه گیر Covid-19 باعث شده است که سطح بی سابقه ای از همکاری میان دانشمندان، و همچنین بودجه از دولت ها، شرکت های خصوصی، و بشردوست. به همین دلیل است که برخی از دانشمندان انتظار دارند که داده های کافی وجود داشته باشد که ایمنی و اثربخشی یک واکسن Covid-19 را در زمان ثبت، احتمالا تا پایان سال یا اوایل سال 2021 اثبات کند. واکسن موثر و گسترده ای در دسترس خواهد بود گام ی بزرگ برای پایان دادن به همه گیر.

با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که هر یک از این نامزدها موفق شوند، چه بر سهیم شدن یک تکنولوژی جدید واکسن بر روش های محاکمه و درست. اگرچه شرکت هایی که با پلتفرم های جدید کار می کنند به راحتی مراحل قبلی کارآزمایی های بالینی را پاک کرده اند، اما اکنون در رحمت کارآزمایی های بزرگتر و کندتر فاز ۳ قرار گرفته اند، جایی که اتفاقات زیادی می تواند برای از خط خارج کردن پیشرفت آنها رخ دهد.

به همین دلیل است که مهم است که درک چگونه این استراتژی های جدید برای جلوگیری از کار عفونت، آنچه را که آنها را به جدول، و غارهای بحرانی به نظر می رسه.

واکسن ها با مربیگری سیستم ایمنی بدن کار می کنند تا با یک عامل بیماری زا خاص مبارزه کنند. هنگامی که شما یکی از, سلول های سفید خون خود را به یک تهدید بالقوه معرفی, مانند یک ویروس یا باکتری. که به سیستم ایمنی بدن زمان می دهد تا شروع به نصب پاسخ کند تا اگر عامل بیماری زا زمان دیگری را نشان دهد، بدن می تواند به سرعت آن را خنثی کند.

واکسن ها قرن هاست که به شکل های مختلف در اطراف بوده اند، اما قرن بیستم رونق ی را در بیماری های جدید مانند فلج اطفال، آنتراکس، پنومونی، مننژيت، هپاتیت A و آنفلوآنزا دید.

استراتژی های مرسوم برای ساخت واکسن هایی که مصونیت قوی و طولانی مدت ارائه می کنند شامل تقلید از هدف است. یکی از موثرترین راه ها برای انجام این کار، با یک واکسن تتاثر شده زنده است. در اینجا، یک شکل زنده از ویروس یا باکتری به گونه ای کشت می شود که وقتی به یک انسان داده می شود، ضعیف می شود. بیماری زا می تواند تا اندازه ای تولید مثل کند، اما به ندرت به اندازه کافی برای بیمار کردن گیرنده. واکسن های رایج ترین - در برابر آبله، سرخک، مومیایی، و سرخچه - از ویروس های تخدبر زنده استفاده می کنند.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
مقالات مشابه
نظرات کاربرن