"او باور نداشت تا": به خاطر سپردن یک دوستی با John Lewis

زمانی که رهبر جنبش حقوق مدنی و عضو John Lewis درگذشت در تاریخ 17 ژوئیه در سن 80 کشور در میان چندین بحران را به

توسط NEWSOULS در 6 مرداد 1399

زمانی که رهبر جنبش حقوق مدنی و عضو John Lewis درگذشت در تاریخ 17 ژوئیه در سن 80 کشور در میان چندین بحران را به توقف آمد به تأمل در رهبر است که هرگز متوقف به مبارزه برای عدالت نژادی.

شناخته شده برای خود اقدام مستقیم در حرکات مانند تحصن در نشویل ناهار شمارنده و سلما به مونتگمری راهپیمایی با هدف ثبت نام رای دهندگان سیاه, لوئیس الهام بی شماری از مردم است. به عنوان رئیس جمهور سابق باراک اوباما گفت: "او معتقد بود که در همه ما وجود دارد ظرفیت برای شجاعت اشتیاق به انجام آنچه درست و تمایل به عشق همه مردم و به گسترش آنها را خود خدا داده حقوق به عزت و احترام است."

لوئیس حال نفوذ خاص در برنارد لافایت یک رهبر جنبش حقوق مدنی که ملاقات لوئیس در سال 1958 زمانی که آنها با هم هم اتاقی در دانشگاه. دوستان آنها شد بر اساس تجارب مشترک با جیم کلاغ و تقویت خواهد کرد اوراق قرضه خود را از طریق آزادی سوار یک فعال سیاسی تلاش در اوایل دهه 1960 که به دنبال desegregate اتوبوس در جنوب. با توجه به لافایت که گذاشته و زمینه را برای فعالیت در شهر سلما در ایالت آلاباما, Lewis دارای یک "باز گشت روح" — این نوع از انرژی است که هرگز لگد در مواجهه با بی عدالتی است. "اگر شما را فشار او را, او خواهد آمد," لافایت گفت.

من به صحبت کرد لافایت به او و کشور حلقه از دست دادن لوییس و دیگر رهبران حقوق مدني از جمله C. T. ویویان و چارلز Evers و به عنوان نسل جدیدی از رهبران خواستار هستند که نژادپرست سیستم برچیده شود. لافایت صحبت من در مورد دوستی خود با لوئیس و به همین دلیل در اواخر رهبر هرگز ساخته شده برای مبارزه با عدالت در مورد خود. مکالمه ما است که تغلیظ شده برای وضوح هم در پیگیری عدم خشونت — حتی در خطر زندگی — و چگونه است که مربوط به جنبش امروز.

Fabiola Cineas

به من بگویید در مورد دوستی خود با جان لوییس. چگونه شروع شد و چه نگه داشته و شما دو نفر با هم برای بسیاری از سال است ؟

برنارد لافایت

ملاقات ما به عنوان دانش آموزان در کالج باپتیست آمریکایی در نشویل در سال 1958. او در سال جلوتر از من. ما هم اتاقی و او tutored من به خاطر او در حال حاضر گرفته شده است دوره ای که من ثبت نام کرده بود ، من بهره گرفت. ما هر دو از جنوب و ما تا به حال مقدار زیادی از تجربه با تبعیض نژادی و تبعیض هنگامی که ما در حال رشد بودند تا مانند زمانی که جان نمی توانستم یک کارت کتابخانه هنگامی که او جوان بود و اگر من در ابتلا به یک اتوبوسی با مادر بزرگ من, ما می خواهم به نشستن در پشت. ما را به بحث در مورد همه از این همه وقت. ما هر دو مشترک این ایده از انجام کاری در مورد آن و چه چیزهایی را تغییر دهید.

Fabiola Cineas

آن را برای تلفن های موبایل مانند لوئیس بود در حال حاضر یک مربی به شما در آن سن و سال. دیگر چگونه او نفوذ شما در مدرسه ؟

برنارد لافایت

او کسی است که به من را متقاعد به رفتن به کارگاه های آموزشی در خشونت که انجام شد توسط جیمز Lawson جونیور من تا به حال به متقاعد چون من خیلی شلوغ بود. من نمی باید زمان! اما هنگامی که من رفت و من واقعا هیجان زده در مورد آن. کارگاه های آموزشی در حال چه ما آماده برای حرکت. ما با تمرکز بر ناهار شمارنده. لاوسون انجام کارگاه های آموزشی و در کمتر از سه ماه ما desegregated ناهار شمارنده در نشویل با استفاده از تاکتیک های بی خشونت [مانند نشستن بی سر و صدا و با صبر و حوصله در انتظار به خدمت و داشتن back-ups هنگامی که اولین گروه از تظاهرکنندگان دستگیر شدند]. C. T. ویویان وجود دارد و دایان نش و جیم مخروطي و بسیاری از مردم در شرکت ساخت که اتفاق می افتد.

کریسمس از سال 1960 قبل از آزادی سوار آغاز شده, John Lewis, و من تا به حال تصمیم به desegregate تازی ، ما نشسته در صندلی های جلو اتوبوس و حاضر به ترک زمانی که راننده سعی کردم به زور ما را. ما سوار تمام راه را به پایین به تروی, آلاباما که در آن جان خاموش کردم. و سپس من سوار به پایین فلوریدا. بنابراین ما desegregated اتوبوس ها در آن زمان — و نه به طور کامل اما فقط دو نفر از ما.

Fabiola Cineas

و چگونه است که تجربه منجر شما و جان لوییس برای شرکت در آزادی ،

برنارد لافایت

پس از آزادی سواری اعلام شد و در ماه مه سال 1961 جان اعمال و من اعمال می شود بیش از حد, اما من 21 بنابراین من نمی توانستم دلیل این که شما نیاز به اجازه والدین. هنگامی که من به نام پدر من و از او پرسید که او گفت:, "i'm not gonna ثبت نام خود حکم مرگ."

آزادی سواری متوقف شد, به دلیل خشونت — سوزاندن اتوبوس در, Anniston, آلاباما و چون از شر مردم در بیرمنگام. آنها را متوقف آزادی سواری زیرا مردم وعده داده شده بود, حفاظت, اما آنها نمی توانید هر.

اما ما تصمیم به ادامه آزادی سواری بین اواخر ماه مه و سپتامبر سال 1961. بنابراین من نیاز به اجازه والدین و سپس [چون من از سن].

John Lewis تا به حال گروه اول رفتن به بیرمنگام به ادامه سوار. و ما تا به حال یک نسخه پشتیبان تهیه است که من رهبری پس از John Lewis بازداشت شده در بیرمنگام. در منطقه ما بودند ملاقات با اراذل و اوباش خشونت وجود دارد. که در آن نقطه ما تصمیم به تجدید قوا را از دیگر افراد و آموزش آنها را به آنها را آماده برای ادامه آزادی ، ما آموخته است که این استراتژی از داشتن پشتیبان گروه از افراد در کارگاه های آموزشی. آموزشی که لاوسون به همه تفاوت در جهان است.

Fabiola Cineas

در فکر بازگشت به چگونه John Lewis متقاعد شده شما برای پیوستن به کارگاه های آموزشی و شرکت در جنبش های, آنچه, آیا شما بر این باورند که می گوید در مورد شخصیت او ؟

برنارد لافایت

خوب شد رئیس جمهور از کلاس های خود در کالج باپتیست آمریکایی در نشویل. و سپس در سال بعد او رئیس جمهور به دانشجو بدن. John Lewis بود فقط یک دانش آموز بود و بسیاری از دانش آموزان در مدرسه. آنها رهبران در جوامع خود بودند و برخی کشیشان کلیساها و یا آماده به شبان کلیسا.

آن را تصادفی نیست که او به پایان رسید تا بودن رئیس SNCC دانشجو بدون خشونت کمیته هماهنگی. او ویژگی های رهبری. آنچه به ما اعتماد به نفس است که او می تواند انجام دهد که او ما را بر این باورند همه چیز می تواند تغییر کند اگر ما را نمی دهد. بنابراین نکته اصلی این است که مشخص John Lewis است او کسی است که باور نداشت از دست دادن.

او تا به حال چه با شما تماس یک "باز گشت روح است." اگر شما را فشار او را به عقب او خواهد آمد. او معتقد بود که تنها راه شما می تواند حرکت رو به جلو شما خواهد آمد.

برنارد لافایت صحبت می کند روی صحنه در طول یک عبور مشعل از سلما به امروز غربالگری مستند در مرکز فرهنگی Skirball در 22 فوریه 2018 در لس آنجلس ،
Maury فیلیپس/گتی ایماژ

Fabiola Cineas

شما می توانید بحث در مورد این ایده از "باز گشت روح" از تجربه خود را? آنچه در آن مانند برای شما می شود تا نزدیک به مرگ در بسیاری از مواقع هنگامی که آن را به ناهار مقابله با تحصن و یا با بار که شما desegregated این اتوبوس ؟ چگونه شما را نگه دارید زمانی که شما می دانستم که شما می تواند از دست دادن زندگی خود را به خشونت?

برنارد لافایت

من می توانم بهترین توضیح این طریق تجربیات من در سلما. من فرستاده شد به شهر سلما در آلاباما توسط SNCC به عنوان مدیر آلاباما ثبت نام رای دهندگان پروژه زمانی که هیچ کس دیگری خواهد رفت. دو تیم از SNCC کارگران در حال حاضر از بین رفته به سلما و وقتی که آنها آمدند به آنها گفت: سر از SNCC که هیچ چیز می تواند انجام شود وجود دارد — و این شد افرادی که درگیر شده بود در تحصن و آزادی ، هر دو تیم تا به حال همان دلایل که چرا هیچ چیز می تواند انجام شود: سفید مردم بیش از حد ميانگين و مردم هم از ترس آنها گفت.

من تا به حال فقط بدست کردن آزادی و من می خواستم به مدیر پروژه خود من. آنها به من گفتند که آنها نمی باید هر گونه تکالیف بیشتر. اما بر روی یک نقشه که بر روی تخته سیاه آنها تا به حال یک "X" از طریق آلاباما — آنها نمی خواهید برای رفتن به پایین وجود دارد. و من گفتم: "چه در مورد این مکان اینجا ؟ و آنها گفتند: "اگر شما می خواهید به نگاهی به آن." بنابراین من گفت: "من آن را اگر هیچ کس دیگری می خواهد." از آنجا من شروع به انجام تحقیقات من. مطالعه و سفید شهروندان شورا و Ku Klux Klan. من می خواستم به طور کامل آگاه از این جور چیز ها.

در این زمان آنها در حال حاضر به حال مونتگمری جنبش در آلاباما در بیرمنگام جنبش — پس من خودم میپرسیدم چگونه است که مردمی در سلما هستند پس چیست ؟ آنچه می تواند meaner از دیگر مکان های که در آن آنها قرار دادن سگ در مردم و آنها را ضرب و شتم و پرتاب آنها را در زندان است ؟

بنابراین وقتی که من رفتم به سلما در پاییز سال 1962 شروع کردم به یادگیری بسیاری از چیزهای دست اول. و برای پاسخ به سوال شما وجود دارد در یکی از شب های خاص در سال 1963 است که می تواند به شما نشان دهد چگونه ما ایستاده بود تا در برابر خشونت است که وجود داشته است. آن شب من سوار به من ساختمان آپارتمان. وجود دارد یک ماشین در جلو که نگاه مانند آن را غیر فعال بود پس از هود بود.

وجود دارد دو سفید مردم وجود دارد یکی در صندلی راننده و دیگری در زیر کاپوت ماشین. یکی در زیر هود آمدند به من و پرسید: من چقدر خواهد اتهام به آنها فشار. من گفتم: من نمی شارژ هر چیزی و به سرعت آماده کردم به آنها فشار. اما در ابتدا من از او پرسیدم اگر ماشین ضربه گیر همسان آنها تا به حال به بازی و یا در غیر این صورت ضربه گیر را قفل. او پیشنهاد من را به یک نگاه, بنابراین من خم شد.

زمانی که من این fella clobbered من و من زدم پایین در وسط خیابان. من و من در او نگاه کرد. و سپس او به من رسید دوباره در سر. و سپس بار سوم او شروع به پریدن در هوا و به من ضربه در وسط سر من. من رفتم راست پایین به زمین است. هر بار که او به من من افتاد. اما من پشت کردم و به او نگاه کرد.

من آموزش داده شده بود در خشونت بنابراین این انتظار پاسخ. او شروع به تکان دادن چون او مرد و او باید زدم من در اولین رفتن در اطراف. او شروع به پشتیبان گیری و من متوجه شدم که ابزار او در دست او بود و یک تفنگ. او به من شلیک کند. من برگشتم و به نام همسایه که در طبقه بالا بنابراین کسی می تواند شاهد این قتل را به محل.

او یک نور پوست سیاه و فرد پس ما او را به نام "قرمز". فریاد من بیش از نردهء پلکان "قرمز!" قرمز!" او بیرون آمد و بر روی ایوان طبقه بالا با یک تفنگ. او تا به حال شده است به کره; او یک تیرانداز ماهر. او در آغاز با هدف این مرد و من او را مسدود شده. من پشت من در صورتی که تا به حال با یک اسلحه به من و رو به رنگ قرمز. من برگزار شد تا دست من و گفت: Red "آیا شلیک! نمی شلیک کنید!" قرمز در تلاش بود برای به دست آوردن یک پرتو او و تلاش برای رفتن در اطراف من. من نمی خواهد به او اجازه دهید. من حفاظت از مرد زندگی بود که در تلاش برای کشتن من.

در خشونت, آنچه شما انجام دهید این است که همیشه سعی کنید برای پیدا کردن یک راه بدون خشونت برای حل این مشکل حتی زمانی که زندگی شما در خطر است. اما روانشناسی آن این است: آیا این را حس را برای یک مرد به شما شلیک در زمانی که شما در حال تلاش برای جلوگیری از کسی که از کشتن او ؟ شما ببینید که روانشناسی? ما آموخته بودند به گام است که برای کمک به شما در رسیدن به هدف شما در حال تلاش برای رسیدن به. و هدف من در تلاش بود برای رسیدن به بود برای متوقف کردن مردم از تیراندازی به یکدیگر — همه مردم است. این بخشی از چگونه من گذاشته و زمینه را برای سلما جنبش است.

Fabiola Cineas

وای که کاملا روانشناسی و استراتژی. تفکر در مورد اعتراض و لغو تبعیض نژادی مشخص تاکتیک های است که شما به کار در آن زمان چگونه اتصال آنها به آنچه که شما امروز شاهد آن هستیم با زندگی مهم است ؟

برنارد لافایت

من انجام شده است تعداد زیادی از آموزش با رهبران جوان از آنجا که ما باید به یک استراتژی وقتی که می آید به عدم خشونت. شما فقط نمی تواند بدون خشونت و مارس. برای مثال آنچه می خواهید انجام دهید فکر می کنم در مورد چگونه شما می توانید برنده بیش از مردم به حمایت از حرکت خود را. شما باید به طور مداوم جذب مردم است. شما نمی توانید فقط با آنهایی که شما را. و شما به طور مداوم در آموزش مردم است. بسیاری از مردم نمی دانند که بسیاری از مارشال از سلما مارس واقع شدند اعضای باند از سمت غرب شیکاگو معاون اعیان. من آموزش داده و آنها را در شیکاگو به پایین می آیند و شرکت می کنند تا زمانی که این جنبش در شیکاگو آغاز آنها را معنی دار نقش بازی.

Fabiola Cineas

آیا شما فکر می کنم که چه چیزی اتفاق می افتد در سراسر آمریکا امروز — که بیشتر افراد در حال استخدام به جنبش بزرگتر — است که کار را در مورد تغییر ؟

برنارد لافایت

بله. من بسیار هیجان زده در مورد تعداد زیادی از افراد جوان که آمده اند. من هم احساس می کنید بسیار هیجان زده در مورد خانم های جوان در نظر گرفتن نقش رهبری در این گروه مختلف هستند که با هم آمدن. این واقعیت است که آنها ماندن در جنبش — که کل ایده شما نمی توانید فقط یک یا دو پیاده روی. شما باید به طور مداوم مارس.

و هنگامی که شما نگاه کنید در آن مردم در سراسر جهان خدای من! که باور نکردنی است. هنگامی که ما این نوع کشش از رهبران جوان از سراسر جهان, که خوب است. بنابراین حتی اگر آنها می گویند "Black Lives Matter" آنها نیز گفت: "همه سیاه و سفید زندگی می کند مهم است." که بسیار فراگیر است. من دوست دارم که بسیار زیاد است و احساس می کنید که همه چیز در حال رفتن به تغییر به خاطر مردم تغییر کرده است. افراد جوان در حال لبخند نمی کنه. آنها بسیار آوازی. شما باید مطمئن شوید که کسانی که شرکت کرده اند در این آموزش وجود داره. این است که چگونه شما برنده شدن بیشتر مردم بیش از.

Fabiola Cineas

چه یکی از چیزهایی که شما می خواهم برای دیدن امروز جنبش اولویت بندی کنید ؟

برنارد لافایت

من می خواهم برای دیدن بیشتر مشارکت در انتخابات و رای گیری در میان افراد جوان به دلیل است که واقعا می تواند تفاوت و صدای آنها شنیده می شود. نه فقط در رادیو و تلویزیون و در خیابان. صدای آنها باید شنیده شود در سیستم ما از دولت در قوه مقننه است. من می خواهم برای دیدن بیشتر افراد جوان شرکت کننده در رای گیری. پیشنهاد من این است که شما باید یک جوانان مقننه سنین 12 تا 17. این قانونگذاران می تواند انتخاب خود را همکار جوانان در هر منطقه. آن را تنها یک ماده از زمان قبل از آنها به نوبه خود 18 بنابراین این گروه می تواند به افراد جوان یک فرصت برای تمرین, رای گیری, در حال اجرا برای دفتر و قانونگذاران. و بقیه مردم درگیر می توانید ببینید که چه کسی می تواند بهترین رهبران آینده.

Fabiola Cineas

به ما پشت به دوستان خود جان لوییس و در جریان تظاهرات امروز چه بخشی از میراث او می ایستد به شما به عنوان ضروری برای حرکت رو به جلو ؟

برنارد لافایت

هر کس باید اول از همه می دانیم که John Lewis شروع در سنین پایین و او ادامه داد. او کسی است که مراقبت در مورد همه — آن را در مورد John Lewis. به همین دلیل او قرار داده و زندگی خود را در خط چند بار به خاطر او در مورد مراقبت از مردم است. او ترس از مرگ است. او نگران بود در مورد شرایط وجود داشت که آن شرایط مواجه با توده های مردم به خصوص افراد جوان است.

هنگامی که ما فکر می کنم در مورد ارزش — شما تا چه حد ارزش — مردم در مورد پول فکر می کنم. اما جان لوییس فکر کردن در مورد چگونه ارزشمند او خواهد بود به افراد دیگر. که ارزش خود را.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن