پنج قلعه بادی اسرار کاملاً محافظت شده با جزئیات واضح توضیح داده شده است.

پیشنهاد میکنم روی تپه بنشینید و از دیدن این منظره زیبا لذت ببرید. در ادامه بعضی از دیدنی های طبیعی فریدونکنار

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

پیشنهاد میکنم روی تپه بنشینید و از دیدن این منظره زیبا لذت ببرید. در ادامه بعضی از دیدنی های طبیعی فریدونکنار را به شما معرفی میکنم تا بیشتر برای سفر آماده شوید. در جنگل این روستا امکانات رفاهی خصوصا سرویس بهداشتی برای طبیعت گردی ساخته شده تا بتوان در جنگل کمپ زد. همانطور که از نام این شهرک پیداست در نزدیکی دریای خزر قرار رفته و طبیعتی زیبا و بکر دارد. البته بعضی دیگر میگویند که پادشاهان کیانی که فریدون نام داشت، روزی سوار بر کشتی تصمیم گرفت بنایی محکم در کنار ساحل این منطقه بسازد و به همین دلیل هم به اینجا فریکنار گفته میشود. یکی از معروفترین جاهای دیدنی فریدونکنار، بندرگاه این شهر است. برای اینکه به روستای ازباران بروید باید به سمت غرب شهر فریدونکنار حرکت کنید. بندرگاه فریدونکنار علاوهبر اینکه یکی از جاهای دیدنی فریدونکنار است یکی از مهمترین منابع اقتصادی این شهر هم هست. این تالاب علاوهبر اینکه یکی از جاهای دیدنی مازندران و فریدونکنار است بهعنوان یکی از غنیترین اکوسیستمهای تالاب شمال کشور شناخته شده و حتی در کنوانسیون بینالمللی رامسر هم به ثبت رسیده است. شهرستان فریدونکنار جاذبههای طبیعی زیادی دارد که در بخشهای مختلف این شهر پراکنده شدهاند. ᠎A rtic le h​as ​been created with G SA Content G en erator  Dem ov​ersi᠎on.

این قلعه در دوران آبادانی ۳۰۰ متر طول و ۱۰۰ متر عرض داشته و اینک در قسمتهای شمال و جنوب قلعه آثاری از بقایای معماری به چشم میخورد و نیز در قسمت شمال قلعه برج دیدهبانی وجود دارد و ورودی قلعه نیز از این سمت میباشد و دلیل آن وجود پلکانهایی است که قسمتی از آن باقیمانده است و این پلکانها روی صخرههای طبیعی کنده شدهاند. به همین دلیل هم این بندرگاه از رونق بالایی برخوردار است. بندرگاه فریدونکنار در واقع مسیر آبی ایران با همسایگان شمالی و یکی از مناطق اصلی برای ماهیگیری است. موجشکنها و اسکلههای این بندرگاه در سال ۱۳۸۱ ساخته شدند و به این ترتیب این منطقه تکمیل شد. چرا که این محصول جزو محصولات اصل و اورجینال می باشد که با داشتن بدنه ای سازگار با محیط و موقعیت قرار گیری در آن می تواند بهترین گزینه برای کودکان باشد. شما میتوانید بهترین کیفیت و قیمت وسایل پارک بادی را از وبسایت پیکو تویز تجربه کنید. Th is  post h​as be en do​ne  with t he help of GSA Con​tent Gener᠎at or Dem᠎over᠎sion​!

شهربازی لونا پارک فاصله کمی از جاهای دیدنی معروف شیراز مثل حافظیه شیراز و باغ دلگشا شیراز دارد. شهربازی برج میلاد یکی از جدیدترین و طبیعتاً از بهترین شهربازی های تهران است. این مجموعه امکانات بسیار خوبی دارد و یکی از بهترین شهربازی های تهران برای کودکان محسوب میشود. قلعه بادی در دبی به عنوان بزرگترین پارک بادی جهان توانسته نام خود در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند، این پارک یکی از جذابترین مکانها برای تفریح و ماجراجویی در شهر دبی است. مکان های تفریحی نزدیک به آن بسیار زیاد است، همان طور که در ابتدا مطلب هم بیان کردیم این پارک در قلب شهربازی ریوِرلَند دبی قرار دارد و به همین دلیل شما با مراجعه به آن علاوه بر تفریح در این مجموعه با چند قدم پیاده روی میتوانید از سایر پارکها و امکانات تفریحی موجود در اطراف هم استفاده کنید. بلیط برای ده بار بازدید یک ساعته: با خرید این بلیط هر فرد میتواند، حداکثر ده بار هر بار به مدت یک ساعت از امکانات تفریحی و لوازم بازی موجود در قلعه بادی در دبی استفاده کند.

تا کودکان شما در منزل به انجام بازی با این سرسره ها بپردازند و به بهترین شکل ممکن سرگرم شوند و ویژگی های اخلاقی اجتماعی آن ها هم جهش پیدا کند. زیبایی وصفناپذیری که فقط باید آن را دید تا متوجه شد چطور جنگل و دریاچه میتوانند شگفتی بیافرینند. ساختمان آن بسیار محکم است و دیوارهایی به قطر ۵/۳ متر با چند برج به ارتفاع ۱۲ متر دارد. شهربازی کیدز گاردن بام لند، محل بسیار مناسبی برای کودکان شماست. به عنوان مثال پسران علاقه بسیار زیادی به قلعههای بادی دارند که حالتی خبیثانه داشته باشد، پس شما میتوانید قلعههای بادی را که به صورت تیره و خشن طراحی شده اند را خریداری کنید، اما در نقطه مقابل آن شما میتوانید قلعههای بادی کودک رنگی و شاد را خریداری کنید، همچنین خریداران میتوانند قلعههای بادی را با ابعاد بزرگتر که غالباً دارای چندین اتاق است را نیز خریداری کنند، مدلهایی نیز وجود دارد که در داخل قلعه بادی تونلها و سرسرههایی نیز قرار گرفته است که میتواند برای کودکان سرگرم کننده باشد. بعضی از محلیها معتقدند که چون «فریدون جم» یکی از نبیرههای جمشید این منطقه را پیدا کرده به آن فریکنار گفته میشود. این شهرک در شهر بابلسر، ۶ کیلومتری بابلسر و در شهرستان فریدونکنار قرار دارد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن