دیکر دموکرات ها در کنگره در حالی که بایدن با نسل کشی افغانستان معاشقه می کند

[ad_1]

دموکرات ها در کنگره در مورد چگونگی پاسخ به اصرار مداوم دولت بایدن مبنی بر اینکه میلیون ها نفر در افغانستان در آستانه قحطی و فراتر از آن قرار دارند، اختلاف نظر دارند، سیاستی که منجر به یک فاجعه انسانی شده است که تهدید می کند به نسل کشی با بودجه ایالات متحده تبدیل شود.

محرابی گفت: «اینها پول مالیات دهندگان آمریکا نیست. “مردم در توهم هستند که اینها بودجه ایالات متحده است. این وجوه متعلق به افغانستان است. بانک مرکزی باید بتواند به ذخایر خود دسترسی داشته باشد.»

کمبود نقدینگی آنچه باعث قحطی می‌شود ارتباط چندانی با انگیزه‌های سیاسی به جز اصرار دولت بایدن بر اتخاذ یک «دولت فراگیر» که مخالفان سابق را در بر می‌گیرد، ندارد. در سال 2002، طالبان پیشنهاد تسلیم شدن و پیوستن به چنین دولت فراگیر را دادند و حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در ابتدا موافقت کرد. اما ایالات متحده او را مجبور کرد که این پیشنهاد را به نفع جنگ تمام عیار رد کند، جنگی که ایالات متحده دو دهه بعد آن را از دست داد.

با این حال، دموکرات‌ها در کنگره با انتقادات ساکت شده‌اند و رقابت‌ها – تا کنون دو نامه برای رئیس‌جمهور جو بایدن پخش و ارسال شده است و حداقل دو نامه دیگر در حال پخش و جمع‌آوری امضا هستند – ارزیابی وضعیت را دشوار کرده است. . قوی ترین انگیزه نامه ای از رئیس گروه مترقی کنگره، پرامیلا جایپال، دی واش، و نمایندگان سارا جاکوبز از کالیفرنیا، و چوی گارسیا، دی ایالت بود که ماه گذشته از بایدن خواست دارایی های خود را آزاد کند. لغو تحریم ها علیه دولت افغانستان و توقف کمک های بین المللی.

تعداد دموکرات‌های این نامه، 46 نفر، ثابت بود، اما هنوز با اکثریت گروه فاصله دارد. پنج روز قبل از آن نامه ای توسط نماینده ای، تام مالینوفسکی، DN.J. سازماندهی شد. جیسون کرو، دی کولو. و پیتر مایجر، رئیس‌جمهور، اصرار داشتند که طالبان قبل از اینکه ایالات متحده قدرت خفه‌کننده‌اش را بر اقتصاد آزاد کند، شرایط مهمی را برآورده کند و توصیه کرد که پول از طریق سازمان ملل برای پرداخت حقوق معلمان در مدارسی که هنوز دختران را ثبت‌نام می‌کنند، ارسال شود. به جای اجازه دادن به طالبان… به دولت هدایت می کند تا آن را اداره کند یا به بانک مرکزی مستقل اجازه می دهد تا نقش ایفا کند.

در این هفته، موضع سردرگم دموکراتیک در مورد بایدن و افغانستان به طور کامل نشان داده شد، با پیش نویس نامه دیگری که رویکرد مشروط را نیز ترویج می کرد، که بیش از 30 نماینده و چهار سناتور را جذب کرد تا از جمعه شب امضا کنند. نامه چهارم، به رهبری نمایندگان جیم مک گاورن، دی-ماس، و جیمی راسکین، دی-مد، بسیاری از امضاکنندگان را با جایپال (از جمله مک گاورن و راسکین) در میان گذاشت. قانونگذاران همپوشانی موضع گیج کننده ای اتخاذ کرده اند: آنها خواستار این هستند که دارایی ها ابتدا بدون قید و شرط مسدود شود و سپس تنها تحت شرایط خاصی آزاد شوند.

این سردرگمی ناشی از نقش مک گاورن در نامه است. از آنجایی که مک گاورن به عنوان یک مدافع حقوق بشر شناخته می شود، به گفته برخی از امضاکنندگان، با توجه به نقش رهبری او، بسیاری از اعضا پیشنهاد کرده اند که این نامه قوی است.

بر اساس نسخه ای از نامه به اشتراک گذاشته شده با The Intercept، این شرایط عبارتند از “باز کردن تمام مدارس دخترانه، پذیرش زنان در دانشگاه ها و اجازه کار به آنها. حمایت از حقوق اقلیت های مذهبی و قومی، همانطور که در منشور سازمان ملل متحد الزامی شده است. پایان دادن به خشونت علیه شهروندان که سازمان های حقوق بشر شاهد آن بودند و ایجاد یک دولت فراگیرتر، از جمله.

به گفته سازمان‌های بشردوستانه، طالبان تا حد زیادی به دختران اجازه داده‌اند که به مدرسه بروند و زنان به کار ادامه دهند، اگرچه این کار به دلیل خفقان اقتصادی رو به وخامت کشور، به‌ویژه برای کسانی که در حال مرگ هستند، دشوار شده است.

مک گاورن و راسکین، نویسندگان اصلی، با اظهار نظر در مورد نامه مشروط، خود را کنار کشیدند.

راسکین سه شنبه شب در ایمیلی به The Intercept گفت: «به دلیل نگرانی های موجه در مورد رویکرد مشروط به آزادی دارایی های مسدود شده افغانستان، این نامه به شکل فعلی از سوی مجلس نمایندگان منتشر نخواهد شد.

یکی دیگر از امضاکنندگان نامه نامعتبر، الکساندریا اوکاسیو-کورتز، DN.Y، گفت که در حال بررسی آن با کارکنان خود است و با کاهش تحریم ها مخالف است. آرون فریتزنر، سخنگوی امضاکننده دون بایر، دی-وا.، امروز در ایمیلی به The Intercept گفت: این کار او را کاملاً از بین می‌برد.

حداقل یکی از امضاکنندگان مترقی، بتی مک کولوم، دی مین. بیل هارپر، رئیس ستاد مک کالوم در مصاحبه ای با The Intercept گفت: «این ایده که 9 میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده دولتی افغانستان باید بدون قید و شرط به رژیم طالبان واگذار شود و مزایای بشردوستانه برای زنان و کودکان قحطی زده تضمین شود، کاملاً غیر واقعی است. ایمیل سه شنبه شب کمتر از یک ماه قبل، مک کالوم نامه دسامبر جایاپال را امضا کرد که خواستار عدم انطباق بود.

جایپال در نامه‌ای گفت: «سیاست‌های اقتصادی جنایتکارانه رهبران طالبان را که از بدترین پیامدها مصون خواهند بود، تضعیف نمی‌کند، در حالی که تأثیر عظیم این اقدامات بر افغان‌های بی‌گناهی که قبلاً دهه‌ها جنگ و فقر را تحمل کرده‌اند، می‌افتد». همچنین مهم است که روشن شود که اکثریت قریب به اتفاق ذخایر بازگردانده شده به بانک مرکزی افغانستان عمدتاً برای خرید واردات از بخش خصوصی در افغانستان استفاده خواهد شد که سهم غالب اقتصاد افغانستان را تشکیل می دهد.

از طرف سنا، دبیر مطبوعاتی سناتور کریس ون هولن، دکتر، این نامه را “پیش نویسی برای بحث” خواند و از بیان اینکه آیا زبان این شرایط به قوت خود باقی خواهد ماند یا خیر، خودداری کرد.

دیگر امضاکنندگان پیش نویس نامه روز جمعه عبارتند از رشید طلیب دموکرات، میشیگان. جمال بومن، نیویورک؛ مارک پوکان، Wisc. موندر جونز، نیویورک؛ کارولین مالونی، نیویورک؛ رائول گریهالوا، آریزونا؛ و استفن کوهن، تنسی؛ و همچنین سناتورهای جف مرکلی، اورگان، و الیزابت وارن، ماساچوست. بقیه ارل بلومناور، اورگان بودند. آندره کارسون، ایندیانا؛ گری کانلی، ویرجینیا؛ ورونیکا اسکوبار، تگزاس؛ آنا یشو، کالیفرنیا؛ آل گرین، تگزاس؛ هنک جانسون، جورجیا؛ کای کاهله، هاوایی؛ بیل کیتینگ، ماساچوست؛ جان لارسون، کانکتیکات؛ اندی لوین، میشیگان؛ آلن لونتال، کالیفرنیا؛ دوریس ماتسویی، کالیفرنیا؛ جری مک‌نرنی، کالیفرنیا؛ ست مولتون، ماساچوست؛ الیزابت هلمز نورتون، ناحیه کلمبیا؛ دونالد پین، نیوجرسی؛ تام سوازی، نیویورک؛ اریک سوول، کالیفرنیا؛ و پیتر ولش، Vt. و ریچارد دوربین سناتور ایلینوی.

سایر دموکرات‌ها که تاکنون هیچ یک از نامه‌ها را امضا نکرده‌اند نیز اختلاف نظر دارند. نماینده بیل پاسکرل، DN.J، روز چهارشنبه به The Intercept گفت که از آزادسازی بدون قید و شرط این پول حمایت می کند. او گفت که همکارانش برای پیوستن به سیاست مشکل دارند زیرا آنها به سادگی نمی خواهند افغانستان را به عنوان یک مشکل لمس کنند.

“بسیاری از مردم فکر می کنند که این پول هدر خواهد رفت، درست همانطور که ما وقت خود را در افغانستان تلف کردیم. من اصلاً به این موضوع اعتقاد ندارم.» «همه این افرادی که می‌گویند ما آنها را رها کرده‌ایم، صبر کنید تا ببینید وقتی ما می‌خواهیم کمک کنیم چه واکنشی نشان می‌دهند.

استفان لینچ، نماینده دموکراتیک ماساچوست، گفت که نگران فساد در افغانستان است. او گفت: “فساد فقط در آنجا گسترده است و ما نمی خواهیم به دشمنان خود یا دشمنان مردم افغانستان کمک مالی کنیم.” وقتی از لینچ پرسیده شد که آیا تلفات انسانی می تواند آنقدر زیاد باشد که او مایل به بررسی مجدد باشد، گفت: “خب، ممکن است به این دلیل باشد که ما پول را نگه می داریم یا هدایت اشتباه می کنیم، این مرگ ها اتفاق می افتد.”

او گفت که این پول در اختیار یک بانک مرکزی مستقل قرار می گیرد، اما گفت که باور نمی کند واقعاً مستقل باشد. “من فکر می کنم هر نیکلی که وارد آن می شود، باید بسیار مراقب باشیم. اگر ما یک بانک مستقل و مجزا برای رسیدگی به این موضوع داشتیم، وضعیت متفاوت بود. اما نه، من فکر می‌کنم این خطر بسیار واقعی وجود دارد که هر دلاری که در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کنیم مستقیماً به دست طالبان برسد.

نماینده لورن بوبرت، نماینده R-Colo، به The Intercept گفت که او با نحوه موافقت بایدن با خروج از افغانستان موافق نیست، اما با توقیف دارایی های او موافق است. او گفت: “من طرفدار تامین مالی تروریست ها نیستم.”

اگر آمریکا ادامه دهد سازمان ملل هشدار می دهد که در مسیر فعلی خود، بیش از 20 میلیون نفر با گرسنگی روبرو هستند. محرابی، استاد کالج مونتگومری و کارمند بانک مرکزی افغانستان، تاکید کرد که اگر سیاستمداران آمریکایی بخواهند از این قحطی گسترده اجتناب کنند و ترس از فساد را از بین ببرند، می توانند پول را به دقت زیر نظر داشته باشند. ثبت الکترونیکی این تراکنش به ایالات متحده اجازه می دهد تا انتقال خود را به بانک های داخلی و خارج از کشور برای پرداخت هزینه واردات نظارت کند. محرابی گفت که قبلاً توصیه کرده بود که ماهانه 150 میلیون دلار برای خریدهای تثبیت ارز در افغانستان آزاد شود و اجازه دادن به جریان بخشی از این پول اعتماد را باز می‌گرداند و راه طولانی در مبارزه با تورم و کاهش ارزش پول، موتورهای دوقلوی بحران، کمک می‌کند. او گفت: «وظیفه اصلی بانک مرکزی تضمین ثبات قیمت ها است.» وی افزود که هنوز مؤسسات حسابرسی بین المللی در افغانستان فعالیت می کنند که اگر ایالات متحده به توانایی خود در نظارت بر اسناد الکترونیکی اعتماد نداشته باشد، می توانند جریان ها را نظارت کنند.

وی تاکید کرد که این پول به دست طالبان نخواهد رفت. به گفته وی، دولت جدید به طور مداوم از قانون محاسبات پیروی کرده است که بانک مرکزی را مستقل از دولت می کند. او گفت که جلسات سه ماهه با نمایندگان دولت افغانستان برگزار می شود، اما هیچ مداخله ای صورت نمی گیرد.

او گفت که ایده ایجاد یک بانک مرکزی جدید هم پوچ و هم غیر واقعی است، با توجه به اینکه در حال حاضر یک بانک بسیار حرفه ای توسط ایالات متحده ساخته شده است. او گفت در حالی که برخی از کارمندان بانک فرار کردند، بسیاری از آنها باقی ماندند. «همه آنها با تجربه هستند. به مقامات دولتی اجازه دهید کار خود را انجام دهند. اگر این کار را نکردند، می توانید آنها را قطع کنید. “در آزادی هیچ خطری وجود ندارد. نشان دهید که تجار می توانند هزینه واردات اساسی خود را پرداخت کنند تا بتوانیم از سوآپ ارز و افزایش قیمت ها جلوگیری کنیم.

افغانستان که به شدت به پول نقد وابسته است، به ارز کاغذی خود نیز نیاز دارد، اما ظرفیت چاپ پول به تنهایی را ندارد. محرابی گفت که بانک مرکزی قرارداد چاپ آن را با یک شرکت لهستانی امضا کرده است، اما این شرکت از تحویل 3 میلیارد دالر به افغان ها خودداری کرده است. محرابی گفت که این بانک با قطر نیز تماس گرفته است، اما قطر نیز از تسهیل این معامله خودداری کرده است. هر دو نهاد به ترس از تحریم های آمریکا اشاره کردند.

او گفت طنز ماجرا این است که بحران متعاقب آن ایالات متحده را وادار کرده است که یک دور 300 میلیون دلاری کمک های بشردوستانه از طریق سازمان ملل ارائه دهد و بنابراین دموکرات ها همچنان با تصاویری از پرواز پول نقد به افغانستان روبرو خواهند شد. وی افزود: این پول مالیات دهندگان است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin penetrasyon testiistanbul duşakabinbetroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi