11 فیلم است که در مقابله با آمریکا نژادپرستی

"مخالف نژادپرستانه نیست و نه "نژادپرستانه" Ibram X. Kendi می نویسد در چگونه به یک زاد نژادپرستی. "آن 'زاد نژاد

توسط NEWSOULS در 13 خرداد 1399

"مخالف نژادپرستانه نیست و نه "نژادپرستانه" Ibram X. Kendi می نویسد در چگونه به یک زاد نژادپرستی. "آن 'زاد نژادپرستی.'" Kendi در ادامه استدلال می کنند که زاد نژادپرستی شامل در قسمت درک مشکلات در قدرت و سیاست هایی که سرپا نگه داشتن نژادی و نابرابری.

درک که قدرت و کسانی که سیاست های, اگر چه می تواند یک فرایند طولانی به خصوص برای کسانی که رنج می برد به طور مستقیم و یا حتی بهره برده اند, به عنوان یک نتیجه از آنها. یک راه برای شروع این است که با تماشای فیلم های بزرگ. تصاویر و داستان های آنها به شکل تصورات ما در راه قدرتمند و سینما می تواند یک نیروی rewiring چگونه بینندگان دیدن جهان خارج از صفحه نمایش بیش از حد.

این فیلم های مستند و داستانی فیلم چالش راه های فیلم به تصویر کشیدن زندگی سیاه. آنها مقابله با سفید آمریکایی ها که می خواهم به فکر می کنم از خود را به عنوان "نه نژادپرست است." آنها سوال مفاهیم مورد که داستان ارزش گفتن هستند. و آنها به ما یادآوری در مورد آنچه که بخشهایی از تاریخ ما, ما ممکن است احساس راحتی بیشتری جارو زیر فرش. برای کسانی که می خواهند به درک که در آن ما به عنوان یک کشور ما چگونه به اینجا رسیدیم و جایی که ما نیاز به رفتن به آینده این 11 فیلم خوب یک مکان برای شروع است.

آیا شما تعجب می کنم که از کار اخراج تفنگ ؟ شروع به عنوان یک "زنده مستند" در مورد یکی سفید فیلمساز را حساب با خانواده اش نژادپرستانه گذشته است. تراویس Wilkerson بزرگ-پدربزرگ به قتل یک مرد سیاه و سفید در سال 1946 و در دهه های بعد Wilkerson مجموعه ای از آلاباما را امتحان کنید و کشف کردن آنچه اتفاق افتاده است. از طریق مصاحبه و عکس و موسیقی و سوزاننده شخصی اقرار Wilkerson گفت: داستان در حالی که نشسته بر روی صحنه به عنوان کلیپ و عکس, پیش بینی بر روی صفحه نمایش. (من تو را دیدم یک عملکرد آن را در درست/نادرست جشنواره فیلم در سال 2017, و آن را در میان اکثر برش filmgoing تجربیات من و ام تا به حال.) Wilkerson خشم و شکنندگی هستند قابل لمس به عنوان او reckons با سابقه سفید برتری است که متعلق به خانواده اش و به او بیش از حد و ترجمه که به وضوح به ثبت نسخه که شما می توانید در صفحه اصلی.

چگونه به تماشای آن: آیا شما تعجب می کنم که از کار اخراج تفنگ ؟ در دسترس است به صورت دیجیتالی اجاره یا خرید در آمازون است.

اسپایک لی 1989 کلاسیک کمدی با عصبانی لبه است که نیازمند مشاهده بیش از سه دهه بعد. در داغترین روز تابستان در Bed-Stuy بروکلین تنش شروع به افزایش منجر به یک درگیری. زمانی که پلیس وارد به شکستن آنها چوک یکی از شرکت کنندگان — یک مرد سیاه پوست به نام Raheem — و او را بکشند و سپس فرار از صحنه منجر به خشونت بیشتر ، لی اختصاصی این فیلم به النور Bumpurs مایکل گریفیث آرتور میلر جونیور, ادموند پری ایوان Smallwood و مایکل استوارت شش قربانیان خشونت نژادی و خشونت پلیس. هنگامی که آن را به انجام کار درست شد انتقاد نه برای آن تصویر از خشونت پلیس اما از آنجا که منتقدان مانند مجله نیویورک جو کلاین و نیویورکر دیوید Denby گفت: این می تواند تحریک نژادی و خشونت است. در حال حاضر آن را به طرز وحشیانه ای کاملا روشن چگونه آن را تشخیص داده و به تصویر کشیده شده چگونه سیاه آمریکایی ها درمان می شوند.

چگونه به تماشای آن: انجام کار درست در دسترس است به صورت دیجیتالی اجاره یا خرید در iTunes, Amazon, YouTube, Google Play و Vudu.

نژادپرستی شوم ترسناک و مرگبار. اما خارج نیست در مورد پرهیاهو و بدیهی است که ترسناک انواع نژادپرستی — سوزاندن صلیب و lynchings و snarling نفرت. به جای آن علاقه مند در skewering سفید لیبرال نژادپرستی و تعصب از کسانی که علاقه داشتن به خود را روشن. نژادپرستی است که ماسک خود را به عنوان به شدت بی ضرر است فقط عنوان هولناک آشکار و تعصب و در خارج, مدیر, Jordan Peele با این نسخهها کار به ما احساس که ترسناک در یک احشایی بدن راه است. در سنت از بهترین های اجتماعی کلاسیک پلیسی خارج طول می کشد یک موضوع است که اغلب با نزدیک شدن cerebrally — بازی گاه به گاه نژادپرستی و تبدیل آن به چیزی است که شما احساس می کنید در روده خود را. و آن را با حس شوخ طبعی است.

چگونه به تماشای آن: دریافت در دسترس است به صورت دیجیتالی اجاره در iTunes, Amazon, Google Play, YouTube و Vudu.

به عنوان مقدار یک تن شعر به عنوان یک مستند RaMell راس Hale County امروز صبح این شب بهترین توصیف به عنوان "تغزلی." راس با دقت مونتاژ ساعت فیلم او در حالی که زندگی در حال County, Alabama — از قطرات آب بر روی پوست نوزاد از بچه ها گیر کردن در یک پارکینگ از churchgoers آواز در طول توده از خانه های قدیمی از حشرات ، با هم آنها به عنوان brushstrokes برای ایجاد یک پرتره از یک جامعه گرفتن راه زندگی در یک محل بر دوش تاریخ است. راس هدف این بود که دوباره تعریف سینمایی "واژگان" است که اغلب استفاده می شود زمانی که آمریکایی های سیاه و سفید نشان داده شده بر روی صفحه نمایش به طوری که او به عمد تصمیم به ساقه و ویرایش فیلم در راه است که تعلیق قضاوت و مقاومت در برابر این روایات که ما به عنوان بیننده اغلب به فیلم. و در معدود موارد که در آن راس با استفاده از متن بر روی صفحه نمایش جملات به دقت, ظرافت و ساختار به عنوان تصاویر حمل روایت و عاطفی وزن است که عمیقا تحت تاثیر قرار. Hale County امروز صبح این شب است یک کار بزرگ و غنی پاداش یک.

چگونه به تماشای آن: Hale County امروز صبح این شب است جریان در آمازون نخست و در دسترس برای اجاره و یا خرید در Amazon, iTunes, Vudu, بازی گوگل و یوتیوب.

Amandla Stenberg, آگهی واقعا فوق العاده بازیگران در نفرت تو رااقتباس از انجی توماس پرفروشترین رمان. Stenberg نقش ساله یکی از معدود سیاه و دانش آموزان در دبیرستان خصوصی که شاهدان پلیس شوت دوستان خود را در یک حادثه می شود که ملی flashpoint. این فیلم دارای مقدار زیادی برای گفتن دارد و هیچ عذر خواهی را در مورد آن صریح پیام حتی آن را به عنوان ارائه خود را به عنوان ساده, خانوادگی, درام. اما نفرت تو به اعتصاب تعادل کامل بین آمدن از سن داستان و درام اجتماعی. و هرگز به خطر انداختن هر یک از این دو منافع آن را می شود به عنوان مثال قوی از هر دو.

چگونه به تماشای آن: نفرت تو را در دسترس است به صورت دیجیتالی خرید در iTunes, Amazon, YouTube, Google Play و Vudu. این نیز موجود برای جریان در Hulu با Cinemax add-on.

خیره کننده مستند I Am Not Your نگرو به کارگردانی رائول پک. اما آن نوشته شده بود توسط نویسنده و منتقد اجتماعی جیمز بالدوین — که فوت 30 سال قبل در سال 1987. این نه یک فیلم مستند در مورد جیمز بالدوین هر چند آن را قطعا در مورد او. در عوض آن را می دهد زندگی جدید و صدای بالدوین. همه از این فیلم روایت (توسط Samuel L. Jackson) نوشته شده توسط بالدوین عمدتا برگرفته از نامه ها و یادداشت های او به سمت یک رمان به نام به یاد داشته باشید این خانه که هرگز منتشر شد به عنوان به خوبی به عنوان دیگر از کتاب ها و مقالات. با کشیدن هم بالدوین کلمات خود را با فیلم — هر دو تصاویر و اخبار و کلیپ ها و ناآرامی های مدنی که بالدوین شناخته شده اند که به خوبی و کلیپ های خود نویسنده صحبت کردن با مصاحبه مودبانه پاره کردن آنها را به خرد کن — I Am Not Your نگرو می شود یک سند از یک کشور از طریق یک ناظر مشتاق و unsparing متفکر. این یک مقاله سینمایی-خاطرات مصرف سفید امریکا به وظیفه و آن را حیاتی و ناراحت کننده یک.

چگونه به تماشای آن: I Am Not Your نگرو در دسترس است به صورت دیجیتالی اجاره یا خرید در iTunes, Amazon, YouTube, Google Play و Vudu. آن را نیز در جریان Kanopy.

برای پیگیری به خود 2017, بهترین عکس برنده مهتاب, مدیر بری جنکینز انتخاب برای انطباق با جیمز بالدوین در سال 1974 رمان اگر بیل استریت می تواند صحبت کنید. مجموعه ای در هارلم مراکز داستان یک جوان سیاه, زن و شوهر (با بازی استفان جیمز و تازه وارد این کاربر لین) که با هم و در عشق سقوط کرد. اما پس از آن جنگ طول می کشد بیش از نه نشات گرفته از داخل خود رابطه اما با فشار دادن در از جهان خارج است. اگر بیل استریت می تواند بحث در 1970s اما به لطف راه آن چگونه در برابر تجاوز جنسی اتهامات پلیس و نژاد پرستی می توانید هم بافتن برای جوامع رنگ آن را احساس فوق العاده معاصر ، آن را سخت به سقوط خود را تحت زیبا, غم انگیز, درخشان طلسم و به عنوان یک داستان در مورد سیاه و سفید زندگی آمریکایی قاب به عنوان یک داستان عشق تصاویر آن هستند و ماندگار.

چگونه به تماشای آن: اگر بیل استریت می تواند بحث در جریان است در Hulu. این نیز موجود است به صورت دیجیتالی اجاره یا خرید در iTunes, Amazon, YouTube, Google Play و Vudu.

محبت, در مورد زن و شوهر در مرکز نقطه عطفی 1967 دیوان عالی کشور در مورد اعتبار قوانین منع ازدواج میان نژادی نیست واقعا یک پیروزی حقوقی,درام, آن را بیشتر شبیه به یک داستان عاشقانه است که اتفاق می افتد به یک دادگاه عالی در مورد مخلوط. در ساخت سیاسی, شخصی, فیلم infuses به راحتی سیاسی داستان با پیچیدگی و آرام شور و شوق. Joel Edgerton and Ruth Negga ستاره به عنوان ریچارد عشق سفید داربست و میلدرد Jeter یک زن آمریکایی آفریقایی تبار و آمریکایی های بومی تبار که درو خشم قانون زمانی که آنها ازدواج کرده است. آن را آرام و آهسته فیلم; این Lovings هستند ساکت به دنبال نور افکن و این فیلم به طور کامل آگاه است که در حالی که بسیار در این قانون تغییر کرده است, احساسات نیست و منتقل شده به راحتی. واقعی آزادی و محبت نشان می دهد که هنوز هم در خارج وجود دارد در افق.

چگونه به تماشای آن: دوست داشتن در دسترس است به صورت دیجیتالی اجاره یا خرید در iTunes, Amazon, YouTube, Google Play و Vudu. این نیز موجود برای جریان در Hulu یا آمازون با HBO اضافه کردن در.

جاناتان Olshefski را تلاشیک پرتره از یک شمال فیلادلفیا خانواده به ضرب گلوله کشته شد بیش از یک دهه و در نهایت در سال 2017. این فیلم یک cinéma vérité نگاه Rainey خانواده که راه اندازی یک استودیوی ضبط. اما زندگی همیشه نمی رویم به عنوان برنامه ریزی شده و هنگامی که تراژدی بازدید خانواده این مستند طول می کشد چرخش غیر منتظره. آن را ضروری مشاهده به نحوی است که قطاری از امید و درد 2010s — از جمله زندگی در شهر و همچنین گسترده تر سیاسی و وضعیت اجتماعی در امریکا — بهتر از هر Raineys یا Olshefski می توانست تا کنون تصور است.

چگونه به تماشای آن: تلاش در دسترس است به صورت دیجیتالی اجاره در iTunes.

موش فیلم در مورد موش بله — و سم موش کارشناسان و موش شکارچیان و افرادی که حفظ موش ها به عنوان حیوانات خانگی. اما آن را نیز در مورد تاریخ بهسازی نژادی مشکوک علم "redlining" و تفکیک مسکن در بالتیمور. تمام این قطعات با هم می آیند به شکل یک مقاله در مورد راه هایی که نژاد پرستی خود تعبیه شده در تار و پود یک شهر و در نتیجه استمرار خود را. موش فیلم انجام این کار در آینده آن وری لایه بندی شکل در بالای vignette به طوری که معنی هر یک تنها می شود واضح تر در نور کل است. این سریع ء بدون نگه می دارد-منع اکتشاف محکم و سابقه آن تعلق معنی به عنوان تصاویر و متن شمع تا.

چگونه به تماشای آن: موش فیلم در دسترس است به صورت دیجیتالی اجاره یا خرید در iTunes, Amazon, YouTube, Google Play و Vudu.

دیوید اویلو در نقش مارتین لوتر کینگ جونیور در سلما که به شرح زیر شاه در اوج نفوذ خود را در آغاز با او در سال 1964 جایزه صلح نوبل برنده و با پایان دادن به معروف مارس از شهر سلما در ایالت آلاباما به مونتگمری سال بعد. کارگردانی شده توسط Ava DuVernay, آن را تکان دهنده نور از مشکلاتی که پادشاه و همکاران خود مواجه شده و در به دست آوردن حمایت و حتی از کسانی که علنا در ستایش کار خود را به عنوان به خوبی به عنوان استدلال در مورد تاکتیک ها و اهداف در درون جنبش. این فیلم همچنین dramatizes شخصی فشار بر پادشاه از رهبران سیاسی در سطوح ایالتی و فدرال و راه های بی شمار است که فشار و تهدید خود را مبارزه با. سلما الهام بخش, بله, اما آن را نیز محرک و مقابله. پادشاه کلمات اغلب مماشات در حمایت از مردم مختلف را از برنامه های ویژه در زمان نژادی نزاع. اما زندگی خود را نشان می دهد پولادین رادیکال عزم و تمایل به خم شدن برای هر کسی که ممکن است ایستاده در راه عدالت است.

چگونه به تماشای آن: سلما در دسترس است به صورت دیجیتالی اجاره یا خرید در iTunes, Amazon, YouTube, Google Play و Vudu.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن