ملت ناواهو رئیس جمهور در مورد نحوه قبیله خود کند یکی از بدترین Covid-19 شیوع

زمانی که ملت ناواهو گزارش اول خود را Covid-19 مورد در 17 مارس قبیله ای مقامات به سرعت اعلام عمومی بهداشت و درم

توسط NEWSOULS در 7 مرداد 1399

زمانی که ملت ناواهو گزارش اول خود را Covid-19 مورد در 17 مارس قبیله ای مقامات به سرعت اعلام عمومی بهداشت و درمان اضطراری و یک پناهگاه در محل سفارش. به عنوان ویروس گسترش پزشکان درهم به افزایش رزرو مراقبت های بهداشتی ظرفیت برای بیماران بدحال.

"ما می دانستیم که این فقط آغاز راه بود و ما باید بسیار تهاجمی می گوید:" Loretta کریستنسن این افسر ارشد پزشکی برای نوجو منطقه هند خدمات سلامت.

ملت ناواهو (ناهار خوردن'é در Navajo language) دهانه یوتا و آریزونا و نیومکزیکو و با بیش از 300 ، 000 اعضای آن را بزرگترین قبیله در ایالات متحده است. با وجود داشتن یک عفونت رای بالاتر از شهر نیویورک در بهار امسال ملت ناواهو — تحت رهبری رئیس جمهور آن Jonathan Nez — از موفقیت مسطح منحنی آن. روزانه موارد جدیدی افتاده اند از بالا 240 در ماه مه به 54 در جولای 26.

حسن نیت ارائه میدهد از نوجو بار

جین شریف استادیار طب اورژانس و پزشک ER در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو که در پیوست یک ماموریت پزشکی به ملت ناواهو است. "این باور نکردنی بود برای دیدن آنچه که آنها با قریب به اتفاق بیماران و منابع محدود" اساسا دو برابر شدن بخش های اورژانس و ظرفیت او گفت: Vox.

این کشور همچنین چهره های اجتماعی و اقتصادی تفاوت که جمعیت آن به ویژه آسیب پذیر در طول بیماری همه گیر. این شامل میزان بالایی از شرایط موجود که خطر شدید Covid-19 از جمله دیابت که بر بیش از یک پنجم از ساکنان آن است.

"ما 13 سوپر مارکت ها برای 27,000 کیلومتر مربع, بنابراین مردم باید برای سفر به یک راه طولانی برای دریافت مواد غذایی" کریستنسن گوید. "این تا حد زیادی به انجام با نرخ بالا از دیابت و بیماری های قلبی و اختلالات خود ایمنی," او می گوید.

علاوه بر این دسترسی به آب تمیز و امن است که به چالش کشیدن: یک سوم خانواده ها ندارد, لوله کشی داخل ساختمان و دهه معدن اورانیوم آلوده است, موجود, منابع آب, اضافه کردن به مشکلات سلامتی. خانواده ها نیز بیشتر احتمال دارد به زندگی در multigenerational خانه, ساخت quarantining مشکل تر است.

این اختلافات باید بدتر از همه گیر است اثرات. به عنوان مثال اگر چه آمریکایی های بومی هستند و تنها 9 درصد از نیومکزیکو جمعیت آنها حساب برای 57 درصد از آن Covid-19 مرگ و میر.

بسیاری از این نابرابری بنیادی از دولت ایالات متحده شکستن تعهدات: هند خدمات سلامت است مزمن کمبود بودجه روبرو با بودجه سالانه حدود شش برابر کمتر از آن در واقع نیاز به رفع نیازهای خود.

ناواهو منطقه هند خدمات سلامت در بیمارستان ها تنها باید 15 تعداد تخت: حتی در زمان عادی آن متکی بر انتقال بحرانی در مراقبت از بیماران به امکانات عالی در آلبوکرک ققنوس چوب پرچم و توسان. با موارد فزاینده در غرب — آریزونا بیمارستان ظرفیت تبدیل شده است آنقدر محدود است که دولت فعال بحران استانداردهای مراقبت — پیدا کردن تخت برای انتقال بیماران تبدیل شده است بسیار سخت تر است. کریستنسن نیز نگران سرريز ویروسی انتقال بر روی رزرو.

در حالی که آن را هنوز هم ممکن است که ملت ناواهو را ببینید موارد ارتجاعی در ماه های آینده هر دو شریف و ناتان Teismann یکی دیگر از مراجعه به دکتر اورژانس از UCSF می گویند که بقیه کشور تا حد زیادی به یادگیری از پاسخ آن. "این چیزی است که نگه می دارد به آینده را برای من چقدر مهم است برای یک جامعه به گرد هم می آیند در اطراف یک مشکل و نه فقط نگران خود و آزادی شخصی و یا کسب و کار یا کودکان" Teismann می گوید. "وجود دارد سلامت جامعه در بزرگ بود و اولیه است."

کریستنسن می افزاید: "از دست دادن بزرگان [برای Covid-19] و این که تاریخچه بسیار سخت بوده است, اما خط پایین این است که ما ایستاده بود تا ما قوی است."

مرکزی به موفقیت حذف پیام از ملت ناواهو رئیس جمهور جاناتان Nez در ماسک و منع رفت و آمد خود را رهبری او می گوید: نقش کلیدی در کاهش Covid-19 انتقال است. برای کسب اطلاعات بیشتر Vox به نام Nez به بحث و درس او یاد گرفته در مورد کنترل این ویروس و پیشرو ملت ناواهو از طریق این زمان دشوار است. در زیر مصاحبه ویرایش شده و تغلیظ شده برای وضوح.

لوئیس Parshley

چگونه است که ملت ناواهو در پاسخ به Covid-19?

جاناتان Nez

ملت ناواهو قفل شده است — ما در حال گفتن ساکنان لطفا به ماندن در خانه و بازدید کنندگان به تصویب از طریق. ما باید مشاوره های مسافرتی در برابر ترک ملت ناواهو و ما گفته ایم زندگی شهروندان خاموش رزرو است که در حال حاضر زمان برای آمدن بازدید بستگان.

ما همه درخواست برای پوشیدن یک ماسک و اجتماعی و فاصله خود را با دست بشویید و در خانه بمانند. از اوایل ماه آوریل ما موظف به استفاده از ماسک ،

این مورد که آریزونا هنوز هم نمی دستور ماسک, اگر چه جدید در مکزیک است. داده ها نشان می دهد که با پوشیدن ماسک کاهش می یابد و گسترش Covid-19. اگر ملت ناواهو است که به یک مورد مطالعه ما یک افزایش سریع در موارد — ما چندین نسل از خانواده زندگی زیر یک سقف خیلی Covid گسترش مانند آتش سوزی — اما با پوشیدن ماسک اتحاد پهن تعداد ما.

هند خدمات سلامت را افزایش طرح در ماه مارس که در آن آنها پیشنهاد کرد که ما اوج بیمارستان استفاده خواهد بود در اواسط ماه مه. ما رفت و درب به درب در بهداشت عمومی کمپین و اعداد نشان می دهد ما به ضرب و شتم که طرح یک ماه تمام — اوج از موارد ما در واقع اتفاق افتاده است در اواسط ماه آوریل است. از آن پس ما که در یک روند رو به پایین.

"در حال حاضر در سراسر کشور وجود دارد یک PPE کمبود وجود دارد مناقصه جنگ در PPE می گوید:" رئیس جمهور جاناتان Nez. "اگر شما یک قبیله شما لازم نیست که پول زیادی برای پیشنهاد در این منابع محدود است."
ملت ناواهو دفتر رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور

لوئیس Parshley

بدیهی است که Covid-19 مورد نیاز بسیاری از تغییرات اما آنچه در سیاست های جدید آیا شما فکر می کنم شده اند مهم در کنترل انتقال?

جاناتان Nez

پیام ما را تکرار کرده است. من شده است گفت: "پوشیدن, ماسک, ماسک, نجات زندگی, ماسک سرعت گسترش یافته است."

ما درب به درب. ما یک پایگاه داده از بیماران در معرض خطر و زمانی که ما شاهد این ویروس که در ماه فوریه ما شروع به رسیدن به آنها.

ما قاب آن را در درون ما فرهنگی آموزش: ما میآموزد که ما می جنگیدند اما امروز ما نیز باید مدرن مانند اعتیاد به الکل و افسردگی و خودکشی و بیماری است.

در جامعه ما ارزش ما بزرگان ما به مردم اجازه می دانم که آنها در حال رزمندگان و آنها قرار است به محافظت از خانواده خود را — در این مورد به سپر بزرگان خود را که سنتی و فرهنگی دانش برای آینده مردم ما است. ما همچنین انجام به روز رسانی روزانه بر روی Facebook و شما می توانید به تماشای یک شهر در سالن جلسات آنلاین هر سه شنبه و پنج شنبه.

همیشه ترس از ابتلا به ویروس. من در خارج وجود دارد [کار در جامعه] بنابراین من تا به حال به حرکت به یک اتاق های مختلف در خانه من — مانند بسیاری از اولین پاسخ من منزوی و دور از خانواده من فقط در مورد.

لوئیس Parshley

چه شده است برخی از بزرگترین چالش های شما مواجه ایم در طول این بحران ؟

جاناتان Nez

در آغاز وجود دارد مقدار زیادی از توجه رسانه ها ما را نگاه مانند "فقیر نوجو مردم است." اما ما مفتخریم و انعطاف پذیر.

ما غلبه پیاده روی طولانی از نوجو در 1860s زمانی که ما امضا پیمان با دولت فدرال است که گفت ما خواهد بود در همکاری با هم. به این روز نوجو مردم هنوز هم افتخار است که پیمان — اعلام کرد که دولت فدرال کمک خواهد کرد ما با آموزش و پرورش, بهداشت و درمان و زیرساخت ها است. ما تا حد زیادی به این کشور و آن آزادی و شده اند وجود دارد بسیاری از وعده های شکسته.

آن زمان یک بیماری همه گیر به آموزش شهروندان ایالات متحده در مورد شکست دولت آمریکا در تجلیل از کسانی که وعده.

در طول این بیماری همه گیر به دلیل شکست و کندی از دولت فدرال به ما سهم ما از مراقبت عمل [بودجه فدرال به دولت های قبیله ای بود که با تاخیر بیش از یک طرح دعوی در دادگاه در مورد این که آیا بومی آلاسکا شرکت های واجد شرایط بودند] بنابراین ما تا به حال به استفاده از ما مستقل توانایی حکومت خودمان و نگه داشتن مردم ما امن است.

بسیاری از مردم اهدا شده در حالی که ما در حال انتظار برای کمک های مالی از Washington DC و دوستان از تمام ملیت ها به کمک قبایل. من با قدردانی از کمک های مالی خود را -- آن کمک گرفتن ما از طریق — اما این [مراقبت] دلار نیست و جزوات آنها قرار داده می شود به عنوان کمک. در حالی که همه کشورهای کردم پول حق دور ما تا به حال هیچ پول فدرال تا مدت ها پس از ما به ما خروش.

البته ما سپاسگزار اما این پول در نظر گرفته شده بود برای ما شهروندان است. مردم قبیله ای در حال شهروندان ایالات متحده و ما تا به حال صبر کنید و منتظر ما سهم عادلانه.

ما در حال انجام بهترین های ما برای به دست آوردن تمام تجهیزات حفاظت نیاز داریم اما ما نیاز دولت فدرال به گام تا.

لوئیس Parshley

کریستنسن در این افسر ارشد پزشکی برای نوجو منطقه هند خدمات بهداشت به من گفت که این بیماری همه گیر است و برجسته بسیاری از مشکلات موجود است. او گفت: "یک معنی درس از Covid-19 است که هنگامی که شما به منابع و استفاده از آنها برای بهبود زیرساخت های این ضروری است برای حرکت به سمت عدالت در سلامت."

آنچه را به شما آموخته به عنوان رئیس جمهور در طول این زمان ؟

جاناتان Nez

ما گنجانیده شده اند دقیق بهداشت عمومی سفارشات. البته شما مقاومت مواجه اگر شما سعی می کنید برای قرار دادن محدودیت بر شهروندان اما ما نشان داد که چگونه اطلاعات آن بک آپ.

برای مثال ما تا به حال 57-دقیقه های آخر هفته حکومت — پس از 8:00 بعد از ظهر جمعه به 5:00 دوشنبه — تا زمانی که ما شاهد یک کاهش در موارد. سپس ما به پایان رسید این حکومت برای دو هفته اما دیدیم جدید خوشه در کشورهای اطراف ملت ناواهو بنابراین ما ابقاء حکومت. ما یاد گرفته ایم این مهم را به فعال. در حال حاضر نوجو مردم حکومت کرد و در حال حاضر خود مردم هستند گفت: آنها حق.

برای افرادی که درخواست شده است که چگونه آنها می توانند کمک — لطفا تماس خود را در کنگره نمایندگان. اجازه دهید آنها را می دانم که وجود دارد نیاز به یک تغییر در این ارتباط بين دولت فدرال و قبایل.

در حال حاضر زمان برای تغییر شکل هند کشور, به ما برابر با بقیه از ما شهروندان است. و این بدان معناست که تغییر سیاست های فدرال بنابراین ما واقعا می تواند متکی به خود و خود کافی است.

لوئیس Parshley است که یک روزنامه نگار مستقل. دنبال او Covid-19 گزارش در توییتر @loisparshley.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن