تاپیک های زیادی در چهارشنبه SpaceX راه اندازی

Elon Musk در مورد به ارسال انسان به فضا است. میلیاردر موشک کشتی شرکت SpaceX است که برنامه ریزی برای راه اندازی

توسط NEWSOULS در 6 خرداد 1399

Elon Musk در مورد به ارسال انسان به فضا است. میلیاردر موشک کشتی شرکت SpaceX است که برنامه ریزی برای راه اندازی اولین پروازهای فضایی سرنشین دار در روز چهارشنبه. اگر همه می رود به عنوان برنامه ریزی شده Crew Dragon نسخه ی نمایشی-2 خواهد بود که اولین بار انسان گرفته شده برای فضا از خاک آمریکا پس از شاتل فضایی ناسا برنامه نهایی ماموریت در سال 2011. آن را نیز برای اولین بار پروازهای فضایی سرنشین دار از یک شرکت خصوصی ،

مخاطرات بالا هستند. یک ماموریت موفقیت آمیز ممکن است شروع دوره جدیدی از اکتشافات فضایی در نظر گرفتن آن از دست دولت و بخش عمومی و به دست شرکت های خصوصی. اگر نسخه ی نمایشی-2 نتواند آن می تواند مدت زمان طولانی قبل از سرنشین دار spaceflights بازگشت به ایالات متحده است.

با استفاده از $100 میلیون را پرداخت پی پال, مشک تاسیس SpaceX در سال 2002 برمیگردد خود را تسلا ماشین شرکت با بیش از یک سال است. به عنوان داستان می رود مشک می خواستم برای قرار دادن گیاهان در مریخ, اما آن را بیش از حد گران برای به دست آوردن موشک به انجام این کار. بنابراین او شروع به خود شرکت SpaceX برای دیدن اگر او می تواند این هزینه های پایین. در سال های اولیه سرمایه گذاری به نظر می رسید به مقصد شکست: بین سال های 2006 و 2008 سه راه اندازی آن با بودجه خصوصی شاهین 1 موشک شکست خورده است. اما چهارم موشک SpaceX موفق شد بعد از آن در سال 2008 و پنجم انجام یک ماهواره به مدار در سال 2009.

پس از این — و با برخی از کمک های مالی از ناسا — SpaceX شتاب توسعه فالکون 9 که برای اولین بار در زمان پرواز در سال 2010. این دو مرحله موشک طراحی شده توسط nine مرلین موتورهای در حال حاضر راه اندازی 83 بار, حمل محموله از جمله ماهواره به مدار و تجهیزات به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS). آن را شکست خورده فقط دو بار: هنگامی که در حال پرواز در سال 2015 و یک بار بر روی سکوی پرتاب در سال 2016. این اولین و تنها مداری موشک که تا حدی قابل استفاده مجدد است که به طور قابل توجهی کاهش هزینه های عملیاتی.

نیز وجود دارد فالکون سنگین, سنگین-راه اندازی آسانسور وسیله نقلیه است که به نظر می رسد مانند یک موشک فالکون 9 با دو فالکون 9 بوستر بسته به دو طرف. در آن سال 2018 maiden voyage آن فرستاده می شود تسلا به فضا کامل با ساختگی راننده چادری در یک لباس فضایی. آن را هنوز هم تا جایی وجود دارد. در دومین فالکون سنگین پرتاب سه راکت بازگشت با خیال راحت به زمین. پس از سوم و اخیر راه اندازی فالکون سنگین به دست آورده گواهینامه از امنیت ملی فضا پرتاب (NSSL) برنامه است که بخشی از ایالات متحده به فضا نیروی.

A rocket with the NASA logo on the side sits horizontal in a hangar.
ناسا دوباره به راه افتادند یاد "worm" آرم در کنار موشک فالکون 9 که خواهد شد مورد استفاده در نسخه ی نمایشی-2 راه اندازی.
ناسا

چشمگیر و غیر منتظره به عنوان موفقیت SpaceX شده است Elon Musk هنوز مناظر خود را در مجموعه چیزهای بیشتری. این شرکت پروژه جاه طلبانه ترین و در عین حال این کشتی فضایی SpaceX در حال حاضر در جریان است. در نظر گرفته شده به طور کامل قابل استفاده مجدد و استیل و سنگین-راه اندازی آسانسور وسیله نقلیه است که برج بیش از یاد Saturn V موشک توسعه یافته برای آپولو ناسا, ماموریت کشتی فضایی است که قرار است برای رفتن به ماه مریخ "و فراتر از آن." در واقع ناسا در حال حاضر شامل کشتی فضایی در آن لیست تجاری راه اندازی سیستم های آرتمیس ماموریت های که در حال برنامه ریزی برای زمین یک مرد و یک زن بر روی ماه تا سال 2024.

گام بعدی نسبت به آن بیشتر اهداف بلند پروازانه آغاز می شود با برنامه ریزی برای راه اندازی اولین خصوصی سرنشین دار به فضا پرواز. دو فضانورد ناسا رابرت Behnken و داگلاس Hurley, را به, راه اندازی سایت در فلوریدا مرکز فضایی کندی در یک تسلا مزین با ناسا آرم. پوشیدن سفارشی SpaceX فشار مناسب این دو فضانورد را در خدمه کپسول اژدها که نشسته در بالای یک موشک فالکون 9. و سپس دقیقا در 4:33 pm ET on May 27, فضاپیما است که برنامه ریزی برای راه اندازی.

اگر همه می رود به عنوان برنامه ریزی شده آن خواهد بود نسبتا بدون عارضه سفر. پس از برخاستن از سفینه های فضایی را به مدار زمین را در 12 دقیقه زمانی که موشک فالکون 9 و خدمه اژدها کپسول جداگانه. فالکون 9 موشک را به بازگشت به زمین که در آن قرار است به زمین بر روی یک هواپیمای بدون سرنشین کشتی. خدمه کپسول اژدها باقی خواهد ماند و در مدار 19 ساعت قبل از docking ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در ساعت 11:29 am ET on May 28. فضانوردان خواهد ماند در ISS برای یک تا چهار ماه پس از آن سر به زمین در همان خدمه کپسول اژدها که در زمان آنها را به فضا.

SpaceX بدیهی است که می خواهد همه چیز را برای رفتن دقیقا به عنوان برنامه ریزی شده. آب و هوای طوفانی در سواحل فلوریدا تهدید به تاخیر تاریخی راه اندازی کرده است که پشتیبان گیری از فرصت ها در تاریخ 30 و 31 مه. اما اگر آن را موفقیت آمیز اولین ماموریت سرنشین دار می تواند مجموعه ای SpaceX برای حتی آینده ای روشن تر. این شرکت تبدیل شده ناسا را ترجیح داده راه اندازی شریک و در حال حاضر دسته حدود دو سوم از این سازمان راه اندازی تحت قراردادهای دولتی به ارزش میلیاردها دلار. SpaceX نیز ارائه می دهد یک "rideshare" گزینه ای است که انجام خواهد داد کوچکتر محموله به مدار برای عنوان کمی تا $1 میلیون نفر است. این شرکت همچنین به تازگی مطرح شده بیش از 500 میلیارد دلار در بودجه را به نگه داشتن در حال توسعه خدمه آن اژدها کپسول فضایی برنامه و Starlink ماهواره ای و کسب و کار. بنابراین آن را بی خطر می گویند که SpaceX بسیاری در این نسخه ی نمایشی-2 راه اندازی.

SpaceX در حال حاضر به ارزش حدود 36 میلیارد دلار افزایش یافت و به شهرت ناسا پس از سقوط از فضل. فدرال آژانس فضایی به تکیه بر شرکت های خصوصی برای راه اندازی آن فضانوردان به فضا به دلیل خود پروازهای فضایی سرنشین دار برنامه به پایان رسید که ناسا پایان برنامه شاتل فضایی در سال 2011. در آن زمان ناسا منتقل شده توجه خود را به مریخ و زمین علم و به دور از شاتل فضایی و بازگشت سفر به ماه. اخیرا رئیس جمهور تهمت منتقل شده ناسا توجه دوباره تحت فشار قرار دادند و برای کمک های مالی برای آرتمیس قمری اعزامی ماموریت که برخی می گویند نمی خواهد اتفاق می افتد در زمان.

کافی است برای گفتن وجود دارد برخی از تغییر اولویت ها در ناسا. در سال های پس از شاتل فضایی برنامه به پایان رسید فضانوردان آمریکایی که تا به حال به دردسر سواری در روسیه موشک برای رسیدن به و از ISS در هزینه $86 میلیون و غیرقابل سنجش میزان غرور ملی. (SpaceX در مقابل برآورد شده است به اتهام 55 میلیون دلار در هر فضانورد برای این رفت و برگشت پرواز.) به این ترتیب با روسیه است و قرار نیست برای همیشه لطفا برای آخرین.

در دهه گذشته NASA Commercial Crew Program اعطا میلیاردها دلار به یک تعداد انگشت شماری از شرکت های خصوصی برای توسعه فضایی سرنشین دار وسایل نقلیه برای حمل فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی. به جای استفاده از شرکت های خصوصی به عنوان پیمانکاران که تحقق دستور دولت به عنوان آن را در گذشته ناسا به شرکت های خصوصی کمک های مالی خود را برای توسعه تجاری تلاش های که ناسا پس از آن می تواند استفاده از آن را به پایان می رسد.

این بدان معناست که اکتشافات فضایی است که در حال حاضر یک کسب و کار و بسیاری از بزرگترین نوآوری ها در آینده از بخش خصوصی است که بخشی از یارانه پول. و ناسا است که فقط با این عنوان جدید مشارکت تغییرات برخی از هزینه های توسعه و ساخت فضاپیما بر روی خصوصی میباشد. از طریق این ترتیبات بوئینگ توسعه آن Starliner کپسول است که هیچ تاریخ راه اندازی نشده است و SpaceX ساخته شده و خدمه کپسول اژدها است که به ستاره این هفته سرنشین دار راه اندازی.

موفقیت این است که به هیچ وجه تضمین شده است. بوئینگ شده است احاطه شده توسط مشکلات شکست و تاخیر. در ضمن اولین SpaceX خدمه اژدها کپسول منفجر در طول یک موتور آزمون در سال 2019.

هیچ بحث SpaceX خواهد بود کامل با برخی از handwringing بیش از آن بحث موسس و مدیر عامل شرکت — مشک خود را ساخته شده است مطمئن شوید که.

او شرح حال Ashlee ونس مصاحبه مشک برای بلومبرگ به عنوان نسخه ی نمایشی-2 راه اندازی نزدیک شد. ونس برجسته چگونه مشک به تازگی ساخته شده خود را به یک میله رعد و برق از انتقاد برای, نشان می دهد که Covid-19 جعلی است و به طور کلی در حال افتضاح در توییتر. هنوز SpaceX موسس است و از ساعت. ونس می نویسد:

حتی پرشورترین مشک hater از آنها وجود دارد مقدار زیادی در آمریکا به احساس درد شدید و ناگهانی از غرور و افتخار است. در یک لحظه زمانی که امپراتوری آمریکا می تواند به نظر می رسد در کاهش, در اینجا یک نشانه روشن است که چیزهای زیادی باقی می ماند و ممکن است که انسان باید مقدار سمت چپ برای رسیدن به. "امریکا هنوز زمین از فرصت بیش از هر جای دیگر برای مطمئن" مشک می گوید: اپیلاسیون میهنی. "قطعا وجود دارد هیچ کشور دیگری که در آن من می توانم این را انجام داده اند—مهاجر یا نه." که آن را یک multibillionaire, Covid-19-truthing کارآفرینی چک و چانه زدن/قهرمان رساندن این پیام است که بسیار مناسب برای آمریکا در سال 2020 است.

ونس اضافه شده است که مشک را "تاکتیک های کسب و کار و رفتار می تواند در نوسان بین بدتر و وحشتناک است."

در واقع. مشک را حساب توییتر است 34.5 میلیون پیروان و مواد است که مسائل مطرح تمایل به طور متناوب تبلیغاتی خود را تاجر و angsty نوجوان. مشک توييتها به تنهایی بدست او شکایت کرد توسط یک غواص غار و کمیسیون بورس و اوراق بهادار. (او برنده اولین مورد و حل و فصل دوم با توافق نامه ای که شخصا او را هزینه $20 میلیون و ریاست خود را از تسلا هیئت مدیره.)

فقط در این سال که نگه داشتن در ذهن است که حتی نیمی از بیش از مشک است و قول داد در یک صدای جیر جیر به فروش اموال خود را پس از آن او پرسیدم دوست دختر من ... دیوانه است در من." مشک نیز گفت: قیمت خود شرکت سهام شد "بیش از حد بالا" به نام او فرزند جدید X Æ یک-دوازدهم بارها و بارها عنوان coronavirus همه گیر و خود را مجبور تسلا کارمندان به کار را از طریق آن — حتی هجوم دستور دولت برای بازگشایی کارخانه زود است. SpaceX در نظر گرفته است که زیرساخت های حیاتی هرگز متوقف شد. وقتی مشک را به نظر می رسد به این بیماری همه گیر به طور جدی آن را به پیشنهاد خود شرکت کمک در ساخت هواکش. اما این کمک هرگز واقعا — اگر چه در عدالت نه می ترسید در سراسر کشور یک کمبود که باعث شد کسانی که توییت. مشک اخیر جیر اصرار پیروان به "قرص قرمز" یک اصطلاح است که به خوبی شناخته شده راست و مردان فعال حقوق اتصالات کردم پاسخ از Ivanka Trump که به سادگی گفت: "گرفته!"

در عین حال در حالی که خود را عجیب و غریب, توجه-به دنبال رفتار ممکن است یک turnoff برای بسیاری از کسب و کار خود را به اندازه کافی پول و سرد هستند به اندازه کافی برای سرمایه گذاران است که SpaceX و Tesla به نظر می رسد موفقیت با وجود مشک را به طور فزاینده ای بحث برانگیز تصویر عمومی. دولت آمریکا این است که یک کسب و کار و آن را گرفته به خوبی به مشک antics. همراه با SEC 20 میلیون دلار جریمه ناسا, بررسی و سرزنش او و پس از او دودی گلدان در حالی که ظاهر می شود در یک پادکست در سال 2018 است.

هنوز SpaceX غیر قابل انکار است یک دستاورد و یک پرتاب موفقیت آمیز در روز چهارشنبه خواهد بود یک گام اساسی به سوی مشک قصد دارد تا در ماه یا مریخ یا هر کجا که او در نهایت تصمیم می گیرد برای رفتن. آن را سخت بدانید که چگونه یک شکست حتی یکی که نتایج در از دست دادن زندگی انسان می تواند تحت تاثیر قرار دهد این شرکت بزرگترین جاه طلبی. اگر این باعث می شود ناسا به تجدید نظر در آن مشارکت عمومی-خصوصی می تواند مهم تر مسیر انحرافی را طی. اما در این نقطه, آن را سخت به تصور کنید که آینده سفر به فضا بدون SpaceX و بدون مشک.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن