ایوان پازل

اولین چیزی که جوانا تفت و شوهر او پس از آنها خریداری خانه های خود را در مرکز شهر ایندیاناپولیس در سال 1991 بود

توسط NEWSOULS در 3 تیر 1399

اولین چیزی که جوانا تفت و شوهر او پس از آنها خریداری خانه های خود را در مرکز شهر ایندیاناپولیس در سال 1991 بود تزئین ایوان جلو. در سال 1898 ویکتوریا رها شده بود به مدت هفت سال پس از اضافه کردن یک نوسان ایوان و تنظیم یک فصلی مناسب تنبل بود به یک پیروزی سریع. که هیچ کس تا به حال هر قصد از آنجا نشسته بود کنار نقطه. "در اینجا من خریداری یک خانه تاریخی با یک ایوان جلو و من فکر کردم من قرار بود برای تزئین آن" تفت می گوید. او و همسرش آویزان در پشت پاسیو راه تفت را در حومه خانه دوران کودکی.

سپس در سال 2007 همسایگان جدید در Herron-مورتون محل محله دعوت آنها را به انجام برخی از pregame tailgating در خود ایوان جلو. هر کس آن را دوست داشتم خیلی از آنها دوباره آن را انجام داد. و دوباره. به زودی این رویداد تا به حال نام خود را — porching — و یک هفته زمان شکاف در بعد از ظهر یکشنبه. "مردم را با ارسال یک ایمیل و یا متن گفت:" ایوان است ؟ 3 p. m.,'" تفت می گوید. "در حال حاضر من به معنای واقعی کلمه ایوان هر یکشنبه از سه تا 5:30. این واقعا معنی دار ریتم است که حاوی زندگی من است."

تفت و دایره کوچک از همسایه ها بودند غیر معمول در شهر ایندیاناپولیس. این, ایوان, شد, استاندارد شماره 19 و اوایل 20 قرن مرکز شهر خانه ها بود اما مثل همه فراموش کرده که چگونه به استفاده از آنها. مانند تافت مردم خود را تزئین ایوان با چند صندلی و یا یک گلدان و سپس در زمان حزب به حیاط خلوت. شاید نه اتفاقا همسایه ها به نظر می رسید بیشتر جدا شده از آنها می خواهم تا به حال شده است. "وقتی دیدم چقدر porching تا به حال تحت تاثیر قرار زندگی من و من خوب بودن و من همسایه خوب بودن من فکر کردم این واقعا جالب است" تفت می گوید. شد porching او فکر یک مهارت است که می تواند آموزش داده شود?

به عنوان ویژگی های معماری, مقابل, porches شده اند ساخت باز گشت بیش از دهه گذشته است. حدود 65 درصد از جدید ساخت و ساز خانه های تک خانواری شامل یک ایوان در سال 2018 با توجه به انجمن ملی سازندگان خانه. آن را در بالای لیست ده از ویژگی های millennials می خواهید در یک خانه با 44 درصد خواستار آن مطلوب و 34 درصد ضروری است. یک بررسی نشان داد که 46 درصد از خریداران خانه های جدید خواهد پرداخت تا $10,000 اضافی برای یک شال ایوان.

اما آنچه ما در واقع با آنها را هنگامی که ما آنها را ؟ اخیرا من به تماشای یوتیوب رانندگی تور جشن جدید Urbanist محله در نزدیکی اورلاندو است که ساخته شده توسط والت دیزنی به عنوان یک "ایده آل شهر کوچک" در سال 1995 که در آن خوب 90 درصد از خانه ها تا به حال جلوی ایوان decked با هالووین دکوراسیون و صندلی گهوارهای. وجود دارد هیچ مردم است.

A smiling neighbor with a canned beverage in her hand looks up at a man leaning over the banister of his porch. There’s a bowl of chips sitting on the rail and a sign that reads, “come over we’re porching!” hangs over the side of the railing. Illustration.

این Instagram tag #porchlife می گوید یک داستان مشابه است. آنچه می بینید در عکس پس از خوب دوست عکس نفیس setpieces. ترکه یا چوب کوتاه ترتیبات صندلی. ماگنولیا تاج های گل اهدا. Beribboned topiaries. هماهنگ با رنگ بالش. سگ گاه به گاه. تعداد بسیار کمی واقعی انسان است. شاید ما جمعی از ایوان جلو تر است, یک عشق, دلتنگ, فانتزی را نشان می دهد: یک نجیبانه اجتماعی جامعه زندگی که سخت شارژ حریم خصوصی-وسواس آمریکایی ها نیست مجهز برای دیگر.

یا شاید ما فقط نیاز به کمی تشویق در مورد چه چیزی برای انجام با ما porches. در سال 2014 Harrison مرکز هنر که در آن تفت است, مدیر اجرایی, راه اندازی ایوان حزب ایندی برای آبکاری گردهمایی با دوستان و همسایگان خود را در ایوان. چهل و پنج خانواده در بیشتر سفید Herron-مورتون محل امضا میزبانی همسایگان خود به خود porches. سپس آنها traipsed چند مایلی شرق برای عبور-porching ابتکار با نزدیکی عمدتا آفریقایی-آمریکایی محله دامنه کوه. در طول زمان آن را تبدیل به بیشتر های آلی با porching اتفاق می افتد در سطح ایالت.

چند سال پیش Indianapolis, تاریخی, حفاظت کمیسیون گفت: یک توسعه دهنده را یکی دیگر از نرم افزار در برخی از طرح های مسکن به مطمئن شوید که آنها شامل ایوان. "آیا شما از شنیده porching?" یک عضو کمیسیون خواسته است.

با تشکر از COVID-19 جلو ایوان در همه جا شاهد جدید با استفاده از به عنوان stoops انبوه-شهرستان معادل. شده اند وجود دارد ایوان رقص طرفین ایوان رسیتال ایوان حافظه های فوق ایوان مراسم عروسی و پذیرایی ایوان ایوان بلوک احزاب ایوان تمرینات و ایوان ساعت و خوشحال. در یک ویدئو که کردم 61,000 دوست دارد در توییتر, دو, کودکان و نوجوانان بازی, ویولن سل, کنسرت خود را در 78 ساله همسایه ایوان جلو در حالی که او به نظر می رسد در از ده فوت دور به عنوان خوشحال که اگر اجرا شد Yo-Yo Ma.

مانند بقیه جهان ایوان حزب ایندی تا به حال به محوری برای "اجتماعی-فاصله porching" در سال 2020 است. هر روز در 5 p. m. همسایه ها بلند شدن از تخت به خود رواقها و موج در هر یک از دیگر برای چند دقیقه. اما تافت و بسیاری از همسایگان ساختار روز خود را که در اطراف بیت از ارتباط اجتماعی. "Porching است که قطعا یک چیز در ایندیاناپولیس در حال حاضر می گوید:" تافت.

اما یک چالش به صرف زمان بیشتری را در جلو ایوان: آن است نه عمومی و نه به طور کامل خصوصی, افشای ایوان-جانشین به تعاملات آنها می توانید انتظار نیست و یا کنترل.


زندگی اجتماعی از ایوان بسیار عملی منبع داستان: در قبل از تهویه مطبوع آمریکا آنها ارائه یک مکان ایده آل برای گرفتن نسیم در آب و, که تبدیل به یک مکان ایده آل برای خوش آمد می گوید دوستان و همسایگان. چرا که آنها بسیار قابل مشاهده رواقها شد جمع آوری فضایی; نشسته روی یکی بود مثل ارسال دعوت نامه به کشورهای همسایه است که ساعت بازدید بودند. تصویر صحنه آغازین در بر باد رفته: Scarlett o'hara دارای دادگاه در مراحل یک ایوان جلو به اندازه یک مک دونالد. شایعات بی اساس و درام امدن.

در شرجی جنوب عمیق گسترده مقابل ایوان به زودی بخشی از منطقه ای معماری بومی با خود haint-سقف آبی رنگ به دفع کردن ارواح. در واقع porches هنوز هم محبوب ترین در جنوب و جنوب آپالاچی متحده Alabama, تنسی, کنتاکی و می سی سی پی که در آن 95 درصد از ساختمان جدید خانه های تک خانواری هستند با آنها ساخته شده است. اما در اشکال مختلف از جمله خانه های ییلاقی و خانه روستایی, ویژگی های گسترش یافته در سراسر کشور در قرن 19th و 20th.

همه چیز شروع به تغییر در 1950s به عنوان مدرنیزه کردن نیروهای تهویه مطبوع و تلویزیون حذف هر اجتماعی یا هواشناسی دلیل به صرف زمان در یک ایوان جلو. آمریکایی ها فرار کرد و به داخل خانه است. در مرتع پرورش احشام خانه ها و تقسیم سطح پس از جنگ رونق ساخت و ساز, ایوان, شد, غیر ضروری frippery.

شد آن اتفاقی که همسایگی خود را آغاز کرد و طولانی مارپیچ رو به پایین سمت راست در مورد آن ؟ توسط 1974, 44 درصد از کشورهای همسایه هنوز هم اجتماعی بیش از یک بار در ماه. از سال 2008 که به شماره افتاده بود به 30 درصد است. به عنوان زندگی مدرن به طور فزاینده استرس بالا و کار محور هر دو ایوان و روابط همسایگی به نظر می رسید کمتر مرتبط است.

به مبارزه با برخی از کسانی که در روند جدید Urbanist معماران در سال 1980 اغلب ساخته شده تک واحدی با پارکینگ و در پشت ایوان در جلو. "شما نگاه کنید در یک خیابان پر از رواقها و آن را بسیار بیشتر دعوت و دوستانه دنبال می گوید:" جفری Mouen شهر معمار برای جشن. "این دلیل است که آن را یک ارزش اقتصادی آن را یک ارزش اجتماعی. آن را یک ارزش روانی است که شما را تشخیص دهد."

در برخی از شهرهای او می گوید: سازندگان و توسعه دهندگان نمی خواهد حتی ساخت یک خانه بدون جلوی ایوان ریشه دوانده ارتباط بین ایوان و سرزندگی. "ما گاهی اوقات آن را برای مسلم است که همه ما قرار است به جلو ایوان زیرا آنها جهان را به مکانی بهتر است." اما حتی او اذعان دارد که یک قرن پیش ایوان شد خیلی بیشتر احتمال دارد به استفاده روزانه برای فعال اجتماعی. "آن را نمی کند و تابع همان راه در حال حاضر," او می گوید. "شما گاهی اوقات نمی خواهم به خارج وجود دارد چرا که شما در معرض و بخشی از جامعه. شما می خواهید به خارج, اما شما نمی خواهید به اویختن در خیابان."

Ocean Springs, می سی سی پی مبتنی بر معماری بروس Tolar زندگی و کار در کلبه میدان محله او طراحی شده است که در آن تمام خانه ها باید جلوی ایوان. در عین حال حتی او اذعان می کند که آنها می تواند یک میدان مین. "وجود دارد مردم در این محله است که بسیار خروجی شخصیت" او می گوید. "آنها در حال نشسته در ایوان در حال انتظار برای شما را به راه رفتن و آنها را موج در شما و از شما می خواهم به صحبت کردن با آنها." او شده است waylaid از وارد شدن به دفتر کار خود three doors down توسط بسیاری از "هی خانواده"که او نمیفهمد چگونه به یک سریع مناسب برای جلوگیری از رواقها در دسترس نباشد.

A man and woman, a couple, shrug in confusion in the foreground of a house. They are standing in front of their neighbor’s porch but the neighbor has their chair facing away from the street and is are reading the newspaper, visibly ignoring the couple. Illustration.

در سال 2006 استیو Mouzon معمار و urbanist در ساحل میامی شروع به توجه به که جلوی ایوان می شد استفاده می شود و که صرفا تزئینی. در محله در سراسر جنوب Mouzon خواهد جستجو برای نشانه هایی از زندگی در ایوان — نه فقط مبلمان اما یک روزنامه, یک فنجان قهوه اسباب بازی کودکان — شواهدی وجود دارد که ایوان شد که به طور فعال مورد استفاده توسط افرادی که در آنجا زندگی می کردند. سپس او را اندازه گیری ارتفاع ایوان و فاصله خود را از پیاده رو محدود کردن. وجود دارد که آیا یک پرچین یک حصار و دیوار یا نرده ایوان در میان بیش از حد.

Mouzon نمودار ایجاد شده است که با اندازه گیری این ویژگی برای کمک به معماران "تعیین با درجه خاصی از دقت که آیا کسی که به احتمال زیاد به نشستن در آن ایوان یا نه." نزدیک ایوان رو به پیاده رو بالاتر از آن نیاز به در حالی که به نرده ها هجز دیوار و نرده تعدیل آن اثر است. یک ایوان است که 25 فوت از پیاده رو محدود تنها می تواند 20 اینچ قد بلند در حالی که یکی که ده فوت از پیاده رو تا به حال به حداقل چهار فوت قد — در غیر این صورت هیچ کس نمی خواهد نشستن وجود دارد.

تحقیقات نشان می دهد که انسان جذب به سمت مناطق حفاظت شده با توجه به نوع دفاع دیدگاه است که ممکن است کمک کرده اند اجداد ما زنده ماندن در دشت بی درخت. زمانی که ما بیش از حد بر روی صفحه نمایش به عنوان یک ایوان جلو ما می توانیم احساس بیش از حد آسیب پذیر است. "یک ایوان می تواند یک ریز-honed اجتماعی تعامل دستگاه در حالی که یک حصار می تواند دقیقا تنظیم فضای شخصی مکانیسم حفاظت" می نویسد Mouzon در یک پست وبلاگ در مورد نمودار خود را. "این در درجه اول در مورد هندسه در مورد سبک."

پیدا کردن تعادل مناسب بین تعامل اجتماعی و شخصی-فضای حفاظت شده porches بیشتر احتمال دارد به استفاده می شود. هنگامی که کار به عنوان یک شهر معمار در یک محله سنتی در هانتسویل آلاباما Mouzon کشف یک زیر ساخت و ساز خانه با ایوان بود که خیلی کم نسبت به پیاده رو. او در سمت چپ راهنمای سازنده برای اضافه کردن یک جامد نرده و برای افزایش حریم خصوصی و کاهش آسیب پذیری. به عنوان به زودی به عنوان سازنده بود, خانه فروخته شده به یک زن و شوهر که می خواهم آن را قبل از دیده می شود اما آن را دوست داشت بیشتر در حال حاضر کاملا بدون دانستن اینکه چرا. "نظر من این است که این مسائل واقعا در واقع کار می گوید:" Mouzon. "این تغییرات در راه است که مردم رفتار کنند."

درست ایوان-ارتفاع-برای-جلوگیری-فاصله نسبت ممکن است در نهایت به پایین آمدن به شخصیت. درونگرا مثل من ممکن است احساس کمی بیش از حد در معرض توسط یک کم ایوان, حتی زمانی که ما نسبتا دور از خیابان. Tolar می گوید که در کار طراحی خانه های سفارشی, او تلاش می کند به توجه به نوع فرد او را به ساخت و شاید در حد متوسط باز بودن یک ایوان جلو با قابلیت تنظیم کرکره و یا اگر زیادی اجازه می دهد تا انتخاب کردن برای یک چارلستون طرف ایوان پنهان در پشت درب. Mouzon دوست دارد به طراحی U - یا C شکل خانه های ساخته شده در اطراف داخل حیاط. از یک طرف به نمایش در ایوان و پاسیو برگشت در حال جایگزین است که اجازه می دهد تا صاحب خانه به خارج شود و در عین حال خصوصی باقی می ماند.

اما برای Mouzon تمام نقطه از یک ایوان است که آن اعداد اول پمپ برای تعاملات همسایگی. "وجود دارد یک مقدار سخت تر وب از اتصال از محله های که در آن ما نمی تنظیم صحنه برای مردم آشنا," او می گوید. "این یک کسب و کار جدی."

شاید ما در تلاش هستیم که می خواهید. اما آنچه معماران من با صحبت توافق شد که یک ایوان ارائه گزینه های. "من فکر می کنم من فقط ایجاد فرصت [برای تعامل اجتماعی]," Tolar گفت. "این زمانی است که شما هیچ فرصتی است که آن را فقط برای رفتن به یک گاراژ از جلو و یک احمق درب خم شدن با یک درب و یک زنگ به شما در خانه. وجود دارد هیچ فرصتی برای نشستن جلو و تداخل می کنند."


به عنوان بیشتر از ما اقامت در خانه های ما و محله در میان COVID-19 ما نیز بیشتر مایل به گرفتن این فرصت ارائه شده توسط یک ایوان جلو به reengage با مردم زندگی می کنند که از لحاظ فیزیکی نزدیک به ما. که غیر منتظره در یک بیماری همه گیر در آن برای اولین بار چند هفته بیشتر از ما احساس پشت سر هم از حسن نیت و protectiveness به سمت همکار اعضای جامعه.

اما همه چیز شروع به عادی. به عنوان جهان بازگشایی در متناسب و شروع می شود و ما رشد کمتر از جان گذشته برای بشر تماس با ما ممکن است دیدن ایوان نشسته به راه از زوم مبارک ساعت. این سوال باقی می ماند: آیا ما تبدیل شدن به بیشتر متصل به همسایگان ما برای خوب یا ما به عنوان مشتاق به کنترل از راه دور از آنها را به عنوان ما در ماه فوریه ؟ من قرار است که به سوال کریستین Schell, نویسنده فیروزه ای جدول, انتظار خود را به طور کامل pro-ایوان. او پس از قرار دادن یک میز پیک نیک در Austin حیاط جلویی بنابراین او می تواند به راحتی رفتار و برخورد همسایگان خود است.

اما زمانی که من چگونه میل به همسایگی گاهی اوقات ته تا در برابر میل به سمت چپ به تنهایی — Tolar انتخاب به گاهی اوقات سریع مناسب برای جلوگیری از مردم نشسته در ایوان او ساخته شده است او می گوید: "آه دختر که داستان زندگی ما است."

که تنش در بودن در ایوان: ما نمی توانیم کنترل چه اتفاقی می افتد. "ما می دانیم که آن را به هزینه چیزی" Schell می گوید. "اما ما نمی دانیم که چه هزینه است. آن است که رفتن به وقت ؟ من رفتن به یک رابطه است که من نمی خواهید ؟ برخی از ما نگران هستند که هیچ کس را نشان می دهد تا برخی از ما نگران هستند که هر کس را نشان می دهد و آنها را به ماندن بیش از حد طولانی است."

آن ممکن است ما را از زمان برای تنظیم به از دست دادن کنترل. اما هر زمان که ما آماده هستیم ما ایوان ساخته شده است امکان به DNA از خانه ما. ما می تواند تبدیل به بهتر همسایه هر زمان که ما می خواهیم.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن