همه چیز شما نیاز به دانستن در مورد Palantir, مرموز, شرکت آینده برای تمام داده های خود را

در روز قبل از Covid-19 گیر بسیاری از کشور بهداشت عمومی ادارات هنوز هم متکی به ماشین فکس بودند محزو

توسط NEWSOULS در 27 تیر 1399
Open Sourced logo

در روز قبل از Covid-19 گیر بسیاری از کشور بهداشت عمومی ادارات هنوز هم متکی به ماشین فکس بودند محزون می خوانی آمادگی برای انبوهی از اطلاعات آنها نیاز به پردازش. به دنبال مرتب بخش خصوصی راه حل کثیف دولت مشکل وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) پرداخت می شود سایه دره سیلیکون شرکت نسبت به برگ برنده دولت برای ایجاد چیزی جدید. که شرکت به نام Palantir Technologies, و اگر شما نمی دانید که بسیار در مورد آن است که با طراحی.

Palantir متخصص در داده ها-جمع آوری و تجزیه و تحلیل بسیاری از آن را برای سازمان های دولتی. آن را حدود 1.5 میلیارد دلار قرارداد دولت فدرال به تنهایی از جمله به تازگی با فضای نیروی دریایی ، در حال حاضر به عنوان جدید Covid-19 تعداد مورد شکستن رکورد روزانه Palantir در تلاش است برای کمک به سازماندهی اطلاعات با یک پلت فرم جدید به نام HHS محافظت از آن اجرا خواهد شد توسط یکی دیگر از شرکت خصوصی به نام TeleTracking. این همکاری تا به طور موثر جایگزین مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) ملی بهداشت و ایمنی شبکه در هر تهمت و مدیریت سفارشات به بیمارستان برای جلوگیری گزارش اطلاعات خود را به آن. HHS محافظت است که در دسترس عموم است و در حال حاضر تنها منبع برای این اطلاعات است.

"امروز CDC هنوز حداقل یک هفته تاخیر در گزارش بیمارستان اطلاعات" مایکل Caputo معاون وزیر HHS برای امور عمومی نیویورک تایمز گفت. "امریکا نیاز به آن را در زمان واقعی است. جدید و سریع تر و کامل اطلاعات سیستم چیزی است که ملت ما نیاز به شکست coronavirus."

Palantir معمار از این اطلاعات کامل سیستم نیست یک نام خانگی مانند آن پالو آلتو همسالان اما 17 سال از تاسیس شرکت توسط Peter Thiel یکی از با ارزش ترین شرکت های خصوصی در دره سیلیکون. گمنامی که یکی از ویژگی های یک اشکال: Palantir بیشتر از آن برای دولت کار می کنند از جمله امنیت ملی و عملیات اطلاعاتی. در سال های اخیر, عناوین مورد این شرکت تاکید کرده اند آن دسترسی به همه چیز را در مورد همه ما که طرفداران حفظ حریم خصوصی به مدت طولانی انتقاد قرار داد. Palantir داده کاوی نرم افزار شده است با اعتبار کشتن اسامه بن لادن (ادعا می کنند که هرگز تایید شده است) و سرزنش برای پاره شدن غیر مجاز از خانواده های مهاجر از هم جدا.

در حال حاضر بدنام مخفی مدار بسته راه اندازی است که کاخ سفید ضامن است با ملت coronavirus داده است ،

Palantir تاسیس شد در سال 2003 با سرمایه داری و پی پال موسس Peter Thiel همراه با جو Lonsdale, استفن کوهن, Nathan Gettings و الکس Karp غیر عادی خود را مدیر عامل شرکت که دارای مدرک حقوق و دکترا در نئوکلاسیک اجتماعی نظریه نگه می دارد و 20 جفت یکسان از شنا عینک در دفتر خود. این شرکت نام می آید از J. R. R. Tolkein را "palantíri" که از orbs جادویی که اجازه دارندگان آنها دیدن هر چیزی در جهان اتفاق می افتد در هر زمان. نام متناسب با هم به عنوان Palantir چشم انداز همواره برای ایجاد نرم افزار است که می تواند معدن و تجزیه و تحلیل بزرگ و نامتجانس مجموعه داده, قرار دادن همه آنها را در یک محل و پیدا کردن ارتباط بین آنها را.

این شرکت گرد هم آمدند طولانی نیست پس از 9/11 زمانی که Palantir تن به تن شد به عنوان یک ابزار است که می تواند به شناسایی و متوقف هواپیماربایان و جلوگیری از حملات مشابه از این اتفاق در آینده است. مطمئن شوید که به اندازه کافی در سال 2011 بلومبرگ تجارت خواستار شد Palantir "یک ابزار ضروری به کار گرفته شده توسط جامعه اطلاعاتی ایالات متحده در جنگ با تروریسم است." این مجله افزود: "Palantir تکنولوژی اساسا حل سپتامبر. 11 هوش مشکل است."

در واقع سازمان سیا یکی از Palantir اولین سرمایه گذاران از طریق آن سرمایه بازوی In-Q-Tel (بله سیا یک سرمایه بازو). آن Palantir تنها مشتری برای سال ها به عنوان شرکت تصفیه شده و بهبود یافته آن تکنولوژی با توجه به فوربس. در سال 2010 Palantir مشتریان عمدتا سازمان های دولتی هر چند وجود دارد برخی از شرکت های خصوصی در مخلوط. داشتن موفق به بی سر و صدا کار راه خود را به سوی یک 1 میلیارد دلار ارزش گذاری شد و سپس یکی از با ارزش ترین نوپا در سیلیکون ولی. 2015, Palantir بود به ارزش 20 میلیارد دلار است.

"من فکر می کنم آن را به ارزش نگه داشتن در ذهن است که Palantir می بیند خود را نه در کنار بارگذاری توییتر و Netflix بکشد اما در کنار Raytheon, لاکهید مارتین و Booz Allen گفت:" رهگیری را سام Biddle که تحت پوشش Palantir برای سال. "Palantir می خواهد به یک پیمانکار دفاعی نه یک دره سیلیکون اسب شاخدار."

Palantir رشد کرده است به یک شرکت با حدود 2500 کارکنان بسیاری از آنها مهندسین که نوشتن نرم افزار است که جمع آوری داده ها و جاسازی شده از تحلیل گران که در سایت با Palantir مشتریان به ایجاد حس از آن است. شرکت فرهنگ شده است به عنوان فرقه ای بزرگ بر روی تی شرت و مراقبت از خرس و "بیشتر در گوگل از Lockheed." کارمندان به نام "Palantirians."

People in Palantir T-shirts wage a game of tug-o-war.
تیم سازی در Palantir کسب و کار جدی است.
C Flanigan/گتی ایماژ

یکی از Palantir محصول تظاهرات به عنوان شرح داده شده در Bloomberg Businessweek 2011 مقاله ارائه یک مثال داستانی از قابلیت های این نرم افزار: یک تروریست برگ یک دنباله از داده ها در سراسر فلوریدا از جمله یک طرفه, بلیط هواپیما, محل سکونت اجاره, بانک, برداشت, تلفن تماس به سوریه و امنیت فیلم دوربین از والت دیزنی جهان. گرفته شده به طور جداگانه این جزئیات را اضافه کنید تا به حد اما Palantir نرم افزار با هم روابط هزاران نفر از پایگاه داده در سراسر سازمان های مختلف و کمک می کند تا مشتریان دیدن اتصالات در سراسر آنها. در این مورد اقداماتی که بی ضرر خود را بسیار بیشتر مشکوک هنگامی که در ترکیب و سازمان سیا می تواند شناسایی و متوقف تروریستی را برنامه ریزی برای حمله به یک پارک.

دوباره که فرضی تظاهرات محصول, اما Palantir فناوری اعتبار شده است با صرفه جویی در آن موسسه مالی مشتریان صدها میلیون دلار مورد استفاده برای تشخیص, چینی, نرم افزارهای جاسوسی بر روی دالایی لاما کامپیوتر پاکستان خنثی کردن بمب گذاران انتحاری و کشف برنی Madoff را طرح Ponzi. مشتریان خود شامل CDC ادارات پلیس در آمریکا و خارج از کشور و شرکت های بزرگ مانند جی پی مورگان و Home Depot. Palantir حتی شکایت کرد ارتش ایالات متحده در سال 2016 به زور آن را به در نظر با استفاده از هوش خود نرم افزار پس از ارتش تصمیم به رفتن با خود را دارد. Palantir برنده کت و شلوار و سپس آن را به دست آورد 800 میلیون دلار قرارداد.

با وجود آن بالا ارزیابی و قراردادهای پرسود اما Palantir هنوز به سود.

Palantir را به کار سازمان های دولتی که قرارداد آن و فقدان نسبی جزئیات بیشتر در مورد شرکت های درونی معنی آن است که اغلب دیده می شود که پنهانی همه دانستن و حتی بدخواه. هفت سال پس از شعار Palantir را تروریسم-مبارزه با توانایی های, Bloomberg Businessweek زد از ویژگی های این شرکت با تیتر "Palantir می داند همه چیز در مورد شما است." در یک کتاب با عبارت "از بین بردن دموکراسی" در عنوان رابرت Scheer به نام Palantir یک "هیولا دولت snoop معدن ما صمیمی ترین داده است." این شرکت نرم افزار شده است برای انتقاد از خود تور یا دام راه کشیدن در سوابق مورد میلیون ها نفر از مردم بی گناه پس از آن می تواند گرفتن چند ممکن است مجرمان.

"Palantir داده کاوی نرم افزار استفاده می شود به تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده های شخصی برگزار شده توسط دولت فدرال را به تعیین که بر زندگی مردم را با کمی به هیچ نظارت" گفت: Jeramie D. Scott, ارشد, مشاوره برای Electronic Privacy Information Center (EPIC) که با موفقیت شکایت اداره مهاجرت و گمرک (ICE) برای دریافت سوابق کار خود را با Palantir. "Palantir تجزیه و تحلیل پایگاه داده های حاوی شماره تلفن و آدرس ایمیل, مالی, اطلاعات تماس و سوابق معامله و رسانه های اجتماعی اطلاعات است. ... اسناد حماسه به دست آمده نشان داد که یخ را Palantir مبتنی بر پایگاه داده می تواند تجزیه و تحلیل سوابق تماس و داده های GPS و همچنین انجام تحلیل شبکه اجتماعی از اطلاعات ارتباط افراد مختلف متفاوت است."

این شرکت رنج می برد و یکی از آن اولین دور از بد مطبوعات در سال 2011 هنگامی که یک هکر آن را کشف بخشی از یک پیشنهاد به بانک مرکزی امریکا به خرابکاری در ویکی لیکس. در پاسخ Palantir صادر عمومی عذرخواهی ایجاد یک "شورای مشاوران حریم خصوصی و آزادی های مدنی" و معلق — اما نشد — مهندس مسئول است.

The post-9/11 جهان است که Palantir به دنیا آمده بود در سال 2003 پس از آن تغییر قابل توجهی در سال 2013 زمانی که نشت از ادوارد اسنودن نشان میدهد که آژانس امنیت ملی با استفاده از دستور حفاظت از کشور در همه هزینه ها به منظور توده-جمع آوری تماس های تلفنی میلیون ها آمریکایی که منجر به اعتراض گسترده و برخی از اصلاحات. Palantir رد همکاری با NSA در آن پروژه خاص است اما کار با آژانس در دیگران با توجه به داخلی تصویری که به بیرون درز شد به BuzzFeed News.

Palantir کار با ادارات پلیس در سراسر کشور نیز آورده تمدید موشکافی به این شرکت به ویژه در نور از تظاهرات اخیر علیه خشونت پلیس. Palantir نرم افزار قدرت اداره پلیس لس آنجلس را پیش بینی جرم برنامه به نام عملیات لیزر است که تلاش برای شناسایی و هدف قرار دادن مجرمان بالقوه برای افزایش نظارت. این برنامه به پایان رسید در سال 2019 در میان شک و تردید است که اخباری پلیس یک جرم موثر بازدارنده و همچنین انتقاد از سازمانهای مدافع حقوق مدنی که آن را ناعادلانه هدف قرار جوامع اقلیت. آن را سخت برای به دست آوردن تعداد دقیق چگونه بسیاری از ادارات پلیس Palantir قرارداد با اما نیواورلئان و نیویورک ادارات پلیس شناخته شده به مشتریان و Palantir می بالد در وب سایت خود از آن کار با, Salt Lake City Police Department.

Palantir کاهش یافته است Recode را درخواست دهید اما این شرکت گفت: فن آوری آن ساخته شده است با حمایت از حریم خصوصی و آزادی های مدنی. در حالی که این شرکت نرم افزار بدیهی است که جمع آوری و کار با داده ها را برای مشتریان خود این شرکت می گوید این کار را جمع آوری و یا استفاده از هر یک از که داده های خود را.

Palantir CEO Alexander Karp at Sun Valley in 2015.
Palantir مدیر عامل الکساندر Karp.
اسکات اولسون/گتی ایماژ

Palantir کمتر-از-بزرگ تصویر آمده است با برخی از عواقب. در چند سال گذشته غیر انتفاعی کاهش یافته است Palantir به عنوان یک شرکت حامی و دانش آموزان به طور منظم در اعتراض Palantir مربوط به پردیس حوادث و استخدام جلسات. در یک op-ed برای واشنگتن پست Karp اشاره کرد که یک "گروه کوچک" از معترضان به طور منظم مونتاژ خارج Palantir دفاتر و او گفت که خانه خود را توسط سایت نزدیک به روزانه تظاهرات. او دارای یک گارد امنیتی شخصی در تمام اوقات. سرمایه گذار اتحاد برای حقوق بشر انتقاد Palantir کار با دولت و یخ و گفت این عدم تحقق آن حقوق بشر مسئولیت" و اشاره کرد که استفاده از آن از اطلاعات شخصی آمد با "خطرات قانونی" و می تواند در نقض قوانین ایالتی.

که شهرت را دنبال کرده است Palantir حتی به عنوان فن آوری آن به نظر می رسد به انجام برخی از خوب در طول Covid-19 بیماری همه گیر. شرکت است که ارائه خدمات خود را تقریبا بدون هیچ هزینه به انگلستان خدمات بهداشت ملی (NHS) اما سرفصل متمرکز چقدر بیمار اطلاعات شرکت دسترسی به منظور انجام این کار و چه آن را به انجام با آن. بیمه خدمات درمانی و همچنین ارائه اطلاعات بیمار به دیگر شرکت ها از جمله مایکروسافت و آمازون است.

Stateside وجود دارد HHS Protect — مثال دیگری از Palantir گسترش به چگونه دولت جمع آوری و مدیریت داده و آنها آن اعتماد به آن را انجام دهد (و آن را به نظر می رسد که آن را نمی کند). یک سخنگوی HHS گفت NBC News ماه گذشته که یخ نمی خواهد که دسترسی به HHS محافظت و که همه اطلاعات در آن د-شناسایی به هر حال. اما برخی از سیاستمداران هنوز هم ابراز نگرانی های خود را در مورد اگر و چگونه بيماران شخصی اطلاعات بهداشتی محافظت خواهد شد و که نمی توان آن را با دیگر آژانس های فدرال. آنها به طور خاص ذکر شده Palantir کار بر روی این پروژه به عنوان یکی از مسائل خود را.

"نگرانی های ما است که HHS محافظت می تواند سوء استفاده شود و در این راه هستند با این واقعیت است که Palantir دارای سابقه پیمانکاری با یخ از جمله دو فعال جوایز به ارزش بیش از $38 میلیون و در مجموع" آنها گفت: در یک ماه ژوئن نامه به HHS وزیر الکس آذر.

Palantir نیز بحث برانگیز از آنجا که خود از بنیانگذاران و رئیس هیئت مدیره Peter Thiel بحث است. Thiel که یکی از Facebook برای اولین بار در خارج از سرمایه گذاران و حفظ موقعیت در هیئت مدیره دیده است سهم خود را از انتقاد در طول سال اما آزادیخواه میلیاردر واقعا به چشم های عمومی در سال 2016 زمانی که او نشان داد خود را به عنوان پول پشت هالک هوگان حریم شخصی طرح دعوی در دادگاه در برابر Gawker (که در نهایت کشتن سایت) و اوایل تهمت حامی.

به عنوان بسیاری از لیبرال دره سیلیکون نام های بزرگ برای عموم بیرون آمد و در برابر تهمت Thiel یکی از تعداد نسبتا کمی از چهره های عمومی است که حمایت خود را از نامزدی. پس از سخنرانی خود در کنوانسیون ملی حزب جمهوری خواه او به مغلوب ساختن پیشی جستن کمپین $1.25 میلیون و هنگامی که برگ برنده برنده انتخابات مجله نیویورک گفت که او "آماده برای تبدیل شدن به یک ملی تبه کار." Thiel شده است پاداش خود را برای حمایت از او انتخاب شد و به عنوان یک عضو از رئیس جمهور انتقال تیم; در اوایل روز از مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات ریاست جمهوری, سیاسی دوبله Thiel "دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن "سایه رئیس جمهور' در دره سیلیکون"; و Thiel ارشد از کارکنان و دست پرورده مایکل Kratsios خدمت به کاخ سفید را افسر ارشد فناوری از سال 2017 تا این ماه, زمانی که او نام اقدام معاون پژوهش و مهندسی در وزارت دفاع است. Thiel را مغلوب ساختن پیشی جستن حمایت است گفت: به تغییر و رفتن به 2020 انتخابات, اما, و او نمی اهدا به مغلوب ساختن پیشی جستن کمپین از اکتبر سال 2018 است.

به دلیل در بخشی به Thiel را مغلوب ساختن پیشی جستن لینک های این شرکت مواجه شده است و دور جدیدی از بررسی دقیق. قرارداد خود را با یخ باعث متعدد سازمانهای مدافع حقوق مدنی به سرزنش Palantir برای کمک به آژانس در پیدا کردن و اخراج مهاجران غیر مجاز. در حالی که شرکت های دیگر بودند پایان دادن به روابط خود با برخی از سازمان های دولتی بیش از ادعا های اخلاقی Palantir آن تجدید یخ قرارداد در سال 2019 با وجود گزارش مخالفان حتی از خود کارکنان برخی از آنها در سمت چپ این شرکت بیش از آن. Palantir مدیر عامل شرکت از سوی دیگر گفته آن نیست که شرکت خود را به تصمیم می گیرید که چگونه آن نرم افزار استفاده می شود.

"در حالی که آن را مناسب Palantir به رنگ خود را به عنوان این تکیه و معنی "مرموز" راه اندازی'" گفت: Biddle که استفاده می شود به کار در Gawker. "در حال حاضر است که آنها در حال تاسیس و به وضوح اب و هوای محبوب خشم بیش از کار خود را با یخ و یک عمر ارتباط با Peter Thiel آن زمان به پول نقد."

Karp معروف و بارها و بارها گفت که او هرگز خود را عمومی شرکت اعتقاد داشتند که اقامت خصوصی به Palantir لبه عمومی آن شرکت رقبا ندارد.

"دقیقه شرکت های عمومی آنها کمتر رقابتی" Karp گفت: در سال 2014. "شما نیاز به یک مقدار زیادی از خلاق افراد حواس پرت که شاید وال استریت درک نخواهد کرد. آنها می گویند ممکن است چیزی اشتباه تمام راه را از طریق مصاحبه. ... شما واقعا می خواهید مردم خود را به تمرکز بر حل مشکل است."

اما Karp به نظر می رسید بیشتر متمایل به ایده در چند سال گذشته است. زمانی که Palantir اضافه شده برای نخستین بار یک زن عضو هیئت مدیره در ماه ژوئن عمومی تشکیل پرونده به نظر می رسید اما خاص — با توجه به قانون کالیفرنیا, مکان عمومی شرکت باید حداقل یک عضو هیئت مدیره. Palantir ثبت اولیه آن مدارک با SEC در جولای 6 محرمانه پرونده اجازه داده است که آن را برای جلوگیری از آشکار زیادی در مورد عملکرد داخلی خود را به مردم است. توییتر بارگذاری و Spotify در میان دیگر راه اندازی غول انجام داده اند همین است. هیچ جدول زمانی برای زمانی که این شرکت ممکن است در واقع ،

با وجود Palantir زیادی برای ارزیابی این شرکت بنا به گزارش ها ساخته شده است هرگز سود و "تلاش برای زندگی" خود را "داغ راه اندازی تصویر" به وال استریت ژورنال گفت: در سال 2018 است. بلومبرگ گزارش داد سال گذشته که Palantir را ارزیابی کرده بود میزان به نصف و حتی شاید یک چهارم از آن اوج 2015 به عنوان سرمایه گذاران نوشت ارزش دارایی های خود و شرکت های ارائه تخفیف سهام به کارکنان برای تقویت روحیه. بزرگ مشتریان شرکت های بزرگ مانند کوکا کولا, امریکن اکسپرس, Hershey, Nasdaq, Home Depot و جی پی مورگان کاهش یافته است این سرویس به عنوان NSA با توجه به BuzzFeed News.

اما 2020 بوده است که عمدتا خوب به Palantir اگر به هیچ کس دیگری. این شرکت می گوید آن را در مسیر به 1 میلیارد دلار در سال 2020 و تبدیل سود برای اولین بار. آن است که 800 میلیون دلار قرارداد با ارتش است و گفته می شود افزایش آن شرکت پایه مشتری خود را با "ریخته گری" محصول که نیاز به زمان قابل توجهی کمتر پول و کارکنان به مجموعه ای از این شرکت سفارشی ساخته شده است راه حل. در ضمن به عنوان توسط اثبات آن کار اخیر با HHS این بیماری همه گیر در سراسر جهان افزایش یافته است تقاضا برای نرم افزار خود را. سرمایه گذاران و کارکنان به طور یکسان شده اند و خارش برای بازگشت سرمایه گذاری خود را برای سال در حال حاضر ممکن است بهترین زمان برای ایجاد خواسته های خود را به حقیقت می پیوندند.

Palantir’s Palo Alto headquarters.
Palantir را پالو آلتو ستاد.
اسمیت مجموعه/Gado/گتی ایماژ

"بازار در حال حاضر است دیوانه" Ashu Garg یک شریک در شرکت سرمایه گذاری بنیاد سرمایه گفت Recode. "وجود دارد یک آشغال رالی برای tech سهام در بازارهای عمومی و اکثر سهام فن آوری بسیار غنی و با ارزش بدون بسیاری از تبعیض در سراسر کیفیت."

رفتن را معنی Palantir را مات و شیوه های کسب و کار را شفاف تر و این شرکت ممکن است قادر خواهید بود به سادگی موج خاموش کردن اعتراض عمومی بیش از کار خود را به عنوان آن را در گذشته است. اما کارشناسان و طرفداران به نظر می رسد به شک و تردید های زیادی را واقعا تغییر در هر کدام از این جبهه ها.

"رفتن ممکن است برخی از اطلاعات اضافی اما آن را تضمین نمی کند نظارت و یا پاسخگویی" اسکات گفت.

مانوهر فکر نمی کند Palantir کار با سازمان های مانند یخ و در نتیجه تبلیغ بد خواهد بود بیش از حد ضرر در این بازار با توجه به در هم آمیخته است که کار است و همواره با مدل کسب و کار شرکت — این مورد نیست برای گفتن این Facebooks و Ubers و زوم از جهان است.

"Palantir هسته کسب و کار و احتمالا سود آور ترین آن کسب و کار است که دولت خود را کسب و کار به ویژه برای سه نامه سازمان و وزارت دفاع" Garg گفت. "من فکر نمی کنم که رفتن به تغییر دهید."

آنچه باقی مانده است دیده می شود آن است که اگر Palantir توانایی ازدواج 21 قرن دره سیلیکون اختلال به 20 قرن دفاع پیمانکاری زندگی می کنند تا به ارزیابی آن زمانی که از آن بازدید بازار سهام است. در زمانی که شرکت های فناوری بزرگ در تلاش هستند تا خود را به جمع آوری داده ها روش های شفاف تر و می گویند که آنها را به مصرف کنندگان کنترل بیشتری بر آنها (و رو به افزایش فشار از نمایندگان مجلس به انجام این کار) Palantir شده است قادر به نگه داشتن بسیاری از کار خود را با داده های ما ، یک سازمان موفق را تنها به این دلایل بیشتر و فرصت برای انجام این کار است.

باز کردن منابع ساخته شده است programme. همه باز منابع محتوای سرمقاله مستقل و تولید شده توسط روزنامه نگاران ما.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
مقالات مشابه
نظرات کاربرن