زیبایی, شرکت های در حال تغییر پوست-محصولات سفید کننده. اما آسیب colorism اجرا می شود عمیق تر است.

در حال رشد در بمبئی هند و سیما هاری مورد استفاده قرار گرفت به تمسخر و اذیت برای داشتن پوست تیره تر از اکثر مرد

توسط NEWSOULS در 10 تیر 1399

در حال رشد در بمبئی هند و سیما هاری مورد استفاده قرار گرفت به تمسخر و اذیت برای داشتن پوست تیره تر از اکثر مردم است. هنگامی که او در مورد 7 سال بچه را هشدار می دهند کودکان خود را به بازی با او در زمین بازی. مردم او را به نام "کالی kaluti" یک هندی موهن لکه دار بودن پوست تیره و یا یک "bhangi" که به معنی روبنده عضو بالاترین نجس طبقات است. او همچنین به بستگان او سرزنش کردن پدر و مادر خود را برای در نظر گرفتن اقدامات لازم برای روشن کردن پوست خود و گفتن که هیچ کس را دوست دارم و با او ازدواج کند.

"من می دانستم که خیلی زود است که چیزی اشتباه است با من چون از مردم چگونه به من خطاب و پوست تیره" هاری که در حال حاضر یک مهندس و ضد colorism فعال گفت: Vox. در حالی که پدر و مادر او هرگز تحت فشار خود را برای استفاده از پوست-روشن کننده محصولات ثابت تبعیض از افراد دیگر دچار آسیب های روانی او را به نقطه ای که او افسرده شد و خودکشی. "من نمی باید بسیاری از دوستان. من همیشه فکر می کردم من معلول یا چیزی. به نوعی هر کس می خواست به من ثابت برای داشتن پوست تیره تر است."

Colorism — یک فرم از تعصب است که مکان یک ارزش بالاتر در افراد با سبک رنگ پوست متفاوت از نژاد پرستی به دلیل تبعیض معمولا رخ می دهد در درون و نه از بین گروه های نژادی است. از لحاظ تاریخی, پوست تیره تر تلقی شده است نامطلوب و برابر با ضعیف بودن در بسیاری از فرهنگ ها با توجه به استعمار غربی و قرار گرفتن در معرض Eurocentric ثروت و زیبایی است. به عنوان یک نتیجه, صنعت زیبایی به مدت طولانی به این ناامنی برای سود تداوم فرهنگی چرخه.

همانطور که جهان دستخوش نژادی حساب پس از پلیس قتل جورج فلوید Breonna تیلور و دیگر مردم سیاه و سفید, یک تخته سنگ از شرکت های پرده تغییرات عمده به آدرس دیرینه بحث فروش و بازاریابی پوست-محصولات سفید کننده در آسیا و آفریقا و کشورهای خاورمیانه. جانسون و جانسون اعلام کرد در این ماه آن را به توقف فروش برخی Neutrogena و تمیز و پاک کردن خطوط تولید در آسیا بودند که به ترویج به عنوان نقطه تاریک بشود و پوست سفید کننده. Unilever به دنبال کت و شلوار, اعلام آن را وصله پینه کردن شرایط خاص و نام های پوست-روشن کردن محصولات به خصوص آن Fair & Lovely محصولات که برجسته در هند. به طور مشابه, آرایشی و بهداشتی لوله L ' Oreal — که گارنیر محصول خط در جنوب آسیا بود و به طور گسترده ای تبلیغ برای سفید کردن پوست — اعلام کرد این آخر هفته آن را حذف کلمات "سفید" "انصاف" و "نور" و از محصولات آن است.

در حالی که این اطلاعیه آمده است که فشارها برای شرکت به آدرس هر استمرار ضد سیاهی و نژادپرستی جنوب آسیا فعالان از جمله هاری شده اند صدایی زنگ در موضوع colorism برای چند دهه. هری توضیح داد که colorism می تواند احساس خیلی منزوی زیرا اغلب اتفاق می افتد در درون یک گروه قومی به معنی "مردم به شما نیز ممکن است هاربر همان تعصبات در برابر شما به عنوان یک تیره پوست فرد است."

جوامع با گسترده colorism دارای سابقه طولانی در استعمار اروپا و غرب نفوذ است. با توجه به تحقیقات توسط محقق سارا L. وب colorism شروع به ریشه لحظه ای که جوامع مرتبط برتری و امتیازات با افراد اروپایی تبار که دارای ویژگی های از قبیل پوست سفید و روشن و رنگ چشم و مو که به شدت به ترویج به عنوان استاندارد زیبایی و ثروت و قدرت. زیبایی و مد, صنایع طولانی سود از تداوم Eurocentric استانداردهای زیبایی که ایجاد ناامنی در بسیاری از تیره جوامع است.

"پوست-روشن کننده محصولات شده اند و سنگ بنای آن تداوم و آن را بسیار موذی راه آن ارائه شد" گفت: Aditi مایر یک عکاس خبری و پایداری مدافع که در لس آنجلس. "اگر چه من فندک-پوست امتیاز در جنوب آسیایی, جامعه, وقتی که من فکر می کنم در مورد تجربیات من در حال رشد Fair & Lovely چیزی است که همیشه در ما غرور کمد. من نمی فکر می کنم من درک که در آن نقطه در زمان روابط بین بزرگتر درک از استعمار و چگونه است که ما را تحت تاثیر قرار استانداردهای زیبایی است."

Colorism را می توان در سراسر جهان است. در بسیاری از کشورهای آسیایی تیره پوست افراد مورد تبعیض هستند. در فیلیپین Likas صابون پاپایا یک خانواده مشترک تجاری است که اصالت را به فرد پوست سبک تر است. در حال رشد کردن پوست تیره, فیلیپینی, من هم وادار به استفاده از پوست-روشن کننده محصولات مانند پاپایا و صابون های سفید با نام تجاری به نام Eskinol.

در سال 2018 امریکایی, افراد مشهور, سیاه, اوارگان, سفر به لاگوس, نیجریه به ترویج پوست-کرم سفید. در ژاپن جشنوارههای زیبایی تا به حال هیچ برنزه قاعده و طول Jim Crow دوران در ایالات متحده آمریکا و "قهوه ای کیسه کاغذی, تست" بود و شایع در جوامع است که در آن رنگ پوست بود که در مقایسه با یک کاغذ قهوه ای کیسه ای و افراد با پوست تیره تر تن اجازه نداشتند در برخی رویدادهای اجتماعی و یا فعالیت.

بسیاری از پوست-روشن کننده محصولات نیز حاوی مواد شیمیایی خطرناک است که می تواند منجر به خطرات جدی برای سلامتی. طولانی مدت قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خطرناک مانند جیوه و هیدروکینون می تواند منجر به آسیب پوست مسمومیت کبدی و کلیوی و نقص. پوست روشن محصولاتی که حاوی این مواد شیمیایی به طور معمول وارداتی از آسیا هستند ممنوع و غیر قانونی در اروپا تحت مقررات ایمنی — و در عین حال کسب و کار پر رونق است.

Colorism است که عمیقا ریشه دوانده در جنوب آسیا کشت. برای قرن ها, هند, سیستم طبقه را دیکته کرده است تقریبا در هر جنبه ای از جامعه هند و یا راه زندگی است. مایر گفت که در هند با داشتن یک پوست تیره رنگ است دال چقدر زمان یک فرد مشغول به کار در خارج شد و در معرض نور خورشید است. این تیره پوست سرخپوستان که انجام کار سخت به طور معمول پایین تر در هند سیستم طبقه به عنوان مخالف به خود را سبک تر پوست همتایان که باید لوکس اقامت در داخل خانه.

بالیوود نیز نقش مهمی در تداوم colorism. بازیگران و هنرپیشه های زن به طور معمول نور پوست سرخپوستان ساخته شده است که مقدار بسیار عظیمی از پول نه تنها از نقش بازیگری بلکه از تبلیغات پوست-محصولات سفید کننده در تبلیغات تلویزیونی. Priyanka Chopra به عنوان مثال به موضوع مطرح شده از انتقاد به نقش او بازی در چند پوست-دندان-آگهی و تبلیغات در هند. در سال 2014 سال است که در هند تبلیغات شورای اعمال ممنوعیت هر گونه تبلیغات است که به تصویر کشیده شده پوست تیره به عنوان پست و دیگر تبعیض آمیز بازاریابی که در ستایش نور پوست چوپرا خواسته شده بود در مورد ظاهر او در یونیلور برکه سفید زیبایی و تجاری و دفاع از او حمایت کنید. اما در سال 2017 پس از حرکت از بالیوود به هالیوود چوپرا کردهاند قبلی دفاع از حوضچه های تجاری در مصاحبه با Vogue, ابراز پشیمانی و عذرخواهی برای حمایت محصولات.

دیدن چوپرا برگشت فقط عمیق تر زخم برای هری. "این درست نیست به نور پوست برتر زیبایی برای این همه سال و سپس سوئیچ کشورهای ... و فقط سوء استفاده ضد colorism علت" هری گفت.

اخیر به کشتار مردم سیاه و سفید در دست پلیس و رشد Black Lives Matter جنبش را تبدیل به نقاط عطف برای ضد colorism به خصوص در مورد پاسخگویی با مارک های بزرگ با توجه به Mayer. اما ضد colorism فعالان مانند هاری ادعای این شرکت همواره شناخته شده است که چگونه تبعیض آمیز خود پوست-روشن کننده محصولات شد و در ادامه به نادیده گرفتن نگرانی های فعالان. آن را تنها به این دلیل که جهان غرب شروع به توجه بیشتر و آنه به شدت از این موضوع گفت که شرکت تصمیم به اقدام است.

"در این نقطه در حال حاضر که در آن مارک را می گویند و انجام کاری به دلیل سکوت خود دیده است به عنوان همدست," مایر گفت. "اما آن را سخت به تشخیص چه معتبر و چه نمایشی در طول این زمان."

مایر همچنین تاکید کرد که جوامع سیاه همیشه یک قهرمان از هل دادن این مکالمات در بخشی به دلیل تروما نسل آنها را تجربه. زمانی که هری از نقل مکان به ایالات متحده او reveled در چگونه بسیاری از زنان سیاه unapologetically خود را جشن گرفتند پوست تیره. او گفت که یک لحظه زمانی که او متوجه شد که چگونه عمیقا colorism تا به حال تحت تاثیر قرار زندگی خود را. جالب اینجاست که او شروع به مدل سازی حرفه ای پس از سفر به هند, جایی که او به ملاقات یک هنرمند آرایش که پذیرفته نمی دانستند که چگونه به انجام آرایش بر روی پوست تیره و خواست اگر او می تواند عمل در Hari. سرانجام این هنرمند در آورده عکاسان و انجام کامل عکاسی با هری.

"وقتی که من رفت و برگشت به هند سفر, من در حال حاضر این دیدگاه که پوست تیره های" هری گفت. "حتی اگر من هنوز هم تا به حال برخی از اعتماد به نفس مسائل من متوجه شدم که اگر من گفت که فرصت پس از آن که فقط در برابر ارزش های من که همه و همه شایسته است. که همه چیز تغییر کرده برای من."

راشل رامیرز یک خبرنگار, پوشش, عدالت زیست محیطی و مسابقه و کسب و کار. او متولد و بزرگ شده در جزایر ماریانای شمالی قلمرو ایالات متحده در اقیانوس آرام است. کار او به نظر می رسد در قسمت مالی بار, Rolling Stone, HuffPost و نشریات دیگر. پیدا کردن او را در توییتر @rachjuramirez.پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن