رسانه های راست گرا در فیس بوک رونق دارند. این که آیا قوانین پیچیده تر است.

چند سال پیش کوین روز ستون نویس نیویورک تایمز تصمیم گرفت که می خواهد نگاهی بهتر به آنچه در فیس بوک اتفاق

توسط NEWSOULS در 19 شهریور 1399
Open Sourced logo

چند سال پیش کوین روز ستون نویس نیویورک تایمز تصمیم گرفت که می خواهد نگاهی بهتر به آنچه در فیس بوک اتفاق می افتد بیند. از آنجا که فیس بوک داده های زیادی در مورد فعالیت بر روی پلت فرم خود ارائه نمی دهد، روز به یک ابزار متعلق به فیس بوک به نام CrowdTangle روی آورد که به روزنامه نگاران و محققان اجازه می دهد ببینند کدام های عمومی بالاترین سطوح تعامل را به دست می دهند. در نگاه اول آشکار به نظر می رسید.

"من جمع آوری این داده ها را بدون هیچ نوع دستور کار آغاز کردم. من فقط شخصاً مجذوب آن شدم.» روز به Recode گفت. "من مجذوب این شدم که دنیایی که در توییتر می دیستم چقدر متفاوت از دنیایی بود که داده ها نشان می دادند در فیس بوک اتفاق می افتد."

او در آنجا می گوید آنچه را که او آن را «جهان رسانه ای موازی» می نامد کشف کرده است که در آن صفحات راست افراطی عالی سلطنت می کنند. به طور مداوم، روز در بر داشت، صفحات محافظه کار در حال ضرب و شتم لیبرال ها در ساخت آن را به 10 فیس بوک برتر روز با لینک در ایالات متحده، بر اساس تعامل، مانند تعداد واکنش ها، نظرات، و سهام دریافت خواهید کرد. که به نظر می رسد به ارائه شواهدی علیه این فکر که فیس بوک سانسور محافظه کاران، شکایت اغلب توسط جمهوری خواهان با وجود فاقد هر گونه داده های قابل توجهی برای حمایت از ادعاهای خود را از سوگیری سیستمیک trotted. در واقع این اعداد به نظر می رسد که فیس بوک تقریباً به طور کامل تحت سلطه صداهای محافظه کار است. اما مشکل اینجاست که ما در واقع نمی دانیم آیا این طور است یا نه چرا که تعامل با های عمومی تنها یک بخش از کاری را که کاربران در پلت فرم فیس بوک انجام می دهند اندازه گیری می کند و واقعا نمی تواند میزان نفوذ محافظه کارانه را در آنجا آشکار کند.

منتقدان اصرار کرده اند که اعداد روز نمی توانند کل داستان را بگویند. در اواخر ژوئیه، رئیس فید خبری فیس بوک، جان هگمن، با تاکید بر این که «این لیست ها نشان دهنده آنچه اکثر مردم می بینند نیست» در فیس بوک با اشاره به داده های غیر عمومی نشان می دهد که فهرست آنچه بیشتر در فیس بوک دیده می شود، داستان کمتر پارتیزانی را بازگو می کند، با رسانه هایی مانند لس آنجلس تایمز و BuzzFeed گرفتن مقادیر بالایی از توجه. این امر باعث شد تا چند روزنامه نگار بپرسند که چرا فیس بوک فقط نوع داده هایی را که هگمن به آن استناد کرده است، در دسترس عموم قرار نخواهد داد.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن