کانادا موفق شد در coronavirus که در آن امریکا شکست خورده است. چرا ؟

کانادا و ایالات متحده آمریکا در بسیاری از جهات شبیه کشورها است. با شیوع کروناویروس دو آمریکای شمالی سازمان ملل

توسط NEWSOULS در 16 اردیبهشت 1399

کانادا و ایالات متحده آمریکا در بسیاری از جهات شبیه کشورها است. با شیوع کروناویروس دو آمریکای شمالی سازمان ملل تا به حال قابل مقایسه با خطر پروفیل های (به عنوان مثال) به طور مشابه سن جمعیت و مشابه فاصله از قدیمیترین نقاط داغ در اروپا و شرق آسیا است.

در عین حال وقوع شده است به طور چشمگیری بدتر در ایالات متحده نسبت به همسایه شمالی آن است.

سرانه ایالات متحده حدود دو برابر به عنوان بسیاری از تایید coronavirus موارد به کانادا و حدود 30 درصد مرگ و میر بیشتر. کانادا تست نرخ همواره بالاتر به خصوص در بحرانی مراحل اولیه آمریکای شمالی شیوع: در اواسط ماه مارس کانادا تست رای شد و در حدود پنج برابر بیشتر از یک آمریکایی.

جهان ما در داده ها

برای توضیح این واگرایی من صرف هفته گذشته صحبت با کانادا کارشناسان بهداشت عمومی میگویند که در پی این وضعیت در دو کشور نزدیک است. این کارشناسان متنوع خود را در کشور خود عملکرد در طول همه گیر ارزیابی اعم از وسط بسته با استانداردهای جهانی برای یکی از بهترین در جهان است.

اما همه آنها به اشتراک نظر مشابه از تفاوت بین ایالات متحده و کانادا: کانادا پاسخ سیاست بوده و سفارشات از قدر بهتر از آمریکا معادل.

"ما یک دولت فدرال است که حمایت از استانهای پاسخ می گوید:" دیوید Fisman متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه تورنتو است. "شما باید یک مدیر اجرایی است که به طور مستقیم و تضعیف سلامت عمومی پاسخ."

وجود دارد تعدادی از عوامل است که باید فعال کانادا به انجام در یک سطح بالاتر از ایالات متحده از جمله بیشتر سازگار قبل از حذف بودجه بهداشت عمومی سازمان جهانی بهداشت مراقبت از سیستم است. اما یکی از مهم ترین به نظر می رسد تفاوت در رهبری سیاسی.

آمریکا در پاسخ به آلوده شدن سیاست های حزبی و به ضرب گلوله از طریق فدرال و بی کفایتی. در ضمن کانادا سیاست شده اند و کارآمد اجرا با حمایت از رهبران در سراسر طیف سیاسی. مقایسه یک مطالعه موردی در چه ناکارآمد نظام سیاسی می تواند کاملا به معنای واقعی کلمه زندگی هزینه.

کانادا رویکرد شده است کامل است. آن مرگ و میر در حال حاضر بسیار بالاتر از بهترین در کلاس اجرا مانند آلمان و کره جنوبی; مقامات کانادا کاهش یافته به ویژه هنگامی که می آید برای دراز مدت مراقبت ارشد و جمعیت بومی. اما با توجه به وابستگی متقابل بین این دو همسایه اقتصاد کانادایی ها نه تنها آسیب پذیر به عنوان یک نتیجه از دولت خود را انتخاب بلکه به دلیل جنوبی همسایه شکست.

"بزرگترین بهداشت عمومی را تهدید به کانادا در حال حاضر واردات موارد از ایالات متحده می گوید:" استیون هافمن یک دانشمند علوم سیاسی که مطالعات جهانی بهداشت در دانشگاه نیویورک.

ساده ترین راه برای دیدن واگرایی بین دو کشور این است که نگاهی به این نمودار سرانه موارد در سراسر اپیدمی حسن نیت ارائه میدهد از جهان ما در دیتا:

The US has been consistently higher than Canada. جهان ما در داده ها

شما می توانید در داده ها است که در موارد شروع به تیک تیک کردن در این دو کشور در حدود همان زمان. اما در ماه مارس آمریکا caseload خوشه به طور قابل توجهی بالاتر و سریع تر از کانادا معادل نشان می دهد بیشتر کانادا موفقیت در "مسطح منحنی." از طریق اوایل ماه مه کانادا اعداد باقی می ماند به طور مداوم و به طور قابل توجهی پایین تر است.

بیشترین بلافاصله قابل مشاهده دلیلی برای این واگرایی شده است انتخاب های ساخته شده توسط هر کشور و رهبری سیاسی.

در طول بحران نخست وزیر جاستین ترودو گرفته شده سازگار موضع که این ویروس یک تهدید جدی است که نیاز به یک قوی فدرال پاسخ. در اواسط ماه مارس ترودو همسر سوفی Grégoire آزمایش مثبت باعث نخست وزیر خود را وارد کنید سخت خود انزوا و قبل از اجباری فاصله بخشی از زندگی روزمره است. او در زمان بیش از پدر و مادر وظایف خود را از بیمار و انجام شده به لحاظ اجتماعی فاصله جلسات مطبوعاتی خود را از چمن جلو. پس همسر خود را بازیابی ترودو شده است به طور مداوم با تاکید بر نیاز برای کانادایی ها برای ماندن در این دوره باقی می ماند و فاصله — بر خلاف همتای خود در کاخ سفید است.

البته سخنان چنین به نظر می رسد مانند عملکرد و اگر نه حمایت واقعی سیاست است. اما ترودو دولت موفق به کسب نمرات بالا از کارشناسان وقتی که می آید به هسته فدرال مسئولیت. دو امتیاز از تقابل با ما تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) و تست.

در کانادا دولت فدرال به عنوان یک هاب متمرکز از PPE خرید — خرید لوازم به صورت عمده و توزیع آنها را به کشور و استان بر اساس نیاز. در ایالات متحده آمریکا و دولت فدرال تلاش ها در این منطقه شده اند اتفاقی و مشخص شده توسط سیاسی طرفداری.

مریلند رژیم صهیونیستی. لری هوگان در حال حاضر پنهان کردن هزاران نفر از coronavirus آزمون های خریداری شده از کره جنوبی در یک "محل نامعلومی" محافظت شده توسط گارد ملی. هوگان یک جمهوری خواه مغلوب ساختن پیشی جستن منتقد نگران است که دولت فدرال ممکن است ضبط آنها. پس از دولت فدرال کشف و ضبط 500 هواکش درخواست کلرادو فرماندار دموکرات تهمت ارسال 100 به دولت — اعتباری آنها به بهداشت ، کوری گاردنر جمهوریخواه برای انتخاب مجدد در سال 2020 است.

کانادا پیش از این در آمریکای شمالی منحنی در تست چون آن دولت فدرال بار دیگر ساخته شده حق انتخاب. در اواسط ماه مارس مقامات فدرال کانادا راه اندازی یک آزمایش در مقیاس بزرگ تهیه برنامه با هدف حصول اطمینان از این کشور می تواند تست های اولیه و اغلب. در مقابل تهمت قرار داده و خود را بی حد و حصر son-in-law, Jared کوشنر مسئول این کشور آزمایش سطح شیب دار تا. کوشنر اقدام به اعتیاد به مواد مخدره گوگل تست وب سایت است که وجود ندارد و آن یک درایو-از طریق فشار که از اوایل ماه آوریل تا به حال ساخته شده و در مجموع پنج مراکز تست در سراسر کشور است.

بالا-سطح پاسخ نیست که همه امور در اینجا. کانادا دارای مشابه سیستم فدرال آمریکا که در آن بسیاری از کلید تصمیم گیری در این بیماری همه گیر مانند قدرت به موضوع stay-at-home سفارشات — است تفویض به مقامات استانی. در تئوری وجود دارد می تواند یک وضعیت مانند امریکا که در آن فرمانداران جمهوریخواه از کشورهای بزرگ بودند یا آهسته به پیاده سازی فاصله اقدامات و یا حاضر در دسترس نباشد تا حد زیادی بنا به دلایل ایدئولوژیک.

Premiers (فرمانداران) کانادا در استان انجام شده در سطوح مختلف با کیفیت در طول شیوع بیماری است. اما آنچه قابل توجه است که با وجود مخالفت از مقامات محلی بیش از نیاز اساسی برای اقدامات شدید برای جلوگیری از این ویروس را پیشبرد. در اواخر ماه مارس استانهای کانادا نقل مکان کرد و یکهو نسبت به فاصله با هیچ تفاوت واقعی بین استان های حکومت لیبرال ها و محافظه کاران و یا هر شخص دیگر.

"ما را در عوامل فیزیکی مانند فاصله نسبتا به سرعت و نبود هر گونه تناقض و مانند آنچه شما در حال گرفتن در حال حاضر با مغلوب ساختن پیشی جستن" می گوید: آنا Bannerji یک پزشک و متخصص در عفونت های تنفسی در دانشگاه تورنتو است.

این صحبت می کند به عمیق تر به دلایل سیاسی کانادا برتر عملکرد آنهایی که فراتر از ویژگی های شخصی از جاستین ترودو و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

در حالی که کانادا احزاب سیاسی هستند استارک با تیز شهری-روستایی تقسیم بسیار یادآور امریکا را حزبی هویت تقریبا به عنوان ثابت و یا قدرتمند به عنوان آنها در جنوب مرز. در یک جهان که در آن تعصب نیست خیلی شدید و وجود یک درجه بیشتر از اجماع سیاسی بین احزاب عمده آن را بسیار آسان تر برای رهبران سیاسی به گرد هم می آیند و در طول زمان از بحران ملی.

"در کانادا قطبی به پایان می رسد از طیف سیاسی کاملا تراز وسط قرار دارد در مورد نحوه مدیریت این بیماری همه گیر. و من باید به شما بگویم که آن را فوق العاده مفید می گوید:" اسحاق Bogoch, یک متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه تورنتو است. "که یکی از دلایل اصلی موفقیت در اینجا."

آینده کاغذ در کانادا مجله علوم سیاسی توسط محققان در تورنتو در کانادا و دانشگاه مک گیل تجزیه و تحلیل داده ها در coronavirus نگرش در میان اعضای پارلمان و عمومی کانادا ، آنها دریافتند که بر خلاف در ایالات متحده وجود دارد صفر شواهد از قطب بندی سیاسی در coronavirus — لیبرال ها مصرف آن را به طور جدی تر و محافظه کاران در حال شک و تردید است.

"هر دو کانادا نخبگان و توده مردم هستند و در یک لحظه عبور حزبی اجماع در COVID-19" آنها نتیجه بگیریم. "بر خلاف ایالات متحده در پاسخ به کروناویروس است نه ساختار با تعصب حداقل در حال حاضر."

شاید جالب ترین نمونه از این داگ فورد, نخست وزیر انتاریو (کانادا و پرجمعیت ترین استان). او جناح راست پوپولیستی که موفق به کسب قدرت توسط متضاد خود را با منفور مرکز-چپ مخالفان صف آرایی روستایی و حومه رای دهندگان در برابر اتهام انزوا و بی اخلاقی از نخبگان شهری — هر چند فورد مانند مغلوب ساختن پیشی جستن را تحسین کرد از کشور خود بزرگترین شهرستان.

PC Leader Doug Ford skips the Provincial Leaders debate hosted by the Black Community to campaign in Northern Ontario including this a rally attended by approximately 300 people at Cambrian College
داگ فورد.
استیو راسل/تورنتو استار/گتی ایماژ

قطعا وجود دارد مکان به انتقاد فورد پاسخ; یک انتاریو خانه سالمندان ساخته شده بین المللی عناوین برای یکی از کانادا سخت ترین ضربه مکان. اما او برگزار شد به توافق ملی به جای تلاش برای موقعیت خود را به عنوان یک رهبر یک قیام مردمی. وقتی که اخیرا در مورد کوچک ضد فاصله اعتراضی در تورنتو او به صراحت محکوم آن است.

"آن را بی پروا به انجام آنچه آنها انجام می دهند و من شخصا فکر می کنم آن را خودخواه" فورد گفت: توصیف معترضان به عنوان "یک دسته از yahoos."

در بحث در مورد ایالات متحده فورد گرفته است قطعا از تن های مختلف است که بر اختلاف بین دو کشور است. با وجود اینکه غیر منتظره ای باز به مهاجرت جناح راست پوپولیستی استانداردهای او شده است بسیار نگران خطرات بسیار شدید شیوع پایین جنوب.

"من نمی خواهم آنها را در انتاریو," او گفت: به تازگی از آمریکایی ها است. "ما نیاز به نگه داشتن مرزهای ما بسته است."

در حالی که ماهیت سیاست در دو کشور به نظر می رسد مسئول بیشترین تفاوت بین این دو کشور همچنین شایان ذکر است که حداقل سه وجود دارد قابل توجه دیگر تفاوت ریشه در دراز مدت روش برای سیاست های بهداشتی.

اول کانادا بیشتر تجربه مستقیم با رمان coronaviruses. در سال 2002 یک coronavirus ما در حال حاضر تماس سارس پدید آمده در گوانگ دونگ, چین و در نهایت گسترش به حدود 26 کشور جهان است. در سال 2003 معناداری وجود دارد شیوع در کانادا محور در تورنتو; 44 کانادایی درگذشت از بیماری ما تا به حال یک تعداد موارد و مرگ و میر صفر).

این تجربه اخیر با بیماری تنفسی شیوع چیزی است که کانادا در مشترک با برخی از بهترین های بین المللی اجرا در طول coronavirus بحران مهمترین کره جنوبی و تایوان است. همه این کشورها, کشور کانادا شامل مطالعه این تجارب گذشته و استفاده از آنها برای هدایت سیاست های خود را در طول زمان شیوع.

"بدیهی است که وجود دارد و درس های آموخته شده از سارس" Bogoch می گوید. "چگونه شهری, استانی و فدرال بهداشت عمومی سازمان هماهنگ با یکدیگر — بسیاری از کسانی که درس [آمد] سارس."

دوم بهداشت عمومی بودجه در کانادا افزایش یافته است و در سال های اخیر است. در ایالات متحده در مقابل مقامات شده اند نسبتا گرسنگی از منابع: CDC بودجه کاهش یافته است 10 درصد در طول دهه گذشته در تورم دلار است.

"بهداشت عمومی مواجه شده است و مزمن استفاده شده در ایالات متحده برای مدتی. بیش از چند سال گذشته وجود داشته است, کاهش بیشتر, می گوید:" هافمن, نیویورک استاد. "کشور را وادار به انتخاب کنید که چگونه آمادگی آنها برای بیماری های همه گیر. و ایالات متحده ساخته استراتژیک بودجه بندی گزینه که موقعیت آن را به خوبی."

سوم و در نهایت هر متخصص من صحبت کرد و با تاکید بر ارزش کانادا تک پرداخت کننده سیستم مراقبت های بهداشتی در این لحظه مهم به ویژه هنگامی که در مقایسه با آمریکا بسیار گران و کم ظرفیت سیستم.

دلایل متنوع است. برخی با اشاره به این که در تک پرداخت کننده سیستم جهانی از مراقبت بدان معنی است که هر کس را به یک دکتر اگر آنها نیاز به یک آزمون و یا درمان. اگر مراقبت مقرون به صرفه است فقیر و جوامع به حاشیه رانده شده مانند, می گویند, مستند نشده مهاجران — کمتر احتمال دارد برای تبدیل شدن به نقاط داغ از آنها در سیستم آمریکایی که در آن از جیب هزینه می توان گران.

دیگران استدلال می کنند که یک سیستم پرداخت به مقامات کانادایی هماهنگی قدرت که همتایان آمریکایی خود نبود.

Protests To Reopen Businesses, Beaches, And Parks Held At California Beaches
ضد خاموش کردن اعتراض در کالیفرنیا است.
دیوید McNew/گتی ایماژ

زمانی که دولت کنترل سیستم پرداخت برای خدمات بهداشتی و درمانی به جای خروج از تصمیم گیری تا به بیمارستان ها و شرکت های بیمه آنها باید مقدار زیادی از قدرت به اختیار نظام سلامت ملی کالا. اگر یک بیمارستان کانادایی است که با داشتن یک سنبله در موارد و نیازهای اضطراری و حمل و نقل از PPE دولت کار می کنند به آن را حمل بیش از یک کمتر نیازمند بیمارستان است. اگر یک آمریکایی در بیمارستان است که با داشتن مشکل مشابه آنها در حال رفتن به یک زمان سخت شدن آن از یک رقیب (غایب سطح تهاجمی پلیس مداخله نمی توانیم در اینجا دیده می شود).

آن را کمی از روی حیله و تزویر به می گویند که چگونه بسیاری از تفاوت بین این کشورها می توان توضیح داد: این طبیعت خاص از کانادا سیستم مراقبت های بهداشتی. اگر شما نگاه در سراسر جهان وجود دارد کشور با تک پرداخت کننده سیستم های است که تا به حال شدید شیوع بیماری (مانند ایتالیا) و در مقایسه با بیشتر بخش خصوصی واگذار سیستم است که باید به خوبی انجام می شود (مثل استرالیا).

آنچه واضح تر, بلکه تفاوتی است که بین ایالات متحده و هر جای دیگر: هر کشور توسعه یافته است برخی از نوع از پوشش جهانی سیستم در حالی که ایالات متحده نمی کند. این نه تنها دلیل که چرا ایالات متحده انجام داده است و بدتر از کانادا اما به نظر می رسد یک عامل است.

یک مشکل که بسیاری از کانادایی ها باید با آمریکایی گزارش خود را در کشور تمایل به خیال بافی همسایه شمالی آن: ساخت یک کشور با مشکلات قابل توجهی به نظر می رسد مانند یک سرماخوردگی مودب بهشت.

که به عنوان واقعی در coronavirus به عنوان آن را بر هر چیز دیگری است. کانادا کارشناسان صحبت کردم تا به حال هیچ کمبود شکایت در مورد کشور خود را پاسخ.

قابل توجه ترین جمله شکست را با مراقبت ارشد امکانات. همانطور که از اواسط ماه آوریل تقریبا نیمی از کانادایی ها که قبلا مرده بودند ساکنان از ساختمان ها بالا بردن سوال در مورد استاندارد های حرفه ای توجه و مراقبت های پزشکی اختصاص داده شده در خانه سالمندان. "این است که عمیقا نگران کننده و عمیقا نگران کننده به من چه شکسته این بخش ما سیستم مراقبت های بهداشتی است که" سوزان بارتلت استاد پزشکی در دانشگاه مک گیل نیویورک تایمز گفت دن Bilefsky.

کانادا بومی یکی دیگر از مشکلات مهم منطقه است. این جوامع که برخی از آنها پس از جدا شده است که آنها تنها می تواند به طور معمول توان با هواپیما هستند مزمن تحت ذوات و محروم. در حالی که مرگ و میر هنوز برای رسیدن به باد و در ارتفاعات این مناطق آنها باقی می ماند بشدت آمادگی برای شیوع.

این نقایص جدی آنهایی که نباید شمرد و یا بیش از وجود دارد ، کانادایی ها می تواند و باید دولت خود را مسئول اشتباهات خود.

اما هیچ کشوری در پاسخ به این شیوع شده است کامل شده است. حتی اوایل داستان های موفقیت مواجه شده اند مشکلات پایین خط دوم امواج در هنگ کنگ و سنگاپور به عنوان مثال. کانادا می تواند به نوبه خود برای بدتر و در نهایت با یک تجربه نزدیک به امریکا است.

با تشکر از ثبت نام شما به خط مقدم پزشکی کارگران در تورنتو است.
لمس خلاق تصویربرداری Ltd./NurPhoto/گتی ایماژ

اما در این مرحله در بحران بدترین شما می توانید می گویند در مورد کانادا پاسخ است و اساسا صالح — آنچه شما انتظار می رود از یک کشور با یک عملکرد سیاسی و سیستم مراقبت های بهداشتی. ایالات متحده در مقابل نشده پاک این کمترین از میله های زندان است. ما عدم توجه به بهداشت عمومی طراحی ضعیف سیستم مراقبت های بهداشتی ملی و سیاسی اختلال منجر به بزرگترین بحران بهداشت عمومی از طول عمر ما.

ایالات متحده می توانست در یک وضعیت مشابه به کانادا. ما بزرگترین اقتصاد جهان و بهترین موسسات دانشگاهی; این کانادایی ها به ما نشان می دهد که تا به حال رهبری سیاسی ما marshaled این منابع در راه درست و در زمان مناسب برخی از تعداد قابل توجهی از آمریکا زندگی می کند به احتمال زیاد ذخیره شده اند.

این چیزی است که اتفاق افتاده است. ما در حال حاضر به هر دلیل به این باور است که ما شکسته نظام سیاسی است که کاملا به معنای واقعی کلمه مرگبار.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن