چگونه برخی از آمریکایی ها در حال پیدا کردن آرامش در عرفان

پورشه کمی بر اساس بروکلین هنرمند diviner و aborisha — و یا کسی که در خدمت اریشا یک گروه از ارواح مرکزی به یورو

توسط NEWSOULS در 10 مرداد 1399

پورشه کمی بر اساس بروکلین هنرمند diviner و aborisha — و یا کسی که در خدمت اریشا یک گروه از ارواح مرکزی به یوروبایی و دیگر آفریقایی ادیان — می گوید که او دریافت کرده است یک افزایش بزرگ در درخواست استخاره می و خوانش در طول بیماری همه گیر.

"وجود دارد بسیار اتفاق می افتد در حال حاضر در جهان برای همه و من مطمئنم که همه از این اتفاق می افتد به دلیل" او می گوید. "بسیاری از مردم در خانه و واقعا نمی تواند حس را از زندگی خود را, اما این چیزی است که من اینجا هستم،"

کمی می گوید زمانی که او از وکلای مردم در جامعه این روزها آنها به طور خاص می خواهید به بحث در مورد چالش های ناشی از این پر سر و صدا زمان زندگی میکنیم. بین وحشتناک گیر عمده نژادی حساب یک بحران وجودی که تغییر آب و هوا ارائه و دولتی که نتواند به آدرس هر یک از این چیزها برخی از مردم در حال تبدیل به سیاه و سیاه مهاجر سنت به عنوان ابزاری برای آسایش جامعه شفا و آزادی است.

"با این بیماری همه گیر و اضطراب و ترس و تمام آن احساسات است که همه ما در برخورد با حق در حال حاضر ... در آغاز تمرین معنوی کمک نگه داشتن من متصل شده و پایه. آن را به من کمک کرد درک این لحظه در چارچوب بزرگتر می گوید:" Akissi Britton, دستیار استاد مطالعات Africana در دانشگاه راتگرز و Lucumí priestess برای 36 سال است.

سیاه و سفید تشكیل شده است از طریق قرن ها مبارزه و مقاومت و شادی پس از اینکه پراکنده از موطن اصلی ما. و از طریق آن همه, بسیاری از ما در ارتباط با کسانی که شیوه های اصلی مواد غذایی, خانواده, ساختار زبان — به عنوان راهی برای بهبود و ساختمان جامعه با یکدیگر است. همان می رود برای آفریقایی و سیاه Diasporic معنویت مانند یوروبا Lucumí و Santería سنت; بسیاری از پزشکان از این ادیان ارائه یک نوع متفاوت از درمان است که برداشته شده است به طور سنتی از نسخه های غربی که به طور کلی استرس فردگرایی و استقلال است. آفریقایی سنت به جای متکی بر collectivism قوی جوامع سالم و وابستگی متقابل.

بسیاری از این سنت ها در اطراف اریشا (گاهی اوقات به عنوان Orisa یا Òrìṣà در یوروبایی زبان یا Orixá در آمریکای لاتین) یک گروه از ارواح از دین یوروبا که ارائه راهنمایی. یوروبایی و دیگر پزشکان اغلب متصل به یک اریشا معمولا خود را به نام نگهبان — مانند Oshun الهه عشق و باروری و موفقیت و Babalú-آرى اریشا شفا از جمله در برابر بیماری های موجود در هوا است که می تواند باعث شیوع. افرادی که به دنبال پزشکان خواهم کمی به دنبال راهنمایی که می آید از آیین های است که استناد اریشا مانند حمام یا عرضه می کنند و گاهی اوقات خواندن از کارت های تاروت. جلسات و مراسم اغلب خصوصی و فردی.

Britton می گوید که در حال رشد در آفریقایی کوبا Lucumí دین که برگرفته از یوروبایی سنت به او انجام حس خود. "من از همسرم جدا شده Orisa از اجداد من از ارواح و همچنین از جامعه من," او می گوید. "زمانی که من حس از خود است بسیار گسترده تر و متصل به چیزهای دیگر احساس نمی کنم بنابراین جدا شده است. من لازم نیست خیلی احساس تنهایی می کنم مثل من در تلاش برای کشف کردن آن را در خود من است."

Britton معنوی مشاوره دیگران اما او آنها را تشویق می کند به دنبال درمان اگر آنها می توانند بیش از حد; Lucumí دین لزوما درمانگران آموزش دیده روانپزشکان و روانشناسان. Britton است به دنبال درمان برای خودش و می گوید که آن را با این نسخهها کار به خوبی با او تمرین معنوی. اغلب در درمان او می گوید: "من بدست اطلاعاتی که اجداد من و Orisa را به من داده است که فقط تایید."

جو یک دانش آموز سابق Britton و آفریقایی Boricua هنرمند و جامعه سازمان می گوید که Lucumí دین ارائه شده او را شفا پس از پر سر و صدا رابطه با هر نژاد و دین به عنوان یک کودک. در حال رشد با مادر سفید و در کلیسای مسیحی جو کمی به حال اتصال به پدرش پورتوریکو ، هنوز هم او بود که همیشه کشیده به زیبایی پیچیده شیوه های فرهنگی در Boricua در جامعه است.

در اوایل زندگی خود جو می گوید: او نمی دریافت محبت زیادی از مردم بودند که "قرار است به عشق" او و به جای او تجربه بسیاری از درد است. او به طور کامل رد مسیحیت و دین یکسره تا زمانی که او در قدرت و شفا در Lucumí. اگر چه او نمی آمد به Lucumí تا بزرگسالی او احساس می کند خیلی از آن همواره با او است.

"در برخی از راه عجیب و غریب من همیشه احساس محافظت شده," او می گوید. "من فرشتگان و اجداد همواره آنهایی که به من این احساس. به عنوان یک بزرگسال, من منجر شد حق بازگشت به همان ذاتی شیوه من معتقد بودم در زمانی که جوان بودم. من وصل با صدای و دانستنیها من قهر کرده است. و این زندگی من را تغییر داد."

برای پزشکان آفریقایی معنویت درمانی اغلب می آید در قالب آزادی و مقاومت است. این سنت ها شده و حتی بیشتر فشار دادن با توجه به قرن طولانی تلاش اروپا برده صاحبان استعمارگران و نئو استعمارگران به سرکوب و اهریمن جلوه دادن این ادیان. و در حال حاضر در زمانی که آمریکا نژادپرستانه بنیاد شده است تحت فشار قرار دادند به پیش زمینه به دنبال آرامش در این ارتباط احساس می کند به ویژه تند و تلخ.

در دوران برده داری در مسیحیت مورد استفاده قرار گرفت برای توجیه وحشتناک عمل. به این ترتیب به بردگی گرفته شده بودند و اغلب هم از تمرین خود را بومی مذاهب و ادیان دیگر مانند اسلام. حتی در مکان هایی مانند کوبا و برزیل و هائیتی و ترینیداد استعمارگران اروپایی و کارشناسی ارشد اقدام به معدوم کردن انسانیت و استقلال از بردگی آفریقایی Britton می گوید. بسیاری در خارج از کشور در آغوش مسیحیت پیدا کردن نوع دیگری از آزادی در دین به معنای ظلم و ستم آنها — رادیکال سنت است که تا امروز ادامه دارد به خصوص در آمریکایی های آفریقایی تبار کلیسای اسقفی (AME).

اما به عنوان یک شکل از مقاومت دیگر به بردگی گرفته آفریقایی syncretized خود ادیان بومی با مسیحیت ایجاد سنت مانند Santería, Vodun و Hoodoo. مثلا کلمه Santería به معنی "افتخار به پرستاران" و این دین است که تزریق با کاتولیک اسپانیایی بود که تحت تعلیم به بردگی گرفته آفریقایی در اوایل. در واقع برخی از پزشکان مربوط Orishas با قدیسین کاتولیک — Eleguá مرتبط با جاده ها و مسیرهای منطبق با سنت آنتونی قدیس حامی مسافران و همه چیز از دست رفته — در حالی که برخی دیگر اعتقاد بر این در از بین بردن کاتولیک جزء مجموع آنها به عنوان شاهد تاثیرات اروپا به عنوان تضاد به اهداف مبارزه با استعمار و استقلال.

اما syncretizing شیوه های مهم نبود از تصادف. "[آفریقایی'] ابتکار و خلاقیت خود درخشش خود را مجاز آنها برای حفظ شیوه های خاصی از صفحه اصلی در حالی که پوشش آنها را در شیوه های که اروپایی ها اصرار بر" Britton می گوید. Santería بود "پوشش پشت پرستاران ... که در خود یک آزادی عمل" او می گوید.

Britton با اشاره هائیتی انقلاب — تنها هائیتی و یک رویداد است که منجر به ایجاد اولین رابطه جمهوری — در حالی که به طور خاص Lucumí شد "اومده آفریقایی مختلف قومی بیش از حد است که تا به حال مراسم که الهام گرفته و به قدرت برای انقلاب است که از آن ساخته شده."

"آفریقایی و فرزندان خود را [باید] حاضر اجازه می دهد تا اروپایی ها برده کارشناسی ارشد و استعمارگران به دیکته خود را کامل بشریت" Britton می گوید. "این به آنها یک حس قوی از هویت, الهام بخش, روحانی, پایه بود که liberatory در حس که آن را اجازه داده و آنها را به فکر می کنم متفاوت و درک خود را متفاوت از غالب مدل انجام دهد."

کمی که مطالعه Ifá و Lucumí سنت می گوید: تجلیل اریشا و اجداد او کمک می کند تا اتصال با گذشته او قبل از اسارت و استعمار است. او شده است به دنبال راهی برای تبدیل شدن به یک آغاز priestess که عمدتا متمرکز بر فرو بردن خود در جامعه آنها به عنوان راهنمای شما چیزی است که می تواند احساس مانند آمدن به خانه برای بسیاری از مردم سیاه و سفید. "من صرف مقدار زیادی از زندگی من میخواستم بدونم که من بود و من از کجا آمد اما در حال حاضر من نمی سوال که. آن را واقعا وصل من با نه تنها ریشه های من اما با افرادی که من شناخته ام از زندگی گذشته," او می گوید. "وجود دارد یک قدرت خاص است که همراه با به خاطر سپردن که در آن شما را از آمد."

به خاطر ظلم و ستم مردم در خارج از کشور مواجه شده اما ننگ برابر آفریقایی معنویت امروز وجود دارد. کلیسای کاتولیک رومی اغلب بازدید از این شیوه به عنوان شبیه به شیطان پرستی. من می دانم که در خانواده خود من, برخی از مردم از دیدن این شیوه به عنوان بد یا خطرناک است. دیگران آن را در آغوش.

کمی می گوید که ما باید بازجویی از کسانی که باورهای ریشه دوانده و آنها از کجا آمده, به خصوص مربوط به مسیحیت و ادیان دیگر نزدیک به "فتح, قتل, هوموفوبیا, تبعیض و برده داری در میان بسیاری از دیگر اشکال خشونت." کمی آن را به ارزش سوال که چرا برخی در خارج از کشور آموزش داده شده است که آفریقایی دین که او می گوید: "شما متصل خود را با قدرت شخصی و هویت و اصل و نسب" بد است. او نشان می دهد که "مردم نیاز به decolonize ذهن خود را و سپس ببینید چه خدمت آنها بهترین است."

Ruqaiyyah بیتی که بزرگ شده تمرین و مسیحیت و اسلام و سایر ادیان آفریقایی است که در حال حاضر پزشک Ifá یک دین یوروبا و سیستم فال. او می گوید که از طریق او عمل او قادر به پیدا کردن درمان از طریق اتصال. "من قادر به اتصال به نیجریه آن را به من داد یک شبکه جهانی از معنویت هدایت الهی و خانواده و عشق و من قادر به ایجاد و حفظ یک رابطه بزرگ برای خدا," او می گوید.

برای کسانی که به دنبال درگیر شدن با سنت های معنوی به کار Britton تاکید می کند که تحقیقات کلیدی است. او نشان می دهد خواندن کتاب مستقل محقق جان میسون نوشت که سیاه خدایان — Orisa مطالعات در دنیای جدید که مورد بحث 13 اریشا از جمله نمادهای شخصی, ویژگی های, فلسفی, ارزش, حیوانات familiars و جشن روز.

او همچنین می گوید این مهم است برای ورود به این فضا از یک جای احترام به دنبال نظارت و پاسخگویی و مهمتر از همه جامعه است. "شما نمی توانید این کار را با خودتان" او تاکید می کند. بهترین راه برای محافظت در برابر اطلاعات غلط Britton می گوید: برای رفتن آهسته و تحقیق و صحبت کردن با مردم است.

در حالی که آفریقایی معنویت می تواند ما را متصل در طول زمان است که می تواند احساس به خصوص جداسازی کوچک می گوید, همچنین می تواند ما را توانمند. "من فقط می خواهم مردم بدانند که اگر چه وجود یک قدرت بالاتر به یاد داشته باشید که شما باید قدرت را به عنوان به خوبی. من می خواهم همه ما در مجموع برای شروع با استفاده از شهود و ... و به سوال همه چیز است."

Nylah برتون است که بر اساس دنور-نویسنده. او را پوشش می دهد, روانی, سلامت, عدالت اجتماعی و هویت. شما می توانید او را دنبال کنید در توییتر.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن