اگر آمریکا میزان مرگ و میر کاوید-۱۹ کانادا را داشت، به احتمال زیاد ۱۰۰٬۰۰۰ آمریکایی دیگر زنده خواهند بود

اپیدمی کاوید-۱۹ آمریکا بد است. اما چقدر بد است؟ در نیویورک تایمز، ستون نویس دیوید لئونهاردت شمار کشته شدگان کر

توسط NEWSOULS در 19 شهریور 1399

اپیدمی کاوید-۱۹ آمریکا بد است. اما چقدر بد است؟

در نیویورک تایمز، ستون نویس دیوید لئونهاردت شمار کشته شدگان کروناویروس آمریکا را با شمار بقیه جهان مقایسه کرد. وی خاطر نشان کرد که آمریکا حدود ۴ درصد از جمعیت جهان را شامل می شود اما ۲۲ درصد از مرگ های تأیید شده کوید-۱۹ آن است. پس اقت اون اعداد حتي چند تا زندگي نجات پيدا ميکنن؟ لئونهاردت محاسبه کرد: «حدود ۱۴۵٬۰۰۰ نفر».

ستون نویس راس دوهات با این رویکرد موضوع را در پیش گرفت. او با این استدلال که «الگوهای مرگ و میر های کوید-۱۹ اغلب خاص تر از کشور خاص به نظر می رسد» آمریکا را با یک گروه از کشورهای نیمکره غربی به ویژه در آمریکای لاتین و بخش هایی از اروپا مقایسه کرد. با این تلفات، به نظر نمی رسد ایالات متحده این کار را بد انجام دهد، با نرخ مرگ و میر نزدیک به برزیل، فرانسه، مکزیک، و بریتانیا.

اما لیست Douthat، با وجود خواستار مقایسه منطقه ای، کانادا را شامل نمی شود، مسلما این کشور بیشتر شبیه به ایالات متحده در نیمکره غربی و یکی است که کار بسیار بهتری در مبارزه با کروناویروس نسبت به ایالات متحده انجام داده است.

به طوری که باعث شد من تعجب: مقایسه جامع تر چه شکلی خواهد بود؟ اگر این کشور همان میزان مرگ و میر کوید-۱۹ را به عنوان برخی دیگر از ملت های ثروتمند داشته باشد که تفاوت جمعیت را به خود اختصاص می دهد، شمار کشته شدگان آمریکا چه خواهد بود؟

نتایج، بر اساس دنیای ما در داده ها، سرسام آور است:

اگر آمریکا به طور کلی همان میزان مرگ و میر اتحادیه اروپا را داشت، نزدیک به ۸۴٬۰۰۰ آمریکایی بر اثر کاوید-۱۹ (از میان نزدیک به ۱۹۰٬۰۰۰ نفر که تا کنون جان خود را از دست داده اند) نمی مردند. اگر آمریکا همان میزان مرگ و میر کانادا را داشت، نزدیک به ۱۰۹٬۰۰۰ آمریکایی بر اثر کاوید-۱۹ نمی مردند. اگر آمریکا همان میزان مرگ و میر آلمان را داشت، بیش از ۱۵۲٬۰۰۰ آمریکایی بر اثر کوید-۱۹ نمی مردند. اگر آمریکا همان میزان مرگ و میر استرالیا را داشت، بیش از ۱۷۹٬۰۰۰ آمریکایی بر اثر کوید-۱۹ نمی مردند. اگر آمریکا همان میزان مرگ و میر ژاپن را داشت، بیش از ۱۸۵٬۰۰۰ آمریکایی بر اثر کاوید-۱۹ نمی مردند. ...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن