سمفونی ۵ بتهوون، توضیح داد

ما می دانیم سمفونی پنجم بتهوون مانند ما می دانیم 40 بالا -- که ملودی باز قابل توجه از دان دان DUNNNN است که در

توسط NEWSOULS در 19 شهریور 1399

ما می دانیم سمفونی پنجم بتهوون مانند ما می دانیم 40 بالا -- که ملودی باز قابل توجه از دان دان DUNNNN است که در تمپو و حجم به بازپس گیری اقلیمی می سازد ، ترک شنونده در تعلیق. ما آن را در فیلم ها و آگهی های تجاری شنیده ایم. در کارتون های صبح شنبه پارودی شده و دیسکو در تب شنبه شب. پنجم داده شده است، به طوری که آن را به پس زمینه مخلوط است.

اما واقعا چقدر خوب این قطعه موسیقی همه جا حاضر را می دانیم؟ چه چیزی در مورد آن یادداشت های افتتاحیه معروف اینقدر خاص است؟ از بین تمام سمفونی های «بزرگان» کلاسیک سردرگم، چرا این یکی بیش از دو قرن بعد هنوز در سر ما گیر کرده است؟

ما در حال تلاش برای پاسخ به این سوالات با دادن سمفونی بتهوون همان درمان ما را به آهنگ های پاپ توسط هنرمندان مانند دریک و بیلی Eilish در پادکست ما روشن پاپ Switched on Pop -- این بار با همراهی فیلارمونیک نیویورک. 5- یک سری چهار قسمتی جدید، موسیقی و معنای این سمفونی گریز ناپذیر را می شکند تا با گوش های تازه آن را بشنویم.

در قسمت اول که اکنون می توانید به آن گوش کنید، با نوازندگان فیلارمونیک در مورد چگونگی زندگی اولین حرکت طوفانی سمفونی صحبت می کنیم. این ارکستر از زمانی که در سال ۱۸۴۲ برای اولین بار آن را در آمریکا به نمایش گذاشت، تقریباً ۹۰۰ بار پنجم را اجرا کرده است، بنابراین راه خود را در اطراف آن می دانند. رهبر ارکستر جاپ فان زویدن به ما گفت که هر بار که باتومش را بلند می کند وزن آن تاریخ را احساس می کند. "اگر شما با فیلارمونیک نیویورک کار می کنند، این قطعه در DNA خود را از همان روز اول آنها شروع به پخش کنسرت ... مثل یک خط خونی است.»

با این حال، هر بار که ارکستر این اثر را اجرا می کند، تنشی در هوا وجود دارد. آن یادداشت های افتتاحیه همیشه «لحظه ای بسیار حیله و تزویر» برای ون زویدن هستند. بیش از ۶۰ موسیقی دان باید کاملاً گرد هم بیایند. آنها باید آن تم معروف را میخ کوب کنند، چون تمام سمفونی سوار بر آن ها است.

به گفته ون زویدن، این «مهم ترین چیز وقتی روی صحنه راه می برم» است که قطعه «باید یک خط طولانی تا آخرین یادداشت آخرین حرکت باشد ... مثل تقریباً یک جمله است.» او مخاطب را در لبه صندلی شان می خواهد، به هر پیچ و تاب توجه می کند و در حماسه ای ابزاری می چرخد.

اگر آن را درست دریافت کنند، ون زویدن و نوازندگانش شروع یک درام موزیکال را ایجاد می کنند که بین پیروزی و شکست بر چهار جنبش کمانه می زند. برای شنیدن آن باید مانند یک طرفدار پاپ از سال ۱۸۰۰ گوش کنیم، تا ملودی های انتزاعی سمفونی را به قهرمانان و تبهکاران ترجمه کنیم.

هنگامی که درام سمفونی به تمرکز می رسد، ما بهتر می توانیم ارزیابی کنیم که امروز برای ما چه معنایی دارد، و تصمیم بگیریم که چگونه می خواهیم آهنگسازی را بزرگداشت کنیم که نشان دهنده رهایی و تاب آوری برای برخی، گریزی و طرد برای دیگران است. پنجم کلید باز کردن میراث پیچیده بتهوون است - و همه آن را با چهار یادداشت اول شروع می شود. دان دان دان دان.

قسمت اول پنجم هم اکنون در دسترس است.

اشتراک در پاپ سوئیچ در هر کجا که Apple Podcasts Google Podcasts شما پیدا کردن پادکست، از جمله پادکست اپل، پادکست گوگل، Spotify،و استیچر.

کمک به نگه داشتن Vox رایگان برای همه

میلیون ها نفر هر ماه به واکس روی می آوریم تا بفهمند چه اتفاقی در اخبار می افتد، از بحران کروناویروس گرفته تا یک حساب نژادی تا آنچه که احتمالا ً در نتیجه ترین انتخابات ریاست جمهوری در طول عمر ماست. ماموریت ما هرگز حیاتی تر از آن در این لحظه نبوده است: توانمندسازی شما از طریق درک. اما نام تجاری متمایز ما از روزنامه نگاری توضیحی طول می کشد منابع -- به خصوص در طول همه گیر و رکود اقتصادی است. حتی زمانی که اقتصاد و بازار تبلیغات خبری بهبود می یابد، حمایت شما بخش مهمی از حفظ کار فشرده منابع ما خواهد بود، و به همه کمک می کند تا دنیایی به طور فزاینده آشفته را معنا کنند. مشارکت امروز از کمی به عنوان $3.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب