چگونه کالیفرنیا رفت و از coronavirus داستان موفقیت به یک نگرانی جدید نقطه داغ

چند ماه پیش در کالیفرنیا شبیه یک داستان موفقیت در مواجهه با این بیماری همه گیر کوروناویروس. به عنوان ایالت نیو

توسط NEWSOULS در 16 تیر 1399

چند ماه پیش در کالیفرنیا شبیه یک داستان موفقیت در مواجهه با این بیماری همه گیر کوروناویروس. به عنوان ایالت نیویورک را coronavirus شیوع بیماری به اوج خود رسیده کالیفرنیا را Covid-19 میزان مرگ و میر کمتر از یک دهم از نیویورک است.

در هفته های اخیر, اما, کالیفرنیا گرفته شده به نوبه خود برای بدتر است. مجموع آن coronavirus موارد تا بیش از 90 درصد بیش از دو هفته گذشته. آزمون مثبت رای — شاخص چگونه گسترده عفونت است و همچنین این که آیا یک منطقه در حال انجام به اندازه کافی تست — افزایش بیش از حد. بستری شدن در بیمارستان نیز افزایش پریدن بیش از 50 درصد بیش از دو هفته به بیمارستان در لس آنجلس و دیگر مناطق هشدار می دهند که آنها می تواند رسیدن به ظرفیت به زودی. و در حالی که مرگ و میر نیست تا کارشناسان نگران هستند که می تواند صرفا به عنوان یک نتیجه از یک تاخیر بین موارد جدید و مرگ و میر.

دولت در حال حاضر با اذعان به مشکلات. رژیم صهیونیستی. گاوین Newsom روز چهارشنبه تعطیل مختلف فعالیت های داخلی و سالن از جمله رستوران ها و سالن های سینما در سراسر بسیاری از دولت به مدت سه هفته. Newsom در حال حاضر به نام Imperial County, در جنوب شرقی بخشی از دولت به رزومه کاری خود را اقامت در خانه سفارش به عنوان coronavirus موارد وجود دارد به طور چشمگیری رشد بقیه از دولت است.

A chart showing the increase in California’s coronavirus cases. آلمانی لوپز/Vox

پس چه اتفاقی افتاد ؟

کوتاه از آن کارشناسان می گویند این است که خیلی از کالیفرنیا اجازه دهید آن گارد پایین. در حالی که دولت و منطقه خلیج به ویژه در میان برای اولین بار در آمریکا به آغوش یک پناهگاه در خانه سفارش قطعات از کالیفرنیا پس از آرام یا آشکار متوقف کسانی که اقدامات اجازه coronavirus خزش در بیت به بیت. در ضمن اقدامات احتیاطی در برابر Covid-19 شده اند متناقض اتخاذ شده توسط عمومی و کسب و کار — به خصوص که برخی از روش های توصیه شده مانند پوشیدن یک ماسک سیاسی تبدیل شده اند.

در همان زمان دولت دیده می شود عمده شیوع بیماری در خانه های سالمندان در زندان و در میان کارگران مهاجر — بسیاری از آنها تلقی "ضروری" هستند و بنابراین مجبور به کار — که رانده اند تا coronavirus موارد بیشتر به طور همزمان کاشت دانه به صورت گسترده تر در جامعه شیوع است.

این مخلوط از آرامش اجتماعی فاصله گرفتن از سیاست های متناقض اتخاذ اقدامات احتیاطی و ظهور جدید Covid-19 نقاط داغ — که منجر به کالیفرنیا به نوبه خود برای بدتر است. که ترکیب به نظر می رسد که برخی از آمار و جمعیتی و به خصوص سخت: موارد به خصوص افزایش در میان گروه های جوان — که شاید بیشتر احتمال دارد به استفاده از گفتن میله بازگشایی — و در جوامع که در آن مردم بیشتر احتمال دارد به کار برای کسب و کار تلقی می شود "ضروری" مانند فروشگاه های مواد غذایی و یا مزارع.

"داستان کالیفرنیا است داستان چرا همه ما باید انجام دهید بیشتر" کیرستن Bibbins-Domingo, متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو به من گفت. "من فکر نمی کنم ما به راحتی می توانید نقطه به نقطه کاملا ظالمانه سیاست های دولت و یا کاملا ظالمانه شهروند اقدام یا کاملا ظالمانه هر چیزی. واقعا که همه این چیزها با هم مهم است." به عنوان دولت بازگشایی شد او استدلال کرد: "ما در واقع باید بالا برده بازی ما که در آن زمان نه فقط از خود راضی است که ما در حال انجام به خوبی در حالی که ما پناه داد."

برخی از کلی چشم انداز مثبت در موارد احتمال وجود دارد با توجه به تست بیشتر. همه چیز برگزار شد برابر بیشتر تست گرفتن بیشتر موارد. اما تست نیست کل داستان; آن را نمی تواند توضیح دهد که چرا برای یک بستری شدن در بیمارستان مربوط به Covid-19 را به طور چشمگیری افزایش یافته است و همچنین.

شیوع نیستند جهانی است. بخش های جنوبی کشور از جمله لس آنجلس و Imperial County, آمار شده اند بسیار سخت تر نسبت به برخی از مناطق شمالی از جمله سان فرانسیسکو و گسترده تر منطقه خلیج.

"ما در حال بزرگ و متنوع دولت" Bibbins-Domingo گفت. "تغییرات در نحوه شهرستانهای مختلف را تجربه کرده اند این بیماری همه گیر و به تصویب رسید مهم بهداشت عمومی اقدامات مانند پوشش شده اند مفید است."

روند کلی در کالیفرنیا است که به عنوان بد به عنوان گسترده شیوع بیماری در حال حاضر اتفاق می افتد در آریزونا و فلوریدا و تگزاس. که به احتمال زیاد در نتیجه دولت را کندتر بازگشایی. مردم عمدتا دولت دموکراتیک نیز به احتمال زیاد در آغوش تغییراتی که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن برافراشته در برابر مانند زمانی که او پیشنهاد کرد که مردم ماسک به رغم او.

هنوز هم این روند در حال رفتن در جهت اشتباه در خیلی از کالیفرنیا — پیچیده تصویر یک دولت پس از ستایش برای آن سریع اقدام قاطع در برابر Covid-19 شیوع و تاکید است که حتی متحده انجام و نیاز به حفظ هوشیاری در برابر ویروس.

در مارس 16, منطقه خلیج صادر شده به کشور اول منطقه ای سرپناه در محل سفارش. کالیفرنیا به دنبال سه روز بعد با یک ایالت سفارش. این سرب از چند روز در مقایسه با کشورهای دیگر است که به گفته کارشناسان کمک کالیفرنیا اقامت تا حد زیادی پیش از وقوع حداقل در ابتدا: زمانی که موارد می توانید در طول 24 تا 72 ساعت اقدام حتی چند روز در اوایل می تواند نقش بزرگی.

تحقیقات نشان می دهد که مستندات کار کرده است. یک مطالعه در امور بهداشت و درمان به این نتیجه رسیدند:

تصویب دولت تحمیل اجتماعی فاصله اقدامات کاهش روزانه نرخ رشد 5.4 درصد پس از 1-5 روز 6.8 پس از 6-10 روز 8.2 پس از 11-15 روز و 9.1 پس از 16-20 روز. برگزاری مقدار داوطلبانه اجتماعی فاصله ثابت این نتایج حاکی از 10 بار بیشتر گسترش مارس 27 بدون SIPOs (10 میلیون نفر) و بیش از 35 برابر بیشتر گسترش بدون هر یک از چهار اقدامات (35 میلیون).

در طول زمان هر چند رهبران دولت تحت فشار توسط کسب و کار و کارگران به باز کردن دوباره و پایان اقتصادی درد. به عنوان Covid-19 موارد باقی مانده است نسبتا مسطح (اگر چه آنها هرگز واقعا کاهش در سطح ایالت) نیز وجود دارد که در حال رشد احساسات است که این وضعیت در کالیفرنیا تحت کنترل است. برخی از شهرها و استان ها استدلال می کنند که آنها هرگز دچار یک شیوع کروناویروس به طوری که آنها باید به دنبال دولت قوانین سختگیرانه.

تحت این همه فشار Newsom شروع به استراحت اجتماعی فاصله اقدامات در مه — با یک برنامه برای باز کردن دولت در فاز — و واگذار بیشتر در تصمیم گیری برای بازگشایی پایین به سطح محلی است. در حالی که برخی از اماکن از جمله منطقه خلیج نگه داشته اند یک دسته سه تایی تنگ تر از دیگران این روند در بسیاری از دولت بود به سمت آرامش محدودیت محل رستوران ها و مکانهای دیگر باز کردن دوباره.

"اصلی ما پاسخ درست بود. سیاستمداران واقعا گیر گردن خود را بر روی آن. و من فکر می کنم آن را پرداخت کردن با جان هزاران نفر را نجات داد" جورج رادرفورد متخصص اپیدمیولوژی در UCSF به من گفت. اما "وجود دارد یک راهکار برای چه باید بکنید, اما نه یک راهکار برای چگونگی خنثیسازی آن است. بنابراین من فکر می کنم ما نوع از همه احساس ما در راه است."

عمومی به نظر می رسید به در آغوش بازگشایی. در حالی که رستوران اطلاعات از OpenTable نشان می دهد که شام خوردن در صندلی در کالیفرنیا به 90 تا 100 درصد بیشتر ممکن است برای بسیاری از ماه ژوئن آن را به 60 تا 70 درصد — هنوز هم یک ضربه بزرگ به رستوران اما تقریبا به اندازه یک.

نتیجه این است که مردم به طور فزاینده و در مورد تعامل و آلوده کردن هر یک از دیگر با کوروناویروس. دوستان و خانواده شروع به جمع آوری دوباره, به خصوص به عنوان آنها جشن روز یادبود و تابستان لگد کردن. و به عنوان آنها گرد هم آمدند — در ضعیف تهویه مناسب خانه های رستوران ها و کافه ها در نزدیکی به مردم در آنها زندگی نمی کنند با اغلب برای ساعت در یک زمان — مردم گسترش این ویروس بسیار بیشتر است.

برخی از کارشناسان بارها و دیگر در معرض خطر فضاهای بسته و بازگشایی در وهله اول. "از یک بیماری همه گیر نظر وجود دارد احتمالا خوب هر چیزی اتفاق می افتد در یک نوار" Bibbins-Domingo گفت. او استدلال کرد برای بهتر اولویت ها در بازگشایی: "ما نباید overreacted به برخی از سواحل و بیرون رفتن و ما احتمالا باید شده اند بسیار واضح تر در میله های زندان."

تغییرات در سیاست نمی تواند به طور کامل توضیح هر outbreak. برخی از مردم خواهد شکستن قوانین به هر حال و دیگران مانند مهاجر کارگران کشاورزی تلقی "ضروری" بود تا حد زیادی معاف از شروع. وجود عوامل خارج از کنترل این سیاست ها مانند مسکن به سر می برند و تکنولوژی کارگران در منطقه خلیج قادر به کار از خانه به فاصله اجتماعی در حالی که کشاورزان در جنوب بخش دولتی نمی تواند.

شیوع بیماری در برخی از تنظیمات مانند خانه های سالمندان و زندان هم نیست که به طور مستقیم وابسته به reopenings. زندانها تا حد زیادی قطع از جامعه و ملاقات با خانواده در خانه های پرستاری بوده است به شدت محدود با این بیماری همه گیر. شیوع بیماری در یک زندان در شمال کالیفرنیا در سن کوئنتین به نظر می رسید به نتیجه انتقال زندانیان از زندان که در آن عفونت های افزایش شد.

اما اجتماعی فاصله محدودیت به احتمال زیاد نقش بازی حتی در این مثال با توجه به این که این ویروس تا به حال به این امکانات به نحوی. خانه سالمندان و کارکنان و نگهبانان زندان و کارگران مهاجر پس از رفتن به خانه و شاید به کافه ها و رستوران ها در پایان روز کاری. در پایان بیشتر جامعه انتقال تاثیر می گذارد همه در یک جامعه است.

کاهش اجتماعی فاصله و افزایش موارد نیز هم راستا با آنچه محققان را دیده اند در گذشته بیماری شیوع است. مطالعات متعددی از سال 1918 آنفولانزای همه گیر یافت که سریعتر و بیشتر تهاجمی مراحل را برای به اجرا درآوردن اجتماعی فاصله را نجات داد, زندگی در آن مناطق. اما این تحقیق همچنین نشان می دهد که عواقب ناشی از عقب کشیدن محدودیت های بیش از حد اولیه: یک مطالعه سال 2007 در JAMA یافت که هنگامی که سنت لوئیس — به طور گسترده ای مورد ستایش خود را برای پاسخ به این 1918 همه گیر — کاسته مدرسه آن تعطیلی ممنوعیت تجمعات عمومی و محدودیت های دیگر آن شاهد افزایش مرگ و میر.

در اینجا چگونه است که به نظر می رسد در نمودار شکل با خط نقطه چین به نمایندگی بیش از حد آنفولانزا مرگ و میر و سیاه و سفید و خاکستری, میله, نشان دادن زمانی که اجتماعی فاصله اقدامات بودند در محل. اوج آمد و پس از آن اقدامات برداشته شد و میزان مرگ و میر کاهش یافت و تنها پس از آنها ابقاء شد.

A chart showing deaths in St. Louis during social distancing measures amid the 1918 flu pandemic. حسن نیت ارائه میدهد از JAMA

این نه فقط اتفاق می افتد در سنت لوئیس. تجزیه و تحلیل داده ها از 43 شهرستانها JAMA مطالعه نشان داد این الگو بارها و بارها در سراسر کشور است. هوارد Markel یک از نویسندگان این مطالعه و مدیر دانشگاه میشیگان مرکز تاریخ پزشکی توصیف نتایج به عنوان یک دسته از "دو کوهانه epi منحنی" — مقامات نهاد اجتماعی فاصله اقدامات دیدم آنفولانزا موارد سقوط و سپس به عقب کشیده اقدامات و دیدم آنفولانزا موارد افزایش است.

کالیفرنیا دیده است که در زمان واقعی: اجتماعی فاصله می کرد برای اولین بار در. اما آن را به عنوان آرام اجتماعی فاصله آن دیده می شود موارد به سرعت افزایش یابد.

به عنوان کالیفرنیا بازگشایی شد به گفته کارشناسان گسترش Covid-19 مرکب توسط برخی از افرادی که شکست خورده و یا حاضر به دنبال توصیه می شود اقدامات احتیاطی در برابر ویروس.

وجود مقاومت ویژه به پوشیدن ماسک در محافظه کارانه تر از مناطق کالیفرنیا به خصوص در بخش جنوبی از دولت است. اورنج کانتی ارشد بهداشت افسر استعفا داد و با توجه به مقاومت در برابر یک ماسک-پوشیدن سفارش. کلانترها در نارنجی, رودخانه, فرزنو و ساکرامنتو استان ها گفت: آنها نمی خواهد اجرا Newsom ژوئن منظور نیاز به ماسک در مناطق پر خطر. قول کارشناسان و دیگران در دولت به من گفت که ماسک-پوشیدن به نظر می رسد بیشتر رایج در منطقه خلیج در جنوب غربی کالیفرنیا.

شواهد فزاینده ای پشتیبانی از استفاده از ماسک برای مبارزه با Covid-19. مطالعات اخیر دریافتند که ماسک به تنهایی کاهش انتقال است. برخی از کارشناسان این فرضیه را مطرح کرد و تحقیقات اولیه نشان می دهد که ماسک نقش مهمی در مهار شیوع بیماری در چندین کشور آسیایی که در آن استفاده از آنها گسترده است مانند کره جنوبی و ژاپن است.

مقاومت به ماسک در کالیفرنیا و همچنین در سراسر کشور حداقل تا حدی سیاسی است. به عنوان توصیه ها و الزامات مورد نیاز برای ماسک را افزایش داده اند و برخی از محافظه کاران پیشنهاد کرده اند با پوشیدن یک ماسک سمبل یک واکنش افراطی به coronavirus همه گیر است که فرسایش آزادی های مدنی. رئیس جمهور تهمت است و حاضر به پوشیدن ماسک در مکان های عمومی و حتی گفت که مردم ماسک به رغم او و نشان می دهد بر خلاف شواهد و مدارک که ماسک انجام بیش از آسیب خوب. در حالی که برخی از جمهوری خواهان در حال شکستن از مغلوب ساختن پیشی جستن در این موضوع نظرات خود و اقدامات کمک کرده اند سیاسی ماسک-پوشیدن.

همچنین خستگی عمومی با مردم در حال رشد بیشتر و بیشتر خسته اجتماعی فاصله به عنوان همه گیر همچنان ادامه دارد. نظرسنجی گالوپ از یافت که تنها 39 درصد از مردم بودند "همیشه" اجتماعی سوريه در اواخر ماه ژوئن در مقایسه با 65 درصد در اوایل ماه مارس; تعداد افرادی که "گاهی" "به ندرت" و یا "هرگز" عمل اجتماعی فاصله افزایش یافته و از 7 تا 27 درصد در همان زمان.

A chart showing Americans’ declining embrace of social distancing, based on Gallup’s surveys. گالوپ

برخی از کارشناسان معتقدند عمومی توسعه شکست خورده است و با توجه به تشویق های اجتماعی فاصله و ماسک-پوشیدن استدلال مقامات می تواند انجام یک کار خیلی بهتر نه تنها در برقراری ارتباط مراحل درست اما همچنین در متقاعد کردن مردم به اتخاذ آنها. آنها همچنین می تواند بیشتر انجام دهید برای رسیدن به جوامع به حاشیه رانده شده در کالیفرنیا توسط خیاطی پیام ها و پشتیبانی به کارگران در خاص است.

در سراسر کشور آموزش و پرورش است "که در آن ما واقعا شکست خورده در این شیوع" Krutika Kuppalli, یک متخصص بیماری های عفونی و همکار در رهبران در حال ظهور در امنیت زیستی ابتکار در دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت به من گفت. Kuppalli با اشاره به ماسک به عنوان یک مثال که در آن وجود دارد به وضوح بیشتر کار انجام شود. "شرمندگی مردم در حال رفتن به آنها را به پوشیدن ماسک," او توضیح داد. "این در مورد تلاش برای بدست آوردن مردم به درک که آن را برای خوب بیشتر از جامعه است."

فراتر از آن, اجرای, اجتماعی, فاصله مورد نیاز نبوده است سازگار — مشکل Newsom اذعان کرد که او گفت: دولت قصد دارد به گام تا اجرای.

نتیجه همه این است که دیده می شود نه تنها اقدامات افراد, اما همچنین کسانی که از کسب و کار. لس آنجلس مقامات در اواخر ماه ژوئن در بر داشت 33 درصد از رستوران های محلی و 49 درصد از میله نبودند اجتماعی زیر فاصله پروتکل و کارکنان در 44 درصد از رستوران ها و 54 درصد از میله نیست با پوشیدن ماسک و یا در صورت سپر با توجه به لس آنجلس تایمز.

در سرب تا چهارم جولای آخر هفته, دولت, مقامات صدا زنگ. Newsom به نام برای احتیاط بیشتر و آگاهی با این استدلال که بسیاری از مردم در وقایع در فضای باز "بلافاصله با قرار دادن ماسک خود را در جهت یک, نوشیدنی, غذا خوردن برخی از مواد غذایی و ناگهان همه از یک عموزاده کمی نزدیک تر بچه ها در حال پریدن در بالای صفحه از شما."

کالیفرنیا, نیست, کاملا, که در آن چند دیگر نقاط داغ در نظر Covid-19 موارد است. آریزونا نزدیک به سه برابر تعداد موارد جدید در هر روز برای هر نفر در فلوریدا بیش از دو بار به عنوان بسیاری از و تگزاس در حدود یک سوم بیشتر است.

اما هدف این کارشناسان استدلال می کنند این است که شروع به سرکوب قبل از همه چیز به عنوان بد به عنوان ایالت آریزونا و فلوریدا. به دلیل تاخیر بین عفونت و بروز علائم می تواند تا زمانی که دو هفته مقامات به طور معمول اقدام خیلی دیر اگر آنها واکنش نشان می دهند تنها یک بار بیشتر موارد یا بستری شدن در بیمارستان دریافت گزارش شده است. در واقع این یکی از دلایل کالیفرنیا در ابتدا ستایش چند ماه پیش: دولت و منطقه خلیج گرفت این ویروس به طور جدی قبل از آن را تبدیل به یک مشکل در مقیاس آنچه در نیویورک دیدن شد در زمان.

"یکی از چیزهایی که من آموخته ام در هر وقوع است که اگر آن را به نظر می رسد شما overreacted شما انجام یک کار خوب" Kuppalli گفت. آنچه به نظر می رسد واکنش افراطی او افزود: به این معنی است که "ما مانع از چیزهایی که از تبدیل شدن به یک فاجعه است. ما نمی خواهید به صبر کنید تا زمانی که همه چیز یک فاجعه و پس از آن واکنش نشان می دهند به خاطر این که خیلی دیر است."

در برخی از حس و سپس کالیفرنیا واکنش است که در حال حاضر خیلی دیر به عنوان موارد رخنه کرد تا برای هفته ها و هشدار دهنده را افزایش می دهد در بستری هستند و در حال حاضر ظاهر در چندین بخش از دولت است. به دلیل تاخیر در عمل برخی از شیوع بیماری در حال حاضر پخته شده به سیستم.

خبر خوب این است که تا کنون مرگ و میر نیست بالا رفته است. برخی از این ممکن است به دلیل افزایش اخیر در Covid-19 موارد مؤثر است بیشتر افراد جوان در مقایسه با گذشته امواج و افراد جوان تر کمتر احتمال دارد به مرگ از Covid-19. اما حتی اگر این است که مقامات و کارشناسان هشدار می دهند که افراد جوان می تواند در نهایت آلوده خود را پدر و مادر مسن همسایه و یا معلمان که می تواند منجر به افزایش مرگ و میر. حداقل کالیفرنیا است که در واکنش قبل از آن را نشان داده تا در مرگ و میر.

هدف یکی دیگر از کارشناسان می گویند باید برای اجتناب از نیاز به reimpose اقامت در خانه سفارش دهید. اگر چیزهایی که برای رسیدن به یک سطح معینی — که در آن بیمارستان رسیدن به ظرفیت و مرگ و میر است به صورت تصاعدی افزایش — انجام این کار ممکن است تنها گزینه برای دریافت coronavirus تحت کنترل دوباره. نه رسیدن به آن نقطه کارشناسان به نام برای هدفمند تر اقدامات تهاجمی از, تست, تماس, ردیابی و جداسازی به بسته شدن مناطق پر خطر به خصوص داخل سالن که اغلب بسته بندی شده و تهویه ضعیف.

"ما نمی خواهیم برای رسیدن به نقطه که در آن ما فقط به همه بگویید به ماندن در خانه اگر وجود دارد بیشتر هدف اقدامات به عنوان یک نقطه شروع" کوروش Shahpar مدیر در حل و فصل برای صرفه جویی در زندگی به من گفت.

تا کنون بیشتر هدف رویکرد چه Newsom است آغوش — خاموش کردن, میله, فیلم, تئاتر و دیگر داخل سالن گردهمایی و تشویق کننده, هوای آزاد, گزینه های ناهار خوری. تنها در موارد شدید با Imperial County, است که دولت تحت فشار قرار دادند و اقدام شدید.

برخی از این مسئولیت سقوط در مکان عمومی, بیش از حد. هنگامی که مردم از رفتن کارشناسان توصیه می کنند با پوشیدن ماسک, اولویت, هوای آزاد, سالن بیش از فضاهای بسته نگه داشتن 6 پا از یکدیگر لمس کردن صورت خود را و شستن دست های خود را. چگونه به خوبی یک جامعه به عنوان یک کل می کند که می تواند تعیین می کند چه چیز بد دریافت کنید.

"ما باید به صورت کاملا جدی در مورد ماسک" رادرفورد گفت. "بیش از screwing اطراف."

کالیفرنیا ممکن است در حال حاضر از دست داده و شهرت خود را به عنوان سریع به عمل در صورت coronavirus. اما مقامات و کارشناسان امیدوار هستند از آن هنوز هم زمان برای جلوگیری از تبدیل شدن به یک کانون برای Covid-19 — تا زمانی که رهبران آن واکنش نشان می دهند بر این اساس به افزایش کنونی در موارد.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن