من یک نظریه پرداز توطئه هم

آن را اکتبر سال 2005 زمانی که شوهر من مایک به نام من با خبری. من کار بر روی پایان نامه من در خانه من و او فقط

توسط NEWSOULS در 26 اردیبهشت 1399

آن را اکتبر سال 2005 زمانی که شوهر من مایک به نام من با خبری. من کار بر روی پایان نامه من در خانه من و او فقط دریافت تماس از چشم پزشک.

"من یک تومور مغزی. آن را به نام craniopharyngioma. این یک تومور خوش خیم در نزدیکی غده هیپوفیز."

"خوش خیم" است که یک اسم برای تومور در مغز میانی است که در نهایت غارت من هوشمند تریک کمدین, طراح گرافیک, شوهر نه تنها خود را دید اما حافظه کوتاه مدت و توانایی خود را برای مراقبت از خود را بیش از این نه ماه.

در روزهای اولیه تشخیص من ناتوان توسط غم و اندوه و اضطراب است. یک شب من گریستم در شام. "این منصفانه نیست" من به یاد داشته باشید و تکرار.

او با آرامش پاسخ داد: "که می شود آن را عادلانه برای هر چند? این امر می تواند منصفانه اگر من بودند ، این امر می تواند منصفانه اگر ما نه یک کودک ؟ آن را تا به چیزی برای انجام با آنچه عادلانه است, Danna. آن است که فقط به صورت تصادفی."

آن است که فقط به صورت تصادفی. این کلمات نمی شد آرامش به من. آنها مرا عصبانی است.

نویسنده و خانواده او در سال 2005.
حسن نیت ارائه میدهد از Dannagal G. جوان

مایک زندگی با, در زبان علوم اجتماعی به ظاهر بی نهایت تحمل ابهام. او دوست داشت به ماجراهای و احساس کمی نیاز به دانستن آنچه که قرار بود به اتفاق می افتد بعدی. اما من نمی خواهم مایک. من تا به حال (و باید) بالا نیاز به بسته شدن. من دوست ندارم قطعیت و نیاز به کنترل بیش از دنیای من. بنابراین در حالی که مایک راضی شد با این تصور که او به تومور مغزی بود "فقط تصادفی" من نمی شد.

شروع کردم به جستجو برای اطلاعات مربوط به حساب باعث از تومور مغزی است که در نهایت منجر به پایین تاریک اینترنت سوراخ خرگوش. شاید وجود مواد شیمیایی در شغل خود را که ناشی از تومور من فکر می کردم. یکی از 30 سال از همکاران به حال از سرطان درگذشت چند سال قبل. که به نظر می رسید عجیب و غریب نمی آن ؟ و در حال حاضر مایک با این تومور مغزی? زمانی که من این ذکر را به او, پزشکان, آنها, اشاره کرد که برای یک شرکت بیش از 300 کارکنان این تعداد به مراتب کمتر از متوسط.

آنچه در مورد محیط زیست مواد سرطان زا ، من فکر می کردم. ما به تازگی نقل مکان به یک محله جدید در نزدیکی محل یک پوشک شرکت است که نیاز به محیطی برای بازسازی ریخته "کلر حلال و نفت گرمایشی" از 1970s و '80s. که به نظر می رسید بد و احتمالا تا به حال عوارض جانبی از من فکر کردم. اما مایک شروع به نشان دادن علائم تومور فقط سه هفته پس از ما نقل مکان کرد و پزشکان توضیح داد که craniopharyngiomas به نظر نمی رسد که سریع است. آن را به حال شده است به احتمال زیاد در حال حاضر مایک مغز برای سال ها و شاید دهه ها.

هر بار من فرود آمد ممکن است مقصر من خشم reenergized من. به جای من احساس می کنم نا امید کننده آن را به من یک هدف و پیشنهاد وجود دارد ممکن است برخی از عمل من می تواند. اگر از کار خود و یا از یک کارخانه قدیمی سایت شاید من می تواند فایل طرح دعوی در دادگاه. شاید من می تواند راه اندازی یک تحقیق یا ماشه برخی از رسانه ها در معرض. اگر من فقط می تواند در پیدا کردن فرد مناسب و یا چیزی که به سرزنش من می تواند برخی از عدالت است. یا انتقام. یا ... شاید فقط یک حس کنترل.

در سال 2001 روانشناسان اجتماعی جنیفر لرنر و Dacher Keltner مورد مطالعه چگونه خشم و ترس بسیار افکت های مختلف در مورد چگونه ما فکر می کنم در مورد خودمان و جهان ما. تحقیقات خود دریافتند که احساسات خشم (نسبت به ترس) در ارتباط با افزایش احساس اطمینان و خوش بینی. به خصوص زمانی که مردم تامل "مبهم حوادث" — مانند داشتن یک حمله قلبی در سنین جوانی و یا قادر به پیدا کردن یک شغل — خشم ترجمه به بالاتر برداشت از کنترل است. هنگامی که خشم باعث احساسات, کنترل احساسات از خوش بینی را دنبال کنید.

این است که چرا شناسایی کسی برای سرزنش مایک تومور به من داد و تمرکز را برای جلوگیری از گریه و خارج شدن از رختخواب. به جای غرق در غم و اندوه من شد یک جنگجو با عصبانیت شارژ در یک دقیق جهت. خشم من شما به ارمغان می آورد من آن را برداشته با من از دریا از سرگین ما در گیر کرده.

تحت شرایط عدم اطمینان, اطلاعات است که کمک می کند تا مستقیم ما احساسات منفی به سوی یک هدف است که به لحاظ روانی آرامش. هنگامی که ما احساس ناتوان در یک وضعیت است که هر دو پیچیده و طاقت فرسا شناسایی افراد و موسسات به "سرزنش" احساس خوبی به ما.

این توضیح می دهد که نه تنها خانواده های شلاق که عزیزان خود بیمار هستند اما همچنین درخواست تجدید نظر از تئوری های توطئه به طور گسترده تر. به خصوص در زمینه مبهم و وحشتناک حوادث مانند 9/11 یا سندی هوک تیراندازی, تئوری های توطئه افزایش برداشت از کنترل است. چنین روایت به طور معمول نقطه به وجود راز توطئه توسط بازیگران قدرتمند کار در پشت صحنه و یا به علت وحشتناک هرج و مرج و یا برای ساخت آن است. خشم ما پس از آن احساس می کنم نسبت به این "قدرتمند بازیگران" است همراه با احساس خودکارآمدی (اعتماد به نفس در توانایی به طور موثر حرکت جهان) از این رو افزایش احتمال که ما را در عمل با درگیر شدن در مشارکت سیاسی اعتراض و یا در مورد یک وضعیت پزشکی شاید پر کردن طرح دعوی در دادگاه.

من می دانم آنچه در آن می خواهم به می خواهید به انجام چیزی ملموس در صورت عدم کنترل است. به هفته ها تبدیل به ماه و سه عمل جراحی تبدیل به 12 به خوبی معنی دوستان در مورد خواسته بالقوه قصور — شاید قدرتمند پزشکان پشت صحنه, تا به حال برخی از راز توطئه ای برای تحویل عام و مراقبت. اما هر بار من شروع به پایین که مسیر حتی در ذهن خود آن را به سرعت از هم پاشید. که سهلانگاری? هیچ کس. تا به حال مایک دریافت استاندارد و مناسب مراقبت ؟ بالا و فراتر از آن. خود بودند عوارض مربوط به مراقبت از او را داده بود و یا به تومور خود را ؟ هیچ کدام از بيماران از مراقبت از خود است. هر عارضه بوده است گسل از آنچه ما تماس بگیرید S. F. T. ("احمق f***ing تومور").

مهمتر از همه برای من: تعیین سرزنش و به دنبال قصاص بود در تضاد به مایک حاکم بر فلسفه بود که به شرایط زندگی به عنوان آن می آید و باز می شود به آنچه اتفاق می افتد.

داشتن زندگی با قطعیت ناتوانی و منفی در طول مایک بیماری در طول زندگی Covid-19 احساس طرز مرموزی آشنا از احساسی نظر. امروز بسیاری از ما کمی احساس خودکارآمدی و یا آژانس در طی این ویروس تاثیر آن یا گسترش آن. ما نمی دانیم که چگونه این وضعیت حل و فصل خواهد شد. و ما باید یک حس آزار دهنده است که زندگی برای همیشه تغییر شاید در راه منفی.

این احساسات جمعی قطعیت ناتوانی و منفی به احتمال زیاد حساب برای محبوبیت Covid مربوط به تئوری های توطئه در گردش آنلاین. شاید شما را دیده ام مردمی در رسانه های اجتماعی ادعا کرد که بیل گیتس مسئول coronavirus (او نیست) یا این که 5G برج به نحوی تقویت virus (آنها) و یا شاید دوستان و یا خانواده خود به اشتراک گذاشته اند قطعات تبلیغاتی "Plandemic" مستند است که در آن بی اعتبار زیست شناس دکتر جودی Mikovits پیشرفت چند ادعاهای دروغین — از جمله مفهوم است که با پوشیدن یک ماسک "به معنای واقعی کلمه فعال شدن ویروس خود را" (نیست).

جستجو برای "پاسخ های جدید" به سرزنش و نظم در این زندگی تغییر همه گیر از طریق تئوری های توطئه و اتهام راز توطئه ممکن است احساس آرامش — حتی نیرو — در کوتاه مدت. اما چنین اقداماتی نمی خواهد کمک به حل این بحران و آنها قطعا نمی خواهد ما را به صلح است.

فقط به عنوان من تا به حال از جان گذشته به احساس کنترل بر هرج و مرج مایک بیماری با تمایل به سرزنش امروز بسیاری از ما به احساس کنترل بر بیماری همه گیر. اما در حالی که آن را ممکن است به طور موقت توانمند سازی برای شناسایی افراد و چیزهایی که به سرزنش برای مایک تومور آن را به سرعت مشخص شد که این رفتارها را درمان نمی مایک. و آنها قطعا نمی آورد و من صلح است.

جالب توجه است وجود دارد برخی از رفتارهایی که آیا من را احساس کنترل و صلح در طول ماه که مایک در بیمارستان بستری شد. من متوقف جستجو در اینترنت آغاز شده و فقط در حال حاضر با مایک تمرکز بر قدردانی من برای دوستان و خانواده مطمئن شوید مایک راحت بود و احاطه شده توسط دوستان است. من ایجاد یک تقویم گوگل که در آن مردم می توانند ثبت نام برای کمک به او در صرف غذا و بازدید از زمانی که من تا به حال به خانه و مراقبت از بچه های ما. من سازمان را برای مردم به ارمغان بیاورد پرستاران دوناتها و رفتار و مطمئن ساخته شده مایک راحت بود با پتو گرم و نرم و آرام موسیقی بازی.

امروز وقتی که من نگاه رسانه های اجتماعی, مطمئن, من چند نفر, های Covid-19 تئوری های توطئه اما آنچه من می بینم بیشتر از این است که مردم در ایجاد احساس کنترل و صلح در بیشتر کاربردی راه: دوخت ماسک, کمک به همسایه دریافت مواد غذایی, برنامه ریزی زوم مبارک ساعت باغبانی و ابراز قدردانی برای کارکنان مراقبت های بهداشتی. این اقدامات سیگنال به یک روش سالم به هرج و مرج و تروما — نه یک لنگر در هر دو خشم و یا ترس اما ریشه در حضور و قدردانی و بازتاب عمیقی تحمل ابهام.

در جولای 18, 2006, Mike درگذشت احاطه شده توسط دریای دوستان است. پزشک خود گریستم و مرا در آغوش گرفت. "من واقعا فکر می کنیم می تواند رسیدن به طرف دیگر از این یکی" او به من گفت. سپس او قرار داده و دست در بازوی من. "من می دانم که آن زمان وحشتناک به درخواست این Danna. اما آیا شما می خواهید به انجام کالبد شکافی?"

من فکر کردم از ماه های خسته کننده روش های قرار ملاقات دکتر و بیمارستان باقی می ماند. سپس من فکر کردم از من شاد و خنده دار, بهترین دوست, Mike جوان و بی نهایت تحمل ابهام. هدایت مایک من محو صورت من پس از آن مطرح ابرو, "کالبد شکافی? چرا؟" من زمزمه به طور چشمگیری feigning تعجب. "آیا شما فکر می کنم او به قتل دکتر؟"

او متوقف شد — پس از آن ما هر دو خندید کمی در آغوش گرفت و گریه برخی بیشتر.

مایک درست بود. آن را فقط به صورت تصادفی.

Dannagal G. جوان توسط یک استاد ارتباطات و علوم سیاسی در دانشگاه Delaware. او نویسنده بیش از 40 مقاله علمی و کتاب فصل کاوش در موضوعات مرتبط با سیاسی, سرگرمی, روانشناسی رسانه افکار عمومی و اطلاعات غلط.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن