چه چیزی باعث آتش سوزی های بزرگ فعلی کالیفرنیا تا غیر معمول

افزایش خیره کننده، ناگهانی آتش سوزی در حال سوختن از طریق کالیفرنیا، تهدید شهرها و ارسال دود خفگی بیش از شهرهای

توسط NEWSOULS در 1 شهریور 1399

افزایش خیره کننده، ناگهانی آتش سوزی در حال سوختن از طریق کالیفرنیا، تهدید شهرها و ارسال دود خفگی بیش از شهرهای بزرگ و در سراسر بسیاری از ایالات متحده است. این ایجاد یک فاجعه ترکیب حماسی که مواد تشکیل دهنده آن شده اند دم برای سال است.

مقامات آتش نشانی برخی از آتش سوزی های کوچکتر را در منطقه ای به مجتمع ها گروه بندی کرده اند تا پاسخ آنها را هماهنگ کنند. بزرگترین آن ها مجتمع رعد و برق SCU است. این سوخته 229,000 هکتار از صبح جمعه در سراسر بخش هایی از جنوب منطقه خلیج سان فرانسیسکو, از جمله شهرستان سانتا کلارا و آلامدا. مجتمع رعد و برق SCU در حال حاضر 10 درصد مهار شده است، اما مقامات انتظار دارند "نرخ بحرانی گسترش" به عنوان باد بلند کردن.

در شمال، مجتمع روشنایی LNU در نزدیکی ناپا دست کم چهار نفر را کشته، بیش از ۲۱۹٬۰۰۰ جریب را سوزانده و ۶۰۰ سازه را تخریب یا آسیب دیده است. هزاران نفر مجبور به تخلیه شدند. آتش سوزی تا صبح روز جمعه ۷ درصد مهار شده بود و مقامات پيش بينی می کنند شعله های آتش بيشتر گسترش خواهد یافت.

اینها فقط دو تا از ده ها آتش سوزی بزرگ در حال حاضر در سراسر ایالت طلایی در حال افزایش است. با هم، تمام این آتش سوزی ها نزدیک به ۶۰۰٬۰۰۰ جریب در کالیفرنیا تنها در زیر یک هفته سوزانده شده است.

این فقط به اندازه آتش سوزی است که تا در مورد نیست; برخی از فروغ در مناطق ساحلی است که خیلی وقت ها نمی سوزد، تهدید redwoods نمادین دولت است.

فروغ توسط طوفان رعد و برق خشک عظیم در اوایل این هفته بیش از بسیاری از نقاط ایالت شعله ور شد اما در منطقه خلیج سان فرانسیسکو متمرکز شد.

برایس بنت، سخنگوی وزارت جنگلداری و حفاظت از آتش کالیفرنیا (کال آتش) می گوید: «ما در مدت سه روز نزدیک به ۱۱ هزار اعتصاب داشتیم.» "با الگوی آب و هوایی در حال حاضر گرم و شرایط بسیار بسیار خشک در اینجا در کالیفرنیا، با آن حملات رعد و برق از طریق آمدن، بیش از 367 آتش سوزی جدید آغاز شد."

دود، دوده و خاکستر ناشی از آتش سوزی ها نیز کالیفرنیای شمالی را در خاکی ترین هوای جهان در چند نقطه در طول هفته کفن کرد.

آتش سوزی چیز جدیدی برای کالیفرنیایی ها نیست، و بسیاری از آنها به طور پوشیدنی در حال رشد عادت به گرما، دود، و تخلیه به عنوان آتش سلطنت در مناطق به آتش کشیده در گذشته اخیر است. اما فروغ این هفته ایستادگی کردن برای مقیاس خود را, زمان بندی, مکان, و شدت, حتی در میان فصل های آتش رکورد شکنی اخیر.

و آتش سوزی ها فقط یکی از چندین فاجعه وحشتناک مبتلا به کالیفرنیا در حال حاضر است. این ایالت توسط یک موج گرمایی رکوردشکن سوزانده شده است که چندین روز متوالی دما در برخی نقاط حتی در شب به رقم های سه گانه می رسد. درجه حرارت در دره مرگ در صدر 130 درجه فارنهایت قرار گرفت. که گرما منجر به خاموشی نورد به عنوان تاسیسات تلاش برای دیدار با تقاضای خنک کننده.

در تمام این مدت، همه گیر Covid-19 در سراسر ایالت مواج است، با تعداد موارد جدید در طول دو هفته گذشته افزایش می یابد و ساخت وظیفه در حال حاضر دشوار کنترل آتش سوزی حتی سخت تر است.

در اینجا عواملی که به آتش سوزی های اخیر دامن زده اند و اکنون تلاش برای کنترل آنها را پیچیده تر می کنند.

طوفان رعد و برق در اطراف منطقه خلیج سان فرانسیسکو که بسیاری از آتش سوزی های کنونی کالیفرنیا را برانگیخت، رویدادی نادر بود.

بنت می گوید: «آخرین باری که ما چیزی شبیه به این داشتیم بیش از یک دهه پیش بود، در واقع.» این که رعد و برق این آتش سوزی ها را آغاز کرده نیز قابل توجه است. اکثریت قریب به اتفاق آتش سوزی در کالیفرنیا از منابع انسانی شعله ور - خطوط برق، آتش سوزی، آتش سوزی نادیده گرفته شده، و مانند آن.

اما آتش سوزی نمی توانست آنقدر بد باشد آن را نیز برای گرمای شدید است که پخت دولت برای هفته ها نیست.

دانیل سواین، دانشمند آب و هوا در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس و پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات جوی می گوید: «این یک موج گرم بزرگ و بزرگ طولانی مدت است که نه تنها با دمای گرم در طول روز مشخص می شود، بلکه دمای گرم یک شبه، و مقدار غیرمعمول رطوبت را نیز ثبت می کند.» "معلوم شد افزایش رطوبت نقش دارد که چرا در حال حاضر آتش سوزی های زیادی وجود دارد."

يک طوفان استوایی رو به زوال در اوائل ماه جاری در شرق اقيانوس آرام آلوئی از رطوبت را بر فراز کاليفرنيا فرستاد. در میان گرمای سوزان، رطوبت ابرهایی را تشکیل می داد که مقادیر بی اندازه ای از باد، رعد و برق، و رعد و برق تولید می کردند، اما باران بسیار کمی. سواین می گوید: «رطوبت به اندازه کافی برای تولید این رعد و برق ها بالا بود، اما به اندازه کافی بالا نبود که بارش سیل قابل توجهی تولید کند که خطر آتش سوزی را کاهش دهد.»

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب