بایدن ترامپ را متهم کرد که خشونت را به وجود می آورد. ترامپ بقیه روز را صرف اثبات حق او کرد.

بعد از ظهر دوشنبه جو بایدن نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری به ناآرامی در شهرهایی مانند کنوشا، ویسکانسین و پورتل

توسط NEWSOULS در 11 شهریور 1399

بعد از ظهر دوشنبه جو بایدن نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری به ناآرامی در شهرهایی مانند کنوشا، ویسکانسین و پورتلند، اورگن پرداخت و گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا «مدت ها پیش هرگونه رهبری اخلاقی در این کشور را از دست داده است.»

بایدن در جریان سخنرانی خود در پیتسبورگ افزود: «او نمی تواند خشونت ها را متوقف کند، زیرا سال ها آن را به هم زده است.» "می دانید، او ممکن است باور دهان زدن به کلمات "قانون و نظم" او را قوی می کند، اما عدم درخواست او از طرفداران خود را به توقف عمل به عنوان یک شبه نظامی مسلح در این کشور نشان می دهد که چقدر ضعیف است."

در عرض چند ساعت، ترامپ حق بایدن را ثابت کرد و یک کنفرانس مطبوعاتی ارائه داد که در آن ترس های بی اساس از «خشونت سیاسی چپ» را برانگیخت در حالی که از محکوم کردن شورشی های راست گرا خودداری می کرد - از جمله یکی از حامیان ۱۷ ساله او که به قتل درجه یک در مرگ تیراندازی دو معترض در کنوشا متهم شده است.

تضاد این دو رویداد، ریسک انتخابات سال ۲۰۲۰ را به امداد رسانی آشکار انداخت. از یک سو یک چلنجر است که به دقت اشاره کرده است که بحران های به هم پیوسته ای که در حال حاضر آمریکا را مبتلا می کند تنها توسط رئیس جمهور تشدید شده است. از سوی دیگر یک رئیس جمهور فعلی است که معتقد است تنش ها و تقسیمات التهابی بیشتر راه پیروزی اوست.

کنفرانس خبری ترامپ و مصاحبه بعدی با لورا اینگراهام فاکس نیوز که در آن نظریه های توطئه غیر حساسی را در مورد بایدن مخفیانه پشت ناآرامی های مدنی چپ قرار می داد، یک روز پیش از سفر برنامه ریزی شده اش در روز سه شنبه به کنوشا - یکی که او بر خلاف خواسته های مقامات محلی و ایالتی انجام می دهد، و به منظور اعلام حمایت از اجرای قانون در پی تیراندازی یک سیاه پوست غیرمسلح دیگر و سپس رشته ای از معترضان صورت گرفت.

کنوشا در پی تیراندازی پلیس به یک سیاه پوست به نام جیکوب بلیک با اعتراضات تکان داد. در حالی که ویدئوی این حادثه نشان می دهد نیروی مورد استفاده علیه بلیک نامتناسب بوده است، ترامپ و دیگر مقامات کاخ سفید بارها از گفتن این حرف خودداری کرده اند.

در ميان اعتراضاتی که در پی تيراندازی بليک در کنوشا به راه افتاد، تيرانداز ادعایی ۱۷ ساله از ايلينوی به ويسکانسين سفر کرد و در نهايت سه معترض را سه شنبه گذشته هدف گلوله قرار داد و دو نفر را به قتل رساند. به نظر می رسد ویدئوهایی از صحنه در یک نقطه به او نشان می دهند که می گوید: «من فقط کسی را کشتم» و او به قتل و اقدام به قتل متهم شده است.

شما ممکن است فکر می کنم که محکوم کردن این نوع از خشونت به سبک شورشی خواهد بود یک چیز آسان برای یک رئیس جمهور برای انجام - اما نه برای ترامپ. ترامپ در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه در مورد این پرونده پرسید، از تیرانداز دفاع کرد.

"این وضعیت جالبی بود. شما همان نواری را دیدید که من دیدم و او سعی می کرد [از معترضان] دور شود، حدس می زنم، به نظر می رسد و او سقوط کرد و بعد خیلی با خشونت به او حمله کردند.» حدس ميزنم اون تو دردسر خيلي بزرگي افتاده بود احتمالاً کشته می شد.»

حادثه کنوشا تنها پرونده بلندپایه خشونت راست گرا در هفته گذشته نبود. روز جمعه کاروان هواداران ترامپ در مرکز شهر پورتلند، اورگن فرود آمد و در آنجا با معترضان درگیر شدند. ویدئوهایی از صحنه نشان می داد که هواداران ترامپ با اسلحه پینت بال به مردم تیراندازی می کردند، مردم را مک می کردند و حتی به شیوه ای از میان جمعیت رانندگی می کردند که می توانست مردم را بکشد.

در حالی که این همه هرج و مرج در حال آشکار شدن بود، بنا به گزارش ها یک حامی ترامپ به نام آرون دانیلسون در مرکز شهر پورتلند مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. پلیس پورتلند می گوید هیچ مظنونی ندارد، اما این کار ترامپ را به دلیل جهش به نتیجه گیری هایی که تیراندازی انگیزه سیاسی داشته است، متوقف نکرده است.

ترامپ در جریان کنفرانس خبری خود در روز دوشنبه اتهامی بدون شواهد مطرح کرد که معترضان چپ «افراد زیادی را کشته اند» و اعلام کرد که بخش های امنیت داخلی و عدالت در حال تشکیل یک مرکز عملیات مشترک برای «بررسی ناآرامی های مدنی خشونت آمیز چپ» هستند. او از محکوم کردن هوادارانش که از تیراندازی به اسلحه پینت بال و مک زدن مردم فیلمبرداری شده بودند خودداری کرد و گفت «این یک اعتراض مسالمت آمیز بود» و «رنگ گلوله نیست».

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن