بایدن می خواهد قیمومیت ماسک چهره ملی. ميتونه اينکارو بکنه؟

هنگامی که جو بایدن نامزدی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری را در شب پایانی کنوانسیون ملی دموکرات ها پذیرفت، به ای

توسط NEWSOULS در 1 شهریور 1399

هنگامی که جو بایدن نامزدی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری را در شب پایانی کنوانسیون ملی دموکرات ها پذیرفت، به این دست زد که طرح ملی اش برای مبارزه با همه گیر کاوید-۱۹ چه شکلی خواهد بود. به گفته او بخشی از آن طرح یک قیمومیت ماسک ملی بود.

بایدن گفت: «ما یک قیمومیت ملی خواهیم داشت که ماسک بپوشیم - نه به عنوان یک بار، بلکه برای محافظت از یکدیگر.» "اين يه وظيفه ي ميهن پرستيه"

اگرچه بایدن پیش از این حمایت خود را از قیمومیت ماسک ملی اعلام کرده است، اما خواستار یکی در جریان سخنرانی کنوانسیون خود ممکن است تا حدودی یک خطر سیاسی به نظر برسد، به ویژه با توجه به سیاسی شدن ماسک ها و تأکید سخنرانی بر وحدت ملی. اما این موضع گیری به معنای ارائه بایدن در تضاد آشکار با آغوش دولت فعلی از تفرقه است.

و بسیاری از نظرسنجی ها حاکی از آن است که گروه ضد ماسک یک اقلیت آوازی است، و اکثر آمریکایی ها از نوعی قیمومیت ماسک حمایت می کنند. اما این سوال همچنان باقی مانده است که آیا قیمومیت ملی از نظر قانونی امکان پذیر است و آیا اگر چنین باشد می توان آن را اجرا کرد یا نه.

نظرسنجی های متعدد نشان داده اند که اکثریت آمریکایی ها طرفدار پوشیدن ماسک هستند - از جمله اکثریت جمهوری خواهان. این حمایت به نظر می رسد تنها در طول تابستان قوی تر رشد کرده است. یک نظرسنجی پیو که در اواسط ماه ژوئن انجام شد نشان داد که ۷۱ درصد از بیش از ۴۷۰۰ پاسخ دهنده فکر می کردند ماسک باید حداقل بیشتر اوقات پوشیده شود؛ ۸۶ درصد دموکرات ها و ۵۲ درصد جمهوری خواهان موافقت کردند، در حالی که تنها ۵ درصد از جمهوری خواهان فکر می کردند ماسک ها نباید «هرگز» پوشیده شوند.

از آن زمان اوضاع تغییر کرده است، از جمله رئیس جمهور ترامپ (کینه توز) ماسک ها را تأیید می کند و خودش یکی را پوشیده است. کروناویروس همچنین به یک نگرانی حاضر تر برای بسیاری تبدیل شده است - بر اساس یک نظرسنجی CNN/SSRS که در اواسط ماه اوت انجام شد، اکنون ۶۷ درصد آمریکایی ها شخصاً کسی را می شناسند که به این بیماری مبتلا شده است، در مقایسه با ۴۰ درصد در ماه ژوئن.

بیشتر مردم احساس تاثیر ویروس برای خود (به عنوان مخالف فقط به محدودیت های قرار داده شده بر روی آنها به دلیل آن) برای اولین بار ممکن است بازی بخشی در پذیرش چنین اقدامات حفاظتی. یک نظرسنجی ردیابی گالوپ پرسید که آیا پاسخ دهندگان در هفت روز گذشته ماسک پوشیده اند نشان می دهد برخی از غوطه ور شدن در استفاده گزارش شده در میان جمهوری خواهان آغاز در ماه مه، اما افزایش از ماه ژوئیه است.

A tracking poll of reported mask use in 2020. گالوپ
...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن