Enbridge از سیستم امتیازدهی برای ردیابی مخالفان بومی استفاده می کند

[ad_1]

بعنوان بخشی از شرکت حمل و نقل نفت Enbridge در تلاش برای ساخت و راه اندازی خطوط لوله، از یک سیستم ردیابی استفاده کرد که گروه های بومی را به عنوان تهدیدهای اصلی شناسایی می کرد.

اسناد داخلی بررسی شده توسط The Intercept توضیح می دهد که چگونه Enbridge ابتکاری به نام تهدیدهای عملیاتی محور مخالف یا ODOT را راه اندازی کرد تا توجه شرکت را بر مخالفت بومی با خط 3 و خط 5 متمرکز کند، دو خط لوله بحث برانگیز که نفت شن و ماسه ای با کربن فشرده را بین کانادا منتقل می کند. و ایالات متحده.

این اسناد دریچه ای نادر به نحوه مقابله شرکت های سوخت فسیلی با مخالفت های سیاسی ارائه می دهد. در مورد Enbridge، ابتکار ODOT آن تا آنجا پیش می‌رود که تجمعات اجتماعی مخالفان خط لوله را ردیابی می‌کند و زمین‌های قبیله‌ای را به‌عنوان مناطقی که شرکت با تهدید روبرو می‌شود برچسب‌گذاری می‌کند.

مارا ورهیدن-هیلیارد، مدیر این پروژه می‌گوید: «برای بقیه ما، «تهدید» به معنای تهدید واقعی برای زندگی و آزادی است، اما برای آن‌ها این موضوع به میزان پولی است که می‌توانند در حین انجام عملیاتی که برای محیط‌زیست ویرانگر است، استخراج کنند. مرکز قانون اعتراض و دعاوی حقوقی صندوق مشارکت برای عدالت مدنی و وکیلی که مخالفان خط 3 را نمایندگی می کند.

برای بقیه ما، “تهدید” به معنای تهدید واقعی برای زندگی و آزادی است، اما برای آنها همه چیز به این بستگی دارد که چقدر پول می توانند استخراج کنند.”

اطلاعات در مورد نحوه عملکرد سیستم داخلی محدود است، اما Verheyden-Hilliard گفت که ممکن است پیامدهای حقوق مدنی بسته به اینکه آیا هر یک از سازمان های ایالتی یا محلی در جمع آوری داده ها برای ODOT دخیل هستند و اینکه Enbridge چگونه از اطلاعاتی که ابتکار تولید می کند استفاده می کند، وجود دارد. او گفت که وجود سیستم ردیابی با توجه به پرداخت‌های انبریج به سازمان‌های مجری قانون برای نظارت بر مخالفان خط لوله، نگران‌کننده بود. تجمع مخالفان خط لوله توسط متمم اول محافظت می شود. در جوامعی که دولت‌های قبیله‌ای از حقوق معاهده خود برای به چالش کشیدن مسیرهای خط لوله استفاده کرده‌اند، این ابزار به طور بالقوه می‌تواند برای توسعه مبارزات تفرقه‌انگیز با هدف فشار بر قبایل برای عقب‌نشینی استفاده شود.

جولی کلنر، سخنگوی Enbridge در بیانیه ای به The Intercept گفت: “به عنوان بخشی از فرآیند ارزیابی ریسک Enbridge، ما برای درک بهتر جوامعی که در آن فعالیت می کنیم، دیدگاه ها در مورد زیرساخت های انرژی و دیدگاه های مختلف در مورد پروژه ها و عملیات خود کار می کنیم.” انجام این کار ما را قادر می سازد تا به طور فعال به مسائل از طریق تعامل و گفتگو بپردازیم. ما نقش خود را در ارائه انرژی که مردم هر روز روی آن حساب می کنند و اطمینان از عملیات ایمن، بدون وقفه و قابل اعتماد جدی می گیریم.

Enbridge ODOT را طراحی کرد به عنوان یک سیستم فراگیر برای شناسایی تهدیدهای بیرونی در حال ظهور برای تجارت شرکت. این برنامه توسط تیمی از کارمندان Enbridge مدیریت شده است که حوزه های مختلف تخصص در سراسر شرکت را نمایندگی می کنند و برنامه ریزی کرده اند تا با بخش های مختلف در بخش خط لوله مایعات هماهنگ شوند.

تعریف Enbridge از تهدید تقریباً شامل هر چیزی است که می تواند تأثیر منفی بر شرکت بگذارد. هدف ODOT برای محافظت در برابر آسیب‌های مالی نه تنها، بلکه آسیب‌های اعتباری به شرکت بود. فهرستی که دسته‌هایی از تهدیدها را توصیف می‌کند، شامل فعالیت‌هایی می‌شود که شامل تجاوز یا تظاهرات مخرب و همچنین «رویدادهای آگاهی‌سازی» می‌شود، که به نظر می‌رسد به تجمعات مرجع برای مخالفان خط لوله برای رساندن پیام‌شان اشاره می‌کند. قبیله ای که ارتفاق انبریج را رد می کند، اغلب با استناد به حقوق معاهده خود، می تواند به عنوان یک تهدید واجد شرایط باشد.

ابتکار ODOT شامل سیستمی است که امتیاز ریسک را به مناطق جغرافیایی اختصاص می دهد. یکی از عواملی که برای محاسبه امتیاز استفاده می شود «اپوزیسیون بومی» است. Enbridge از این امتیازها برای تولید نقشه های رنگی استفاده کرده است که اغلب مناطق تحت پوشش حقوق معاهده را به عنوان مکان هایی که شرکت با تهدید روبرو می شود شناسایی می کند.

در نقشه‌ها، سرزمین‌های کشور دریاچه قرمز، بند دریاچه زالو در اوجیبوه، و باند رودخانه بد دریاچه سوپریور چیپ‌وا – همه قبایل غرب میانه بالا که در دادگاه با خطوط لوله انبریج مخالفت کرده‌اند – با رنگ قرمز علامت‌گذاری شده‌اند تا یک منطقه تهدید را نشان دهند. .

کلنر که مستقیماً به نقشه‌ها اشاره نکرد، گفت: «انبریج جوامع بومی یا ملل قبیله‌ای را تهدید نمی‌دانست و هرگز آن را تهدید نکرده است. ما به قبایل و جوامع برای پیشبرد مسائل مورد علاقه دوجانبه گوش می دهیم و با آنها درگیر هستیم.»

از طریق ODOT، این شرکت همچنین گروه‌های مخالف خط لوله را دنبال می‌کند. برای تسهیل نظارت، انبریج از سیستمی برای شمارش تعداد و انواع “تهدیدها” برای پروژه های Enbridge استفاده کرده است که توسط “بازیگران تهدید” خاص در طول زمان انجام شده است. در سال 2021، شمارش ها به ویژه بر روی خط 3 و خط 5 متمرکز شد و بیش از ده ها عامل تهدید، از جمله گروه های مقاومت خط لوله تحت رهبری بومی مانند کمپ میگیزی و مجموعه گینیو را ردیابی کرد.

تظاهرکنندگان در کنگره ایالت مینه سوتا در طول تظاهرات برای توقف خط 3 تجمع کردند

تظاهرکنندگان در طول راهپیمایی «خط 3 توقف» در خارج از ساختمان کنگره ایالت مینه سوتا در سن پترزبورگ راهپیمایی کردند. پل، مین.، در آگوست 25، 2021.

عکس: بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

منبعی که به اطلاعات مربوط به سیستم ODOT دسترسی داشت، که خواست نامش فاش نشود، گفت که آنها این مطالب را با The Intercept به اشتراک گذاشتند زیرا نگران این بودند که حریف خط لوله Ojibwe، Winona LaDuke، در کنار سازمان غیرانتفاعی که او تأسیس کرده است، Honor the Earth، به عنوان تهدید نامیده شده است.

اسناد مربوط به ODOT که توسط The Intercept بررسی شده است، نحوه استفاده از این سیستم را نشان نمی‌دهند، اما گروه‌هایی که در اسناد نام‌گذاری شده‌اند، مانند LaDuke، اغلب در طول مبارزه بر سر خط 3 با این شرکت برخورد می‌کردند.

برای مثال، Enbridge زمینی را در نزدیکی مقر پروژه Honor the Earth خریداری کرد – مایل ها دورتر از خط لوله شرکت. پس از خرید، کارمندان Honor the Earth بارها هواپیماهای بدون سرنشین را در اطراف ملک مشاهده کردند، که لادوک مشکوک بود که برای زیر نظر گرفتن گروه بوده است. لادوک گفت: «پهپادها قابل توجه بودند، نظارت بر کارکنان ما بسیار مهم بود. پس از اتمام خط 3 در پاییز امسال، لادوک گفت که انبریج با فروش زمین خود موافقت کرده است. او گفت: “میزان آسیبی که آنها در جوامع ما ایجاد کرده اند قابل توجه است.”

نحوه جمع آوری اطلاعات توسط این شرکت برای ارزیابی ریسک مشخص نیست. سوابق عمومی به دست آمده توسط The Intercept نشان می دهد که مجری قانون اطلاعات مربوط به سازماندهی ضد خط لوله را با امنیت Enbridge به اشتراک گذاشته است، اگرچه هیچ ارتباطی بین اطلاعات پلیس و ODOT ایجاد نشده است.

انبریج به سوالات مربوط به خرید زمین، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین یا استفاده از اطلاعات مجری قانون پاسخی نداد. کلنر، سخنگوی انبریج گفت: “در حالی که ما همیشه به حقوق مردم برای اعتراض مسالمت آمیز احترام می گذاریم، برخی اقدامات انجام شده توسط معترضان مردم، جوامع و محیط زیست را در معرض خطر قرار داده است.” “این وظیفه ما است که از کارگران خود و همچنین جوامعی که در آنها فعالیت می کنیم و محیط زیست محافظت کنیم، که به معنای درک و مدیریت این خطرات به روشی مطابق با ارزش های ما، و قوانین ایالتی و فدرال است.”

از نظر الکساندر دانلپ، پژوهشگر فوق دکتری در دانشگاه اسلو، ODOT ابزاری است برای آنچه او و دیگر دانشگاهیان آن را ضد شورش شرکتی می نامند. ضد شورش‌ها، که اغلب با ارتش مرتبط هستند، شامل متقاعد کردن جوامع برای ایفای نقش کلیدی در سرکوب مقاومت هستند و ضد شورش‌های شرکتی اغلب به دنبال تحریک مخالفت با پروژه‌های بزرگ مانند خط 3 و خط 5 هستند.

مجوز مینه سوتا که مجوز خط لوله 3 را صادر کرد، انبریج را از استفاده از “تاکتیک های ضد شورش” منع کرد. اینترسپت قبلاً در مورد انتقاداتی مبنی بر اینکه انبریج در حال انجام یک ضد شورش شرکتی در مینه سوتا است گزارش داده بود.

دانلپ گفت که این اسناد شواهد بیشتری مبنی بر استفاده از چنین تاکتیک هایی ارائه می دهد. او گفت: “بی تردید این ضد شورش است.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin penetrasyon testiistanbul duşakabinbetroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi