دونالد ترامپ در حال تحریک خشونت

در ماه ژوئیه ، من ایمیل با اریکا Chenoweth -- استاد در هاروارد و کارشناس در اعتراض و خشونت سیاسی در سراسر جهان

توسط NEWSOULS در 12 شهریور 1399

در ماه ژوئیه ، من ایمیل با اریکا Chenoweth -- استاد در هاروارد و کارشناس در اعتراض و خشونت سیاسی در سراسر جهان -- در مورد او را در پاسخ ترامپ به اعتراضات برای عدالت نژادی است. یکی از آنچه او در مورد آن هشدار داد ظهور «شبه نظامیان طرفدار دولت/راست دور بود که دست به خشونت شورشی و تروریسم میزنند، گاهی با هماهنگی یا تبانی با دولت.»

این اتفاق در زمان ها و مکان های دیگر رخ داده است - فکر می کنم فعالیت های کو کلوکس کلان در طول بازسازی، یا شبه نظامیان نئوفاشیستی در ایتالیا در اواسط اواخر قرن بیستم. به گفته چنوث، چنین اتحادهایی بین احزاب سیاسی و ستیزه گران راست دور گاهی از طریق تشدید کار می کنند. مبارزه خیابانی تمایل به افزایش "تمایل به یک نامزد قانون و نظم" در میان جمعیت بخش های خاص - و جناح های سیاسی راست درو سود.

در پی کشته شدن تیراندازی دو نفر در کنوشا، ویسکانسین و اتهامات قتل علیه یک عضو شبه نظامی حمایت کننده و خود توصیف شده ترامپ، هشدار چنوث سرد کننده است - همه بیشتر به دلیل واکنش رئیس جمهور.

ترامپ بارها از محکوم کردن رفتار این عضو شبه نظامی ۱۷ ساله خودداری کرده و در یک کنفرانس مطبوعاتی دوشنبه شب از خشونت هایی که آن را دفاع از خود قابل توجیه می داند، ارائه بخشی و یک طرفه داده است. رئیس جمهور گفت: او سقوط کرد و بعد خیلی با خشونت به او حمله کردند. "احتمالاً کشته مي شد"

در طول تعطیلات آخر هفته کاروان هواداران ترامپ در پورتلند با اسلحه پینت بال و اسپری فلفل به روی ضد معترضان آتش گشود. در روز شنبه ، رئیس جمهور tweeted ویدیو از رفتار خود را با عنوان است که همه اما آشکارا آنها را تشویق در. در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه، رئیس جمهور در مورد دفاع خود از این خشونت - با اشاره به کشته شدن یک تظاهرکننده طرفدار ترامپ در پورتلند و قاب کردن پینت بال ها، در مقابل، به عنوان نوعی اعتراض مسالمت آمیز.

"رنگ یک مکانیسم دفاعی است; رنگ گلوله نیست.» "این مردم، آنها اعتراض مسالمت آمیز."

و سه شنبه ترامپ به صورت رودری به دیدار کنوشا می رود. ما ترامپ را به اندازه کافی خوب می دانیم تا بدانیم که شانسی که او به یک مرز پیام مسئول در نیل نگه می دارد. به نظر می رسد که سم زدایی از درگیری و بالا بردن تلافی خشونت خیابانی به بخش اصلی استراتژی انتخاب مجدد او تبدیل شده است. به گفته کارشناسان، خطرات خشونت با خطابه های ترامپ، چرا که او ارتباط اراذل و اوباش خیابانی راست دور و حزب رسمی جمهوری خواه را محکم تر می کند، می تواند در هفته های آینده بدتر شود.

وی می گوید: «مخاطبان او ده ها میلیون نفر هستند. تنها درصد کمی نیاز به اقدام برای برهم زدن شدید سیاست این کشور دارد.» جی ام برگر، کارشناس افراط گرایی خشونت آمیز در شبکه تحقیقاتی VOX-Pol (هیچ رابطه ای با سیاست Vox.com).

"به نظر نمی رسد ما هیچ بازیگر نهادی داشته باشد که مایل یا قادر به قرار دادن ترمز بر روی خطابه های او باشد، بنابراین تصور اینکه این کار تا روز انتخابات خیلی خیلی بدتر نخواهد شد، سخت است."

دونالد ترامپ سابقه بسیار طولانی در تحریک خشونت دارد. "اگر می بینید کسی آماده پرتاب گوجه فرنگی می شود، چرت و پرت ها را از بین می برد، می خواهید؟ جدي ميگم، باشه؟ فقط در زدن جهنم ... من به شما قول می دهم که هزینه های قانونی را بپردازم.» او در تجمعی در سال ۲۰۱۶ به هوادارانش گفت.

اما ما یک دوره به خصوص پرتنش را در سیاست آمریکا پشت سر میگذاریم، با یک انتخابات پر خطر در دو ماه و تقلا از خشونت های خیابانی در چند شهر. در چنین فضای، عادت ترامپ به درگیر شدن در خطابه های خشونت آمیز به خوبی فراتر از بازی با آتش است.

به نظر می رسد رئیس جمهور با قضاوت در مورد توییت هایش و برنامه نویسی در جریان کنوانسیون ملی جمهوری خواهان هفته گذشته، واقعا معتقد است که هرج و مرج آشکار شده در خیابان های آمریکا از نظر سیاسی برای او خوب است. هر چه خشونت بیشتری وجود داشته باشد، می تواند در مورد «شهرهای دموکرات اداره شده» و «آمریکای جو بایدن» - که حواسش به پاسخ خراب شده آمریکا به ویروس کوید-۱۹ پرت می شود- بترسد.

کاس مود، استاد دانشگاه جورجیا که به مطالعه سیاست راست دور می رود، می گوید: «او معتقد است این راه خروج اوست، با توجه به اینکه بهبود اقتصادی کند است و کوید-۱۹ بی پایان است.» "برو به ضربه قدیمی: اقتدارگرایی تزریق نژادی."

به طور قابل ملاحظه ای، کلین کانوی مشاور ترامپ کم و بیش اعتراف کرد که این منطق در محل کار است. او در جریان حضور فاکس نیوز در هفته گذشته گفت: «هر چه هرج و مرج و هرج و مرج و خرابکاری و خشونت بیشتر به سلطنت می رسد، بهتر است که انتخاب بسیار روشنی در مورد اینکه چه کسی در امنیت عمومی و قانون و نظم بهتر است، انتخاب شود.»

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن