یک روزنامه نگار خارجی هشدار در مورد آمریکا استبداد

برای بسیاری از آمریکایی ها داشتن یک رئیس جمهور که تهدیدی برای دموکراسی است uncharted خطر ناک خاک. اما آن را مف

توسط NEWSOULS در 9 تیر 1399

برای بسیاری از آمریکایی ها داشتن یک رئیس جمهور که تهدیدی برای دموکراسی است uncharted خطر ناک خاک. اما آن را مفید به یاد داشته باشید که جوامع دیگر پرداخته اند و با چالش های مشابه در گذشته بوده است. واقعا درک جاذبه تهدید ما آن را مفید به نوبه خود در خارج از کشور — به صحبت کردن با افرادی که دیده می شود دموکراسی در کشور خود فرو ریختن.

صربی روزنامه نگار استوان Dojčinović است که فقط یک فرد است. این editor-in-chief از جرم و جنایت و فساد گزارش شبکه در بلگراد او را همراه با خود خبرنگاران است سرسختانه مستند فساد و بی قانونی در دولت صربستان — انتخاب رژیم که به گفته ناظران بین المللی است سخت کار می کرد برای تضعیف انصاف از نظام سیاسی و آزادی مطبوعات. تحت رهبری جناح راست پوپولیستی صربی مترقی حزب این کشور کاهش یافته است پایین تر در یکی از به طور گسترده ای مورد استفاده در رتبه بندی از دموکراسی از همسایه مجارستان.

کاهش دموکراسی در صربستان است که از یک قرص تلخ برای مردم مانند Dojčinović به, با توجه به اینکه صربستان سخت کار می کرد برای ایجاد یک دموکراسی واقعی را پس از پرتاب کردن اول یک رژیم کمونیستی و پس از آن سال میلوسویچ را دیکتاتوری در سال 2000.

"ما نوع ساختمان دموکراسی برای 12 سال و در حال حاضر ما در حال رفتن به عقب," او به من می گوید.

در حالی که آمریکا هنوز به عنوان بد به عنوان صربستان Dojčinović می بیند علائم هشدار دهنده است که امریکا می تواند به پایین همان جاده است. به طور خاص او می گوید: رئیس جمهور تهمت به همان صورت تمایل به سوء استفاده از موقعیت خود را کشت — یک اسیر رسانه های غنی سازی خود و خانواده اش — که مشخصه زمان صربی دولت است.

به این دلیل Dojčinović می بیند صربی تجربه به عنوان یک هشدار به آمریکا: یک دوم می تواند در اثبات فاجعه بار برای دموکراسی آمریکایی. پوپولیستی authoritarians تضعیف دموکراسی در یک موذی راه پانسمان تا حملات بر مطبوعات و دادگاه به عنوان آنچه که مردم واقعا می خواهید. پس از انتخاب مجدد آنها باور دارند که یک آزادتر ،

"ذهنی برای این بچه ها برای بار دوم آنها برنده است که واقعا مهم است" Dojčinović به من می گوید. "سپس آنها واقعا احساس نوع است که آنها حق دارند برای انجام برخی تغییرات است."

آنچه در زیر متن گفتگوی ما ویرایش شده برای طول و وضوح.

زاک Beauchamp

من به برخی از نمونه های بتن از راه دولت فعلی حمله کرده دموکراسی در صربستان.

استوان Dojčinović

اولین چیزی که آنها انجام دادند این بود که به سرکوب رسانه ها. آنها این کار را یک روز پس از آنها برنده انتخابات است. آنها شروع به سرکوب رسانه ها به دلیل برای این بچه ها رسانه ها است که در واقع بزرگترین تهدید.

در میلوسویچ زمان او انجام تبلیغات از طریق دولتی رسانه ها. [این دولت] دقیق. آنها نمی خواهید برای ایجاد دولتی به رسانه ها و یا کنترل بیش از رسانه های خصوصی. آنها دریافتند که بهترین راه واقع است به نگه داشتن رسانه های خصوصی اما پیدا کردن راه هایی برای کنترل آنها است. در صربستان آنها کنترل آن را از طریق اقدامات مالی اساسا. دولت به طور ناگهانی آغاز شده و به مقدار زیادی از پول را به رسانه ها از طریق بسیاری از راه های مختلف. در واقع رسانه ها می داند که اگر آنها می خواهند برای دریافت این پول به آنها برای جلوگیری از انتقاد مردم در قدرت است.

بزرگترین ایستگاه های تلویزیون در, صربستان, مثلا, آنها مدیون ده ها میلیون یورو از مالیات و هیچ کس می پردازد; آنها در حال شارژ بودن مالیات است. دولت تبدیل یک چشم در حالی که آنها مالیات پرداخت نمی. به جای سانسور رسانه ها, رسانه ها می شود خود سانسور.

آنها بسیار دقیق تر از میلوسویچ بود; آنها تا به حال زمان برای یادگیری درس. آنچه آنها درک کنند که آنها نمی باید هر گونه تغییر قوانین در راه است که [به نظر میرسد] غیر دموکراتیک. بنابراین قوانین ماندن همان. اما آنها درک کنند که آنها واقعا می تواند به راحتی تضعیف تمام قوانین. بر روی کاغذ قوانین ما کامل هستند. اما در واقع هیچ یک از این قوانین اعمال می شود.

زاک Beauchamp

چگونه است که سرکوب رسانه ها و شناسایی در خارج از سیستم قانونی را تحت تاثیر قرار شما به عنوان یک روزنامه نگار?

استوان Dojčinović

ما وب سایت خود را. وجود دارد بسیاری از رسانه های مستقل در صربستان بیشتر آنلاین.

اما اینترنت هنوز جریان اصلی در صربستان. این واقعا عجیب و غریب: زمانی که ما کشف برخی از داستان بزرگ در فساد منتشر می کنیم آن را به صورت آنلاین و آن را می شود واقعا بزرگ, اعتیاد به مواد مخدره. مردم بحث در مورد آن را برای هفته ها. اما ما لازم نیست که یک واحد بزرگ رسانه ای سازمان انجام هر قطعه در مورد آن. این نوع مانند دو واقعیت در صربستان: هیچ بزرگ جریان اصلی و بقیه رسانه ها. آنها به معنای واقعی کلمه داستان های مختلف. وجود دارد هیچ چیز مشترک است.

وجود دارد بسیاری از اقدامات مختلف است که آنها را در برابر [مستقل] رسانه ها. اولین چیزی که آنها قطع شما را از امور مالی. آنها فقط می خواهید ارسال یک دسته از بازرسان مالیاتی برای شرکتهایی که تبلیغات در رسانه ها آنها را دوست ندارم. آنها را ارسال ، آنها واقعا آزار و اذیت شما. در پایان شما را در درک آن را نمی خوب برای کسب و کار.

دومین مشکل بزرگ این است که دولت تاسیس [خود نرم] رسانه ها. تمام هدف این است که فقط برای حمله به همه مخالفان دولت و یا صدای مخالف است. این برای من اتفاق افتاده چند بار: من منتشر چیزی و فردا آنها برای باز کردن برخی از کمپین اسمیر در برابر من که اجرا خواهد شد و برای یک هفته.

وجود دارد یک سوم عنصر بسیار مهم: صربی امنیت کشور که با این دولت شد واقعا فعال در نظارت بر روزنامه نگاران است. آنها را بررسی شما و آنچه را که آنها جمع آوری آنها را به شایعات به انتشار.

اگر این کافی نیست, شما می توانید برخی از حتی سخت تر از هشدارهای.

این اتفاق افتاد به دو تا از روزنامه نگاران ما از ما newsroom. آنها یک روز به خانه آمد و آنها را دیدم که خود را درب شکسته شد. زمانی که آنها وارد خانه خود داخل آنها را دیدم همه چیز وارونه به معنای واقعی کلمه. هیچ چیز به سرقت رفته بود از خانه. ما درک می کنیم این پیام از دولت.

در تمام طول روز هر روز شما نمی دانید که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر کسی در حال تماشای شما. هر روز شما تحت فشار است.

زاک Beauchamp

ما وجود دارد و در عین حال در ایالات متحده بدیهی است. اما آنچه پژواک از وضعیت خود را به شما می بینید در اینجا در ایالات متحده?

استوان Dojčinović

من فکر می کنم بخشی از جمعیت در ایالات متحده او [تهمت] موفق به نوع آسیب شهرت برخی از رسانه ها. این همان چیزی است که آنها انجام می دهند در اینجا به ما. زمانی که آنها به ما حمله و لام ما اساسا خوانندگان ما را از ما حمایت بیشتر است. اما مشکل این است که هنگامی که صحبت من با مردم در صربستان که حمایت دولت ما می بینیم که آنها چه می گویند در برابر ما و آنچه در رسانه ها منتشر واقعا تحت تاثیر این افراد است. آن را واقعا سخت به مبارزه با.

زاک Beauchamp

آنچه در مورد تهمت باعث می شود شما نگران نباشید که دور دوم خواهد بود بسیار خطرناک و بسیار مخرب?

استوان Dojčinović

وجود دارد مقدار زیادی از اتصال اگر شما نگاه کنید در تمام این populists. اگر شما نگاه در مجارستان, اگر شما در, صربستان, اگر شما نگاه کنید در ترکیه — با این بچه ها آنها را به طرز وحشیانه ای لغو برخی از اصول اولیه دموکراسی است. آنها بسیار دقیق است; در سطح آنها می خواهند به نگه داشتن همه چیز به نگاه همان.

اما آنها را تغییر دهید و سیستم را با قرار دادن به عنوان بسیاری از خود بازیکنان داخل سیستم از طریق ارتباط شخصی آنها را کنترل سیستم است. ما منتشر می کنیم برخی از داستان به افشای فساد و سپس [a] دادستان اساسا توقف تحقیقات به این نوع از همه چیز.

من فکر می کنم آخر بازی است که آنها می خواهند را به فساد به عنوان قانونی که ممکن است. در پایان آنها می خواهند پول است. آنها می خواهند به خود را می پردازد. وجود دارد بسیاری از قوانین وجود دارد و در واقع به آنها را متوقف کند و از ساخت برخی از معاملات. ایجاد آنها را در یک راه را به فساد ممکن است کاری انجام دهید و به خودتان [بازداشت].

شما می دانید [رودی] جولیانی که در حال کار برای مغلوب ساختن پیشی جستن او را استخدام کرد تا ما بچه ها را به شرکت در یکی از مبارزات سیاسی. این تصادفی نیست.

زاک Beauchamp

بنابراین دو اصلی ایالات متحده-صربستان تشابه در حال حمله به رسانه ها و ظهور شخصی فساد است. من فرض آن مسائل پس از آن که رئیس جمهور این است که نیروی انسانی دولت او با خانواده اش ؟ که فرزندان خود را اجرا مغلوب ساختن پیشی جستن امپراتوری کسب و کار, اما نیز عمیقا درگیر سیاست چیست ؟

استوان Dojčinović

که دقیقا همان است.

معمولا رئیس دولت همیشه تمیز بماند و خارج از کسب و کار. روی کاغذ ما رئیس جمهور [ندارد مقدار زیادی از پول]. یکی از این داستان ها زمانی که آنها حمله ما بیشتر زمانی که ما تحت بیشترین فشار است زمانی که ما شروع به خراب به کسب و کار از اعضای خانواده خود را. معلوم می شود که آنها این اعضای خانواده هستند که در واقع دست زدن به تمام این مسائل به این دلیل که رهبر خود را در تلاش است به کسی که امضا خواهد شد هیچ چیز نیست. هیچ ملک خواهد بود.

تفاوت شاید کمی است که مغلوب ساختن پیشی جستن, زمانی که او در قدرت او غنی, حق? رئیس جمهور ما نیست. او می خواهد به ماندن فقیر در اسناد و مدارک اما اعضای خانواده خود هستند که در واقع در حال گرفتن غنی تر است.

زاک Beauchamp

چه آن را مانند نگاه از خارج از ایالات متحده به خصوص در یک کشور است که تلاش برای به دست آوردن دموکراسی به عملکرد در سال های اخیر به ایالات متحده مبارزه مثل این ؟

لحاظ تاریخی به ما داده است تا خود را به عنوان سنگر دموکراسی در سطح بین المللی. اما در حال حاضر در مغلوب ساختن پیشی جستن عصر ما شروع به دنبال بیشتر شبیه ما در حال پسرفت. یعنی چه که به مردم در صربستان و کشورهای دیگر ؟

استوان Dojčinović

همه چیز که اتفاق می افتد وجود دارد بر کل جهان در یک راه و به خصوص اروپا. به همین دلیل همه در اینجا نیز علاقه مند به دیدن آنچه که اتفاق می افتد در انتخابات در ایالات متحده در ماه نوامبر. این یکی از بزرگترین موضوعات به دلیل آن را مانند واکنش های زنجیره ای, شما می دانید ؟

بسیاری از چیزهایی که مغلوب ساختن پیشی جستن می کند, رهبران ما با استفاده از به عنوان بهانه ای. به عنوان مثال رئیس جمهور ما واقعا به طرز وحشیانه ای حمله علنا برخی از روزنامه نگاران. اگر به شما می گویند چیزی در مورد آن او می گویند مشکل از چیه ؟ شما باید رئیس جمهور ایالات متحده انجام همان.

در بالکان و شرق اروپا و آمریکا استفاده می شود به عنوان یک مرجع برای دموکراسی است. اگر چیزی اتفاق می افتد وجود دارد باید آن را خوب است. آن چیزی است که ما سوال است. چه در ایالات متحده باعث می شود دموکراسی بسیار بدتر در اروپا نیز می باشد.

به همین دلیل بیشتر از همیشه در حال حاضر همه اهمیت می دهد. افرادی که ملی گرایان در صربستان آنها واقعا حمایتی نسبت به مغلوب ساختن پیشی جستن. این است که چگونه از آن می رود. هنگامی که او برنده آنها نیز بیشتر احساس قدرت در اینجا. این همه نوع متصل است.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب