استخر پیش ساخته فایبرگلاس - هیوندای تولز ایران

با ساخت استخر خانگی، میتوان از ورزش و تفریح بی نظیر شنا در خانه خود استفاده کرد و آرامش و سلامتی را برای خود

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

با ساخت استخر خانگی، میتوان از ورزش و تفریح بی نظیر شنا در خانه خود استفاده کرد و آرامش و سلامتی را برای خود و خانواده هدیه گرفت همچنین یک جز زیبا و لاکچری برای خانه به حساب می آید و ارزش افزوده بسیاری برای ملک به همراه خواهد داشت. «استخر» (همچنین به املای اصطخر) شکل فارسی نو ستخر (Stakhr) در فارسی میانه است و اعتقاد بر این است که به معنای «دژگاه/سنگر» است. اگر به دنبال دوام و ماندگاری بیشتری هستید ساخت استخر بتنی خانگی، فکر خوبیست. این استخر ها اگر چه دوام و استحکام بسیار بالایی دارند، اما مدت زمان ساخت استخر از نوع بتنی بسیار زیاد است. اما این استخرها علی رقم مزایایی که دارند، نقاط ضعفی نیز دارند. استخرهای پیش ساخته به دلیل آماده بودن، تنها به محلی برای نصب احتیاج دارند، علاوه بر اینها، استخرهای پیش ساخته مزایای دیگری نیز دارند که باعث محبوبیت آنها شده که در ادامه به معرفی مزایای آن خواهیم پرداخت.

 This content was w​ri​tten by G SA  Content G en er at᠎or​ Dem oversion​.

در ادامه با مزایا و معایب هر کدام از استخرها آشنا خواهیم شد. این شهر از سده سوم پیش از میلاد تا اوایل سده سوم پس از میلاد به عنوان پایتخت فرتکهها و شاهان پارس شکوفا شد. به علاوه روی سطح استخر پیش ساخته فایبرگلاس، را با ماده ای به نام ژلکوت می پوشانند که این ماده خاصیت ضد آب، ضد خوردگی و عدم تجزیه پذیری بالایی دارد. از مهمترین مزایای استخر سرپوشیده، می توان امکان شنا کردن در تمام طول سال و کمتر شدن هزینه های مربوط به سرویس و نگهداری استخر را نام برد. استخر سرپوشیده، برای مکان هایی که دمای هوا کم است و امکان ساخت استخر در فضای باز وجود ندارد انتخاب بسیار مناسبی می باشد. برای ساخت استخر سرپوشیده، علاوه بر هزینه های مربوط به احداث استخر باید هزینه های مربوط به ساخت فضایی که استخر در آن احداث شده است را نیز متحمل شد به همین خاطر استخر سرپوشیده نسبت به استخر روباز هزینه ساخت بیشتری دارد. در این مرحله انتخاب سرامیک و رنگ و طرح آن در نما و زیبایی استخر بسیار مهم است بنابراین باید در این مرحله با پیمانکار به خوبی صحبت کنید و نظر و سلیقه خود را بیان کنید.

وظیفه پیمانکار ساخت استخر چیست ؟ در طی پروژه ساخت استخر ، پیمانکار استخر باید عمق استخر را با توجه به نیاز مصرف کنندگان اجرا نماید . نکات مهم دیگر در طی پروژه و محاسبات دقت در تعداد ورودی و خروجی آب استخر هستند که در اول پروژه باید محاسبه گردد . برای استخرهایی با عمق های مختلف، لازم است که بررسی کنید که زاویه شیب از یک انتها تا انتهای دیگر سازگار است. جهت شروع ساخت استخر در ابتدا باید یک طرح اولیه معماری برای استخر تهیه نمود که با ساختار محلی که قرار است از آن استخر استفاده شود سازگار باشد . روش ساخت استخر و نکات اصولی اولیه طراحی استخر بخش بسیار مهمی در پروژه ساخت استخر را در بر میگیرد . باید توجه داشت که این مرحله بسیار تخصصی است و باید توسط یک متخصص مجرب انجام شود در غیر این صورت کل پروژه به مشکل می خورد. پاسخ به این سوال نسبی است به این صورت که اگر شما استخر در ابعاد بزرگ می خواهید استخر بتنی بهترین گزینه است اما اگر شما یک استخر خانگی، یا استخر در باغ، در ابعاد کوچکتر، هم استخر بتنی می توانید داشته باشید و هم استخر پیش ساخته فایبرگلاس، که از نوآوری های گروه مهندسین مدرن استخر با 30 سال ضمانت است بخاطر ویژگیهای بی نظیر فایبرگلاس از آن در بدنه هواپیما و کشتی استفاده می شود .

كنترل نور تك رنگ با استفاده از سوییچ اختیاری و یا كنترل نور چند رنگ و یا تغییر نور به صورت خودكار در این طرح مشاهده می شود. اشاره نمود. تمام این مزیت ها برای استخر پیش ساخته به هیچ عنوان در استخر های بتنی مشاهده نشده به همین دلیل فروش بسیار بالایی تا کنون داشته اند. یک لوله کش بی تجربه به غیر از ایجاد هزینه بدون دلیل هیچ کار مناسبی انجام نخواهد داد . کل زمین مورد نظر جهت ساخت استخر باید تراز و بدون گودی و یا پستی بلندی و ریشه درختان باشد. 4- تراز روی سطح بتن باید به نحوی باشد که وقتی استخر روی آن قرار گیرد، تراز روی لبه استخر با تراز نازک کاری نما یکی شود. باید خاطر نشان کرد که سیستم های لوله کشی بسته به شرایط مکانیکی و ساختمانی که در آن استخر اجرا میشود می توانند متفاوت باشند . هنگامی که آب از استخر کشیده میشود از قسمت ورودی پمپ استخر عبور میکند. قسمت ورود پمپ شامل سبد صافی، پروانه متصل به شفت است. سیم کشی استخر، مرحله بعدی و مهم قبل از اینکه استخر را روکش کنید یعنی قالب بندی و بتن ریزی کنید می باشد، برای سیم کشی سیستم ورود آب، تخلیه، تصفیه آب و روشنایی زیر آب که می خواهید داشته باشید یک متخصص برق که در زمینه استخر تجربه دارد لازم است، این مرحله بسیار مهم است، زیرا سیم کشی نامناسب و آب می تواند یک ترکیب خطرناک باشد از پيمانكار استخر خود بخواهيد توصيه هاي مهم را انجام دهد.  A᠎rt​icle h as ​be᠎en created  by GSA Con te᠎nt᠎ Generator Dem over​sion .

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن