نماینده هنری کوئلار با منافع نفت آذربایجان روابط برقرار می کند و دستور کار کنگره را پیش می برد

[ad_1]

اوایل این هفته، اف‌بی‌آی به لاردو، تگزاس، خانه نماینده هنری کوئلار حمله کرده است. به گزارش ای بی سی نیوز، این حمله در ارتباط با تحقیقات در حال انجام مربوط به آذربایجان انجام شده است. اگرچه اطلاعات کمی در مورد این تحقیقات خاص FBI، که سی‌ان‌ان گفته است مربوط به بخش صداقت عمومی وزارت دادگستری است، در دست نیست، رابطه کوئلار با آذربایجان به خوبی مستند شده است.

در واقع، یک سازمان آذربایجانی که کوئلار طی سال‌ها با آن روابط نزدیک داشته است، قبلاً موضوع تحقیقات اف‌بی‌آی بوده است و رئیس‌جمهور آن به اتهام محاکمه با اعضای کنگره به عنوان پوششی برای شرکت نفتی این کشور که تماماً متعلق به آن است، اعتراف کرده است.

بر اساس گزارش‌های کنگره، در ژانویه 2013، کوئلار و همسرش در سفری به ترکیه و آذربایجان رفتند که توسط نهادی که خود را شورای فیروزه آمریکایی‌ها و اوراسیائی‌ها می‌نامد، حمایت می‌کرد. هزینه سفر خانواده کوئلار به جنوب 20000 دلار بود و توسط کمیته اخلاق مجلس نمایندگان تصویب شد.

کمال اوکسوز، رئیس شورای فیروزه، به کمیته اخلاق گفت که افشاگری ها پول خارجی را برای این سفر نشان نداده است، اما این ادعا با توجه به رویدادهای اخیر مشکوک است.

در سال 2018، اوکسوز به سرپوش گذاشتن بر این واقعیت که یک سفر جداگانه کنگره به آذربایجان در ماه می 2013 توسط یک دولت خارجی تامین مالی شده بود، اعتراف کرد. او در سال 2019 محکوم شد. اوکسوز ادعا می کند که هزینه سفر مورد بحث توسط شورای فیروزه و مجمع دوستان آذربایجان پرداخت شده است که هر دو با هدف ترویج همکاری های منطقه ای و فراملی انجام شده است. در واقع، هزینه این سفر توسط سوکار، شرکت نفت دولتی جمهوری آذربایجان، یک شرکت ملی نفت و گاز که تماماً متعلق به آن است، پرداخت شده است.

اسناد دادگاه نشان می دهد که اوکسوز 750000 دلار از سوکار برای ترتیب دادن سفر 10 نفر از اعضای اتاق و کارکنان آنها به آذربایجان فرستاده است. (کوئلار در این سفر دوم نرفته است.) پیش از این ودیعه، مجمع دوستان آذربایجان، یکی از موسسات غیرانتفاعی مشمول طرح سفر، تنها 283.15 دلار در حساب جاری خود داشت.

مجمع دوستان آذربایجان اندکی پس از سفر ژانویه کوئلار تأسیس شد، اما اوکسوز رهبر هر دو بود و همانطور که دفتر اخلاق کنگره بعداً گزارش داد، “سوابق نشان می دهد که این مرد از موضوعات به جای هم استفاده می کرد.” و مسیر کوئلار برای سفر در ژانویه 2013، که در کمیته اخلاق ثبت شده است، یک “توضیحات” در سوکار و بعد از ظهر همان شب یک “شام با تیم اجرایی سوکار” را نشان می دهد.

رابطه به ثمر نشست. در ژوئیه 2013، کوئلار در مراسمی در واشنگتن دی سی، به افتخار سوکار، همراه با رئیس آن، روناگ عبدالله یف، سخنرانی کرد تا بر اهمیت خط لوله انتقال گاز طبیعی به اروپا تاکید کند.

این خط لوله گاز و پروژه های مربوط به آن برای منافع ملی آذربایجان اهمیت زیادی دارد. سوکار بزرگترین شرکت و منبع درآمد مالیاتی در آذربایجان است. این شرکت برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای گسترش ردپای بین‌المللی خود، از جمله شبکه خطوط لوله که در بسیاری از کشورهای عرضه‌کننده گاز در اروپا امتداد دارد، انجام داده است. به اصطلاح کریدور گاز جنوبی که توسط سوکار با مشارکت BP و دیگر غول‌های انرژی غربی ساخته شده است، به سرمایه‌گذاری بیش از 45 میلیارد دلار نیاز دارد.

در اواخر همان سال، در سپتامبر 2013، کوئلار و سایر قانونگذاران از قطعنامه کنگره حمایت کردند که در آن از پروژه کریدور گاز جنوبی آذربایجان حمایت کرد و گفت که حمایت از ساخت و ساز و همکاری نزدیک با دولت های آذربایجان به نفع “منافع ملی ایالات متحده” است. ترکیه، آذربایجان، گرجستان و سایر کشورهای منطقه برای تکمیل خط لوله. این قطعنامه به اتفاق آرا در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان تصویب شد. در سال 2020، بخشی از خط لوله گاز از طریق دریای آدریاتیک عملیات تجاری خود را برای تامین گاز از آذربایجان به ایتالیا آغاز کرد.

من از نماینده کنگره کوئلار برای ایفای نقش بسیار مهم در این رابطه تشکر می کنم.

در آوریل 2015، کوئلار یک توافق نامه الحاق بین دانشگاه بین المللی تگزاس A&M و مجمع دوستان آذربایجان را اعلام کرد که در یک بیانیه مطبوعاتی کوئلار به عنوان یک “سازمان آموزشی و فرهنگی” توصیف شد – اما اکنون می دانیم، به گفته اوکسوز، یک جبهه است. برای آذربایجان شرکت نفت.

اوکوز در بیانیه مطبوعاتی کوئلار گفت: من از نماینده کنگره به دلیل نقش بسیار مهم در این رابطه تشکر می کنم. او دلیل این توافق برای پیوستن به تامیو افاز است. این موافقتنامه به اساتید و دانشجویان TAMIU فرصت بسیار گسترده ای را نه تنها برای مطالعه قوانین بین المللی انرژی، سیاست انرژی، اثرات زیست محیطی و مدیریت استراتژی، بلکه برای ملاقات و تعامل با افراد از بخش های دولتی و خصوصی می دهد.

در می 2015، دفتر اخلاق کنگره گزارشی را منتشر کرد که جزئیات نقض بودجه سازماندهی شده توسط Oksuz را شرح می داد. FBI نیز تحقیقاتی را آغاز کرده است. وزارت دادگستری در اعلام اعتراف به جرم احتمالی خود گفت که اوکسوز این طرح را فاش کرده است:

با توجه به اعترافات انجام شده در رابطه با محکومیت خود، اوکسوز در فرم های افشایی که قبل و بعد از سفر خصوصی کنگره به آذربایجان به کمیته اخلاق ارائه شده بود، دروغ گفته است. Oxus به دروغ در فرم های افشای مورد نیاز ارائه و تأیید کرد که شورای فیروزه آمریکایی ها و اوراسیاها (TCAE)، سازمان غیرانتفاعی در هیوستون، که آکسوس رئیس آن بود، بودجه سفر کنگره را از منابع خارجی نپذیرفته است. اوکوز اعتراف کرد که او در واقع طرحی را سازماندهی کرده بود تا از سوی شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (SOCAR)، شرکت ملی نفت و گاز آذربایجان، پولی را برای تامین مالی این سفر هدایت کند و سپس منبع واقعی این سفر را مخفی کرد. بودجه، که قوانین را نقض کرد.

سوابق نشان می‌دهد که Ocuz نیز به کمپین کوئلار کمک مالی کرده است. کمپین کوئلار 1000 دلار از Oksuz در ژوئن 2012 و 2500 دلار دیگر در فوریه 2015 دریافت کرد.

کوئلار، رئیس مشترک گروه آذربایجان در کنگره، به ترویج منافع آذربایجان ادامه داد. پس از جنگ ویرانگر ارمنستان و آذربایجان در سال 2020 بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی، کوئلار از همکاران خود در کنگره درخواست کرد تا اطمینان حاصل کنند که هرگونه کمک بشردوستانه برای درگیری “از طریق دولت آذربایجان یا سازمان های سازمان ملل” و نه مستقیماً به ارمنستان ارائه می شود.

طبق سوابق وزارت دادگستری، نامه‌ای با درخواست کمک مالی به امضای Kuelar توسط گروه BGR، یک شرکت لابی‌کننده به نمایندگی از سفارت آذربایجان منتشر شد.

آذربایجان بارها در سراسر جهان گرفتار رسوایی هایی شده است که در آن به دلیل تلاش برای رشوه دادن به قانونگذاران مورد بررسی قرار گرفته است. در سال 2018، مجمع پارلمانی شورای اروپا گزارشی را منتشر کرد که در آن اعلام شد اعضای سابق آن در “فعالیت های فاسد” با دولت آذربایجان دست داشته اند. به گزارش شفافیت بین‌الملل، پس از اینکه تحقیقات در مورد رخت‌شویی آذربایجان نشان داد که چگونه شبکه‌ای از صندوق‌های جیبی از طریق پرداخت‌های غیرشفاف به سیاستمداران در سراسر اروپا، چنین «دیپلماسی خاویاری» را تأمین مالی می‌کنند، بوندستاگ آلمان نیز سال گذشته از تحقیقات درباره فساد حمایت کرد.

هدایا و پرداخت ها به سیاستمداران اروپایی تا حدی برای ایجاد حمایت از همان منافع نفت و گاز آذربایجان که بودجه کنگره را در سال 2013 تامین کرد، انجام شد. گروهی از ناظران حقوق بشر گفتند که پروژه کریدور گاز جنوبی، علیرغم نقض زنجیره ای حقوق بشر توسط رژیم، فساد سیستمی و تقلب در انتخابات. از جمله پلتفرم و دیده بان بانک، در مورد این رسوایی اظهار نظر کردند.

کوئلار با چالش جدی جسیکا سیسنروس، وکیل حقوق بشر، در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در اول مارس مواجه است. کوئلار به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin penetrasyon testiistanbul duşakabinbetroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi