یک مقاله جدید می یابد محرک چک کسب و کار کوچک کمک و "بازگشایی" نمی تواند نجات اقتصاد

این بیماری همه گیر کوروناویروس پاره پاره از طریق اقتصاد آمریکا در فوق العاده سریع — تا به سرعت آن را دشوار است

توسط NEWSOULS در 29 خرداد 1399

این بیماری همه گیر کوروناویروس پاره پاره از طریق اقتصاد آمریکا در فوق العاده سریع — تا به سرعت آن را دشوار است برای اقتصاددانان و دیگران را به درک آنچه که دقیقا در جریان است.

ما بهترین منابع اطلاعات در مورد اقتصاد می شدید از تاریخ: آمار بیکاری بیرون می آید فقط یک بار در ماه و داده های تولید ناخالص داخلی تنها چهار بار در سال است. با این حال یک منبع داده را با هم توسط یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد طراحی بر روی انواع شرکت های خصوصی داده ها در حال حاضر اجازه می دهد تا اقتصاددانان برای پیگیری آنچه اتفاق افتاده است به اقتصاد در زمان واقعی است.

داده های آنها گردآوری نشان می دهد که سقوط اقتصادی رانده شده است نامتناسب با اقدامات بالا-درآمد آمریکایی ها که هزینه های مصرف کننده سقوط کرده است بیش از آن است که از فقیر آمریکایی ویرانگر کارگران کم درآمد و کسب و کارهای کوچک در مناطق غنی.

داده ها همچنین نشان می دهد که اقتصادی امداد اقدامات را انجام داده اند کمی برای کسب و کارهای کوچک: محرک صرف تمایل به رفتن به آمازون و یا خارج شده و نه کوچک فروشگاه های محلی و کسب و کارهای کوچک واجد شرایط برای چک Protection Program (PPP) وام به طور کلی به هر گونه بهتر از آنهایی که واجد شرایط نیست.

و محققان که توسعه داده یافت رسمی سفارشات "بازگشایی" متحده را افزایش نمی دهد فعالیت های اقتصادی و بنابراین به نظر می رسد به خطر انداختن بهداشت عمومی بدون هیچ گونه سود اقتصادی.

تصویری که ظهور در یک کار جدید کاغذ بر اساس " اقتصاددانان يافته است که از یک اقتصاد منجمد در محل. به سادگی اعلام اقتصاد "بازگشایی" به نظر نمی رسد به انجام هر کاری به خار بالا و درآمد مردم را به صرف بیشتر و روشن نیست که هر چیزی می تواند تا زمانی که تهدید واقعی می گذرد.

ابزار و فرصت بینش اقتصادی ردیاب راه اندازی شد توسط دانشگاه هاروارد مبتنی بر فرصت بینش ، این پژوهش به رهبری راج Chetty ناتانیل Hendren, John N. فریدمن و مایکل Stepner و ابزار مونتاژ شد توسط یک تیم از 39 همکاران. هدف آن ارائه یک سرویس است که هرگز قبل وجود داشته است اما به شدت مورد نیاز در طول همه گیر: یک زمان واقعی روز به روز پستی-کد-توسط-پستی-کد تصویر کلی از چگونه اقتصاد آمریکا انجام شده است.

این ابزار با این نسخهها کار با تلفیقی اداری اطلاعات از انواع شرکت های بزرگ از جمله میل راه حل (یک شرکت ردیابی هزینه های مصرف کننده) سوزش شیشه ای (یک بازار کار تجزیه و تحلیل شرکت) Earnin (یک برنامه است که ارائه می دهد وام در حقوق) و HomeBase (که مبادرت به فروش پانچ کارت و کار چک در نرم افزار) در میان چندین نفر دیگر.

داده ها فرصت بینش جمع آوری از این شرکت ها است ناشناخته خواهد ماند; اقتصادی ردیاب نمی تواند مسیر افراد دلایل حفظ حریم خصوصی. اما این اطلاعات از این شرکت منطبق بر استاندارد طلا, دولت, نظرسنجی را به میزان قابل توجه. میل قطاری حدود 10 درصد از اعتبار و بدهی کارت معاملات در ایالات متحده و سوابق خود را در حال گرایش به سمت محصولات خود را که تمایل به خریداری شده با کارت به جای پول نقد است.

با اینحال Chetty و نویسندگان دریافتند که میل داده های تراز وسط قرار دارد تقریبا کاملا با ماهانه خرده فروشی تجارت بررسی انجام شده توسط اداره آمار که در خدمت به عنوان پایه ای برای اداره تجزیه و تحلیل اقتصادی را از تولید ناخالص داخلی رسمی شماره.

خطوط آبی در زیر هزینه های مصرف کننده به عنوان اندازه گیری توسط میل برای تمام هزینه های مصرف کننده (در سمت چپ) و فقط خدمات مواد غذایی (در سمت راست). خطوط سبز هستند MRTS. اگر شما یک زمان سخت گفتن این خطوط از هم جدا, که نقطه:

به طور مشابه با استفاده از داده ها از ADP زیادی حقوق و دستمزد پردازنده در کنار Earnin و HomeBase از داده ها فراهم می کند یک تقریب مناسب و معقول از زمان اشتغال آمار بررسی استفاده شده توسط اداره آمار نیروی کار. آن را به هیچ وجه کامل و نویسندگان در حال روشن است که آن imprecisions ممکن است مهم تر در زمان عادی (زمانی که پریدن بین 4 و 6 درصد نرخ بیکاری است که یک معامله بزرگ) از شرکت (زمانی که تفاوت بین 14 و 16 درصد بیکاری را احساس می کند و نه کمتر معنی دار).

اما داده با این وجود اجازه می دهد تا به صورت قابل توجه و تحلیل است که شما به طور معمول تنها در انجام بسیاری از سال پس از یک بحران مانند این.

شما می توانید به عنوان مثال مقایسه چگونه کسب و کار کوچک درآمد کاهش یافته است میان محله. در اینجا چیزی است که DC به نظر می رسد مانند به عنوان مثال. کسب و کار ثروتمند مرکزی کسب و کار منطقه دیده می شود بزرگ کاهش می یابد در حالی که فقیر کد پستی مانند 20020 (که شامل تاریخی اما فقیر Anacostia محله) و 20011 (که شامل هر دو فقیر و gentrifying محله در بخش شمالی شهر) دیده می شود کسب و کار و درآمد در واقع افزایش:

How small business revenue has changed in DC since Covid-19, by ZIP Code فرصت بینش

شما می توانید نگاه کردن کسب و کار کوچک درآمد در منطقه خود را با استفاده از تعاملی در زیر مشاهده بهتر بر روی یک صفحه نمایش بزرگتر:

و شما می توانید همین کار را برای اشتغال داده ها در اینجا:

توسعه OI اقتصادی ردیاب در برخی از راه های پلسک ایجاد "حسابهای ملی" مانند داده های تولید ناخالص داخلی. این تلاش به صورت جدی آغاز شد و در ایالات متحده در اوایل دهه 1930 در اداره ملی تحقیقات اقتصادی در کمبریج ماساچوست تحت نظارت پن استاد و آینده برنده جایزه نوبل Kuznets سیمون. در نهایت Kuznets را روش اتخاذ شده توسط دولت فدرال و آنها فرم صورت رسمی ما آمار اقتصادی امروز است.

"در افسردگی آنها می خواستند برای اندازه گیری همه چیز را با نظم بیشتر و Kuznets تصمیم را به این در" Chetty به من گفت. "که بر اساس آنچه که شما را در اداره اقتصادی تجزیه و تحلیل داده ها. رفتن به جلو, این اساس چگونه شما می توانید انجام این کار بدون در نظر سنجی."

Chetty به من می گوید OI در گفتگو با Intuit که TurboTax و نعناع برنامه های صفحه گسترده reams اعم از فردی اطلاعات مالی و مسترکارت به ارائه حتی بیشتر منابع بر مخارج مصرف کننده و درآمد. او امیدوار است که در نهایت یک ابزار مانند این با بزرگتر و بیشتر نماینده منابع داده ها می تواند تبدیل به یک استان از دولت فقط به عنوان Kuznets ایده به طور منظم اندازه گیری کل درآمد ملی ایالات متحده رفت و از خصوصی دانشگاهی تلاش به کسب و کار رسمی دولت فدرال است.

در ضمن این OI اقتصادی ردیاب می تواند ما را به بینش های مهم که به آن سیاست ها هستند و کار نمی کنند در طول Covid-19 بازیابی. این مقاله توسط Chetty فریدمن, Hendren و Stepner نشان می دهد که وام کسب و کار کوچک و محرک چک نشده است به اندازه کافی برای نگه داشتن کسب و کارهای کوچک شناور به ویژه در مناطق مرفه. در واقع این نشان می دهد که هر نوع بازیابی است که به احتمال زیاد غیر ممکن است تا زمانی که این بیماری همه گیر است. آنچه مورد نیاز است درآمد پشتیبانی در قالب بیمه بیکاری و یا برخی از برنامه های دیگر برای مردم قرار داده و از کار که در حال مبارزه برای پرداخت هزینه غذا و اجاره. تنها هنگامی که این بیماری همه گیر است و واقعا در پشت سر ما به طور منظم بهبود ممکن است.

هر یک از این مقاله پنج کلید یافته ها می تواند توجیه یک فرد مقاله پژوهشی; این مقاله نسبتا کوتاه را پوشش می دهد تمام پنج و بیشتر.

هزینه های سقوط کرده است به طور چشمگیری از Covid-19 بحران آغاز شد. اما آن را نمی افتد به طور مساوی. داده ها در OI اقتصادی ردیاب نشان می دهد که توسط مه 31 66 درصد از سقوط در کارت اعتباری هزینه های پس از ماه ژانویه بود متمرکز در بالا 25 درصد از خانواده ها درآمد. پایین چارک در مقابل اساسا بازگشت به precrisis الگوهای هزینه های پایان مارس:

بالا-درآمد مردم صرف بیشتر به طور کلی نسبت به افراد کم درآمد به عنوان شما می خواهم انتظار از جمله بیشتر در فرد خدمات. این عوامل در ترکیب با یک درصد بالاتر عاقلانه کاهش هزینه های کلی بدان معنی است که اکثریت زیادی از کاهش در هزینه های مربوط به ثروتمندترین بخش جمعیت است.

این هزینه تغییرات به نظر می رسد در ارتباط سطوح مختلف Covid-19 عفونت بین کدهای پستی ، "هزینه به شدت کاهش یافت و در مارس 15, وقتی اضطراری ملی اعلام شد و تهدید COVID شد به طور گسترده ای مورد بحث در ایالات متحده" نویسندگان پیدا کنید.

که در آن مردم تغییر هزینه های خود را به شدت تحت تاثیر محدودیت های فرد در تعامل است.

"نزدیک به سه چهارم از کاهش در هزینه های اختصاص یابد هزینه های کالا یا خدمات که نیاز به فرد در تعامل فیزیکی (و در نتیجه ریسک از COVID عفونت) مانند هتل ها و حمل و نقل و خدمات مواد غذایی" نویسندگان پیدا کنید با وجود این واقعیت است که این دسته بندی فقط تا یک سوم از هزینه های مصرف کننده قبل از سقوط. "در انتظار کالاهای لوکس مانند نصب و راه اندازی خانه استخر و محوطه سازی خدمات — که نیازی به تماس فیزیکی — افزایش کمی پس از COVID شوک است."

به طور مشابه, کد پستی با نرخ بالاتر از Covid-19 عفونت دیدم واضح تر کاهش در هزینه. این مکانیزم در اینجا ساده است: مردم در مناطق بالاتر Covid-19 caseloads صرف زمان کمتر در خارج (به عنوان تایید شده توسط گوگل تلفن همراه داده ها) و این ترجمه به کمتر هزینه در فرد خدمات. بیشتر چه, نویسندگان پیدا کنید که بدون در نظر گرفتن سطح Covid-19 عفونت در منطقه بالا-درآمد مردم صرف زمان کمتر در خارج نسبت به درآمد مردم است.

وجود دارد تعدادی از دلایل که چرا این ممکن است; با درآمد بالا مردم هستند مردها به شغل که در آن آنها می توانید از خانه کار می کنند و بزرگتر فضاهای زندگی که آنها می توانید لذت ببرید. اما این همه ترکیب برای کمک به توضیح دهد که چرا کاهش یافت بسیار در میان بالاتر-درآمد خانوار در خاص است.

مسکن در ایالات متحده به شدت تفکیک درآمد وجود دارد: غنی محله و محله های فقیر از شهرهای غنی حومه فقیر و حومه بیشتر و کمتر مرفه جوامع روستایی. پس از آن می ایستد به همین دلیل است که مردم ارائه در فرد خدمات در مناطق ثروتمندتر مانند baristas یا waitstaff یا هتل, پاک کننده ممکن است رنج می برد بیشتر از همتایان خود در مناطق فقیر داده می شود واضح تر کاهش در هزینه های غنی است.

بنابراین نویسندگان نگاهی به داده ها از Womply یک نرم افزار کسب و کار شرکت است که ارائه می دهد کارت اعتباری معامله ردیابی برای کسب و کارهای کوچک. مطمئن شوید که به اندازه کافی در بزرگترین ضرر و زیان ثبت شده در ثروتمندترین محله های شهرهای عمده:

کسب و کارهای کوچک از دست 73 درصد از درآمد خود را در شرق فوقانی جانبی در نیویورک در مقایسه با 14 درصد در شرق برانکس; 67% در لینکلن پارک در مقابل 38 درصد در Bronzeville در سمت جنوب شیکاگو; و 88% در اوج تپه در مقابل 37 درصد در Bayview در سان فرانسیسکو. درآمد از ضرر و زیان نیز بزرگ در مناطق مرکزی کسب و کار در هر شهر (پایین منهتن حلقه در شیکاگو منطقه مالی در سان فرانسیسکو) به احتمال زیاد یک نتیجه مستقیم از این واقعیت است که بسیاری از کارگران استفاده می شود که به کار در این مناطق در حال حاضر از راه دور. اما حتی در درون عمدتا مناطق مسکونی و کسب و کار واقع در بیشتر محله های مرفه رنج بسیار بزرگتر از دست دادن درآمد.

به طور کلی 55 درصد از کسب و کارهای کوچک در کد پستی با کمترین آپارتمان اجاره بسته به نسبت 40 درصد از کسب و کارهای کوچک در پایین ترین اجاره کد پستی. شوک به این کسب و کار فوق العاده ای بود: آنها نه تنها در صورت بالاتر هزینه های ثابت برای شروع با توجه به اجاره بالا اما بیشتر سقوط در هزینه های غنی کوبیده درآمد خود را بیشتر.

این جریان از طریق به خدمات کارگران شاغل در این بالا-اجاره مناطق با درآمد بالا (اما کسانی که به احتمال زیاد در زندگی فقیر پایین تر-اجاره محله است که آنها می توانید استطاعت). ساعت کار کاهش بیش از 80 درصد در ثروتمندترین کد پستی نیویورک, سان فرانسیسکو و شیکاگو و تنها 30 درصد در فقیرترین کد پستی از کسانی که در شهرستانها.

یک الگوی مشابه برای ظهور آشکار زیان کار: در داده ها از Earnin این چک پیشبرد شرکت 36 درصد از مشاغل در کدهای پستی در بالا و چارک توسط اجاره و 11 درصد در کدهای پستی که سقوط در پایین چارک توسط اجاره. همان می رود برای موارد کار برای پایین کارگران ماهر در بالا در مقابل کم و اجاره مناطق. Tellingly هیچ گونه الگو در موارد کار پدیدار کارگران با تحصیلات دانشگاهی نشان می دهد که درد اینجا متمرکز شده است در میان پایین درآمد مردم که در کار غنی محله.

سپس این جریان از طریق به مصرف کننده صرف. نمودار زیر نگاه منحصرا در کم درآمد کدهای پستی و مقایسه کد پستی که در آن بیشتر کارگران کار در بالا و اجاره مناطق مرفه به آنهایی که کمتر از کارگران کار در مناطق غنی. بیشتر مردم در کد پستی مشغول به کار در مناطق غنی از بدتر شدن وضع آنها هر دو از نظر ساعت کار کرده و هزینه های مصرف کننده:

برای اطلاعات بیشتر در این پدیده دیدن امیلی دوره گرد و آلیشیا Parlapiano عالی قطعه در نیویورک تایمز بر اساس OI اقتصادی ردیاب داده است. آنها صحبت کردیم به خدمات کارگران در نیویورک و دی سی کار می کرد که در بالاتر درآمد محله را دیده اند و ساعت ها و راهنمایی های خشک است.

یکی از جنبه های جالب این رکود این است که در حالی که نرخ بیکاری سر به فلک کشید است فردی درآمد را بیش از حد. در آوریل درآمد شخصی (تعریف شده به عنوان پول آمریکایی ها از دریافت دستمزد, دولت, مزایای سرمایه گذاری, و غیره) رشد 10.5 درصد تا کنون بالاترین نرخ رشد ماهانه در متریک 60 سال سابقه حتی به عنوان بیکاری شات از 4.4 درصد به 14.7 درصد است که همان ماه است.

این است که تا حد زیادی با توجه به اهمیت قانون کنگره را تسکین اندازه گیری که شامل هر دو 1.200 $در هر فرد محرک بررسی برای اکثر آمریکایی ها و اندازه فوق العاده بیکاری بسته است که افزایش UI مزایای 600 $در هفته.

Chetty فریدمن, Hendren و Stepner قادر به دیدن آنچه که اثر محرک چک به طور خاص بود چون Earnin داده ها نشان می دهد که اکثریت بزرگی از مردم (بیش از 70 درصد) را $1,200 از IRS در آوریل 15, دقیقا یک اقلیت کوچک وارد شده در مارس 14 به عنوان به خوبی. که اجازه می دهد تا نویسندگان به تست چگونه محرک تحت تاثیر خانواده ها در مقایسه با هزینه های مارس 13 تا 15 آوریل است. این یک نوع در آنچه به نام "رگرسيون انقطاع" روش در علوم اجتماعی است و یکی از با کیفیت بالاتر ابزار ما برای تست چه اثرات یک سیاست واقع ناشی, به عنوان مخالف به آنچه اتفاق افتاده است در حدود همان زمان.

مطمئن شوید به اندازه کافی هزینه های شروع به پریدن کرد به میزان متوسطی به بالا-درآمد خانوار (9 درصد) و فوق العاده برای خانواده های کم درآمد (26 درصد) بیش از دو روز است که بسته محرک اجرا شد.

The fall and increase in poor versus rich people’s spending post-Covid and post-stimulus check Chetty فریدمن, Hendren, Stepner و فرصت بینش تیم 2020

خط آبی در بالا است فقیرترین 25 درصد از آمریکایی ها با درآمد خط سبز ثروتمندترین. هر دو را دیدم هزینه به شدت سقوط پس از شروع بحران اما تقریبا بلافاصله محرک باعث هزینه برای جستن به عقب. آن را فقط منعکس خیلی بیشتر برای فقیرترین آمریکایی نزدیک به بازگشت به precrisis سطوح.

اما به دنبال در چگونه مردم خود را صرف محرک چک نشان می دهد برخی از محدودیت ها از سیاست توانایی اقتصاد به افزایش است. هزینه های حضوری خدمات تنها افزایش 7 درصد در حالی که هزینه های کالاهای بادوام (مبلمان و ماشین و تلویزیون و کامپیوتر و غیره.) رشد شگفت انگیز 21 درصد حسابداری برای حدود نیمی از بهبود در هزینه.

بیشتر چه, نویسندگان پیدا کردن کمی اثر محرک بر روی کسب و کار کوچک درآمد و مطلقا هیچ تاثیری بر کسب و کار کوچک اشتغال است. کسب و کارهای کوچک تمایل دارند به طور نامتناسبی به فروش کالا و خدمات در فرد و نامتناسب سهم از درآمد خود را از مردم ثروتمند. بنابراین محرک بود که هر دو کمتر معنی دار برای افراد ثروتمند و آمد در زمانی که مردم طبعا ترس به ترک خانه های خود را کمی به آنها کمک کند.

این لزوما یک کیفرخواست از بسته محرک آن نبود که کمک به کسب و کارهای کوچک. آن را به معنای آن بود که به منظور کمک به فقیر آمریکایی به خصوص با دریافت و زنده ماندن در میان این فاجعه. و در که در آن سرآمد.

این برنامه به معنای کمک به کسب و کارهای کوچک بود چک Protection Program (PPP) ارائه می دهد که بخشایش وام به کسب و کارهای کوچک است که نگه داشتن اکثریت کارکنان خود را در حقوق و دستمزد. اما Chetty فریدمن, Hendren و Stepner پیدا کردن شواهد کمی وجود دارد که این برنامه موثر بود.

PPP است اداره به اداره کسب و کار کوچک (SBA)-واجد شرایط کسب و کار که با چند جزئی استثنا به معنی کسب و کار با 500 یا کمتر کارکنان. بنابراین نویسندگان قادر به مقایسه کسب و کار با کارکنان کل تعداد فقط زیر و فقط بالاتر از این آستانه که به احتمال زیاد شبیه به یکدیگر غیر از یک گروه بودن را واجد شرایط برای PPP وام و دیگر نیست.

در اینجا این است که چگونه ساعت مشغول به کار در کسب و کارهای کوچک تکامل یافته در سطوح مختلف کسب و کار کوچک اندازه:

Change in hours worked, by size of small business Chetty فریدمن, Hendren, Stepner و فرصت بینش تیم 2020

در جاویدان کلمات Pam Beesly: آنها همان تصویر.

کارفرمایان با حدود 1500 نفر از کارکنان کاهش می یابد ساعت همیشه تا کمی بیشتر در پایان ماه مه از کسب و کار با کارکنان کمتر اما تفاوت کوچک است و می رود به طور کامل اگر شما محدود تجزیه و تحلیل برای مواد غذایی و کسب و کار مهمان نوازی که PPP بود به خصوص طراحی شده برای کمک به. "ما نتیجه گیری کرد که PPP تا به حال هیچ اثر معنی دار در نرخ بیکاری در کسب و کارهای کوچک حداقل به عنوان اندازه گیری از طریق اواسط ماه مه" نویسندگان نوشتن.

بنابراین اگر محرک چک و PPP وام نیست به اندازه کافی برای حفظ اشتغال در کسب و کارهای کوچک شناور شاید اعلام این بحران می تواند? که شهود پشت سیاستمداران در سراسر کشور به رهبری رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که در حال هل دادن "بازگشایی" و موفق در عقب بمانند-سفارشات در تعداد متحده است.

اما این تنها کار می کند اگر منظور بازگشایی در واقع اسپرز مصرف کنندگان و به ویژه مصرف کنندگان ثروتمند ایم که کاهش هزینه های بیشتر به بیرون رفتن و خرید حضوری محصولات و خدمات آنها شده ایم دوری می گزیدند. این OI اقتصادی ردیاب اجازه داده نویسندگان آزمون دقیقا اگر که اتفاق می افتد.

اولین نویسندگان در مقایسه مینه سوتا (که آیا اولیه بخشی از بازگشایی در تاریخ 27 آوریل) به ویسکانسین (که بود که در مارس 13, در پاسخ به حکم دادگاه). همانطور که می بینید با وجود بسیار متفاوت از زمان بازگشایی این مدار از دو کشور تقریبا یکسان وقتی که می آید به هزینه های مصرف کننده و سفارشات خود را به نظر نمی رسد به انجام این کار بسیار.

سپس نویسندگان گسترش این تجزیه و تحلیل به کل از 20 متحده صادر شده است که بازگشایی سفارشات قبل از مه 4; برای هر تاریخ بازگشایی آنها زوج این کشورها با کنترل متحده که نمی بازگشایی و قبل از بازگشایی تا به حال مشابه در مسیر اشتغال و یا هزینه های مصرف کننده. نویسندگان پیدا کنید که هزینه های مصرف کننده در حال رشد بود قبل از رسمی بازگشایی و رو به رشد نگه داشته پس از آن امکان بازگشایی باعث شد برخی از تقویت. اما در هر صورت اشتغال افزایش است و در همه در بازگشایی متحده است.

"مفهوم این پیدا کردن این است که بازگرداندن اعتماد به نفس در سلامت عمومی ممکن است یک پیش نیاز برای بهبودی کامل" نویسندگان نتیجه گیری. که درست بود در سال 1919 در طول آنفولانزای اسپانیایی و به نظر می رسد درست باشد امروز دوباره.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن