Olivia de Havilland, 'بر باد رفته' بازیگر و هالیوود خانواده سلطنتی می میرد در 104

کلودیا پویگ و آندریا pabst blue ribbon ایالات متحده آمریکا امروزمنتشر شده 6:43 PM EDT Jul 26, 2020Olivia de Ha

توسط NEWSOULS در 6 مرداد 1399

Olivia de Havilland, یکی از آخرین ستون از هالیوود خانواده سلطنتی و معاصر از بت دیویس و Errol Flynn درگذشت "مسالمت آمیز از علل طبیعی" روز شنبه در سن 104 استعداد عامل جیم ویلهلم گفت: ایالات متحده آمریکا امروز. مرگ او نشانه عبور از یکی از آخرین ستاره های فیلم های کلاسیک از دهه 1930 یک بازیگر قبل از زمان خود را در مبارزه برای برابری و یک آیکون که در استودیو سیستم و برنده شد.

بهترین و شناخته شده برای نقش خود را به عنوان شیرین مزاج ملانی همیلتون در "بر باد رفته" دو بار برنده اسکار (برای سال 1946 را "به هر یک خود را دارد" و در سال 1949 را "اری برنده زن") یاد می شود بیشتر به صورت زیبا طرز هوایی پالایش و ابتکار عمل و فضل و خاموش کردن دوربین. صریح و پولادین در زندگی واقعی de Havilland ستاره دار در بیش از 50 فیلم در بزرگ و صفحه نمایش کوچک از سال 1935 تا سال 1988 بود و یک مدافع سرسخت برای بازیگران' حقوق و آزادی خلاق در هالیوود است.

محدود گرفتن برادران وارنر برگزار شد در زندگی حرفه ای اش 27 ساله ستاره شکایت کرد که این استودیو در سال 1943 باعث سقوط سرکوبگر قراردادهای بلند مدت در هالیوود است. در سال های بعد از او زندگی انگلیسی بازیگر آمریکایی بود و هیچ pushover پر کردن طرح دعوی در دادگاه در لس آنجلس بیش از اینکه به تصویر کشیده شده به عنوان یک شایعات بازرگان در رایان مورفی FX نمایش "دشمنی: بت و جوآن" که وقایع دیرین رقابت بین بازیگران دیویس و جوآن کرافورد.

او متولد اولیویا مریم de Havilland در سال 1916 در توکیو که در آن پدرش والتر آگوستوس de Havilland, تدریس زبان انگلیسی در دانشگاه امپریال, سپس, شد, وکیل ثبت اختراع. مادر او لیلیان آگوستا نیرنگ بود یک صحنه بازیگر تحصیل در آکادمی سلطنتی هنرهای نمایشی لندن اما او را ترک حرفه خود را به حرکت به ژاپن با شوهرش.

در یک سفر خانوادگی به کالیفرنیا در سال 1919 اولیویا بیمار شد با برونش وضعیت و خواهر کوچکترش جوآن (بعد از تبدیل شدن به بازیگر Joan Fontaine) توسعه ذات الریه. لیلیان تصمیم به باقی می ماند در کالیفرنیا با جون و اولیویا برای دخترش " سلامت. حل و فصل آنها در ساراتوگا در حومه سان فرانسیسکو در حالی که پدر او را رها کرده و به خانواده و به ژاپن بازگشت. De Havilland مادر طلاق گرفته و در سال 1925 ازدواج جورج Fontaine سخت ناپدری دختران ابراز تنفر.

Fontaine درگذشت در سال 2013 در سن 96. De Havilland مرگ قبل بود پسر بنیامین گودریچ در سال 1991. او جان سالم به در برد با دختر, Gisele Galante Chulack پسر در قانون اندرو Chulack و خواهر زاده دبورا دوزیه پاتر. مقدمات مراسم تشییع جنازه خواهد بود خصوصی ویلهلم گفت.

پس از ساخت هالیوود اولین بار در یک نسخه از شکسپیر "A Midsummer night's Dream" de Havilland – نام the bard's "شب دوازدهم" شخصیت اولیویا – ساخته شده در اوایل علامت مخالف فلین. در سال 1934 او امضا قرارداد با برادران وارنر که تصمیم به جفت او را با آن ناشناخته استرالیا. آنها ستاره دار یک سال بعد در "کاپیتان خون" یک swashbuckling ضربه ساخته شده است که دو نفر از آنها واجد شرایط ستاره آنها ساخته شده و هفت فیلم به عنوان یکی از هالیوود به یاد ماندنی ترین در صفحه عاشقانه جفت. او با بازی ماریان خدمتکار به فلین عنوان rogue در "ماجراهای رابین هود" در سال 1938 و آخرین آنها به نظر می رسد با هم در سال 1941 است "آنها با درگذشت چکمه های خود را،"

برای David O. Selznick در سال 1939 جنگ داخلی حماسه "بر باد رفته" de Havilland گفت که پس از خواندن مارگارت میچل و رمان او می دانست که او می تواند شخصیت ملانی به زندگی و بازیگر' صدای نرم و رسولش او را کامل مناسب برای یک نقش محوری: ملانی را پاک نشدنی خوبی ذخیره اسکارلت اوهارا (ویوین لی) از اجتماعی خراب کردن بیش از یک بار و حتی لمس اسکارلت سخت قلب است. هر چند تا کنون زرق و برق دار کمتر از اسکارلت de Havilland نقش عمیقا اچ در مخاطبان قلب.

شخصیت به دست آورده de Havilland او اولین نامزدی اسکار برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن اما او از دست رفته او را به "باد" شرکت ستاره هتی مک دنیل. De Havilland دوم nod آمد برای سال 1941 را "عقب نگه سحر" که در آن او بهترین-بازیگر دسته با خواهر او که برنده برای "سوء ظن است." De Havilland در زمان خانه خود را بهترین بازیگر زن اسکار پنج سال بعد برای عملکرد خود را در "هر خود" و آنها هنوز هم تنها خواهر و برادر به برنده منجر بازیگری جوایز اسکار.

De Havilland و Fontaine پرورش یک گرم رقابت به طول انجامید که تمام زندگی خود را از کودکی به ستاره شدن. که رقابت – شایعه افزایش یافت, به دشمنی که در آن دو صحبت نمی کنم – موضوع شایعات هالیوود برای چند دهه.

در سال 2016 سه سال پس از مرگ خواهر, de Havilland در نهایت او را شکست سکوت در رابطه خود را به آسوشیتد پرس: "دشمنی حاکی از ادامه رفتار خصمانه بین دو طرف است. من نمی توانم فکر می کنم از یک نمونه جایی که من آغاز خصمانه رفتار است." او گفت: "من فکر می کنم بسیاری از موارد که در آن واکنش من به عمد بی ملاحظه رفتار دفاعی است."

در سال 1949 Fontaine قرار داده و آن را متفاوت گفتن نویس Hedda قیف "شما ببینید در خانواده ما اولیویا بود که همیشه نان آور و من هیچ استعداد هیچ آینده خواهر کوچک خوب نیست خیلی بیشتر از پرداخت سهم خود را از اجاره."

De Havilland با اشاره به خواهر او به عنوان "Dragon Lady."

"خانم اژدها که من در نهایت تصمیم به تماس با او درخشان بود چند شخص با استعداد اما با آستيگماتيسم در درک او از مردم و حوادث که اغلب ناشی از او را به واکنش نشان می دهند در غیر منصفانه و حتی مضر راه" de Havilland گفت: در سال 2016.

De Havilland که برنده دوم بهترین بازیگر زن اسکار برای "Heiress" نیز نامزد دریافت جایزه برای عملکرد خود را در سال 1948 را "گودال مار" یکی از اولین فیلم به ویژگی های یک تصویر واقعی از بیماری های روانی. که نقش سمان شهرت خود را برای استقبال ناقص و unglamorous شخصیت.

"من اعتقاد در زیر Bette Davis' example," او گفت: لس آنجلس تایمز در سال 1988. "او اهمیتی نمی دهند که آیا او نگاه خوب است یا بد. او فقط می خواستم به بازی پیچیده, جالب, جذاب, قطعات انواع تجربه انسانی است. من می خواستم ملانی به فقط یکی از تصاویر. اجازه دهید چند نفر دیگر."

به عنوان به خوبی دریافت که او بود – هر دو عمومی و انتقادی برای بخشی خود را در "بر باد رفته" de Havilland اشتیاق برای بیشتر قابل توجهی قطعات در اوایل زندگی حرفه ای اش به خصوص جدی تر آنهایی که از عنوان فلین سنگین پیشرو که معمولا یک دوشیزه در پریشانی. برادران وارنر پشتیبانی نمی کند و تلاش های خود را. De Havilland رشد به طور فزاینده ای نا امید از عدم به چالش کشیدن نقش و شروع به رد اسکریپت.

De Havilland می خواستم به دنبال فرصت با استودیوهای دیگر اما برادران وارنر به او گفت آن اضافه شده و شش سال به هفت سال قرارداد برای بار او تا به حال شده است در تعلیق است. (از نظر قانونی استودیو می تواند تعلیق قرارداد بازیکنان برای رد یک نقش و سپس اضافه کردن آن زمان به مدت قرارداد است.)

در خواست وکیل او شکایت برادران وارنر پشتیبانی شده توسط صفحه نمایش انجمن صنفی بازیگران. کالیفرنیا دادگاه تجدید نظر حکومت در سال 1944 که de Havilland بود و نه محدود به انجام خدمات فراتر از تقویم هفت ماه از شروع قرارداد. شناخته شده به عنوان de Havilland قانون تصمیم ثابت می شود یکی از مهم ترین و گسترده فضایل اخلاقی در هالیوود, کاهش قدرت studios و بیشتر آزادی خلاق به بازیگران است.

هنرمندان آن دوران و بعد از آن بهره مند از پرونده های حقوقی و قانون برنده de Havilland احترام زیادی در میان همسالان خود و همکاران. Fontaine بود و حتی نقل است گفت: "هالیوود مدیون اولیویا یک معامله بزرگ است." برادران وارنر منتشر تنبیهی نامه ای که اساسا در لیست سیاه de Havilland. او کار نمی کند برای یک استودیو فیلم برای دو سال تا پارامونت امضا او در سال 1946.

"به محض پیروزی من بود از نظر قانونی تایید شده و من در انتخاب فیلم هایی که من ساخته, برترین ارائه شده من با اسکریپت 'به هر یک خود را دارد,' " بازی unwed نوجوان ، "این دقیقا همان نوع از چالش است که برای آن مبارزه کردم که مورد," او گفت: AP در سال 2016.

در علاوه بر این به دفاع از بازیگران' حقوق de Havilland شناخته شده بود برای او لیبرال موضع سیاسی. او سازماندهی یک مبارزه برای کنترل مستقل شهروندان کمیته هنر و علوم و حرفه ای که به او گفته بود که دستکاری شده توسط یک گروه کوچک از کمونیست ها. او شکست خورده و سپس استعفا داد و باعث یک موج استعفا از جمله این که یک بازیگر او تا به حال استخدام برای گروه رونالد ریگان. حتی اگر او تا به حال بسیار علنا مشغول به کار به سازماندهی هالیوود مقاومت به نفوذ اتحاد شوروی او به نام شهادت قبل از خانه سازمان ملل متحد-آمریکا فعالیت های کمیته در سال 1958 به دلیل لیبرال فعالیت.

در مقابل شخصی, de Havilland بود شاعرانه با درگیر فلین جیمی استوارت مدیر جان هیوستن و فیلمسازی مغول هوارد هیوز هر چند Havilland در نهایت ازدواج نیروی دریایی جانباز و رمان نویس مارکوس گودریچ در سال 1946 قبل از طلاق در سال 1953. پسر خود را, بنیامین, درگذشت در سال 1991 پس از یک نبرد با بیماری هوچکین.

او بحباله نکاح در اوردن, روزنامه نگار فرانسوی Pierre Galante در سال 1955 به پاریس نقل مکان کرد و تا به حال پدر Gisele. De Havilland را تنظیم به پاریس زندگی بود بازگو کرد و در سال 1962 خاطرات "هر فرانسوی و یکی است." زن و شوهر طلاق گرفته در سال 1979.

De Havilland به نظر می رسد گاهی اوقات در فیلم در 1950s و تبدیل کردن نقش بلانش دوبوا (که برنده Leigh دوم بهترین بازیگر زن اسکار) در سال 1951 در "اتوبوسی به نام هوس." هر چند برخی از گفت او امتناع کرده بود با مطرح تم داستان او گفت: در سال 2006 که او کاهش یافته و بخشی از آنجا که او به هنگام تولد به پسر او.

او چند نقش در فیلم در '60s شامل "در قفس" (1964) و "Hush ... Hush, Sweet Charlotte" (1964). در سال 1965 او به ریاست در هیات داوران جشنواره فیلم کن.

De Havilland ادامه بازیگری در فیلم تا اواخر دهه 1970 و در تلویزیون از طریق 1980s. او برنده یک گلدن گلوب در سال 1987 به دست آورده و نامزد امی برای "آناستازیا: راز آنا." در سال 2009 او قرض او را متمایز صدای به روایت یک فیلم مستند در بیماری آلزایمر با عنوان "من به یاد داشته باشید بهتر است زمانی که من رنگ."

او در حفظ چشم انداز قابل توجه طول عمر: "همه هنرمندان من تا به حال شناخته شده در طول دوران طلایی (زنده) در جای دیگر" او گفت: در سال 2016 "از جمله آخرت."

کمک: برایان Truitt و هانا Yasharoff ایالات متحده آمریکا امروز; آسوشیتد پرس.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de