هنگ کنگ تظاهرکنندگان مخالف مستندات به اعتراض گسترده جدید امنیت ملی قانون

هزاران نفر از تظاهرکنندگان پر از خیابان های مرکز شهر هنگ کنگ روز یکشنبه هجوم اجتماعی فاصله پروتکل به اعتراض پک

توسط NEWSOULS در 4 خرداد 1399

هزاران نفر از تظاهرکنندگان پر از خیابان های مرکز شهر هنگ کنگ روز یکشنبه هجوم اجتماعی فاصله پروتکل به اعتراض پکن را اعلام جارو جدید امنیت ملی قانون است که می تواند باز کردن بسیاری از آزادی های مدنی ساکنان لذت بردن از در نیمه خودمختار منطقه از چین است.

پلیس با استفاده از خودروهای آب گاز اشک آور و اسپری فلفل برای متفرق کردن معترضان, و وجود دارد, گزارش از معترضان پرتاب اشیاء مانند بطری های پلاستیکی و چتر در پلیس. حداقل 120 نفر دستگیر شدند.

اعتراض — بزرگترین در خاک پس از گسترش coronavirus ناشی از مستندات در سراسر چین — نشان دهنده تشدید تنش های طولانی مدت بین معترضان طرفدار دموکراسی و دولت چین در بحرانی سیاسی حاضر در منطقه است.

تظاهرات در آمد که در پکن اعلام کرده است قصد دارد به هنگ کنگ بیشتر تحت کنترل خود را با استفاده از یک آینده امنیت ملی قانون — یکی از کارشناسان می گویند که می تواند مورد استفاده برای سرکوب مخالفان و پایان دادن به بسیاری از آزادی Hongkongers اند که کسانی که زندگی در سرزمین اصلی چین نمی مانند آزادی مطبوعات است.

حزب حاکم کمونیست به مدت طولانی تلاش برای آوردن هنگ کنگ به طور کامل تحت کنترل خود و نشانه های آن را ترجیح می دهند صبر کنید تا 2047 — زمانی که شهر را در وضعیت ویژه منقضی می شود به انجام این کار. در نور از دولت های محلی را عدم تصویب قانون به دولت ملی است که کنترل آن در حال حاضر به نظر می رسد پکن گرفتن امور به دست خود به عنوان بورسی را تنها کربی توضیح داده شده است — و آن است که در حال حرکت به یک پر جنب و جوش جنبش اعتراضی که به دست آورده حرکت جدی در سال 2019 به پاشنه.

اعضای جنبش اعتراضی — که تا به حال موفقیت های عمده ای در شکست pro-پکن قانون در سال 2019 — بازگشت به خیابان ها یکشنبه, امید به فشار مقامات محلی به گرفتن موضع در برابر جدید امنیت ملی قانون است.

با وجود داده نشده بودن مجوز رسمی توسط دولت و اجتماعی فاصله محدودیت و ممنوعیت تجمع بیش از هشت نفر چند هزار تظاهرکنندگان جمع شده در خرید از کازوی خلیج در کنار پلیس حضور دارند. وجود آنها گزارش شعار بسیاری از شعارهایی از جمله "مبارزه برای آزادی ایستاده با هنگ کنگ" "انقلاب از زمان ما است. آزاد هنگ کنگ" و "هنگ کنگ استقلال, تنها راه است." برخی از آنها نمایش داده می شود آبی طرفدار استقلال پرچم.

اما نگهبان گزارش جو بود غیر منتظره ای تیره و تار: "در مقایسه با راه پیمایی ها و تظاهرات در سال گذشته تظاهرکنندگان شده بود برطرف کننده تنش در انتظار خشن پلیس کشته و زخمی شدند."

و سرکوب در واقع آمده است. با توجه به سی ان ان هنگامی که به چالش کشیده شده توسط مقامات اجرای قانون در برخی از معترضان ادعا جمع آوری شد مجاز "سلامت صحبت," اما پلیس unpersuaded و به سرعت اعلام کرد تظاهرات غیر قانونی است. زمانی که جمعیت شروع به راهپیمایی مسالمت آمیز تا Hennessy, جاده, پلیس گاز اشک آور در آنها.

As a crowd of protesters looks on, officers in gas masks, riot helmets, and bulletproof vests surround a man in a white shirt.
هنگ کنگ پلیس ضد شورش بازداشت یک طرفدار دموکراسی از معترضان در 24 مه سال 2020 است.
آنتونی کوان/گتی ایماژ

با وجود این مقاومت از پلیس و بازداشت کرد که بسیاری از معترضان گفت: این تظاهرات که ارزش در معرض خطر با این استدلال که دلار هنگ کنگ نیمه خودمختار وضعیت در معرض خطر جدی.

"من شاهد چندین دهه از حزب کمونیست چین را بزدايد من فرار به هنگ کنگ [از سرزمین اصلی چین] از 40 سال پیش" 75 ساله از معترضان که خود را به نام آقای Hui گفت: نگهبان. "در حال حاضر آنها را به طور کامل از بین برد هنگ کنگ. من اینجا هستم تا به محافظت از خانه من. ما میهن پرستان واقعی و نه حزب کمونیست."

ملی اعلام کرد که آینده امنیت ملی قانون در روز پنج شنبه. با توجه به سی ان ان قانون است انتظار می رود به "بان کی مون فتنه تجزیه طلبی و براندازی علیه پکن" خواهد شد و برای اولین بار اجازه می دهد تا سرزمین اصلی چین آژانس های امنیت ملی برای استقرار در هنگ کنگ است. قابل توجه قانون است انتظار می رود به تصویب از طریق "به ندرت استفاده می شود در قانون اساسی روش" که circumvents هنگ کنگ دولت در دسترس نباشد.

کارشناسان می گویند پکن سیاست جدید می توانند کشنده به "یک کشور دو سیستم" قانون که تحت آن هنگ کنگ عمل کرده است پس از انگلیس بازگشت و در این شهر به چین در سال 1997. این قانون اجازه داده است هنگ کنگ برخی آزادیهای مانند بیشتر حق آزادی بیان و مستقل قضائیه تمدید نمی شود به بسیاری از جمعیت چین در حال حاضر.

دنیس Kwok یک طرفدار دموکراسی در مجلس هنگ کنگ گفت: چین جدید امنیت ملی قانون خواهد طلسم "پایان" یک کشور و دو سیستم.'"

"این است که یک مقام رسمی حکم اعدام برای هنگ کنگ; آن را به هیچ چیز کمتر از آن" آلوین Y. H. چونگ وابسته به محقق در دانشگاه نیویورک آمریکا-آسیا قانون موسسه گفت: Vox در اوایل این هفته.

به عنوان بورسی را تنها کربی توضیح داد که این قانون را تصویب کرده اند می تواند تعدادی از اثرات آن بر زندگی سیاسی:

قانون می تواند اثر سرما بر مخالفت چین که خواسته snuffing اما شدید ترین تظاهرات. مخالف نیز به نظر می رسد ممکن است که چین اقدامات ضد مثبت که چرا بسیاری از Hongkongers احساس آنها تا به حال به ادامه اعتراض — ممکن است تشدید تنش و حتی بیشتر.

هنگ کنگ در حال حاضر تقسیم شده بین دو اردوگاه: "آبی" (کسانی که در حمایت پلیس) و "زرد" (کسانی که به حمایت از معترضان). اما بسیاری از کسانی که "زرد" حامیان مخالفت با برخی از هنگ کنگ به معترضان رادیکال تر تاکتیک مانند طوفان شورای قانونگذاری یا اشغال یک دانشگاه.

اما چین تهاجم ممکن است آن را سخت تر برای دموکراسی Hongkongers به حمایت از موضع میانه. "آنها در نهایت خواهد شد تحت فشار قرار دادند برای تبدیل شدن به هر دو کاملا طرفدار پکن دستور کار و یا حرفه ای-مقابله معترضان" [هو علم] آویزان, [استاد اقتصاد سیاسی در دانشگاه جانز هاپکینز] اشاره کرد. "این ناپدید شدن از وسط زمین و واقعا تبدیل خواهد شد بیشتر قطبی."

پکن ساخته شده است آن را روشن آن امیدوار است این قانون خواهد شد و در واقع پایان دادن به اعتراضات است. اما روز یکشنبه تظاهرات نشان می دهد این جنبش ممکن است حل نیست و به سرعت به عنوان حزب عدالت و ممکن است امید.

این جنبش به دست آورد قدرت در هنگ کنگ 2019 تظاهرات آغاز شد که در مخالفت با بحث استرداد لایحه که اجازه هنگ کنگ شهروندان به تحویل به سرزمین اصلی چین است. در طول زمان این تظاهرات تکامل به گسترده تر برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید آزادی های سیاسی در این شهر مانند حق رای همگانی برای انتخاب هنگ کنگ رهبران.

کسانی که تظاهرات رخ داده است به طور منظم و گاهی اوقات بود — در ارتفاع آنها درگیر میلیون ها نفر از تظاهر کنندگان است. و در حالی که تا حد زیادی مسالمت آمیز آنها به طور فزاینده ای خشونت آمیز در طول زمان است. اعتراضات بین المللی به دست آورد توجه و موفق به متقاعد کردن هنگ کنگ مقننه به طور رسمی قراضه استرداد لایحه که لگد کردن ناآرامی.

در حال حاضر به نظر می رسد پکن امیدوار است برای جلوگیری از محلی ملاحظات سیاسی و استفاده از قدرت دولت ملی به هر دو شکل ارتباط آن با هنگ کنگ و اساسا تغییر چشم انداز از مخالفت در این سرزمین است.

دولت چین به دفاع جدید امنیت ملی به عنوان قانون لازم است گفت: اعتراضات سال گذشته مطرح شده یک تهدید امنیت ملی برای کشور است. روز یکشنبه چین وزیر خارجه و وانگ یی گفت: این قانون باید تصویب "بدون کوچکترین تاخیر" و وعده داده شده در آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای سرکوب یک "بسیار باریک دسته" از اعمال هر گونه ضد دولتی مخالفان است.

اما بسیاری از کارشناسان و منتقدان در خارج از چین دیدن این قانون به عنوان یک راه برای توجیه سرکوب گسترده و آشکار قدرت گرفتن توسط پکن.

و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت محکوم اعلام قانون در قرآن.

"ایالات متحده به شدت خواستار پکن به تجدید نظر در آن فاجعه پیشنهاد رعایت تعهدات بین المللی و احترام هنگ کنگ درجه بالایی از استقلال نهادهای دموکراتیک و آزادی های مدنی است که کلید برای حفظ آن وضعیت خاص تحت قانون ایالات متحده" وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: در بیانیه ای در روز جمعه.

که وضعیت ویژه ای است که در حال حاضر توسط اداره هنگ کنگ حقوق بشر و دموکراسی عمل می کنند که مورد تایید مغلوب ساختن پیشی جستن در سال 2019. با توجه به قانون وزارت امور خارجه نیاز به گواهی حداقل یک بار در سال است که هنگ کنگ به اندازه کافی حفظ استقلال از سرزمین اصلی چین به حفظ آن شریک تجاری وضعیت با ما.

مغلوب ساختن پیشی جستن مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین گفت: در دیدار با مطبوعات که گواهینامه در حال حاضر در معرض خطر — و آن است که به احتمال زیاد "وجود خواهد داشت و تحریم هایی که اعمال خواهد شد در هنگ کنگ و چین" اگر این قانون می گذرد.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن