'ریشه های این دره بسیار پیچیده تر است': حفاری کتاب جدید به تاریخ Coachella

ربکا پلوین پالماسپرینگز کویر سان منتشر شده 9:00 هستم EDT اوت 26, 2020کتاب های تاریخی در مورد دره Coachella به

توسط NEWSOULS در 5 شهریور 1399

کتاب های تاریخی در مورد دره Coachella به طور معمول این منطقه را به عنوان زمین بازی برای ستاره های هالیوود و روسای جمهور ایالات متحده به تصویر می کشد. اما چنین تصویرهایی موفق به گرفتن داستان کامل صحرای کالیفرنیای جنوبی نمی شوند، جف کریدر روزنامه نگار و نویسنده می گوید.

کریدر می گوید: «ریشه های این دره بسیار پیچیده تر است.» او پیش از این برای رسانه های خبری محلی از جمله خورشید کویر، مطبوعات امپریال ولی و ریورساید پرس انترپرایز به مدت ده ها سال کار می کرد و همچنین شش کتاب تاریخ در مورد آژانس های آبی کالیفرنیا نوشته است.

کریدر به تازگی تاریخچه ای ۱۱۰ صفحه ای از شهر مربیلا و دره مربیلا شرقی منتشر کرده است. این کتاب بر روی گزارش های قدیمی روزنامه ها، مصاحبه های عمیق و اسناد آرشیوی ترسیم می کند تا تاریخ منطقه را از همان ابتدا به عنوان سرزمین هندی کاهویلا تا ظهور آن به عنوان یک نیروگاه کشاورزی ردیابی کند. همچنین مهاجرانی را که به رشد منطقه کمک کرده اند و چالش هایی که آن خانواده ها تحمل کرده اند، برجسته می کند.

و آن را پر از حقایق سرگرم کننده مانند این یکی است: Coachella قرار بود به نام Conchilla، به معنی پوسته کمی به زبان اسپانیایی، به رسمیت شناختن پوسته های بسیاری که در مورد منطقه توسط دریاچه باستانی Cahuilla پراکنده شد. اما ، کریدر می نویسد ، مغازه چاپ است که واصل اوراق آینده نگر برای تغییر نام شهر از Woodspur به Conchilla اشتباه خواندن نام و واصل آن را به عنوان Coachella ، که هیچ معنی در هیچ زبانی.

بیشتر: تاریخچه: چگونه حقوق مدنی و تنوع به بخشی محوری از گذشته شهر Coachella تبدیل شد

بیشتر: تاریخچه: آسیایی ها از نزدیک با نلی 'مادر' تابوتمن در پالم اسپرینگز در میان جنگ، تنش های نژادی کار می کردند

بیشتر: ستون تاریخ: میراث مکزیکی در داستان پالم اسپرینگز به شدت رگبار شده است

شهر مربیلا این کتاب را در پی پنجاهمین سالگرد خود و جشن ساخت کتابخانه جدید مرکز شهر خود که در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد، سفارش داد. کریدر گفت: به زبان های انگلیسی و اسپانیایی در دسترس است، و برای دانش آموزان، جامعه در نسل های بزرگ و آینده در نظر گرفته شده است.

استیون هرناندز شهردار مربیلا با اشاره به این که بسیاری از مردم خارج از منطقه نام این شهر را از جشنواره عظیم موسیقی که در ایندیو همسایه برگزار می شود می دانند، می گوید: «ما می خواستیم مطمئن شویم که مردم می فهمند شهر مربیلا چه چیزی است.»

امروزه مربیلا حدود ۴۵٬۰۰۰ نفر دارد که آن را به پنجمین شهر پرجمعیت در دره Coachella. این شهر ۹۸٪ لاتین است، و کمترین درآمد میانه خانوار (۳۳٬۸۷۰ دلار) و جوان ترین سن میانه (۳۳٫۵) از ۹ شهر منطقه را دارد.

سارا Seekatz، دانشیار تاریخ در کالج دلتا سن خواکین است که به طور گسترده ای در مورد دره شرق نوشته شده است، تحسین رهبران شهرستان برای سرمایه گذاری در یک کتاب است که قاب منطقه به عنوان بیش از خماری برای بسته موش. بلکه او گفت، کتاب کریدر داستان های خانواده هایی را روایت می کند که به منطقه مهاجرت کرده اند - مانند کتاب خودش.

او گفت: "این در مورد Coachella است، اما آن را نیز در مورد چقدر متفاوت دره Coachella شرقی از پالم اسپرینگز بود،" او گفت. "من دوست دارم که آن را نه تنها به دلیل کشاورزی است که منطقه ساخته شده است، بلکه به مردم که کار کشاورزی می دهد، و واقعیت این بود که بسیاری از آن مردم مهاجر بودند."

در اینجا پنج برداشت بزرگ از کتاب کریدر، "Coachella: تاریخچه ای از Coachella و مردم آن است."

کشف آب باعث رشد شهر می شود

کریدر می نویسد که اجداد قبایل بومی بومی امروزی آمریکا - آگوا کالینت، آگوستین، کابانو و تورس مارتینز - مزارع خاص خود را در این منطقه داشته اند، از سرزمین خود زندگی می کردند و صدها سال با دیگر قبایل کالیفرنیای جنوبی معامله می کردند. قبایل، که در حال حاضر توسط یک اپیدمی آبله در اوایل دهه ۱۸۶۰ ویران شده بودند، بیشتر تضعیف شدند چرا که دولت آمریکا در دهه ۱۸۷۰ شروع به تحمیل یک سیستم رزرو به مردم بومی کرد.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن