پیلیندروم باستانی که تنت کریستوفر نولان را توضیح می دهد

تنت کریستوفر Tenet نولان یک فیلم مرموز است، فیلم من احتمالا نمی توانم توضیح دهم، حداقل نه بدون یک دوجین مشاهده

توسط NEWSOULS در 15 شهریور 1399

تنت کریستوفر Tenet نولان یک فیلم مرموز است، فیلم من احتمالا نمی توانم توضیح دهم، حداقل نه بدون یک دوجین مشاهده دیگر. (با همه گیر کوید-۱۹ و تنها استراتژی فیلم در سالن های نمایش، که به این زودی ها اتفاق نخواهد افتاد.)

اما من وحشت زده شدم که بفهمم یک راه برای باز کردن آن وجود دارد، به نوعی. به نظر می رسد که نولان الهام بخش در یک منبع بعید پیدا کرده است: یک پیلیندروم لاتین باستانی معروف به میدان Sator که انسان شناسان در سراسر اروپا در حال کندن آن بوده اند، و رمزشناسان و مورخان چندین دهه است که در مورد آن استدلال می کنند.

من جز یک منتقد فیلم هستم، بنابراین وانمود نمی کنم که تمام تاریخ میدان Sator را در اینجا درک یا به طور کامل توضیح می دهم. اما یک بار متوجه لینک آن به Tenetشدم ، من قادر به درک و حتی احترام به فیلم کمی بیشتر. بنابراین در اینجا یک تاریخ کوتاه از میدان Sator، و چرا من فکر می کنم آن را برای فیلم قابل توجه است.

میدان Sator، به طور خلاصه، یک پیلیندروم پنج خطی است، که به زبان لاتین رندر شده است، از پنج کلمه: SATOR، AREPO، TENET، OPERA، و ROTAS.

یک میدان Sator حفاری شده در Oppède فرانسه. خطوط خواندن Sator Arepo Tenet اپرا Rotas، و حروف S و N به عنوان در یک محیط معکوس است. M Disdero /Creative Commons

شما می توانید مربع را در چهار جهت بخوانید:

به صورت افقی، شروع در گوشه بالا سمت چپ به صورت افقی، شروع در گوشه پایین سمت راست به صورت عمودی، شروع در گوشه بالا سمت چپ عمودی، شروع در گوشه پایین سمت راست

این بدان معناست که این یک پیلیندروم چهار جهته است.

علاوه بر این، کلمات در خطوط اول و پنجم یکسان هستند، فقط وارونه؛ برای کلمات در دوم و چهارم یکسان است. واژه در خط سوم و مرکزی خود پالیندروم است. و اون "تنت" ه.

من به چگونه است که مربوط به فیلم -- فراتر از ارتباط آشکار به عنوان -- در یک لحظه دریافت کنید.

نمونه هایی از میدان Sator در سراسر اروپا ظاهر شده است. دو نفر در جریان حفاری پومپی، شهر باستانی ایتالیا که بر اثر فوران کوه و سویوس در سال ۷۹ م به خاک سپرده شده بود، پیدا شدند. برخی دیگر در ایتالیا، انگلستان، سوریه، فرانسه، پرتغال و حتی سوئد یافت شده اند و از قرن دوم تا قرن ۱۴ تاریخ داشته اند. گاهی به دیوار و قرص خراشیده می شدند؛ زمان های دیگر آنها را در کتاب نوشته شده است. (شما می توانید در مورد تاریخچه اکتشافات میدان Sator در تعدادی از مکان ها بخوانید.)

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن