طرح دعوی در دادگاه تهدید اینترنت بایگانی — اما آن را به عنوان مبرم به عنوان شما ممکن است شنیده ام

اینترنت بایگانی (همچنین به عنوان شناخته شده یا IA Archive.org) خانه را به غول طاق اینترنت و حوزه عمومی تاریخچه

توسط NEWSOULS در 4 تیر 1399

اینترنت بایگانی (همچنین به عنوان شناخته شده یا IA Archive.org) خانه را به غول طاق اینترنت و حوزه عمومی تاریخچه شناخته شده به عنوان Wayback Machine, در حال حاضر رو به یک بحران -- یک تا حد زیادی تعریف شده با اطلاعات غلط. یک گروه از شرکت های انتشاراتی ثبت داغدار حق طرح دعوی در دادگاه در اوایل این ماه بیش از IA بحث برانگیز از تلاش برای باز کردن یک "اورژانس کتابخانه" در طول coronavirus بیماری همه گیر. همیشه از سردرگمی در مورد محدوده طرح دعوی در دادگاه و تاثیر بالقوه آن بر IA به عنوان یک کل است stoked ترس از سرکوب ارتش عراق بسیاری از پروژه های آن از جمله عظیم الجثه بایگانی تاریخی اینترنت.

اما بسیاری از آن ترس به نظر می رسد اغراق شده است. و در حالی که طرح دعوی در دادگاه است که یک معامله بزرگ برای طرفداران از یک اینترنت باز آن را احتمالا نه تهدید وجودی برای ارتش عراق است که شما ممکن است آن را شنیده است.

اینترنت بایگانی غیر انتفاعی اینترنت آرشیوی سازمان است. تاسیس در سال 1996 آن را به صورت دیجیتالی حفظ بیش از 1.4 میلیون جلد کتاب و اسناد تاریخی و همچنین به عنوان نسخه های cache شده از وب سایت های دستگیر شده بیش از یک دوره طولانی از زمان. آن معروف ترین پروژه Wayback Machine دیجیتال مجموعه ای از حدود 390 میلیارد صفحات قدمت آن به سال 1996 است. این عمیق ترین آرشیو از تاریخچه اینترنت در وجود است. در میان IA دیگر پروژه های باز است کتابخانه یک کتابخانه مجازی است که به کاربران اجازه می دهد آزادانه قرض نسخه دیجیتال از کتاب هایی که آپلود شده و بایگانی شده از طریق پروژه — هر دو کتاب در حوزه عمومی و کتاب تحت کپی رایت.

به عنوان همکار من کنستانس Grady اخیرا توضیح داد: اینترنت بایگانی صاحب فیزیکی نسخه از تمام کتاب های آن digitizes و ادعای حق وام به نسخه دیجیتال به عنوان طولانی به عنوان بیش از یک کپی دیجیتال از یک کتاب در گردش در یک زمان. IA حق به انجام این کار شده و تایید شده توسط بسیاری از کتابداران و کارشناسان حقوقی. اما بسیاری از منتقدان این رویکرد به ویژه کسانی که در صنعت چاپ و نشر را از استدلال کرد که ارتش عراق را به کتابخانه باز است دزدی دریایی به دلیل آن توزیع کتاب به عنوان فایل های تصویری به جای مناسب صدور مجوز آثار و جبران نویسندگان. علاوه بر این سیاستمداران مانند کارولینای شمالی ایالت تهم Tillis یک جمهوریخواه که ریاست کمیته قضایی مجلس سنا را فرعی در مالکیت معنوی باید با حمله به آرشیو اینترنت به عنوان یک راه برای استدلال می کنند برای دقیق تر قوانین کپی رایت.

در ماه مارس اینترنت بایگانی تحت فشار قرار دادند آن را در حال حاضر مشکوک خواندن قانون ها حتی بیشتر به طور موقت کاهش محدودیت های وام دهی خود را در میان همه گیر اجازه می دهد تا افراد مختلف برای اتمام همان کپی دیجیتال از یک کتاب در یک بار. IA دوبله این تغییر موقت "ملی اضطراری کتابخانه." ارتش عراق را شرح آنچه در این تغییر به معنای نبود بسیار روشن است, اما در آخرین خط از یک پست وبلاگ اعلام اورژانس کتابخانه آن را روشن است که پس از "ما ملی اضطراری" به پایان رسید "این waitlists خواهد بود reimplemented در نتیجه محدود کردن تعداد borrowable نسخه برای کسانی که کتاب های فیزیکی متعلق به." به عبارت دیگر در حالی که اورژانس کتابخانه بود که در جریان IA خواهد وام بیشتر فایل های دیجیتال از آن واقع متعلق به.

توسط هر کشش از قانون افزایش می یابد که به این سطح از نقض کپی رایت حتی اگر کپی غیر قانونی بودند که به اشتراک گذاشته شده تنها به طور موقت. آیا شما که نوع تخلف را به عنوان غیر اخلاقی یک مسئله متفاوت است; به عنوان اینترنت بایگانی استدلال "این ایده که این سرقت اساسا misunderstands نقش کتابخانه ها در اطلاعات اکوسیستم."

ناشران قابل پیش بینی بر این منطق مخدوش. در ژوئن 1, Hachette, Penguin Random House, HarperCollins و دیگر ناشران شکایت IA این ادعا که هر دو به طور منظم به کتابخانه باز و اورژانس کتابخانه اشکال از دزدی دریایی. ارتش عراق در پاسخ پایان اضطراری پروژه کتابخانه در ژوئن 16 روز پس از طرح دعوی در دادگاه بود علنا اعلام کرد درخواست که "ناشران تماس خود هزینه حمله." این معلوم نیست که آیا این حرکت را در واقع منجر به این کت و شلوار را برداشت. ناشران' نمایندگان قانونی ارجاع بورسی به انجمن ناشران آمریکایی که شامل شاکیان به طرح دعوی در دادگاه. زمانی که از نظر یک نماینده برای ارتباط مشترک این گروه در بیانیه ای در مورد کت و شلوار که خواستار IA "بی باک" و "خود-خدمت" و اشاره می کند که طرح دعوی در دادگاه "بازتاب گسترده خشم در میان ناشران و نویسندگان و کل خلاق جامعه در مورد IA اقدامات و پاسخ به اعتراض."

طرح دعوی در دادگاه در دادگاه می پرسد برای دو چیز اصلی: خسارت برای ناشران آثار کپی رایت و هر دو اولیه و دستور دائم از IA را دیجیتالی و فرآیندهای اعطای وام. که همه برای تلفن های موبایل مبرم برای اینترنت بایگانی آینده. اما به نظر می رسد بسیاری از سردرگمی در مورد آنچه که در طرح دعوی در دادگاه واقعی تاثیر بر سازمان و خود پروژه های مختلف خواهد بود — و آن را به عنوان بد نیست به عنوان قبلی گزارش های رسانه ای نشان داده اند.

زمانی که خبری از طرح دعوی در دادگاه اول شکست بسیاری از گزارش های اطراف آن بود هذلولی و جنجال آفرینی. "یک پیروزی برای ناشران به راحتی می تواند ورشکسته اینترنت بایگانی" گزارش Ars Technica. "این [توجه] قرار می دهد یکی از اینترنت بزرگترین مخازن دانش در خطر" گزارش معاون, که همچنین اشاره کرد که حامیان IA های مختلف حفظ و نگهداری پروژه های در حال حاضر با عجله به تلاش برای ایجاد پشتیبان گیری از کل آرشیو.

همه از این امر منطقی به این تصور که ناشران به دنبال طرح دعوی در دادگاه به طور دائم متوقف کل اینترنت بایگانی و همه از پروژه های خود را حتی آنهایی که هیچ ربطی به آن کتاب-برنامه اعطای وام. بیشتر چه بیشتر از اوایل گزارش در مورد طرح دعوی در دادگاه به اشتباه ادعا کرد که شاکیان به دنبال خسارت برای میلیون ها کتاب در IA غول طاق. "اگر دادگاه در می یابد که اینترنت بایگانی "عمدا" نقض کپی رایت" تکنولوژی سایت رمزگشایی ادعا کرد "این کتابخانه می تواند در قلاب تا 150.000 دلار خسارت—در هر یک از 1.4 میلیون عناوین. (شما انجام محاسبات ریاضی است.)"

مانند یک جارو دستور یا مالی ویرانی را نابود IA و با آن منحصر به فرد و گسترده سوابق Wayback Machine. به عنوان یک مخزن از تاریخچه اینترنت, دیجیتال, رکورد نگه داشتن و جامعهشناختی روند Wayback Machine اساسا غیر قابل تعویض — به همین دلیل است که به عنوان اخبار از طرح دعوی در دادگاه گسترش بسیاری از IA حامیان ویران شد و در مورد طرح دعوی در دادگاه به طور بالقوه از بین بردن آن کار به خصوص Wayback Machine.

اما یک مشکل بزرگ با این همه هیچ کدام از آن درست است.

آنچه درست است این است که طرح دعوی در دادگاه می پرسد برای یک دستور دادگاه در برابر اینترنت بایگانی — اما آن را تنها می پرسد برای یک توقف به عمل کپی کردن کتاب ها به صورت وام در کتابخانه خود را و نه کل IA. و در حالی که ارتش عراق حامیان ممکن است نگرانی وفات از کتابخانه خود را — پس از همه, یک دستور دائم در برابر کلملتی با این نسخهها کار تحت کپی رایت خواهد تلفات کتابخانه هر چند دامنه های عمومی کتاب را در دسترس باقی می ماند — طرح دعوی در دادگاه طول می کشد درد به روشن است که ناشران نمی تلاش برای تعطیل کردن بقیه از اینترنت بایگانی.

"Internet Archive فراهم می کند تعدادی از خدمات را در موضوع در این عمل از جمله آن Wayback Machine و رقمی از دامنه های عمومی مواد" می خواند با توجه به شکایت.

پس از آن وجود دارد نگرانی است که طرح دعوی در دادگاه می پرسد به صورت بالقوه ناتوان کننده خسارت مالی از بایگانی. اگر آن را درست است که ناشران ادعا 150.000 دلار برای هر یک از میلیون ها نفر از کتاب های دیجیتالی می باشد که قطعا می تواند فلج کل سازمان غیر انتفاعی.

اما در واقع به دنبال طرح دعوی در دادگاه خسارت مالی تنها برای به اشتراک گذاری 127 کتاب تحت کپی رایت از جمله عناوینی مانند رفته دختر, رقص با اژدهاو ناطور. اگر دادگاه جوایز شاکیان حداکثر مقدار ارائه شده تحت قانون ترین اینترنت بایگانی را مجبور به پرداخت خواهد بود 19 میلیون دلار — اساسا معادل یک سال درآمد با توجه به IA مالیات اسناد و مدارک. این یک شکست بزرگ اما برای IA, نادر غیر انتفاعی با یک IPO که همچنین به شدت متکی به کمک های مالی و کمک های مالی آن را عمده مرگ ضربه آن را ممکن است به نظر می رسد.

وقتی پرسیده شد که در مورد کمک های مالی خود را ذخایر اینترنت بایگانی بنیانگذار Brewster Kahle گفت: بورسی که "فراتر از پولی خسارت ناشران درخواست برای نابودی 1.4 میلیون کتاب که بسیاری از آنها وجود ندارد به صورت دیجیتال در هر نقطه دیگری است. که خواهد بود یک تراژدی واقعی برای افرادی که به ما بستگی دارد برای دسترسی به اطلاعات است." او کاهش یافته است به نظر بیشتر در مورد این مسئله از بودجه.

همه که گفت: یک پیروزی برای شاکیان در این پرونده قطعا است ایده آل نیست.

بسیاری از سردرگمی و ترس است که این طرح دعوی در دادگاه می تواند از بین بردن Internet Archive نشان دهنده شکننده و زودگذر طبیعت از فرهنگ اینترنت که در آن کل وب سایت را می توان یک شبه از بین برود اگر محتوای آنها نیست و حمایت کردن. در Wayback Machine مورد سازمان فراهم می کند دسترسی به یک حیاتی 10-petabyte مجموعه ای از تاریخچه اینترنت. هیچ چیز دیگری است بایگانی اینترنت, اما اینترنت بایگانی خود را. اگر چیزی اتفاق می افتد به آن را برای همیشه رفته است. و از آنجا که اضطراب و گفتگو در اطراف دعوی را ترک کرده است کپی رایت اصلی بحث دور پشت — حتی اگر طرح دعوی در دادگاه خود را محدود تمرکز خود را به IA باز کتابخانه تنها.

صحبت به Vox خواهر سایت The Verge, Kahle گفت: طرح دعوی در دادگاه بود "ناامید کننده" و استدلال کرد که تمام کتاب در IA کتابخانه بارگذاری شده اند از نظر قانونی:

به عنوان یک کتابخانه, اینترنت بایگانی بدست کتاب و آشنایی آنها به عنوان کتابخانه باید همیشه انجام Kahle گفت: در آستانه. این پشتیبانی از چاپ و نشر و نویسندگان و خوانندگان. ناشران تحت پیگرد کتابخانه برای امانت دادن کتاب — در این مورد محافظت دیجیتالی نسخه و در حالی که مدارس و کتابخانه ها بسته نیست و هر کسی علاقه.

ما امیدواریم که این می تواند حل شود به سرعت او را ادامه داد.

Kahle گفت بورسی است که این سازمان "اعتماد به نفس در موقعیت حقوقی ما."

"زمانی که غیر انتفاعی در کتابخانه ها شده اند شکایت کرد در گذشته برای کمک به مشتریان خود دسترسی به مجموعه های خود را در دادگاه رد شده است که آنها از درگیر شدن در استفاده منصفانه در HathiTrust مورد," او گفت:.

در حالی که مقدار زیادی از سردرگمی در مورد باقی مانده است که آیا IA باز کتابخانه به منزله مشروع کتابخانه — و اینکه آیا آن بزرگوار هدف توجیه برخی از آن بیشتر piratical روش — اکثر مردم معتقدند که اهداف خود را نجیب هستند. بسیاری از این طرح حامیان دیدن IA به عنوان یک پیشتاز "باز کردن اینترنت است." که گسترده فلسفه آزاد و برابر در دسترسی به اینترنت است که بر بنیادی بخش هایی از فرهنگ اینترنت مانند منبع باز برنامه نویسی باز کردن دسترسی به کمک هزینه تحصیلی Creative Commons و اینترنت بایگانی خود را.

Kahle لمس بر این روح از باز بودن و همکاری گفتن Vox "ما نیاز به همکاری بین کتابخانه ها و نویسندگان کتابفروشان و ناشران ... ما امیدواریم که برای یک راه حل دوستانه برای کتابخانه ها, نویسندگان کتابفروشان و ناشران از آنجا که ما اطلاعات بهداشتی بر روی آن بستگی دارد." او به طور فزاینده ای پیوست شده در آرشیوی تلاش های برجسته IA حامیان. روز دوشنبه انجمن تحقیقات کتابخانه با صدور بیانیه ای درخواست ناشران برای رها کردن طرح دعوی در دادگاه.

"برای نزدیک به 25 سال" انجمن بیانیه آمده است: "اینترنت بایگانی (IA) شده است یک نیروی خوب با گرفتن دانش روز دنیا و ارائه مانع دسترسی رایگان برای همه, کمک خدمات به آموزش عالی و عمومی از جمله Wayback Machine که آرشیو وب گسترده جهانی و همچنین به عنوان یک میزبان از دیگر خدمات نگهداری نرم افزار و فایل های صوتی و مجموعه های ویژه و بیشتر."

چون اینترنت بایگانی است که به خوبی تثبیت پیشتاز از باز کردن دسترسی به طرح دعوی در دادگاه به طور بالقوه می تواند یک بزرگتر اثر سرما در اینترنت آرشیوی و شیوه های پژوهش — حتی اگر آن را با شکست مواجه و حتی اگر که نبود قصد اصلی. بیایید امیدوار باشیم که صنعت چاپ و نشر نیز می تواند تشخیص آرشیو اینترنت به عنوان یک نیروی خوب است قبل از طرح دعوی در دادگاه ارائه آن داستان احتیاطی.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن