حمله کمپین ترامپ به شهروندی کامله هریس درست خارج از کتاب بازی تولد

اگر فکر می کردی ترامپولد از تولد گذشته است، دوباره فکر کن. صرف ساعاتی پس از نامزد فرضی دموکرات جو بایدن، کامال

توسط NEWSOULS در 24 مرداد 1399

اگر فکر می کردی ترامپولد از تولد گذشته است، دوباره فکر کن.

صرف ساعاتی پس از نامزد فرضی دموکرات جو بایدن، کامالا هریس را به عنوان همسر ریاست جمهوری خود در حال اجرا در روز چهارشنبه معرفی کرد، کمپین ترامپ مشغول تلاش برای احیای تئوری های توطئه نژادپرستانه از مرتب سازی دونالد ترامپ سوار بر برجستگي سیاسی در سال 2011 شد.

مشاور حقوقی کمپین ترامپ جنا الیس در یک نامه ٔ اپوس نوشته شده توسط پروفسور حقوق جان ايستمن که در آن استدلال می کند هریس "حق شهروندی بر اساس متمم ۱۴ ام را در اصل درک نشده" نمی داند، استناد به نظریه حقوقی حاشیه ای که کودکان بازدید کننده موقت به کشور را نگه داشته اند، تابعیت یکجا نمی شوند حتی اگر در اینجا متولد شوند.

الیس به وضوح تلاش می کند تا جنجال در مورد اینکه آیا هریس، یک زن سیاه پوست که یک شهروند متولد طبیعی است به پدر و مادر مهاجر از هند و جامائیکا، در واقع یک شهروند آمریکایی است، و در نتیجه واجد شرایط برای خدمت به عنوان معاون رئیس جمهور است.

درخواست نظر توسط ABC 'steakin ويل ، الیس را به پایین ، گفت واجد شرایط بودن هریس است "یک سوال باز است."

در واقع، با این حال، واجد شرایط بودن هریس است تا برای بحث نیست.

سن هریس از والدین مهاجر در اوکلند، کالیفرنیا متولد شد. که حقیقت به تنهایی او را یک "شهروند طبیعی متولد شده" می سازد، و در نتیجه واجد شرایط برای خدمت به عنوان رئیس جمهور یا معاون رئیس جمهور.

بر اساس متمم ۱۴ام، «تمام افراد متولد یا طبیعی شده در ایالات متحده، و منوط به صلاحیت آن، شهروندان ایالات متحده و از ایالت های که در آن ساکن هستند» هستند. بنابراین، با یک استثنای باریک برای افراد که تابع "صلاحیت" ایالات متحده نیست -- یعنی ، افرادی که تابع قانون ایالات متحده نیست -- هر کسی که در این کشور به دنیا آمد به طور خودکار شهروند است.

دیوان عالی کشور محدوده باریک این استثناء «صلاحیت» را در ایالات متحده در مورد ونگ کیم آرک United States v. Wong Kim Ark (۱۸۹۸) توضیح داد، موردی که یک مرد آمریکایی چینی متولد سان فرانسیسکو، شهروند آمریکا بود. برخی از بومیان آمریکا که از لحاظ تاریخی از مالیات ایالات متحده معاف بودند و در درجه اول مشمول قوانین قبیله ای بودند، حتی اگر در مرزهای آمریکا متولد شده باشند، شهروند محسوب نمی شدند. به همین صورت، فرزندان دیپلمات های خارجی (که از مصونیت دیپلماتیک از قانون آمریکا برخوردارند)، و «فرزندان دشمنان بیگانه، در طول و درون اشغال خصمانه خود به دنیا می ایند» نیز با تولد شهروند نمی شوند.

اما پدر و مادر هریس دیپلمات های خارجی نبودند و قطعا ً جزو ارتش مهاجم نبودند. که اون رو شهروند متولد طبيعي ميکنه

با این وجود، در قطعه نظر نیوزویک که توسط الیس ترویج شده است، جان ايستمن استاد حقوق دانشگاه چپمن تلاش می کند تا پرونده ای را برای تولد کامله هریس به وجود بیاید. استدلال اولیه Eastman این است که یک کلمه گم شده در بیانیه متمم 14 وجود دارد که "تمام افراد متولد شده و یا طبیعی در ایالات متحده، و منوط به صلاحیت آن" شهروندان هستند.

عبارت «موضوع صلاحیت آن است»، «ايستمن ادعا می complete کند، به معنای partial «موضوع صلاحیت کامل است، نه صرفاً یک صلاحیت جزئی مانند آن که برای هر کسی که موقتاً در ایالات متحده (چه به صورت قانونی و چه غیر قانونی) صدق می کند.» بنابراین، Eastman نشان می دهد، هریس شهروند نیست اگر پدر و مادرش "قانونی ساکنان دائم در زمان تولد او نیست."

این استدلال که کلمات "موضوع صلاحیت آن" در واقع به معنی "موضوع به صلاحیت کامل" است یک جدید نیست -- در واقع ، آن را بسیار قدیمی است. در ونگ کیم آرک،دو عدالت ضد و نزن ادعای مشابهی را به دست می داد. "متولد ایالات متحده، و موضوع آن صلاحیت، "بر اساس نظر رئیس دادگستری ملویل فولر در ونگ کیم آرک،به معنی متولد شده "در چنین شرایطی به طور کامل تحت آن صلاحیت است."

فولر حتی نظر بدتری نسبت به شهروندی از Eastman در نظر گرفت - اختلاف فولر نشان می دهد که تنها فرزندان شهروندان آمریکا حق شهروندی حق تولد را دارند. اما این واقعیت که ونگ کیم آرک و Eastman هر دو کلمه "کامل" را به اصلاح یه که استفاده نمی کند که عمیقا کم استدلال Eastman را خوانده است. باید بدون این که بگویند یک نظر ضد و نزن قانون نیست.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن