4 روش‌ها حلقه شنا بادی به شما کمک می‌کند|به شما کمک می‌کند|اجازه می‌دهد شما به|کمک به شما|کمک به شما برای|فعال کردن|فعال کردن شما برای|آسانتر کردن|ارائه کمک به|نشان دادن نحوه} دریافت اضافی شرکت

کنون در اکثر شهرها کلبهای این رشته باز شدهاست. از سال ۲۰۰۲ به بعد این ورزش دوباره فعال گردیده و تعداد از کلبه

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

کنون در اکثر شهرها کلبهای این رشته باز شدهاست. از سال ۲۰۰۲ به بعد این ورزش دوباره فعال گردیده و تعداد از کلبهای ورزشی در شهرها باز شدهاست. رنگ زرد: آموزش یا زمینی که در آن تخم کاشته شده نمو و جوانه میزند. رنگ سبز: آموزش و لیاقت، ویا زمینی که تخم کاشته شده شاخچه و برگ میکشد. غرض مطالعه بیشتر شخصی به نام مرحوم محمد شفیق اقرار کتابی تحت عنوان آموزش جودو قدم به قدم و وحیدالله حریفی کتابی را در مورد جودو در افغانستان به نشر رسانیدهاست. یما سعیدی جوان تای بوکسر و هفده سالهٔ افغان، در وزن ۶۹-۷۲ کیلو گرام میبا شد که لقب پادشاه کیک بوکس را در میان ورزشکاران نامی اروپا از آن خود نمودهاست. موی تای در زبان تایلندی معنای مشتزنی تایلندی میباشد؛ و به همین جهت تای بوکس نیز خوانده میشود. در حال حاضر تیم ملی بدمینتون کشور ۲۶ عضو دارد که در بین آن ۱۲ خانم نیز فعالیت دارند و در مجموع تیم جوانان و نوجوانان بدمینتون کشور به ۶۲ تن میرسد و مربی تیم بدمینتون استاد مرتضی رضایی است که در جمنازیوم کمیته ملی المپیک تیمهای ملی را تمرین میدهد. این ورزش هماکنون در ۱۷ ولایت کشور به صورت رسمی فعالیت دارد.

در هند بال بازی با پا فول است. درین مسابقات تیم افغانستان مقام اول هند مقام دوم و تیم چین مقام سوم را کسب کردند. ورزش تنیس برای بار اول در زمان حبیباله خان وارد افغانستان گردید. ۱ این ورزشکاران فقط در مرحله گروهی شرکت کردند و مدال هم دریافت کردند. یما سعیدی پس از پیروزیهای پی درپی، مسابقه نهایی را برای تصاحب مدال طلا و عنوان قهرمانی مسابقات در مقابل "ادوارت کونستان" آلمانی، قرار گرفت و مسابقه را از حلقه کودک آن خود کرد. محمد حسینی دومین نفر ووشو ایران و اولین نفر است که ورزش کونگفو ووشو را در افغانستان مروج ساختهاست. ورزش تکواندو برای اولین بار در سال «۱۳۵۲ هجری شمسی، مطابق ۱۹۷۳میلادی» توسط یکنفر آمریکایی سیاه پوست به نام آقای «فل کنگهم» که در آن وقت به صفت استاد تربیت بدنی و سپورت در دانشگاه کابل ایفای وظیفه میکرد، در بین محصلین دانشگاه کابل به سیستم و یاسبک «یانگس» رونق داده شد و از جمع در حدود ۶۰تن از شاگردانش هریک: «استاد اسد «اوریاخیل»، استاد همایون، استاد عتیق، استاد حبیب، استاد مصطفی، استاد خلیل، استاد واحد، استاد معراج «اریوبی»، استاد اکبر «حیدری» و دیگران» توانستند تا در کمترین فرصت این ورزش را آموخته، به درجه استادی ارتقاء نمودند و به مرور زمان کلبهای مستقل را به نام خویش ایجاد کنند که ضمناً ایشان به نام «اولین شاگردان یا استادان» مکتب ورزش رزمی تکواندو در افغانستان شهرت دارند.

حسین صادقی قهرمان کونگ فو و ووشو افغان و اولین ستاره افغان در سینمای هالیوود گردید. در دور سوم بازیهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۱ آرژانتین، افغانستان به علاوه تیم میزبان، تیمهای پاپوا گینه نو و هنگ کنگ را هم مغلوب کرد. تیم کریکت افغانستان با شکست تیمهای فیجی، جرزی، هنگ کنگ و ایتالیا به قهرمانی این مسابقات رسید و فرصت راه یافتن به دور سوم (Division Three) رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۱ آرژانتین را به دست آورد. با این پیروزی، تیم ملی کریکت افغانستان، به همراه جرزی به دور چهارم (Division Four) مسابقات انتخابی جام جهانی کریکت سال ۲۰۱۱ راه یافتند. بعد از ۲۰۰۲ دوباره در چوکات اردو افغانستان راه پیدا نمود. تیم زنان چین در آخرین دوره این مسابقات در اینچئون ۲۰۱۴ موفق به کسب مقام قهرمانی شده بودند. این ورزش کاران از تیم ورزشی آشیانه بود. حدود ۱٫۵ میلون افغان از سالهای درازی است که در کشور ایران بود و باش دارند. احمد سیر بهادر زاده قهرمان کیک بوکس در وزن ۸۳ کیلوگرام در اروپا میباشد. طور انفرادی تعداد از جوانان کابل پس از معرفی بوکس از طرف محمدعلی کلی به مشت زنی آغاز نمودند. ورزش تی کوان دو یعنی پا مشت و مبارز یکی از ورزشهای است که در افغانستان علاقمندان خیلی دارد.

A rticle has been created with t he help of GSA  Co ntent Generato r DEMO !

در سال ۱۹۳۶ تیم ملی هاکی در المپیک برلین شرکت نمود و زمانی از شمار ورزشهای افتخارآفرین بود. پهلوانی، چوب بازی و ضرب میل که متضمن حرکات منظم و تمرینات متواتر بود نیز از ورزشهای معمول آن زمان بهشمار میرفت. این رقابتها با حضور بیش از ۲۰ کشور در شیراز ایران برگزار شده بود و یک هفته ادامه داشت. ۱ این ورزشکاران وارد بازیها شدند اما در هیچ رویداد تیمیای شرکت نکردند. ورزشکاران افغان برای نخستین بار در رشتههای هاکی و دوش ۱۰۰ متر در سال ۱۹۳۶ میلادی در یازدهمین د ور بازیهای المپیک که در برلین آلمان برگزار گردید شرکت ورزیدند که ورزشکاران هاکی افغانستان به مقام سوم دست یافتند. هماکنون ۵۰۰ ورزشکار در مؤسسه آشیانه مشغول به ورزش هستند. این ورزش طور رسمی از سال ۱۳۵۲ به بعد در افغانستان شروع به فعالیت نموده تا سال ۱۳۶۵ ادامه داشت سپس به دلیل آغاز جنگ سرعت رشد این ورزش به مدت ۱۴ سال به کندی پیش میرفت. A᠎rtic le h as be en c reat ed by GSA Content Gen᠎er at᠎or D​emov᠎er si​on​.

آخرین مطالب