هند و چین فقط به حال خود مرگبارترین درگیری پس از دهه 1960

هند و چین در جهان دو پرجمعیت ترین ملت ها هر کدام مسلح به سلاح های هسته ای هستند در وسط خود را به شدید ترین بحر

توسط NEWSOULS در 27 خرداد 1399

هند و چین در جهان دو پرجمعیت ترین ملت ها هر کدام مسلح به سلاح های هسته ای هستند در وسط خود را به شدید ترین بحران در دهه — و معلوم نیست چه هر دو کشور را گام به عقب از آستانه.

حداقل 20, هندی, سرباز کشته شدند در یک زد و خورد با نیروهای Galwan دره ستیز خاک در ارتفاع بالا منطقه لاداخ در ژوئن 15 و 16 با توجه به ارتش هند. در ضمن وجود دارد گزارش های تایید نشده که وجود دارد 43 تلفات در میان سربازان چینی. هنوز این مرگبارترین درگیری میان دو کشور در مرز از سال 1967.

حدود 80 سال هند و چین باید با اختلاف بیش از یک حدود 2,200 مایل مرز پوشا هیمالیا گاهی اوقات رفتن به جنگ بیش از رقیب خود را ادعا می کند. با وجود 20-plus دور از مذاکرات آنها نمی آیند نزدیک به موافقت در بسیاری از مرزهای ارائه یک منبع مداوم از تنش میان پکن و دهلی نو است.

آخرین شعله ور شدن تا شروع ماه گذشته در Galwan دره. هند دولت گفت که در اوایل این ماه دختران چینی سربازان پرتاب سنگ در هند سربازان در غرب هیمالیا. پکن شمارنده است که ادعا می کنند به جای سرزنش نیروهای هند و برای راه رفتن به طور غیر قانونی به خاک چینی. هر چه دلیل یک ترکیب 100-به همراه سربازان از هر دو طرف آسیب های پایدار در طی دو درگیری در مارس 5 و ممکن است 9.

وجود دارد یک زن و شوهر از دیگر کوچک دعوا خروج ده ها مجروح در دو نقطه در امتداد 2,200 مایل مرز در هفته های اخیر. حتی پس از, کارشناسان امیدوار خواهد بود که بدترین آن امید وجود دارد نمی تواند یک تکرار از سال 1967 مرز مبارزه که منجر به صدها نفر مرده.

اما در حال حاضر در حال انجام تف در Ladakh گرایید.

پیشتر در روز سه شنبه ارتش هند گفت: سه سرباز کشته و یک "خشونت face-off" با نیروهای نظامی است. معلوم بود که بسیار پایین برآورد با ارتش افزایش تلفات به 20 نیروهای ساعت بعد.

از همه مهمتر نیروهای هند و توجه داشته باشید که "درجه حرارت زیر صفر" نقش بازی در چرا برخی از سربازان "تسلیم به صدمات خود را." چینی, نیروهای, همچنین اشاره کرد نیروهای نظامی خود را دچار "تلفات" اما معلوم نیست اگر آنها زخمی شدند و یا اگر برخی از درگذشت.

هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی نمی دانیم. برای یک, آن روشن نیست که چگونه مبارزه آغاز شده است. برخی از گزارش ها اشاره کرد وجود دارد بهمن یا این که هر دو طرف در مبارزه با چوب در یک غوغا و هر دو طرف در حال سرزنش دیگر برای تحریک به زد و خورد با عبور از مرز مورد مناقشه.

"هند بسیار روشن است که تمام فعالیت های خود را همیشه در سمت هند" خواندن بیانیه ای از هند وزارت امور خارجه. "انتظار ما از طرف چینی."

هند نیروهای نظامی عبور از مرز مورد مناقشه "و انجام فعالیت های غیر قانونی و عمدا راه اندازی حملات تحریک آمیز تحریک خشونت فیزیکی درگیری بین دو طرف منجر به تلفات" چینی نظامی ادعا کرد.

حقایق و البته مهم است. اما در هر صورت کارشناسان می گویند انشعابات همان خواهد شد: این دو قدرت مبارزه خواهد به ایستادگی کردن از این مبارزه است. "وجود دارد هر احتمال است که این می تواند بدتر" Sumit Ganguly, یک متخصص در هند سیاست خارجی در دانشگاه ایندیانا بلومینگتون به من گفت. "وجود دارد هیچ آسان کردن سطح شیب دار."

اکثر کارشناسان معتقدند. "بهترین سناریو این است که آنها با استفاده از این حادثه به عنوان یک شوکی به آنها شوک به حل این [مرز مبارزه] یک بار و برای همه" Vipin نرنگ یک کارشناس نیروهای هند در MIT به من گفت. "بدترین حالت این است که ملی گرایان فشار به تشدید و آن خواهید بود یک مدت طولانی و طولانی تابستان."

او اشاره کرد که چین بسیار قوی تر نیروهای کلی اما که هند انباشته شده است به اندازه کافی نیروی نظامی در مرز که می تواند رقیب چینی از افغانستان که مرز. که به معنی "یک بار این گلوله ها شروع به پرواز که مشخص نیست چگونه آن را برای رفتن" او گفت:.

وضعیت کنونی است که در مورد خیلی بیشتر از دهه های طولانی در مرز اختلاف است. همچنین در مورد به طور فزاینده ای تلخ رقابت برای قدرت در آسیا است.

چین به ویژه در جمهوری خلق چین اغلب با استفاده از آن ممکن است به قلدر همسایه و ادعا می کنند بیشتر قلمرو خود را از جمله در طول کوهستانی مرزی. هند, در ضمن ساختمان شده است جاده ها و airstrips در امتداد مرز خود را با چین در تلاش برای اعمال کنترل بیشتر piquing پکن در این فرآیند است.

پس از تنش های نهفته برای سالها آنها را رسما آب پز را بیش از.

این دانه ها از زمان عود کاشته شد و در طول حکومت استعماری بریتانیا در هند است.

در اواخر 1800s انگلیسی درو دو مرز رسمی هنوز تعریف نشده مرزی بین هند و چین یکی در "غربی از بخش" در کشمیر و دیگر هزاران مایل دورتر در "شرقی بخش." اما چین — همراه با آن مستقل تبت — موافق نیست به انگلیسی, طرح, ترک علامت گذاری یک سوال باز برای چند دهه.

پس از هند به دست آورده و استقلال از بریتانیا در سال 1947 رهبران آن گفت: انگلیسی ها کشیده مرزهای شد شرکت و ادعا کرد برخی از مناطق مورد مناقشه از جمله عکاسی چانه منطقه در نزدیکی Galwan دره — برای خود. اگر آن را در ابتدا مورد قبول برخی از هند مواضع چین البته تغییر در طول زمان. در سال 1957 به عنوان مثال چینی ها ساخته شده است یک جاده در بخش غربی از طریق بخش هند گفت: آن کنترل می شود.

روابط بین دو کشور باقی مانده صمیمی اما آنها ساییده شده در طول چند سال آینده در بخش با توجه به مرز مشکل است. درگیری بین هند و چین گشت اول آغاز شد و در سال 1959 اما رشد بیشتر مکرر و خشونت آمیز تا اکتبر سال 1962 زمانی که چینی سربازان حمله هند بیش از مناقشه مرزی.

پس از 32 روز مبارزه با چین به دست آورده بودند کنترل بیشتر در بخش غربی تحت فشار قرار دادند و بد آموزش دیده و بیمار مجهز هندی نیروهای بازگشت حدود 12 مایل در بخش شرقی. این یک تحقیر برای از دست دادن هند ثابت شده است که کشور را به این روز است.

به نیمه رسمی جداگانه دو یک "خط کنترل واقعی" (لاک) بود که در نهایت به تصویب رسید و توسط هر دو کشور مارک مورد مناقشه ادعا می کند در طول هزاران مایل از زمین بود اما به هیچ وجه قطعی. خیلی از لاک شد و باقی مانده متخلخل noncontiguous و بینام و نتیجه چندانی به حل و فصل ادعای رقابت بین دو کشور. این دو کشور حتی نمی موافقم در طول واقعی از لاک.

نهفته تنش ها را همچنان با وجود شبه مرز در محل.

فقط روز قبل از یازدهم اولین دیدار با نارندرا نخست وزیر هند در ماه سپتامبر سال 2014 بیش از 200 چینی نیروهای نظامی وارد خاک هند, در غرب هیمالیا به ساخت یک جاده. هند نیروهای نظامی به چالش سربازان چینی تحت فشار قرار دادند و آنها را به عقب و گزارش تخریب جاده ها است.

در سال 2017, چینی, مهندسین تلاش برای ساخت یک جاده از طریق Doklam فلات همچنین منطقه ای در هیمالیا ادعا کرد که هر دو توسط چین و بوتان یک کشور کوچک wedged بین دو بزرگتر قدرت. هند نیروهای خود به طرف مرز به طور مستقیم مداخله تحت فشار قرار دادند و خدمه بازگشت.

هفته مذاکرات میان پکن و دهلی نو در نهایت با هند موافقت خود را برای عقب کشیدن نیروهای نظامی از این منطقه و چین موافقت خود را برای پایان پروژه خود را (هر چند چینی رهبران متعهد به نگه داشتن در حال گشت در منطقه). تصاویر ماهواره ای منتشر شد و سال بعد با اطلاعاتی مستقل شرکت استراتفور نشان داد که هر دو طرف همچنان به ساخت تا نیروهای خود را در نزدیکی Doklam با هند قرار دادن حمله هلیکوپتر در یک فرودگاه چین و استقرار یک جت جنگنده و سیستم موشکی به آن airbases.

این فعالیت همچنان به این روز است. "هر دو کشور چین و هند در حال ramping تا فعالیت در هیمالیا — ساختمان زیرساخت ارسال دارایی های نظامی — به کنترل بیشتر در منطقه" آدم Ni, هیئت مدیره, مدیر چین سیاست مرکز در استرالیا به من گفت که در ماه گذشته.

از تاخت و تاز ادامه بیش از حد. با توجه به دولت هند چین نیروهای عبور به سرزمین های هندی بیش از 1000 بار بین سال 2016 و 2018. اما آنها را درگیر در یک برخورد مرگبار از سال 1967 و نه طرف تا به حال حتی در دیگر پس از سال 1975 مطیع موافقت نامه های دو کشور امضا شده در 1990s به استفاده از سلاح در این درگیری است.

کمک کرد که منجر به شکننده صلح و صلح شکسته شده است در حال حاضر.

وجود دارد خیلی بیشتر به این مرز اختلاف با توجه به کارشناسان من به صحبت کرد. مطمئن شوید که آن را بدیهی است که در مورد سال از دشمنی ساخته شده است تا در تعریف نشده frontier. اما واقعا در مورد هر طرف ارسال بزرگتر پیام به دیگر.

چین می خواهد کنترل بیشتری در طول لاک و بخش هایی از جنوب آسیا و اما هند اندازه و coziness با ایالات متحده آن را سخت برای پکن برای دستیابی به آن. شروع یک مبارزه در امتداد مرز "یک راه برای به سیگنال به سرخپوستان است که آنها می تواند زندگی را خیلی بد" Ganguly به من گفت که در ماه مه.

هند, در ضمن می خواهد به ارسال خود سیگنال که نمی توان آن را تحت فشار قرار دادند و در اطراف آن قدرتمند همسایه به خصوص در همان منطقه ای که در آن از دست یک جنگ فقط چند دهه پیش.

و دهلی نو می خواهد به سهام ادعای خود و حتی بیشتر به عنوان کشور سرمایه گذاری میلیاردها دلار در زیرساخت ها در منطقه با هدف ساخت 66 جاده ها در امتداد مرز چین تا سال 2022. یکی از کسانی که در جاده های متصل به یک پایگاه نظامی در Galwan دره.

به عنوان طولانی به عنوان منطقه ای رقابت همچنان ادامه دارد و مرز مسائل حل نشده باقی می ماند, درگیری خواهد شد و به احتمال زیاد باقی بماند. "این طبیعی است که ما به احتمال زیاد برای دیدن بازی های زیادی در ماه های آینده و سال" مایکل زندگی زیبا, یک هند متخصص در مرکز ویلسون در واشنگتن گفت: در ماه گذشته.

خبر خوب این کارشناسان اشاره کرد در آن زمان این بود که هیچ یک از طرفین در واقع می خواهد تمام عیار جنگ. هر دو کشور البته دست خود را کامل در برخورد با این بیماری همه گیر کوروناویروس. پکن نیز دغدغه با رشد animosities با ما و تصرف کنترل بیشتر در هنگ کنگ در حالی که دهلی نو می داند که به چالش کشیدن چین از نظر نظامی به احتمال زیاد پایان بد برای هند است.

که هنوز هم نگه می دارد به عنوان یک جنگ بین دو ملت بزرگ با سلاح های هسته ای می تواند از دست بسیار به سرعت. "نه طرف است انگیزه ای برای این کار به تشدید" گفت: دانشگاه MIT نری. مشکل این است که ملی صدای در هر دو کشور به احتمال زیاد تماس برای انتقام احتمالا قرار دادن فشار بر Xi و مودی برای پاسخ به زور.

به عبارت دیگر وجود ندارد روشن کردن سطح شیب دار در حال حاضر — و همه می تواند بدتر قبل از آن بهتر می شود.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن